Autor Wątek: Straż a normalne życie  (Przeczytany 37076 razy)

Strażak90

  • Gość
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 31, 2018, 16:45:34 »
Nie oszukujmy się czasy w PSP, gdzie można było godnie zarobić już minęły.. brak podwyżek, które idą w parze z inflacją , albo ich bardzo niski wzrost. Jedyne wyjście to dodatkowe dorabianie, za które się wezmą w najbliższym czasie i ograniczą nie pisząc zlikwidują, a "góra" sama sobie strzeli w kolano bo nikt nie będzie chciał przyjść do służby, gdzie jest dużo innych zawodów gdzie można za wynagrodzenie utrzymać rodzinę nie martwiąc się czy "starczy do 1go". W Biedronce na dzień dobry oferują 3000zł brutto plus dodatki, bonikikaty  :szalony: :wall: i mniej obowiązków i odpowiedzialności. Nie chodzi, aby pracować na X etatów, aby wyżyć tylko iść do jednej pracy i być spokojnym, że starczy na życie... Rozumiem pasja , chęć pomocy innym, oddanie się służbie, ale rodzinę trzeba utrzymać !

Offline mamed

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 31, 2018, 18:14:58 »
co do tych dodatkowych zarobków masz racje ! obiło mi się o uszy i to od ludzi na ciepłych posadkach , że w tym roku mają sie za to wziąc i prawdopodobnie będzie jakis zakaz ,,, nic więcej niestety nie wiem , ale nie majac mozliwosci dorabiania zostaje tylko praca na czarno ,, a jak się człowiekowi cos wtedy stanie to nie bedzie kolorowo

Offline kandydat1023

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 01, 2018, 20:56:17 »
Może ktoś mi powiedzieć ile dostaje na start strażak na rękę, który dostaje się do PSP z naboru z ulicy???

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 01, 2018, 21:03:09 »
Ok 2k +/-. Tak przez caly okres stazu czyli 3 lata, dopiero pozniej mozna dostac awans i jakakolwiek podwyzke ;)
Jesli cos nie tak to niech mnie ktos poprawi...

Offline PabloGCBA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 01, 2018, 21:08:30 »
Mozna wczesniej dostac awans. Ja po półtora roku dostałem 2 grupe. Pozdro.
odwaga powinna pozostać w szufladzie! W straży trzeba myśleć a nie strugać bohatera

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 01, 2018, 21:15:27 »
Mozna wczesniej dostac awans. Ja po półtora roku dostałem 2 grupe. Pozdro.
Przebijam, za wybitne zaangażowanie w reprezentowanie mojej komendy strażak stażysta otrzymał awans na młodszego ratownika równo 1 rok po przyjęciu do służby.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kandydat1023

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 01, 2018, 21:19:47 »
wraz z kazdym awansem wzrasta wynagrodzenie strażaka. To jest suma w ktorej sa juz uwzglednione wszystkie dodatki itd ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 01, 2018, 21:21:16 »
wraz z kazdym awansem wzrasta wynagrodzenie strażaka. To jest suma w ktorej sa juz uwzglednione wszystkie dodatki itd ?
z 1 na 2 grupę rośnie około 300 zl.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Emillio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 01, 2018, 21:31:26 »
Ze stażysty na młodszego ratownika czy też ratownika to może i w miarę szybko dostaje się awanse a co później?... po ile lat chłopaki siedzą i czekają aż dostana grupę wyżej ?..

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 01, 2018, 21:34:49 »
Ze stażysty na młodszego ratownika czy też ratownika to może i w miarę szybko dostaje się awanse a co później?... po ile lat chłopaki siedzą i czekają aż dostana grupę wyżej ?..
nie ma żadnych zasad w tym temacie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mamed

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 01, 2018, 22:46:59 »
Dokladnie , zadnych zasad ! u mnie  jesli chcialbys zrobic zaocznie aspirantke musisz odczekac swoje :) czyli 11 latek

Offline Puszysty

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 04, 2018, 23:31:52 »
Będąc po aspirantce i powiedzmy 5 latach pracy w psp wynagrodzenie to + / - 3000? Mówicie o podstawach czy o tym co wyciągacie na koniec miesiąca?

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 06, 2018, 13:37:40 »
Będąc po aspirantce i powiedzmy 5 latach pracy w psp wynagrodzenie to + / - 3000? Mówicie o podstawach czy o tym co wyciągacie na koniec miesiąca?

