Autor Wątek: Straż a normalne życie  (Przeczytany 37050 razy)

Offline warta01

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 18, 2018, 15:44:17 »
.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2018, 21:36:32 wysłana przez warta01 »

Offline Kacper956

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
  • SAPSP Poznań
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 18, 2018, 22:49:07 »
aż głupio się czyta takie coś :/ czyli straż nie jest taka kolorowa, jedynie po sgsp jest chyba nadzieja na cos przyszlosciowego

Offline lesek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 18, 2018, 22:55:58 »
aż głupio się czyta takie coś :/ czyli straż nie jest taka kolorowa, jedynie po sgsp jest chyba nadzieja na cos przyszlosciowego
Nie jest tak źle, nie daj się zwieźć. Niech ludzie podzielą się swoimi PITami i uśrednią miesięczny przychód netto, dodaj różnego rodzaju "przywileje" (7 służb w miesiącu, wartościowa praca, każdy uczciwy wobec siebie wymieniłby kilka kolejnych "wygód"). Można polemizować, bo każdy ma swoje podejście, ale Ty nie sugeruj się czyjąś opinią tylko zastanów się czego sam chcesz.
Jak masz łeb to sobie poradzisz, jeśli chcesz zarabiać 5-10 koła na miesiąc to rzeczywiście poszukaj innej pracy, ale to chyba nie o to chodzi.

Offline RezO

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Nie zabija się legendy.
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 19, 2018, 09:28:50 »
Lesek, tu się bardziej rozchodzi o te przydziały - inaczej jest tak zarabiasz 2700 i mieszkasz w domu rodzinnym, a inaczej jak wysyłają Cię 500km od domu, nikogo nie znasz, więc i o inną pracę ciężko :) sytuacja bardzo się zmieniła.
Kacper956 po SGSP masz niemal takie same pieniądze jak po SA, policz dobrze ile jest różnicy w dochodzie w stopniu i jaka jest różnica w mnozniku kwoty bazowej w grupach to się zdziwisz ;)
Może nie zro­bimy więcej niż jes­teśmy w sta­nie, ale pos­ta­raj­my się, żeby to nie było dużo mniej.

Offline warta01

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 21, 2018, 21:49:13 »
aż głupio się czyta takie coś :/ czyli straż nie jest taka kolorowa, jedynie po sgsp jest chyba nadzieja na cos przyszlosciowego
Nie jest tak źle, nie daj się zwieźć. Niech ludzie podzielą się swoimi PITami i uśrednią miesięczny przychód netto, dodaj różnego rodzaju "przywileje" (7 służb w miesiącu, wartościowa praca, każdy uczciwy wobec siebie wymieniłby kilka kolejnych "wygód"). Można polemizować, bo każdy ma swoje podejście, ale Ty nie sugeruj się czyjąś opinią tylko zastanów się czego sam chcesz.
Jak masz łeb to sobie poradzisz, jeśli chcesz zarabiać 5-10 koła na miesiąc to rzeczywiście poszukaj innej pracy, ale to chyba nie o to chodzi.
Nie jest źle jak masz zdrową atmosferę.. jak trafisz do kołchozu to życzę powodzenia.

podzielę się PITem a potem przedstawię ci miesięczne wydatki na życie, utrzymanie samochodu i mieszkania. Niezaplanowane wydatki na lekarza  bo na NFZ się nie doczekasz...
potem porozmawiamy...
nikt nie mówi o zarobkach rzędu 10k ale chociaż tyle, żeby z jednej pensji można było żyć w drugim końcu kraju.



Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 21, 2018, 22:29:22 »
Cytuj
podzielę się PITem a potem przedstawię ci miesięczne wydatki na życie, utrzymanie samochodu i mieszkania. Niezaplanowane wydatki na lekarza  bo na NFZ się nie doczekasz...
potem porozmawiamy...
nikt nie mówi o zarobkach rzędu 10k ale chociaż tyle, żeby z jednej pensji można było żyć w drugim końcu kraju.

