Autor Wątek: Wojskowa straz pozarna  (Przeczytany 2729 razy)

Offline lolek1984

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 0
Wojskowa straz pozarna
« dnia: Luty 19, 2018, 22:10:53 »
Witam jak w temacie, orientuje się ktoś jak to jest w wojskowej straży pożarnej?? Chodzi mi o pracę jako wojskowy nie cywil. Czy ciezko się tam dostać? W jakim wymiarze czasowym pracują? Czy wszystkie dodatki jak dla zolnierzy przysługuja np 13, wczesna emerytura czy mieszkaniowka? Czy w każdej jednostce jest takowa straz pozarna? Niestety pytałem dużo ludzi i przeszukałem cały internet ale nikt mi konkretnie o tym nie odpowiedział, jedni mówią tak drudzy inaczej, mógł by ktoś dobrze obeznany mi to wyjasnic? I jak w ogóle oceniacie taka prace ??

Offline kuczma

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Wojskowa straz pozarna
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2018, 06:53:02 »
Ze strony WOP: "Osoba zainteresowana podjęciem służby powinna udać się do właściwej Wojskowej Komendy Uzupełnień (WKU).
W WKU kandydat składa wniosek z prośbą o przyjęcie go do służby przygotowawczej (wymagana kategoria zdrowia „A”), należy zabrać ze sobą wszystkie posiadane uprawnienia, kwalifikacje itp.
Kandydat wpisywany jest na listę osób oczekujących.
Kandydat kierowany jest na badania lekarskie do właściwej Wojskowej Pracowni Psychologicznej, celem stwierdzenia braku przeciwskazań do pełnienia zawodowej służby wojskowej.
Komendant WKU na podstawie złożonych zapotrzebowań z jednostek wojskowych na konkretne stanowiska, przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną i kieruje wybrane osoby do wybranego ośrodka szkolenia np. Toruń, Poznań, Wrocław na 4-miesięczny kurs.
Po ukończeniu kursu kandydaci podejmują służbę w charakterze żołnierza Narodowych Sił Rezerwy, podpisując kontrakt trwający od 2 do 6 lat.
Kolejnym krokiem jest znalezienie wolnego stanowiska służbowego w strukturze wojskowej straży pożarnej i otrzymanie zaświadczenia dowódcy jednostki wojskowej o zgodzie na przyjęcie do służby na tym stanowisku. W tym wypadku posiadane dodatkowe uprawnienia będą pomocne przy ubieganiu się na stanowiska do wojskowej straży pożarnej np. wykształcenie średnie, kursy i szkolenia pożarnicze, kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy, prawo jazdy kategorii C, itp.
Po otrzymaniu zaświadczenia właściwe WKU rozpoczyna procedurę powołania do służby we wskazanej jednostce wojskowej."

Offline baris

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Wojskowa straz pozarna
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2018, 09:32:23 »
System pracy zależnie od danej jednostki. 1 opcja to 24/48 tzw "etatowka" lub 2 opcja normalny grafik gdzie zapisujesz się na słuzby , średnio od 6 do max 11 w msc, im mniej służb tym więcej razy przychodzisz na 8h , wtedy robisz kwity lub prace gospodarcze, do akcji nie wyjezdzasz. 2 opcja raczej praktykowana przy stanie etatowym strazy około 40 osob i mieszance zołnierze + pracownicy cywilni. W drugiej opcji jako zołnierz masz płacone za kazda sluzbe dodatkowo 32,50 zł. Przysługuje 13, mundurowka, na sluzbie wyzywienie daarmowe na stolowce . Nie kazda jednostka wojskowa ma straż. Są takie które są w KSRG i mają po 300-350 wyjazdow w roku a są takie które maja ich 20-30 . Pracowałem 2 lata , pomieszanie wojska ze strażą. Od czasu do czasu jedziesz normalnie na strzelanie albo rzut granatem. Dostać się cięzko aczkolwiek jest kilka ciekawych opcji jeśli nie zależy Ci miejscu pełnienia słuzby i mozesz wyprowadzić się w Polske. Jak masz pytania to pw