Autor Wątek: Nowy regulamin przyjęć do SA  (Przeczytany 1394 razy)

Offline Puszysty

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Nowy regulamin przyjęć do SA
« dnia: Luty 02, 2018, 17:06:09 »
Witam,
Od kilku miesięcy szykuje się do aspirantki w Poznaniu, jestem z rocznika 2000 także przede mną jeszcze co najmniej rok przygotowań.
Oczywiście studiowałem już tą stronę: (http://sapsp.edu.pl/strona.php/114_rekrutacja_na_dzienne_studium_aspirantow.html), pytałem po znajomych strażakach czy ludzi z osp, ale dysonans pomiędzy różnymi zdaniami zaczął mnie trochę niepokoić :P
Chodzi mi tutaj głównie o to czy nadal punktowane będą rzeczy typu KPP, Kategoria C, WOPR, staż w OSP itd. Nie mogę też znaleźć punktów przydzielanych za testy sprawnościowe, słyszałem też o progach z matur. Każdy mówi coś innego i chciałbym to w tym poście sprecyzować.
To mój pierwszy post tutaj, mam nadzieje, że nie spartoliłem  :huh:
Z góry dzięki!



Offline matgud21

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Nowy regulamin przyjęć do SA
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2018, 17:19:40 »
Od tamtego roku nie są punktowane Kategorie prawa jazdy, KPP, kursy w OSP itp. W tamtym roku liczyła się: punkty za sprawność + punkty z testu wiedzy teoretycznej co dawało Ci sumę punktów. Od tego roku obowiązuje  matura z przedmiotów matematyka + język obcy + biologia lub fizyka lub chemia lub informatyka. Ze wzoru wyliczane są punkty.
W tym roku nie wiadomo jeszcze jaka będzie sprawność. Miało się to ukazać do końca stycznia ale nadal czekamy