Autor Wątek: Bieg po kopercie  (Przeczytany 17941 razy)

Offline adi32

• Bywalec
  • *
Odp: Bieg po kopercie
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 05, 2018, 11:22:52 »
No ja też od zawsze byłem aktywny fizycznie, też piłka i tak dalej, więc na pewno dlatego też udało mi się zejśc poniżej 22 bez mega wysiłku i jakiś szczególnych ćwiczeń.

Offline mamed

• Strażak Sam
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 05, 2018, 11:49:28 »
Strażak oczywiście że tak,  do tego moje warunki fizyczne,  jestem dość silny 174 cm 74 wagi.  Dużo łatwiej mi biegać niż komuś ważącemu 90 kg,  i od zawsze dużo trenowalem dlatego ćwiczyłem kopertę i calu czas biegle poniżej 22.  Dlatego polecam biegać przystarty, starty z bloków,  krótki starty i.zmiany kierunków,  rower, silka.  To jest gwarancja sukcesu i każdy test można zrobić na maksa,  gwarantuje

Offline Simon2123

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 06, 2018, 03:34:19 »
Z racji tego że mam szeroką stopę z wysokim podbiciem halówki odpadają ponieważ wczoraj mierzyłem kilka par i nie ma szans żeby ubrać tego typu but. Zdecydowałem się na taki but http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7175671142 polecane do piłki ręcznej, siatkówki ponoć z dobrą przyczepnościa i trzymaniem stopy przy gwałtownych zmianach kierunku. Cena nie najwyższą zamówimy i sprawdzimy

Offline bastol33

• Strażak Sam
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 08, 2018, 17:45:34 »
Panowi moze glupie pytanie. Kopertke 3 razy trzeba przebiec?

Online KLosss

• Strażak Sam
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 08, 2018, 17:53:46 »

Bastol co ty :p oczywiście 3 razy..

Online strażaksanok

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 08, 2018, 18:21:39 »

I wymiescic sie w czasie miedzy 22-25 sek 😀

Offline bastol33

• Strażak Sam
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 09, 2018, 13:30:22 »
Aaa to pikus.. 😀

Offline Kacper956

• Stary Wyga
  • **
  • SAPSP Poznań
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 09, 2018, 15:40:33 »
zapewne jest wielka roznica między hala a podwórkiem prawda? :v

TTomX

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 09, 2018, 15:48:25 »
.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2019, 22:19:17 wysłana przez TTomX »

Offline Emi

• Bywalec
  • *
  • PSP
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 14, 2018, 16:48:27 »
Temat może już wyczerpany, ale się wypowiem.
Przy wzroście 193 cm i wadze  90 kg na naborze z ulicy udało mi się wykręcić 22,66s
Najlepiej to wymierzyć, powbijać tyczki nawet na trawie i ćwiczyć. Robić to pod okiem jakiegoś obserwatora, który powie nam gdzie najwięcej tracimy,a technikę musicie sobie sami obrać odpowiednią do predyspozycji . Jak będzie dobrze, wejdzie automatyzm to i  czas będzie bardzo dobry.
Ps. Na trawie chyba nigdy się nie uda zrobić 23s, ale na hali wyjdzie i to będzie bardzo miłe zaskoczenie :D

Offline Marcin__955

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 14, 2018, 21:32:14 »
Jaką technikę stosowałeś? Nisko przy tyczkach, małe kroki też jestem wysoki i to ćwiczenie mi zupełnie nie leży ale treningi przynoszą postepy.
"Nie bój się dużego kroku. Nie pokonasz przepaści dwoma małymi." David Lloyd George

Offline Emi

• Bywalec
  • *
  • PSP
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 14, 2018, 21:43:29 »
Marcin__955 ogólnie to starałem się blisko tyczek i na małym wykroku, duży balans ciała. Coś jak w slalomie gigant  :rofl: ale tak aby nie wytracić szybkości.
Wiem, że  ile głów tyle teorii, jedyny klucz do sukcesu to ćwiczyć i znalezc tą optymalną technikę

Offline gorski848

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 19, 2018, 08:57:50 »
Jestem bardzo sprawny i dużo ćwiczyłem, jednak w zeszłym roku trochę mi zabrakło żeby się dostać. Nie chcę kolejnego straconego roku. Może warto zainwestować w jakiś kurs. Słyszał ktoś o jakimś sensownym kursie przygotowującym do egzaminu?