No niestety to już wszystko co wyciąga się "na rękę" (podstawa+dodatki)

Offline Tom@sz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 06, 2018, 14:33:21 »
niestety nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi na to ile zarabia strazak  aktualnie po sgsp i też powiedzmy 5 latach pracy jak mniej więcej  kształtują się zarobki ? i czy jest to zależne od tego czy pracuje się na podziale czy w biurze?

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 06, 2018, 14:55:51 »
Pensja składa się z:
(Podstawa  1524 zł + dodatek za wysługę lat (podstawa * 4%) ) * 7 grupa uposażenia, czyli 1,39 = 2171 pln
Dodatek za stopień mł. kpt = 1372 pln
Dodatek służbowy w zależności od Komendy, bardzo duża rozbieżnosć, ale przyjmy 200 pln na start

2171 +1372 +200 = 3743 pln BRUTTO

19% ci odliczają, czyli 3743 * 81% =~ 3032 pln

Ew możesz doliczyć równoważnik za brak lokalu czyli jakies 155 pln, więc łącznie miesięczna wypłata w wysokości ok 3000-3200 pln

Czy to dużo czy mało oceń sam.

Offline matgud21

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 06, 2018, 15:05:57 »

Pensja składa się z:
(Podstawa  1524 zł + dodatek za wysługę lat (podstawa * 4%) ) * 7 grupa uposażenia, czyli 1,39 = 2171 pln
Dodatek za stopień mł. kpt = 1372 pln
Dodatek służbowy w zależności od Komendy, bardzo duża rozbieżnosć, ale przyjmy 200 pln na start

2171 +1372 +200 = 3743 pln BRUTTO

19% ci odliczają, czyli 3743 * 81% =~ 3032 pln

Ew możesz doliczyć równoważnik za brak lokalu czyli jakies 155 pln, więc łącznie miesięczna wypłata w wysokości ok 3000-3200 pln

Czy to dużo czy mało oceń sam.
a nie 2 674,15 netto?

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 06, 2018, 15:09:26 »
Od kwoty brutto w tym przypadku należy odliczyć 19 albo 21%, już nie pamiętam dokładnie ile, ale wielkość tego rzędu.

A no i jeszcze odejdą odliczenia na różnego rodzaju ubezpieczenia

Offline WitaminaC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 112
  • jooteeerrgieee
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 06, 2018, 15:44:53 »
4 grupa, duża komenda, bardzo mały dodatek, kilka lat po aspirantce - niecałe 2,8k na rękę... Czy to dużo, czy mało? Moim zdaniem mocno średnio jak za pracę bez ustawowego wolnego, w święta, sylwestra, niedziele, kiedy tylko służba wypadnie oraz bądź co bądź - z narażeniem życia i przede wszystkim zdrowia. Lidl, Biedronka, Auchan... zobaczcie na ogłoszenia, na start ok. 2,5k na rękę, karta multisport, paczki na święta, wyprawki dla dzieci. Każde święto wolne. Chcemy być traktowani jak Europa Zachodnia i takie mamy ceny mieszkań i żywności. A wypłata dalej jak na wschodzie...
Why so serious?

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 06, 2018, 17:00:22 »
4 grupa, duża komenda, bardzo mały dodatek, kilka lat po aspirantce - niecałe 2,8k na rękę... Czy to dużo, czy mało? Moim zdaniem mocno średnio jak za pracę bez ustawowego wolnego, w święta, sylwestra, niedziele, kiedy tylko służba wypadnie oraz bądź co bądź - z narażeniem życia i przede wszystkim zdrowia. Lidl, Biedronka, Auchan... zobaczcie na ogłoszenia, na start ok. 2,5k na rękę, karta multisport, paczki na święta, wyprawki dla dzieci. Każde święto wolne. Chcemy być traktowani jak Europa Zachodnia i takie mamy ceny mieszkań i żywności. A wypłata dalej jak na wschodzie...

