Autor Wątek: Bieg po kopercie  (Przeczytany 39080 razy)

Offline strażaksanok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Bieg po kopercie
« dnia: Luty 28, 2018, 10:08:40 »
Jak tam Panowie przygotowania do biegu po kopercie? Jakieś rady? Wnioski ? Ciężko ? Łatwo ? Macie dostęp do hali gimnastycznej ? Gdzie Ćwiczycie ? Jaką obrać technikę ? Jak pokonywać pachołki ?



Offline matgud21

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Bieg po kopercie
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 28, 2018, 11:05:08 »
Tak mam dostep. Wedlug mnie nisko schodzic, mi to pomoglo i ćwiczyć.
Ja w poltory miesiaca przy wzroście 190 cm i wadze 85 zrobilem czas 25.07.
Nie ma zadnej recepty  na sukces  bo drobny blad i ciężko o dobry czas

Offline strażaksanok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Bieg po kopercie
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 28, 2018, 11:45:53 »
Tak mam dostep. Wedlug mnie nisko schodzic, mi to pomoglo i ćwiczyć.
Ja w poltory miesiaca przy wzroście 190 cm i wadze 85 zrobilem czas 25.07.
Nie ma zadnej recepty  na sukces  bo drobny blad i ciężko o dobry czas

Czas 25.07 patrzac na tabele punktowa daje Ci 0 pkt to raczej z tego czasu nie byles zadowolony

Offline matgud21

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Bieg po kopercie
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 28, 2018, 12:00:12 »
Tak mam dostep. Wedlug mnie nisko schodzic, mi to pomoglo i ćwiczyć.
Ja w poltory miesiaca przy wzroście 190 cm i wadze 85 zrobilem czas 25.07.
Nie ma zadnej recepty  na sukces  bo drobny blad i ciężko o dobry czas

Czas 25.07 patrzac na tabele punktowa daje Ci 0 pkt to raczej z tego czasu nie byles zadowolony
Pomyliłem  sie . 23:07 a zacząłem  w maju od 27

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Bieg po kopercie
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2018, 19:02:01 »
a jeśli ktoś nie ma możliwość trenowania koperty. Jaka alternatywa Sprinty ?

Offline matgud21

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Bieg po kopercie
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 01, 2018, 19:48:22 »
a jeśli ktoś nie ma możliwość trenowania koperty. Jaka alternatywa Sprinty ?
Ja jeszcze w między czasie , to kolo domu miałem 5 kijków narciarskich i wbiłem sobie a to w trawę a to w szczelinty przy kostce także, można kombinować jak się da bez hali , ale wiadomo najlepiej trenować tak jak ma być, czyli na hali

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Bieg po kopercie
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 01, 2018, 21:32:37 »
podstawowe kwestie przy biegu po kopercie;
1. b. dobre buty na halę, z w miarę niezużytą podeszwą, często określane jako "z tępą podeszwą lub że jest tępy parkiet", nie dające efektu uślizgu przy zakrętach, mocno zasznurowane aby stopa się wewnątrz nie przesuwała,
2. niestety bieg taki preferuje osoby niższe, z nisko położonym swoim punktem cieżkości,
3. bieg zwłaszcza przy tyczkach powinien być na "niskich nogach", z odpowiednią pracą linii barkowej omijającej tyczki,
4. przy dobieganiu do tyczek powinno się tak wyregulować długość kroku na krótkim odcinku pomiędzy tyczkami, aby na wirażu (przy mijaniu tyczki prawym barkiem) lewa noga była dalej od tyczki niż prawa, pamiętając o tym że skracanie/drobienie kroczków przed tyczką źle wpływa na osiągany czas,
5. jak masz problemy z kolanami, stawami skokowymi to pomyśl o odpowiednim zabezpieczeniu tych stawów ściagaczami/stabilizatorami bo można sobie krzywdę zrobić lecąc kopertę na maksa.
pozdrawiam

Offline Radekstraz998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Bieg po kopercie
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 02, 2018, 09:51:29 »
Jak tam Panowie przygotowania do biegu po kopercie? Jakieś rady? Wnioski ? Ciężko ? Łatwo ? Macie dostęp do hali gimnastycznej ? Gdzie Ćwiczycie ? Jaką obrać technikę ? Jak pokonywać pachołki ?
Staraj się robić jak najmniejsza ilość kroków między pacholkami, przede wszystkim nisko na nogach przy pacholku i dynamika. Powiem tak trzeba dużo trenować aby mieć dobry czas czyli Max mnie niż 22s. Osobiście  po 4 miesiącach treningu mam czas około 22 s czasami uda się zrobić Max. Więc bez ćwiczeń ciężko wykręcić dobry czas.

Offline Simon2123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Bieg po kopercie
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 03, 2018, 15:52:29 »
W biegu po kopercie moim zdaniem ważna jest też przyczepnosc, macie jakieś sprawdzone obuwie które "pomoże"utrzymać przyczepność i w wykrecic lepszy czas?

Offline strażaksanok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Bieg po kopercie
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 03, 2018, 16:27:56 »
W biegu po kopercie moim zdaniem ważna jest też przyczepnosc, macie jakieś sprawdzone obuwie które "pomoże"utrzymać przyczepność i w wykrecic lepszy czas?


Najlepiej szmatka nasiąknięta wodą i co jakiś czas stawać na nią aby nawilżyć podeszwę. Mi pomaga. Sam osobiście mam obuwie przeznaczone do gry w piłkę halową ze sklepu r-gol.com

Offline Simon2123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Bieg po kopercie
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 03, 2018, 16:44:49 »
Słyszałem też o patencie ze można trochę foli lub pepsi wylać na podeszwa i się będzie lepiej kleić but. A jaki masz konkretnie model buta?

