Autor Wątek: nagrywanie rozmów w samochodzie ratowniczo gaśniczym  (Przeczytany 9304 razy)

Offline kana

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
nagrywanie rozmów w samochodzie ratowniczo gaśniczym
« dnia: Luty 01, 2018, 21:54:53 »
Czy w którejś jrg macie w wideorejsestratorach włączony zapis dźwięku? U nas właśnie weszło zarządzenie 01 o nakazie wideo i dźwięku nagrywania, stan wideorejsestratora ma sprawdzac dowódca zastępu i zgłaszać ewetualne usterki. Czy 01 może nagrywać nasze rozmowy?

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: nagrywanie rozmów w samochodzie ratowniczo gaśniczym
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2018, 21:57:00 »
W toalecie też? :rofl:

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: nagrywanie rozmów w samochodzie ratowniczo gaśniczym
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 01, 2018, 22:00:07 »
Z tego co się kiedyś się interesowałem tym tematem to nie wolno nagrywać rozmów. Za to można nieźle dostać po dupie
pozdrawiam

Offline WrocStraż998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: nagrywanie rozmów w samochodzie ratowniczo gaśniczym
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 01, 2018, 22:21:51 »
Dźwięk nawet z wideorejestratora czy monitoringu przemysłowego można nagrywać i odsłuchiwać tylko i wyłącznie za zgodą pracownika/funkcjonariusza. Tyle względem przepisów prawa. Pozdrawiam

Offline kana

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: nagrywanie rozmów w samochodzie ratowniczo gaśniczym
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 01, 2018, 22:23:12 »
Mogę prosić o podstawę prawną?

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: nagrywanie rozmów w samochodzie ratowniczo gaśniczym
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 01, 2018, 22:26:38 »
u nas też to jest pod pretekstem bezpiecznej jazdy czyli czy sa wydawane odpowiednie polecenia dla kierowcy, ale 01,02 czy 11-stego interesuje tylko chwila zapomnienia  w wozie  luźna gadka oraz nastroje i opinie i nich

Offline rastafarai

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: nagrywanie rozmów w samochodzie ratowniczo gaśniczym
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 01, 2018, 22:39:29 »
U nas rejestracja dźwięku wyłączona. I żeby było śmieszniej osobiście mówiłem żeby sprawdzać na zmianie czy na pewno nie nagrywa dźwięku 😜

Offline musicreload

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: nagrywanie rozmów w samochodzie ratowniczo gaśniczym
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 01, 2018, 22:56:46 »
d-ca zawsze sprawdza czy ikona mikrofonu jest przekreślona jeśli nie to zawsze wyłącza zapis dźwięku na wideorejestratorze ... z mojej oceny to urządzenie ma służyć pomocą, ustaleniu przyczyny i kierującego ponoszącego winę podzas ewentualnej kolizji samochodu rat-gaś a nie monitorowaniu rozmów załogi i szukaniu kwadratowych jaj....pozdrawiam

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: nagrywanie rozmów w samochodzie ratowniczo gaśniczym
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 02, 2018, 12:08:12 »
Jak chcą usłyszeć prawdę o sobie to niech nagrywają. Tylko niech się po odsłuchaniu nie mszczą na ludziach.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: nagrywanie rozmów w samochodzie ratowniczo gaśniczym
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 02, 2018, 15:56:19 »
Nie podżegaj gordon :rofl:

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
Odp: nagrywanie rozmów w samochodzie ratowniczo gaśniczym
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 02, 2018, 22:24:26 »
U nas 11/12 wciąż przypominają (w bardzo dosadny sposób), że nagrywanie dźwięku ma być ZAWSZE włączone, z niecierpliwością czekam, aż ktoś z podziału zostanie wezwany do ich pokoju zwierzeń, bo 11/12 usłyszał prawdę o sobie...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: nagrywanie rozmów w samochodzie ratowniczo gaśniczym
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 02, 2018, 23:23:24 »
U nas 11/12 wciąż przypominają (w bardzo dosadny sposób), że nagrywanie dźwięku ma być ZAWSZE włączone, z niecierpliwością czekam, aż ktoś z podziału zostanie wezwany do ich pokoju zwierzeń, bo 11/12 usłyszał prawdę o sobie...
Zdziwią się... Ale niech nagrywają... Beda dużo w plecy na tym..
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline alex

