Autor Wątek: Co wybrać Szkołę Aspirantów czy kontynuację Ratownictwa Medycznego ?  (Przeczytany 3247 razy)

Offline arelik123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Witam Serdecznie.

Chciałbym się poradzić kogoś bardziej doświadczonego niż ja, w obecnej sytuacji stoję przed wyborem kontynuacji studiów Ratownictwa Medycznego (Zostały mi 2 lata) a rozpoczęciem nauki w szkole Aspirantów. Co było by lepszym wyborem jeżeli swoją przyszłość chciałbym wiązać z zawodem Strażaka zawodowego ?

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Co wybrać Szkołę Aspirantów czy kontynuację Ratownictwa Medycznego ?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 15, 2018, 20:49:32 »
Idź do SA, a po niej ewentualnie kontynuuj Ratownictwo Medyczne.

Offline arelik123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Co wybrać Szkołę Aspirantów czy kontynuację Ratownictwa Medycznego ?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 15, 2018, 20:55:04 »
Idź do SA, a po niej ewentualnie kontynuuj Ratownictwo Medyczne.

W sytuacji w której wybiorę SA kontynuacja RM nie będzie już możliwa, ewentualnie będę musiał zacząć od nowa.

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Co wybrać Szkołę Aspirantów czy kontynuację Ratownictwa Medycznego ?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2018, 21:56:15 »
Idź do SA, a po niej ewentualnie kontynuuj Ratownictwo Medyczne.

W sytuacji w której wybiorę SA kontynuacja RM nie będzie już możliwa, ewentualnie będę musiał zacząć od nowa.

To nie można po zaliczeniu pierwszego roku być skreślonym z listy studentów a później się reaktywować?
Nawet jeśli to i tak lepiej jest zrobić aspirantkę póki nie przekroczyłeś limitu wieku. A studia nie zając. Oczywiście jeżeli na prawdę wiążesz swoją przyszłość ze strażą.

Offline patro093

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • SA PSP
Odp: Co wybrać Szkołę Aspirantów czy kontynuację Ratownictwa Medycznego ?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 16, 2018, 00:38:41 »
Ja RM robiłem z myślą o pracy w przyszłości w PSP dlatego bez wahania po dostaniu się do SA zrezygnowałem ze studiów skończyłem 1 rok.
Wtedy na uczelni mówiono mi że będę mógł wrócić po ukończeniu SA i zacząć od 2 roku ale gdyby się nie dało zacznę od początku.

Offline kuczma

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Co wybrać Szkołę Aspirantów czy kontynuację Ratownictwa Medycznego ?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 16, 2018, 06:06:58 »
Ja będąc na drugim roku studiów RM dostałem się do SA. Wziąłem rok urlopu dziekańskiego, a na drugim roku SA kontynuowałem  studia ( zaocznie).

Offline Kamilliusz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Co wybrać Szkołę Aspirantów czy kontynuację Ratownictwa Medycznego ?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 16, 2018, 10:15:05 »
Ja będąc na drugim roku studiów RM dostałem się do SA. Wziąłem rok urlopu dziekańskiego, a na drugim roku SA kontynuowałem  studia ( zaocznie).

Ooo super ze napisałeś, czyli jest możliwość studiowania zaocznie będąc na drugim roku w SA PSP? Może dasz radę powiedzieć coś więcej jak to wyglada w praktyce ? Mam podobna sytuacje ale  jestem na pierwszym roku studiów magisterskich. Z góry dzięki za odpowiedź 😉
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2018, 10:36:18 wysłana przez Kamilliusz »

Offline kuczma

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Co wybrać Szkołę Aspirantów czy kontynuację Ratownictwa Medycznego ?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 16, 2018, 11:06:44 »
Możesz próbować pisać raport do komendanta szkoły, jeśli się zgodzi to nie powinieneś mieć problemu z urlopami na zjazdy. Ja takowej zgody nie otrzymałem i na wszystkie zjazdy nie dałem rady mieć wolnego, ale zaliczyłem większość przedmiotów. Resztę przedmiotów zaliczyłem w sesji poprawkowej po ukończeniu SA. Na pewno nie będziesz miał czasu na realizację praktyk, ale to też załatwiłem już po ukończeniu SA.


Offline Tommyh

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Co wybrać Szkołę Aspirantów czy kontynuację Ratownictwa Medycznego ?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 25, 2018, 23:26:58 »
wszystko zalezy od dowódcy kompanii jest chyba u nas z 3 chlopaków którzy studiuja zaoczenie sa na 1 rok aspirantki wszystko da sie dogadać

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Co wybrać Szkołę Aspirantów czy kontynuację Ratownictwa Medycznego ?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 26, 2018, 21:42:46 »
Kluczowe pytanie. Z jakiego województwa pochodzisz?

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Co wybrać Szkołę Aspirantów czy kontynuację Ratownictwa Medycznego ?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 08, 2018, 08:31:30 »
Kluczowe pytanie brzmi. Czy zostałeś przyjęty do SA czy masz zamiar dopiero startować? Bo jeżeli to drugie to zakładanie tego wątku ma mniej więcej taki sens jak pytanie co zrobić z tymi 20 milionami, które mam zamiar wygrać w lotka...