Offline strażaksanok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Bieg po kopercie
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 03, 2018, 16:58:01 »
Słyszałem też o patencie ze można trochę foli lub pepsi wylać na podeszwa i się będzie lepiej kleić but. A jaki masz konkretnie model buta?

Nike victory, glownie przegladnalem kazdy rodzaj czytajac opis buta i ten opis obuwia jakos wydawal mi sie najlepszy pod koperte

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Bieg po kopercie
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 04, 2018, 00:12:29 »
  polecam buty do piłki ręcznej lub do squasha. W odróżnieniu od butów do p. nożnej halowej są z racji przeznaczenia bardziej stabilne, mają szerszy spód i dają większą stabilność pięcie na zakrętach.
pozdrawiam

Offline Simon2123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Bieg po kopercie
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 04, 2018, 06:26:25 »
#peterek a jaki według Ciebie model buta do piłki ręcznej dobrze się sprawdzi a nie będzie też przesadnie drogi?

Offline adi32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Bieg po kopercie
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 04, 2018, 09:48:13 »
https://www.decathlon.pl/buty-sombraro-sala-id_8379198.html

W tych butach zarówno na dniach otwartych jak i na samym egzaminie czas poniżej 22 sekund, na nawierzchni w Krakowie. Jak dla mnie przyczepność była idealna, zapłaciłem za nie rok temu 130 zł.

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: Bieg po kopercie
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 04, 2018, 09:58:08 »
Adi32 mam pytanko , dużo czasu poświęcałes na kopertę w tyg i?le czasu zajęło Ci zejście do takiego wyniku?

Offline mamed

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Bieg po kopercie
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 04, 2018, 10:45:35 »
.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2022, 16:26:38 wysłana przez mamed »

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Bieg po kopercie
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 04, 2018, 11:34:23 »
#peterek a jaki według Ciebie model buta do piłki ręcznej dobrze się sprawdzi a nie będzie też przesadnie drogi?
aż takim znawcą nie jestem. Co kupisz i będzie miało niezużytą podeszwę będzie dobre. Najdroższe wcale nie znaczy, że jest najlepsze.
pozdrawiam

Offline adi32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Bieg po kopercie
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 04, 2018, 20:52:27 »
Zaczynałem od treningów na trawie, pomiędzy wbitymi rurami w ziemię.  ^_^ Jednak na trawie robiłem czas około 24 / 24.5 sekundy, ślisko było. Przerzuciłem się na kostke brukową, zbiłem sobie tyczki z listewek itp. i robiłem czasy 23 z czymś, poniżej 23 nie zrobilem na kostce. Poszedłem na dni otwarte i tak 21.7 kręcilem czasy, na egzaminie taki sam był.
Ogólnie to co, nisko na nogach.. warto sobie wyuczyć technikę omijania tyczek, nisko i dobrze się odbijać.

A no i łącznie to na pewno przebiegłem kopertę kilkadziesiąt razy, aczkolwiek nie stosowałem jakiegoś schematu w jakie dni biegać itp. Raz biegałem kilka km, czasami beep test, czasami koperta, różnie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2018, 20:59:33 wysłana przez adi32 »

Offline strażaksanok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Bieg po kopercie
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 05, 2018, 10:29:55 »
Ja krecilem po 21 sekund,  w Krakowie 22 bo poslizgnalem się na pierwszym zakręcie,  dużo krótkich startów i ma silce rób nogi a będzie dobrze ;)

Dzięki mamed. Ale mam takie wrażenie ze w głównej mierze to ze grasz w piłkę jakoś się do wyników w kopercie i beep tescie się przyczyni

Offline adi32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Bieg po kopercie
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 05, 2018, 11:22:52 »
No ja też od zawsze byłem aktywny fizycznie, też piłka i tak dalej, więc na pewno dlatego też udało mi się zejśc poniżej 22 bez mega wysiłku i jakiś szczególnych ćwiczeń.

Offline mamed

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Bieg po kopercie
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 05, 2018, 11:49:28 »
Strażak oczywiście że tak,  do tego moje warunki fizyczne,  jestem dość silny 174 cm 74 wagi.  Dużo łatwiej mi biegać niż komuś ważącemu 90 kg,  i od zawsze dużo trenowalem dlatego ćwiczyłem kopertę i calu czas biegle poniżej 22.  Dlatego polecam biegać przystarty, starty z bloków,  krótki starty i.zmiany kierunków,  rower, silka.  To jest gwarancja sukcesu i każdy test można zrobić na maksa,  gwarantuje

Offline Simon2123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Bieg po kopercie
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 06, 2018, 03:34:19 »
Z racji tego że mam szeroką stopę z wysokim podbiciem halówki odpadają ponieważ wczoraj mierzyłem kilka par i nie ma szans żeby ubrać tego typu but. Zdecydowałem się na taki but http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7175671142 polecane do piłki ręcznej, siatkówki ponoć z dobrą przyczepnościa i trzymaniem stopy przy gwałtownych zmianach kierunku. Cena nie najwyższą zamówimy i sprawdzimy

Offline bastol33

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Bieg po kopercie
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 08, 2018, 17:45:34 »
Panowi moze glupie pytanie. Kopertke 3 razy trzeba przebiec?

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: Bieg po kopercie
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 08, 2018, 17:53:46 »
Panowi moze glupie pytanie. Kopertke 3 razy trzeba przebiec?

Bastol co ty :p oczywiście 3 razy..