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
Odp: nagrywanie rozmów w samochodzie ratowniczo gaśniczym
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 03, 2018, 00:17:15 »
No cóż. Na zdolnym śląsku zostały zakupione rejestratory z dwiema kamerami przód ( standard ) i tył (za krótki kabel do ciężarówki) ha ha. Mimo, że ikona mikrofonu jest przekreślona to dźwięk nagrywa z kabiny. Plus jest taki, że po miesiącu użytkowania delikatnie mówiąc szlag je trafił, przynajmniej u mnie w jednostce ( ale cóż można się spodziewać za 150 PLN  :szalony:) .
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2018, 00:32:47 wysłana przez alex »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: nagrywanie rozmów w samochodzie ratowniczo gaśniczym
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 03, 2018, 09:40:16 »
No cóż. Na zdolnym śląsku zostały zakupione rejestratory z dwiema kamerami przód ( standard ) i tył (za krótki kabel do ciężarówki) ha ha. Mimo, że ikona mikrofonu jest przekreślona to dźwięk nagrywa z kabiny. Plus jest taki, że po miesiącu użytkowania delikatnie mówiąc szlag je trafił, przynajmniej u mnie w jednostce ( ale cóż można się spodziewać za 150 PLN  :szalony:) .
Ostatni hit rejestratorów za 150 zł.... W jednej z KP był wypadek pojazdu strażackiego i się okazało, że strażacy nie wyłączyli go bo po wypadku można mieć w głowie inne rzeczy... W związku z tym, że karta zainstalowana w rejestratorze ma 8 GB a plik 5 lub 10 minutowy (bez dźwięku)  zajmuje 800 MB okazało się, że rejestrator nadpisał na karcie plik i nie ma nagrania z wypadku  :rofl: :rofl: Doszło do małej awantury i się okazuje że odzyskanie danych przez biegłego sądowego kosztuje 1000-1500 zł no ale czego się nie robi aby utrzeć nosa przełożonym.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2018, 10:02:30 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline StAsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: nagrywanie rozmów w samochodzie ratowniczo gaśniczym
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 03, 2018, 18:03:00 »
A macie na stałe podłączone rejestratory?? Że po przekręceniu kluczyka się załącza?

Offline kana

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: nagrywanie rozmów w samochodzie ratowniczo gaśniczym
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 03, 2018, 18:41:15 »
Tak. Zarządzeniem 01 dowódca zastępu ma sprawdzić czy działa i informować o wszelkich nieprawidłowościach w nagrywaniu wideo i dźwięku

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: nagrywanie rozmów w samochodzie ratowniczo gaśniczym
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 04, 2018, 16:16:33 »
U nas 11/12 wciąż przypominają (w bardzo dosadny sposób), że nagrywanie dźwięku ma być ZAWSZE włączone, z niecierpliwością czekam, aż ktoś z podziału zostanie wezwany do ich pokoju zwierzeń, bo 11/12 usłyszał prawdę o sobie...
z braku zajęcia będą siedzieć i odtwarzać ....... :gwiazdki: :gwiazdki:

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: nagrywanie rozmów w samochodzie ratowniczo gaśniczym
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 04, 2018, 16:45:54 »
Ja się zastanawiam gdzie 11 i 12 narzekają na brak zajęć i mają czas na odtwarzanie filmów z rejestratorów???

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: nagrywanie rozmów w samochodzie ratowniczo gaśniczym
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 04, 2018, 16:49:02 »
A czy koledzy wiedzą że kamery zakłócają np. nadze radiostacje. Po spotkaniach z fachowcami jestem skłonny do tego aby takuch kamer nie było albo zostały zainstalowane prawidłowo.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: nagrywanie rozmów w samochodzie ratowniczo gaśniczym
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 04, 2018, 16:58:30 »
nie życzę nikomu ale jakby coś się zadziało kolizja czy wypadek to na pewno to nam nie pomoże będą analizować a można było tak albo tak ...bardziej jakieś zdarzenia typu zwierzyna wpadnie pod samochód itd a co do dźwięku niejedna piz.. kur.. itd poleci i co....