W samo sedno kolego @warta01 a tu macie artykuł o bratniej służbie chociaż podobno tam lepsze zarobki niż u nas .
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/podwyzki-w-lidlu-place-pensje-zarobki,225,0,2398945.html

Offline GoodFire

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 23, 2018, 16:32:04 »
A jak wyglada sprawa w różnych jednostkach.. tzn wiele razy słyszałem ( nawet ostatnio na facebooku na remiza.com.pl ) ze np na Śląsku jest lepiej płacone niż w Krakowie. Z naboru z ulicy na Śląsku oferują 2100netto a w krk jest ledwo 1600. Czy to prawda?

Offline RezO

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Nie zabija się legendy.
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 23, 2018, 18:01:10 »
Wszystko zależy od dodatku służbowego jaki dostaje się w danej komendzie
Może nie zro­bimy więcej niż jes­teśmy w sta­nie, ale pos­ta­raj­my się, żeby to nie było dużo mniej.

Offline Kacper956

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
  • SAPSP Poznań
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 24, 2018, 12:48:16 »
a słuchajcie jak wyglada sprawa z dorabianiem? bo słyszałem ze można wyrobić sobie jakieś uprawnienia, wydawać pozwolenia na cos i z tego można ładna sumkę uzbierać. nie wiem ile w tym prawdy ale tak mi do okola mówią... i chodzą plotki ze po sgsp w moich okolicach dostanie się prawie 4000 na rękę (nie wiem jak to możliwe skoro tutaj takie rzeczy idzie przeczytać)

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 24, 2018, 12:53:12 »
a słuchajcie jak wyglada sprawa z dorabianiem? bo słyszałem ze można wyrobić sobie jakieś uprawnienia, wydawać pozwolenia na cos i z tego można ładna sumkę uzbierać. nie wiem ile w tym prawdy ale tak mi do okola mówią... i chodzą plotki ze po sgsp w moich okolicach dostanie się prawie 4000 na rękę (nie wiem jak to możliwe skoro tutaj takie rzeczy idzie przeczytać)
W PSP bez szans na 8 grupie moim zdaniem 4000 zł to kwota abstrakcyjna.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Kacper956

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
  • SAPSP Poznań
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 24, 2018, 13:46:39 »
rekrutacja coraz bliżej a decyzja Budownictwo na politechnice czy SGSP pod wielkim znakiem zapytania :/

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 24, 2018, 13:54:12 »
rekrutacja coraz bliżej a decyzja Budownictwo na politechnice czy SGSP pod wielkim znakiem zapytania :/
Szczerze?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Kacper956

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
  • SAPSP Poznań
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 24, 2018, 13:57:14 »
Twoja odpowiedź to budowlanka? :v

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 24, 2018, 14:02:26 »
Twoja odpowiedź to budowlanka? :v
To zależy co chcesz w życiu robić... Realizować się w szanowanym zawodzie czy zarabiać pieniądze.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Kacper956

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
  • SAPSP Poznań
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 24, 2018, 14:04:33 »
i to jest właśnie ta decyzja, której nie umiem samodzielnie podjąć...

a jak wygląda Twoja sytuacja po oficerskiej? zarobki, przydział i życie?

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 24, 2018, 14:19:08 »
Życie jest w porządku ale w służbie (po szkole bo sama szkoła to lipa jak cholera) od początku trafiłem na mega życzliwych ludzi później jakoś poszło do przodu wszystko. Szkołę oficerską skończyłem zaocznie. Przydział tym akurat się nie powinieneś się martwić bo tak naprawdę to dopiero 4 taki przypadek od początku istnienia PSP. 
Jeśli chodzi o zarobki to muszę dorabiać ale to trochę moja wina bo zapragnąłem mieszkać w domu jednorodzinnym i wziołem na niego kredyt.
W każdym zawodzie na początku jest tak samo czy bedziesz młodym inż. poż. czy budownictwa to nie bedziesz zarabiał koksów.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Kacper956

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
  • SAPSP Poznań
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 24, 2018, 14:30:17 »
czyli podsumowując... zakładajac, że do SG poszedłbyś od razu po maturze to nie żałowałbyś?

