Autor Wątek: Ćwiczenia z wysokościówki na ześlizgu .  (Przeczytany 4434 razy)

Offline exploder

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Ćwiczenia z wysokościówki na ześlizgu .
« dnia: Styczeń 24, 2018, 20:45:41 »
 Cześc i czołem!
 
   Jak ogólnie wiadomo do cyklu szkolenia strażaka na służbie weszły bloki tematyczne pt. "zakres podstawowy" jest ich trochę i niektóre nie wnoszą wielkich nowości tylko pod inną nazwą szlifujemy rzemiosło na codziennych ćwiczeniach do południa :)
Z racji mojego zamiłowania do wszelkiej maści linek węzłów i karabińczyków prowadzę blok o nazwie ratownictwo wysokościowe zakres podstawowy oparty m.in. skrypcie do szkolenia pobranym ze strony KGPSP i kursie jaki odbyłem w ośrodku szkolenia . I tu np. jest dużo nowości, dużo pytań od starych ogniomistrzów  :wall:
Pytanie do was drodzy forumowicze jest takie:
JRG w którym pracuję nie ma wspinalni, wpadłem więc na pomysł aby elementy opuszczania ratownika, praca z trójnogiem itp. ćwiczyć na ześlizgu (mamy dwa) miejsce świetne latem i zimą pogoda dopisuję  :mellow:.
Niestety dca. JRG  obawia się, że do niezgodne z BHP, że nie do tego służy ześlizg itd.
Jak "zalegalizować " ten obiekt do takich ćwiczeń czy to realne? Napisać regulamin ?

Proszę o jakieś rady !

Pozdrawiam.
Najważniejsze komendy na służbie, to obiad schodzi i służba zdana :)

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Ćwiczenia z wysokościówki na ześlizgu .
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2018, 21:09:23 »
Jeżeli macie kilka ześlizgów, to według mnie można "wycofać" jeden z nich i zrobić z niego stanowisko ćwiczebne. Oficjalnie musi być nieużywany jako ześlizg. Choć dla mnie to jest rozwiązanie "na siłę", a jak to mówią "szkłem d**y nie podetrzesz"  :wacko: Radziłbym stworzyć stanowisko na zewnątrz albo zaniechać starań  :straz:

Offline exploder

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Ćwiczenia z wysokościówki na ześlizgu .
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2018, 21:23:42 »
Tak, szkłem nie utrzesz. Ale jeśli pracujesz w PSP zdajesz sobie sprawę z niedofinansowania, wiecznie słyszę nie ma pieniędzy i trzeba tym szkłem ... Więc co masz na myśli pisząc stworzyć coś na zewnątrz ? Ześlizg już istnieje tylko użycie inne . Jeśli w czasie ćwiczeń na obiektach można np. ewakuować (czasem nawet osoby postronne) przez okno do kosza drabiny czy podnośnika to też jest wykorzystanie okna do trochę innych celów niż wpuszczanie świeżego powietrza :)
Najważniejsze komendy na służbie, to obiad schodzi i służba zdana :)