Offline kana

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: nagrywanie rozmów w samochodzie ratowniczo gaśniczym
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 04, 2018, 18:34:18 »
A czy koledzy wiedzą że kamery zakłócają np. nadze radiostacje. Po spotkaniach z fachowcami jestem skłonny do tego aby takuch kamer nie było albo zostały zainstalowane prawidłowo.
Gdzieś można znaleźć źródło albo potwierdzenie tych zakłóceń ?

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: nagrywanie rozmów w samochodzie ratowniczo gaśniczym
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 04, 2018, 19:30:33 »
Jeżeli kamery zakłócają pracę stacji to bardziej zakłócają prywatne i służbowe telefony komórkowe, radia w samochodach i złe fluidy załogi...
Kamery są elementami, które z założenia działają w tle nie przeszkadzając nikomu, a w razie "W" się ich używa i szuka ewentualnie tego co i czy coś widać... sprawdzanie każdego nagrania nie ma sensu...

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
Odp: nagrywanie rozmów w samochodzie ratowniczo gaśniczym
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 05, 2018, 01:05:15 »
Praktycznie rzecz biorąc nie zauważyłem, żeby kamery wpłynęły negatywnie na działanie radiostacji - tam gdzie zasięg był, jest dalej a tam gdzie nie było dalej go nie ma. Na pewno jednak nikt w kabinie nie hamuje się w rozmowach na temat sytuacji w JRG (a jest wiele negatywnych sytuacji) z powodu kamery, nie dajmy się zwariować, jeśli będą chcieli to wykorzystać przeciwko nam, to się przejadą, wiadomo... :)
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2018, 10:48:21 wysłana przez mpolskie »

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: nagrywanie rozmów w samochodzie ratowniczo gaśniczym
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 05, 2018, 10:27:42 »
Praktycznie rzecz biorąc nie zauważyłem, żeby kamery wpłynęły negatywnie na działanie radiostacji - tam gdzie zasięg był, jest dalej a tam gdzie nie było dalej go nie ma. Na pewno jednak nikt w kabinie nie hamuje się w rozmowach na temat sytuacji w JRG (a jest wiele negatywnych sytuacji) z powodu kamery, nie dajmy się zwariować, jeśli będą chcieli to wykorzystać przeciwko nam, to się przejadą, nie dajmy się zwariować... :)
Takie kabinowe ośmiorniczki :)

Offline WrocStraż998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: nagrywanie rozmów w samochodzie ratowniczo gaśniczym
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 06, 2018, 15:09:12 »
Mogę prosić o podstawę prawną?

Wujek google, ale znalazłem wyroki ETPC z lat poprzednich na ten temat, warto poczytać i sprawdzić samemu, osobiście słyszałem od pracownika z firmy instalującej monitoringi przemysłowe iż zgoda pracowników na nagrywanie dźwięku jest potrzebna, natomiast obrazu nie, również w pomieszczeniach sanitarnych itp, np. szatnie, stołówki, powtarzam, że to usłyszane, nie moja opinia

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: nagrywanie rozmów w samochodzie ratowniczo gaśniczym
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 06, 2018, 16:39:16 »
Nie jest potrzebna zgoda pracownika na nagrywanie, natomiast pracodawca ma obowiązek umieścić w regulaminie pracy a w naszym wypadku regulaminie pracy i służby komendy zapis o prowadzeniu rejestracji audiowizualnej obiektu, pojazdów, czasie i miejscu przechowywania nagrań, osobach dopuszczonych do odtwarzania nagrań. Jeśli takiego zapisu nie ma nagrywanie jest nielegalne i można zażądać usunięcia tych nagrań a także wystąpić sądu art. 24 kc

PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)