Autor Wątek: Straż a normalne życie  (Przeczytany 37045 razy)

Offline Kacper956

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
  • SAPSP Poznań
Straż a normalne życie
« dnia: Styczeń 29, 2018, 14:44:35 »
Przeglądając forum natrafiłem na komentarze, które no nie oszukujmy się, zniechęcają do służby po sapsp.
Tutaj kieruje moje pytanie do was, czy kończąc sapsp czy sgsp będę w stanie normalnie żyć, utrzymać rodzinę i nie czekać do początku następnego miesiąca?
Wiadomo, po sgsp zarobki sa chyba całkiem niezle, bynajmniej tak jest z tego co się orientuje ale jak to wyglada po SA? czytałem różne rozporządzenia ale tam niestety nie mogę się zbytnio odnaleźć

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2018, 14:59:35 »
I po tej i po tej szkole nie ma jakis mega zarobkow. Po oficerskiej wiadomo mozliwy szybszy awans a po aspirantce sluzba na PB to i czas na dorobienie (narazie tak jest)

Offline Kacper956

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
  • SAPSP Poznań
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 29, 2018, 15:01:49 »
ze kokosów nie będzie to wiadomo, tylko tez chodzi o to żeby nie biedowac :/

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 29, 2018, 15:37:38 »
Jak dla Ciebie zarobki ponizej 3k oznaczaja biedowanie to zmien kierunek wyboru pracy ;) chyba ze fasctnujesz sie straza ze male zarobki Ci przeszkadzac nie beda

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 29, 2018, 18:24:00 »
Stary ale masz problem zacznij od zwykłego strażaka ją po9 latach służby 4 w grupie nurkowej mam 2600 z groszami a ty się martwisz po szkołach rany ale wam się w głowach przewraca

Offline mamed

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 29, 2018, 18:54:04 »
Nie każdego 2600 satysfakcjonuje a na początku służby po naborze z ulicy nie ma nawet 2000 dlatego kto chce byc strazakiem predzej czy pozniej nim zostanie , a jeżeli ktos patrzy na kase to tak jak kolega wyżej napisał , mówi sie zzastanawioc nad zmiana fachu

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 29, 2018, 19:01:29 »
Na swoim przykładzie po 13 latach służby i 13 latach kombinowania jak tu do pierwszego dociągnąć . Patrząc na znajomych , którzy po dorabiali się za granicą, niestety stwierdzam że nie było warto . Nie polecam,  Pozdrawiam .

Offline mamed

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 29, 2018, 19:30:50 »
a tak z ciekawosci , zrobiles zaocznie moze aspirantke po tylu latach sluzby ? czy moze nie chciales

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 29, 2018, 20:03:43 »
a tak z ciekawosci , zrobiles zaocznie moze aspirantke po tylu latach sluzby ? czy moze nie chciales
Nie było akurat możliwości zrobienia aspirantki ( brak miejsc , pleców itp . ) zajmuje 7 grupę czyli już maksymalną , dodatek 200 zł (nie podpadłem ) po prostu życie  :straz:

Offline Emillio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 29, 2018, 20:27:34 »
Ale panowie nie oszukujmy się za to co mamy wiedzieć i na czym mamy się znać to dla chłopaka który przychodzi z naboru i on dostanie trochę ponad 2 tys to jest śmieszne, a jak jest jeszcze w jednostce co mają jakąś specjalizację to znów dochodzą dodatkowe procedury...

Offline MetFis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 29, 2018, 20:30:08 »
 :straz:
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2019, 00:09:20 wysłana przez MetFis »

Offline mamed

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 29, 2018, 21:37:55 »
i teraz człowiek zarabiając 3 -4 tysiace na ręke myśli czy dobrze robi , taka prawda na moim przypadku dostanie do straży to cofniecie się w kwestii zarobkowej ,, tylko ja wiem że tego chce ,, będzie co będize :0

Offline matgud21

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 29, 2018, 21:56:37 »
po  zrobieniu szkoły aspirantów,  strażak w 4 grupie i ze stopniem mł asp. dostaje 2.815 zł brutto, czyli netto ok.  2.027,44 zł. Dużo i nie dużo to zależy jak na to spojrzeć. Masz możliwość dorobienia na PB, pracujesz 10 z czego  2 służby są w weekend. Nie licząc sobót masz srednio 12  dni na dorobienie. Więc możesz śmiało razem 3000 zł wyciągnąć. Wiadomo idziesz do straży po to aby odpocząć, ale takie są realia. Ja chcąc iść do straży się z tym liczę, że nie będę jeździł nowym Audi, BMW czy coś. Choć mam możliości pracować w dużych firmach na wysokich stanowiskach. Ale ja chcę robić to co mi sprawia przyjemność i to że chcce pomagać społeczeństwu :)

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 30, 2018, 06:41:38 »
po  zrobieniu szkoły aspirantów,  strażak w 4 grupie i ze stopniem mł asp. dostaje 2.815 zł brutto, czyli netto ok.  2.027,44 zł. Dużo i nie dużo to zależy jak na to spojrzeć. Masz możliwość dorobienia na PB, pracujesz 10 z czego  2 służby są w weekend. Nie licząc sobót masz srednio 12  dni na dorobienie. Więc możesz śmiało razem 3000 zł wyciągnąć. Wiadomo idziesz do straży po to aby odpocząć, ale takie są realia. Ja chcąc iść do straży się z tym liczę, że nie będę jeździł nowym Audi, BMW czy coś. Choć mam możliości pracować w dużych firmach na wysokich stanowiskach. Ale ja chcę robić to co mi sprawia przyjemność i to że chcce pomagać społeczeństwu :)