Kolego to jedź na zachód w czym problem, taka mentalność każdemu mało i mało.. wielu chętnych się znajdzie na twoje miejsce bo mam znajomych co zapierda*ają za 2tys dzień w dzień i nie płaczą że mało a lekkiej pracy też nie mają  :fiuu:

Offline WitaminaC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 112
  • jooteeerrgieee
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 06, 2018, 18:13:11 »

Kolego to jedź na zachód w czym problem, taka mentalność każdemu mało i mało.. wielu chętnych się znajdzie na twoje miejsce bo mam znajomych co zapierda*ają za 2tys dzień w dzień i nie płaczą że mało a lekkiej pracy też nie mają  :fiuu:

Nie mówie że jest to mało, mówie że jest to moim zdaniem średnio w porównaniu do zachodu czy do tego jaka jest specyfika naszej pracy a także o ryzyku z którym należy się liczyć.  A mówienie o mentalności oraz że niektórzy robią za 2tys i się cieszą, przypomina mi słynne powiedzenie "Za komuny to za darmo robiliśmy a człowiek się cieszył że robota była.." tak więc daruj takie teksty  :rofl:
Why so serious?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 06, 2018, 18:15:16 »
4 grupa, duża komenda, bardzo mały dodatek, kilka lat po aspirantce - niecałe 2,8k na rękę... Czy to dużo, czy mało? Moim zdaniem mocno średnio jak za pracę bez ustawowego wolnego, w święta, sylwestra, niedziele, kiedy tylko służba wypadnie oraz bądź co bądź - z narażeniem życia i przede wszystkim zdrowia. Lidl, Biedronka, Auchan... zobaczcie na ogłoszenia, na start ok. 2,5k na rękę, karta multisport, paczki na święta, wyprawki dla dzieci. Każde święto wolne. Chcemy być traktowani jak Europa Zachodnia i takie mamy ceny mieszkań i żywności. A wypłata dalej jak na wschodzie...
Ile masz na picie (PIT)? Kwota przychodu...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Puszysty

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 06, 2018, 18:52:43 »
No dobra, wiemy więc mniej więcej ile zarabia strażak na służbie w PSP, ale trochę innym tematem jest chyba to co robi się między dyżurami. Z tego co wiem sporo ludzi pracujących w straży dorabia w dni wolne od służby. Słyszałem, że jest ich w ciągu miesiąca z 12, a to już trochę. Jest ktoś kto wie więcej na ten temat i jest się w stanie wypowiedzieć?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 06, 2018, 18:54:51 »
No dobra, wiemy więc mniej więcej ile zarabia strażak na służbie w PSP, ale trochę innym tematem jest chyba to co robi się między dyżurami. Z tego co wiem sporo ludzi pracujących w straży dorabia w dni wolne od służby. Słyszałem, że jest ich w ciągu miesiąca z 12, a to już trochę. Jest ktoś kto wie więcej na ten temat i jest się w stanie wypowiedzieć?
Jest tych dni wolnych znacznie więcej niż napisałeś i rekordziści potrafią wykręcać takie kwoty że łeb urywa :D Są dwa fundamenty funkcjonowania PSP to wspaniały system zmianowy i zgoda na dodatkowe zarobkowanie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 06, 2018, 21:42:45 »
No dobra, wiemy więc mniej więcej ile zarabia strażak na służbie w PSP, ale trochę innym tematem jest chyba to co robi się między dyżurami. Z tego co wiem sporo ludzi pracujących w straży dorabia w dni wolne od służby. Słyszałem, że jest ich w ciągu miesiąca z 12, a to już trochę. Jest ktoś kto wie więcej na ten temat i jest się w stanie wypowiedzieć?

Dorabianie nie jest naszym przywilejem a przymusem , odbywa się to kosztem życia rodzinnego i zdrowia  . Z chęcią odpuściłbym je sobie zamiast dorabiać się garba jest wiele innych wartościowych rzeczy , które można robić w czasie wolnym . Na pewno odbyłoby się to z korzyścią dla dobra służby .   
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 06, 2018, 22:16:22 »
Nie jest ważne jaka jest kwota przychodu. Ważny jest stosunek naszych pensji do średniej w kraju. Założenie takie, że system jest fantastyczny i super, że można dorabiać, to są argumenty, które z miłą chęcią bym skomentował w niecenzuralnych słowach - skoro jest to poruszane jako argument wykalkulowania naszych zarobków. System jest taki ponieważ jest to najekonomiczniejsze i najlepsze dla służby.
Uważam, że powinno nam zależeć, by być strażakami a nie strażakami i piekarzami albo strażakami i instruktorami L albo strażakami i taksówkarzami itd. Jeżeli na taką ilość godzin płaca w straży jest na maksymalnej wartości to ja chcę dorabiać w straży a nie gdzieś indziej! Lekarze mogą, pielęgniarki mogą, ratownicy medyczni mogą a MSW musi dorabiać gdzieś indziej.