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 24, 2018, 14:36:13 »
Idź na budownictwo, zarabiaj odpowiednie pieniądze, bądź wolny od służbowej patologii, śmiej się i baw życiem.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 24, 2018, 14:36:37 »
czyli podsumowując... zakładajac, że do SG poszedłbyś od razu po maturze to nie żałowałbyś?
Nie mam pojęcia...
Bo jest zbyt wiele zmiennych w tym równaniu np. nie poznał bym ludzi którzy bardzo wpłynęli na moją dalszą służbę. Nie wiem jak by się to dalej potoczyło... 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Kacper956

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
  • SAPSP Poznań
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 24, 2018, 14:48:01 »
a orientujecie sie moze przypadkiem czy jest taka mozliwosc studiowania w sgsp i zaocznie budownictwa?

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 24, 2018, 15:03:00 »
Mój pit 48016 dużo mało? W to wchodzą różne nagrody 13-stka mundurówka. 9 lat w służbie 4 lata w grupie nurkowej rata na mieszkanie 750 zł ,czyn mieszkania 535 zł.Nabór z ulicy.A goście się martwią jak po szkole sobie poradzą. To niech zaczną od samego początku i się pną do góry po szczeblach służbowych. :gwiazdki:

Offline matgud21

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 24, 2018, 18:09:58 »
a orientujecie sie moze przypadkiem czy jest taka mozliwosc studiowania w sgsp i zaocznie budownictwa?

Pewnie że tak ale jedynie na cywilnym SGSP. Jak rozmawiałem z chłopakami z forum to mówili że raz na miesiąc często są w domu po SGSP. W weekendy masz przecież służby to napeweno w służbie kandydackiej nie zrobisz zaocznie innego kierunku zaocznie. Wiem

Offline intensso66

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 24, 2018, 19:21:16 »
Nie prawda.Jest ciężko, ale da się studiować na mundurowych i coś innego zaocznie.Najlepiej napisać raport do komendanta o zgodę i wtedy dogadać się z grafikarzem,żeby dawał wolne wtedy kiedy zjazdy.Przy dwóch zjazdach miesięcznie można normalnie liczyć na wolne,trzeba się tylko liczyć,że nie będzie się wtedy jeździć do domu.I raczej na pierwszym roku będzie ciężko ze zgodą (chociaż zmienił się harmonogram pełnienia służb ostatnio,więc może jednak by się dało),ale na drugim już spokojnie.

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 25, 2018, 00:11:33 »
Twoja odpowiedź to budowlanka? :v
To zależy co chcesz w życiu robić... Realizować się w szanowanym zawodzie czy zarabiać pieniądze.

Jest to bardzo trafne stwierdzenie. Dodałbym jeszcze czy chcesz utknąć na parę lat w jednym zawodzie u jednego pracodawcy, z pewnymi zarobkami na pewnym poziomie, z pewną pracą i być wiecznie uzależnionym od zgody przełożonego lub potrzeb służby?
Idź na budownictwo, zarabiaj odpowiednie pieniądze, bądź wolny od służbowej patologii, śmiej się i baw życiem.
Czy wolisz pracować w sektorze prywatnym gdzie Twój byt na rynku zawodowym i płacowym zależy tylko od Ciebie, a w czasie wolnym chciałbyś robić to co chcesz i realizować swoją pasje jaką jest strażakowanie  :straz: Mnie się oczy otworzyły kiedy porozmawiałem ze swoim kolegą z liceum który ledwo miesiąc temu obronił inż z informatyki, a od kilku miesięcy zarabiał już ponad 5 tysięcy na rękę siedząc przed komputerem i klepiąc kod.

Zapraszam na dzień otwarty do SGSP 17 marca :)

Offline Kacper956

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
  • SAPSP Poznań
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 25, 2018, 13:40:35 »
na dzień otwarty się wybieram, jak najbardziej B)