Autor Wątek: koniec z uznaniowościa  (Przeczytany 8741 razy)

Offline kana

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
koniec z uznaniowościa
« dnia: Styczeń 27, 2018, 14:09:14 »
Czy ktoś posiada informację czy są prowadzone jakieś prace w KG o których opowiadał Komendant Główny? Minął ponad rok i nic nie słychać o nowych zasadach przyznawania dodatku służbowego czy motywacyjnego.

https://www.ppoz.pl/index.php/w-ogniu-pytan/1346-koniec-z-uznaniowoscia

Offline jankowalski723

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: koniec z uznaniowościa
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2018, 11:23:09 »
Gdyby ktoś miał trochę rozumu to by zlikwidował całkowicie dodatek służbowy i uśrednił go na całą Polskę i wcielił do podstawy. Nie może być tak że jeden komendant przegwizdał pieniądze z budżetu i nie ma na dodatki a inny ma ich w opór. Jeżeli chce się wyróżniać niektórych to są nagrody i tu powinien się różnić strażak od strażaka. (a nie uzależniony od budżetu komendy). Nie może być tak dalej że w jednej jednostce kolega ma 700zł a w oddalonej o 15km ma 100zl (na tym samym stanowisku stażu pracy i tej samej kategorii)

Offline dociekliwy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: koniec z uznaniowościa
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2018, 23:50:06 »
Popieram rozwiazanie . niestety nasza formacja jest przesiąknięta kombinatorstwem nie sprawiedliwościowa ale cóż jesli przepisy sa tak poplatane ze co województwo to inna interpretacja to zawsze beda nadużycia i robienie tylko jednosta dobrze za cene wykorzystanie reszty formacji . Ale jak to mówia jesli wszystko jakas madra głowa by chciała uprosciłć napisałć jasne przejrzyste ramy to  pewnie odrazu by został uciszony i wywalony na emeryturę. Wiecie dobrze ze na tym forum zostało wymienione 90 % patologi jaka jest w niej zakorzeniona i wystarczyło by to przeniesc na papier w formie  aktów prawnych moze wtedy ta fomacja stała by sie silna i profesjonalna na mare XXi wieku

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: koniec z uznaniowościa
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 29, 2018, 06:55:45 »
Gdyby ktoś miał trochę rozumu to by zlikwidował całkowicie dodatek służbowy i uśrednił go na całą Polskę i wcielił do podstawy.
Z całego serca Ci życzę abym miał okazję Ciebie odprawić na emeryturę bez dodatku służbowego a co sobie będziemy żałować zabierzmy też za stopień a potem to już z górki emerytura ZER dodatki MOPS. 
Nie może być tak że jeden komendant przegwizdał pieniądze z budżetu i nie ma na dodatki a inny ma ich w opór. Jeżeli chce się wyróżniać niektórych to są nagrody i tu powinien się różnić strażak od strażaka.
Nie może być tak że jeden sąsiad ma nowy samochód a drugi musi do pracy jeździć rowerem bo go na auto nie stać. Sprzedajmy mercedesa tego pierwszego i kupmy obu polonezy. Normalnie Pol-pot i Czerwoni Khmerzy się  powinni uczyć socjalizmu od kolegi @jankowalski73.
Popieram rozwiazanie . niestety nasza formacja jest przesiąknięta kombinatorstwem nie sprawiedliwościowa ale cóż jesli przepisy sa tak poplatane ze co województwo to inna interpretacja to zawsze beda nadużycia i robienie tylko jednosta dobrze za cene wykorzystanie reszty formacji . Ale jak to mówia jesli wszystko jakas madra głowa by chciała uprosciłć napisałć jasne przejrzyste ramy to  pewnie odrazu by został uciszony i wywalony na emeryturę.
Mądra głowa jak by miała 75% to po przeczytani twojej i przedmówcy wypowiedzi powinna złożyć kwity i podziękować za służbę bo skoro strażacy sami sobie wymyślają jak obciąć sobie emerytury o 30-40% to doszliśmy do granicy idiotyzmu na forum.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline nintruz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: koniec z uznaniowościa
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 29, 2018, 09:26:42 »
A to, że strażacy na PB przez całą swoją karierę w PSP mają ok. 20% możliwego dodatku służbowego jest według Ciebie sprawiedliwe? Powinni być za to wdzięczni, bo jak dobrze będą przez te 25-30 lat lizać d. to może komendant coś dorzuci przed odejściem i to jeszcze jak będzie miał dobry dzień. Świetna logika. Sorry, ale ja wolę mieć wyższy dodatek podczas służby i nie liczyć na czyjeś widzimisię. Zwłaszcza, że emeryturę będę pobierał raczej krócej niż pensje, bo pewnie na raka jak 60% "prawdziwych" strażaków umrę. Potem słyszę wypowiedzi "polityków", że to nie w porządku, że komendant podwyższa ostatnią pensję strażakowi dając wyższy dodatek służbowy. A to, że przez całą karierę w PSP strażak jest w d. jeb. to jest już ok?!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2018, 09:38:15 wysłana przez nintruz »