Offline HanySAnimal

• Weteran
  • Go Hard or Go Home ...
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 19, 2018, 09:46:02 »
TRENUJ TRENUJ I JESZCZE RAZ TRENUJ!! Po co komuś płacić zeby trenowac tak samo? Szybkie zrywy, omijanie pachołków nawet solo. Podziel sobie tor na np 3 czesci i trenuj jakis czas każda osobno. Potem połącz i trenuj komplet :)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline japo11111

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 20, 2018, 09:05:45 »
Byłem w zeszłym roku na kursie przygotowawczym do SGSP i to było to o co chodzi. ćwiczyliśmy pod okiem trenera do oporu. Zdałem egzamin bez problemów. Może robią kurs dla kandydatów PSP. To była strona kursprzygotowawczy.pl.

Offline HanySAnimal

• Weteran
  • Go Hard or Go Home ...
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 20, 2018, 09:59:52 »
Byłem w zeszłym roku na kursie przygotowawczym do SGSP i to było to o co chodzi. ćwiczyliśmy pod okiem trenera do oporu. Zdałem egzamin bez problemów. Może robią kurs dla kandydatów PSP. To była strona kursprzygotowawczy.pl.

1000/1200zł za 5/6dni ćwiczeń ... ile jestes w stanie biegac beepa albo koperte w jeden dzien? kilka prob i siadasz fizycznie ... to samo mozesz robic w domu za free (jasne ze porady trenera są cenne ale mozna sobie za 100zl pogadac na kazdej silce z kims kto ma o tym pojecie)
Druga sprawa jak ktos sie podciaga max 5 razy to po 5 dniach nie zrobi 25...

Czy warto wydawac kase na takie przygotowanie? Dla jednych pewnie tak, ale dla innych moze byc tylko strata kasy ...
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Emi

• Bywalec
  • *
  • PSP
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 20, 2018, 11:13:03 »
Zgadzam się z HanySAnimal w 100%.
Te pieniądze można przeznaczyć za zupełnie inne cele. Moja propozycja do dobre buty na hale, które trzymają Ci dobrze stopę i masz już tam jakiś komfort psychiczny, że mimo treningów coś może się stać.
A resztę kasy możesz przeznaczyć np. na alkohol świetując  tym samym udany występ w naborze i zaliczeniem koperty na znakomity czas swoją ciężką pracą  :szalony:

Offline Be like FireFIGHTER

• Początkujący
  • *
  • Strażak / Trener Personalny
    • Be like FireFIGHTER
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 21, 2018, 21:19:22 »
Cześć.

Macie kilka wskazówek, które wdrożone do treningu poprawią Wasz czas finalny w biegu po kopercie.

1) dobre obuwie -
typowo halowe (sam polecam buty firmy JOMA, tanie, bardzo wytrzymałe i jedna z najlepszych podeszw w obuwiu halowym),
2) obniżony środek ciężkości -
niska pozycja poprawi precyzję wchodzenia w zakręty, zapewni większą kontrolę nad ciałem
3) silne nogi -
w treningu uwzględnij przysiady i skup się na budowie siły, nie hipertrofii, czyli zwiększenia objętości. Pracuj w zakresie 4-6 powtórzeń z 75 -85 % ciężaru max.
4) interwały -
skup się na sprintach w stosunku 1:2, 1:1 w stosunkowo krótkich jednostkach czasu.

Powodzenia w budowaniu formy 💪 .
Łukasz
🚒 Strażak / Trener Personalny 💪
Kompleksowe przygotowywanie pod testy sprawnościowe.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Insta ➡️be_like_firefighter ↔️ FB ➡️be.like.firefighter

Offline grand1989

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 04, 2018, 15:29:40 »
Panowie a jak porównujecie to latwiej bylo na starych zasadach czy nowych przejsc sprawnosciowke???

Offline bastol33

• Strażak Sam
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 05, 2018, 06:58:53 »
Zdecydowanie na nowych, tzn minimum osiągnąć nie jest trudno ale jeśli myślisz o dostaniu sie to musisz bardziej się postarać :)