2027zł ale chyba samej podstawy bez dodatkow.
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 30, 2018, 07:53:17 »
Jednego nie wziąłeś pod uwagę jak pewnego pięknego dnia komendant nie podpisze zgody O dodatkowe zarobkowania i jesteś w czarnej D.. Pie

Offline Kacper956

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
  • SAPSP Poznań
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 30, 2018, 07:59:27 »
właśnie sprawa wyglada tak ze chce być w straży, od małego się tym fascynuje, jak byłem mały to praktycznie codziennie byłem w jrg gdyż ojciec pracował i fascynuje się każda przejeżdżająca strażą odkąd pamietam. z kolei jak czytam o tych zarobkach to nasuwa mi się myśl czy warto. chce założyć rodzine i nie żałować dziecku czy dziewczynie „bo nie mam” tylko chciałbym nie czuć się jakos mocno ograniczony...

Offline mlodszykapitan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 30, 2018, 09:28:22 »
Doskonale Ciebie rozumiem. Ale prawda jest taka że w tym systemie zawsze możesz sobie dorobić czy to taxi  czy cos innego . Znam wiele strażaków którzy po strazy maja druga prace. Niestety tak jest ale jeśli to jest pasja nie patrzy się na zarobki ;)

Offline Kacper956

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
  • SAPSP Poznań
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 30, 2018, 09:38:37 »
rozumiem tyko fajnie żeby ta pasja była rozsądna, żeby mieć szczęśliwa rodzine i dobrobyt, głównie o to mi chodzi

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 30, 2018, 12:50:21 »
Doskonale Ciebie rozumiem. Ale prawda jest taka że w tym systemie zawsze możesz sobie dorobić czy to taxi  czy cos innego . Znam wiele strażaków którzy po strazy maja druga prace. Niestety tak jest ale jeśli to jest pasja nie patrzy się na zarobki ;)

Z pasji samej nie wyżyjesz :wall: :wall: O pasji nie patrząc na inne aspekty życia mówia chyba tylko 15-20 latkowie co mama im jeszcze obiady gotuje, a hajs z kieszonkowego to na cukierki wydaja. Ktoś kto ma rodzinę, kredyt na mieszkanie i raz w roku marzy o wakacjach (bez bajerów) to mu nie starczy i taka jest prawda. Samych opłat mam 2k, a gdzie normalne zycie?
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 30, 2018, 13:43:15 »
Jeśli ktoś obecnie chce być strażakiem z pasji i jednocześnie godnie żyć, to pozostaje chyba tylko normalna robota i zapisanie się do OSP

Offline Kacper956

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
  • SAPSP Poznań
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 30, 2018, 16:16:24 »
nawet jeśli bym był po oficerskiej to mówicie ze i tak ciężko będzie żeby było dobrze?

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 30, 2018, 16:39:58 »
Po oficerskiej sa przypadki ze ladujesz na starszym ratowniku (grupa 4) i mozesz nie miec 2.5k. W PSP nigdy nic dokladnie nikt Ci nie zagwarantuje...

Offline Kacper956

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
  • SAPSP Poznań
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 30, 2018, 16:56:44 »
no to moje życie odwraca ske do góry nogami... ojciec nastawia na straż, ja od małego się tym fascynuje a turaj nagle takich rzeczy się dowiaduje i ponoć nie jest aż tak kolorowo jak mówili. no to jestem w ogromnej kropce... może wojsko czy cos :/

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 30, 2018, 17:13:26 »
Nie przejmuj się tym co piszą... Jak jesteś rozgarnięty to straż daje takie możliwości których inni nie mają.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: Straż a normalne życie
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 31, 2018, 00:07:03 »
Wyjaśnię Ci na przykładzie jak wygląda sytuacja strażaka po dziennej aspirantce/głównej.
Strażak dostaje przydział po promocji do JRG Bogatynia (koniecznie sprawdź na mapie gdzie to jest), ponieważ tam brakuje kadry aspiranckiej/oficerskiej.
Cytując Komendanta Głównego : Podatnik płaci, podatnik wymaga.
Przedział jego wypłaty na rękę oscyluje pomiędzy 2000-3000+ w zależności od dodatków, stanowiska i stopnia. Czy państwo/podatnik zagwarantuje mu mieszkanie? Kilka przypadków na 100 osób. Czy państwo/podatnik dopłaci do wynajmu mieszkania? Tak, około 150zł (ciekawe gdzie tak tanio wynajmują mieszkania?! warto zapytać tych u góry...). Czasami dostaję się mieszkania/pokoje na jednostce na pewien okres. Niby spoko ale perspektywa się zmieni jeśli założysz rodzinę w trakcie szkoły i będziesz z nią musiał wyemigrować nie wiadomo gdzie. Jeśli jesteś z zachodu i będziesz miał szczęście to trafisz do siebie, do miejscowości rodzinnej i koszty ogarnięcia mieszkania odpadną ze względu na możliwość zamieszkania w domu rodzinnym.
Zgodzę się z tym, że straż stwarza ogromne możliwości ale co kiedy te możliwości zostaną ograniczone lub odebrane?
Przytoczyłeś wojsko... poczytaj jak wygląda kształcenie, kwestia przydziałów i warunków po szkole. Daję Ci słowo że są bez porównania lepsze. 
Kwestia wyboru tego co chcesz robić w życiu i na czym chcesz zarabiać na utrzymanie narzuconego standardu życia. Strażakowanie możesz zostawić na czas wolny jako pasje/hobby i odskocznie od codziennego życia zawodowego.
Jeśli masz pytania o kształcenie dzienne to wal na priv. Opowiem co i jak w SGSP.