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: koniec z uznaniowościa
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 29, 2018, 10:52:31 »
prawda jak zwykle po środku, gdyż powinniśmy dbać o swoje interesy oraz przywileje i tutaj przy odejściu na emeryture to jak najbardziej ten dodatek ratuje nasze przyszłe dochody, a wszyscy na emce nie dorobią ,bo wystarczy że dopadnie cie jakieś choróbsko o co w naszym fachu nie trudno i na lekarza czy leki braknie,ale z drugiej strony  dla kogo są dodatki trakcie służby, ano dla tego co 01 lub 02 przy aucie zrobi i to jeszcze na służbie,11-temu płytki w łazience położy itd itp. niejednokrotnie dodatek stał sie formą podziękowania.Dodatek motywacyjny  jest za czynności wykraczające poza  zakres obowiązków tyle że zakres jest tak spisany że z dodatkowych czynność zostało tylko  przywożenie  świeżych jajek ze wsi  co też ma miejsce

Offline dociekliwy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: koniec z uznaniowościa
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 29, 2018, 11:03:18 »
Cytuj
Mądra głowa jak by miała 75% to po przeczytani twojej i przedmówcy wypowiedzi powinna złożyć kwity i podziękować za służbę bo skoro strażacy sami sobie wymyślają jak obciąć sobie emerytury o 30-40% to doszliśmy do granicy idiotyzmu na forum.
Gdzie ja pisze o odbieraniu dodatków itp. zastanów sie jak interpretujesz moje słowa i nie łącz ich z słowani innych forumowiczów bo wtedy włąsnie wychodza takie farmazony . Ja prosto napisałem ze gorzej zazadzanej i poplontanej przepisami formacj mundurowej gdzie  kazdy interpretuje jak je chce nie ma. A o mądra głowe to chodziło mi ze nie doczekamy sie reformatora który mógłby mieć tak władze od ministra zeby zrobic z PSP naprawde słuzbe ratownicza XXI wieku bo narazie to ona jest tylko tak przedstawiana

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: koniec z uznaniowościa
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 29, 2018, 11:32:57 »
Politycy oprócz pokazywania się w mediach ze strażakami podczas powodzi czy innych dużych akcji ratowniczo -gaśniczych nic nam nie pomogą. Każdy patrzy tylko na swoje by mu się wiodło, a co tam strażacy sa od wszystkiego i wszystko zrobią.  :gwiazdki:

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: koniec z uznaniowościa
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 29, 2018, 13:44:49 »
Czy ktoś posiada informację czy są prowadzone jakieś prace w KG o których opowiadał Komendant Główny? Minął ponad rok i nic nie słychać o nowych zasadach przyznawania dodatku służbowego czy motywacyjnego.

https://www.ppoz.pl/index.php/w-ogniu-pytan/1346-koniec-z-uznaniowoscia
Przecież wiadomo było od samego początku, że to było czysto populistyczne hasło naszego 01. Po to tylko aby wywołać panikę i spowodować odejścia na emki tych co mają już wysługi.  :szalony:
 Wszem wiadomo , że lepiej zarządza się młodzieżą niż starymi wyjadaczami. :tuba:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: koniec z uznaniowościa
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 29, 2018, 17:23:39 »
Gdzie ja pisze o odbieraniu dodatków itp. zastanów sie jak interpretujesz moje słowa i nie łącz ich z słowani innych forumowiczów bo wtedy włąsnie wychodza takie farmazony . Ja prosto napisałem ze gorzej zazadzanej i poplontanej przepisami formacj mundurowej gdzie  kazdy interpretuje jak je chce nie ma. A o mądra głowe to chodziło mi ze nie doczekamy sie reformatora który mógłby mieć tak władze od ministra zeby zrobic z PSP naprawde słuzbe ratownicza XXI wieku bo narazie to ona jest tylko tak przedstawiana
A o czym jest ten wątek?
Co do formacji to mam pytanie jaką masz wiedzę na temat funkcjonowania innych formacji? Bo myślę, że niewielką.
Broń nas Panie Boże przed wszelkiej maści reformatorami. Bo każda reforma będzie musiała zmierzać do jednego bardzo szkodliwego dla ludzi (nie dla formacji) wniosku.
A to, że strażacy na PB przez całą swoją karierę w PSP mają ok. 20% możliwego dodatku służbowego jest według Ciebie sprawiedliwe? Powinni być za to wdzięczni, bo jak dobrze będą przez te 25-30 lat lizać d. to może komendant coś dorzuci przed odejściem i to jeszcze jak będzie miał dobry dzień. Świetna logika. Sorry, ale ja wolę mieć wyższy dodatek podczas służby i nie liczyć na czyjeś widzimisię. Zwłaszcza, że emeryturę będę pobierał raczej krócej niż pensje, bo pewnie na raka jak 60% "prawdziwych" strażaków umrę. Potem słyszę wypowiedzi "polityków", że to nie w porządku, że komendant podwyższa ostatnią pensję strażakowi dając wyższy dodatek służbowy. A to, że przez całą karierę w PSP strażak jest w d. jeb. to jest już ok?!
Człowieku jak zostaniesz kiedyś 01 albo wgryziesz się w temat budżetu to zrozumiesz jak mocno się mylisz... Każdy 01 ma średnią na etat i musi się jej trzymać (teraz jest to około 4 400 brutto) i nie powinien jej przekraczać jeśli chce upilnować fotelika. Wspomnisz moje słowa za 10 lat jak większość funkcjonariuszy to będą ludzie z nowego "systemu" (już się zbliża w niektórych miejscach do 50%) i nie będzie odejść na emki a w KP będzie można liczyć awanse na placach jednej ręki natomiast w KM dwie ręce wystarczą. Obecni absolwenci SGSP zasiądą na stołkach 05,11,12,13 i będą siedzieć na nich przez dekady i będzie im rosła wysługa, szkoły zjedzą własny ogon bo produkują na potęgę "nowych". Wiem, że to zabrzmi idiotycznie ale pamiętaj strażacy teraz są w luksusowej sytuacji bo w wiekszości KM/KP nikt im nie blokuje awansów w stanowiskach a wielkimi krokami zbliża się hekatomba.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline dociekliwy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: koniec z uznaniowościa
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 29, 2018, 22:35:56 »
Cytuj
Co do formacji to mam pytanie jaką masz wiedzę na temat funkcjonowania innych formacji? Bo myślę, że niewielką.
Broń nas Panie Boże przed wszelkiej maści reformatorami. Bo każda reforma będzie musiała zmierzać do jednego bardzo szkodliwego dla ludzi (nie dla formacji) wniosku.
Moze sie nie licytujmy kto posiada wieksza wiedze ale nie wmawiaj ludzia ze wszystko jest ok i nie nalezy nic zmieniac bo napewno bedzie gorzej . Są osboy w tej formacji co chca sie  z nia identyfikować rozwijać a nie przychodzic od.ebac 24 h i isc do domu ale czym wiecej doswiadczaja jak jest to nasze PSP przesiąknięte   kombinatorstwem układami i nie sprawiedliwymi przepisami to wtedy tracą chęci do rozwoju a na tym traci cała formacja niestety. 

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: koniec z uznaniowościa
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 29, 2018, 23:08:25 »
Przepraszam ale jak przepis o dodatku służbowym można nazwać niesprawiedliwym?
Przepis jest ok. Wykonanie jest jakie jest ale sam przepis daje każdemu takie same możliwości. Więc gdzie tu niesprawiedliwość?

Offline strażaczek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: koniec z uznaniowościa
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 29, 2018, 23:42:13 »
Przepraszam ale jak przepis o dodatku służbowym można nazwać niesprawiedliwym?
Przepis jest ok. Wykonanie jest jakie jest ale sam przepis daje każdemu takie same możliwości. Więc gdzie tu niesprawiedliwość?
Tu akurat 100% racji. Też osobiście jestem przeciwnikiem równych dodatków oraz awansów bo czasookres minął i się należy - utopia i niesprawiedliwość. Ale też mnie szlag trafia jak komuś powinno się podnieść dodatek lub dać awans ( za porządną służbę) a tu średnia nie pozwala - (wiem głębszy problem). :szalony:

Offline łun

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: koniec z uznaniowościa
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 12, 2018, 09:39:09 »
Dodatki to jest kijek z marchewką dla większości dowódców  zmian i jednostek za te parę złotych są grzeczni i posłuszni godzą się na większość bzdur występujących w naszej formacji. Mając jednolitą pensje ciężej byłoby rządzić w PSP, bo ludzie mieli by mniejsze opory się "stawiać"

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: koniec z uznaniowościa
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 12, 2018, 09:50:05 »
Dodatki to jest kijek z marchewką dla większości dowódców  zmian i jednostek za te parę złotych są grzeczni i posłuszni godzą się na większość bzdur występujących w naszej formacji. Mając jednolitą pensje ciężej byłoby rządzić w PSP, bo ludzie mieli by mniejsze opory się "stawiać"
No no . Ciekawy wywód aczkolwiek nie zgodzę się z Tobą. A dlaczego bo w mojej jednostce pomimo walki dowódcy zmiany i dowódcy jednostki nie można pchnąć dodatków w górę. A druga sprawa...dodatek dowódcy zmiany 550 zł.