Autor Wątek: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej  (Przeczytany 27513 razy)

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 25, 2018, 15:50:48 »
kolego seksyjny
 żebyś mógł mi zarzucić następne bzdury i przykład z sufitu:
miałem taki okres w życiu strażackim na PB, że cała zmiana pilnowała dyżurnego SK, który prawie zawsze spał. Prawie zawsze spał ze zmęczenia, bo jak tylko wychodził z komendy to zapierniczał w warsztacie samochodowym od rana do wieczora cały czas. A my go pilnowaliśmy bo nie tylko ja byłem świadkiem jak nie odbierał telefonów alarmowych tak głęboko spał. Albo odebrał i położył się znowu spać (sorry - dla wrażliwszych strażaków położył się czuwać) bez zadysponowania SIS.
pozdrawiam

zyraf

  • Gość
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 25, 2018, 16:54:21 »

- jak świat światem nawet jakby podwyżka była 1500 netto to i tak byście/byśmy dorabiali - taka natura ludzka,
-

Najpierw niech dadzą te 1500 zł później zakaza dorabiania a na koniec niech to egzekwuja. A nie jak to w tym kraju wszystko od dupy strony. Najpierw egzekwuja później chcą zakazać a na koniec może dadzą z 400 zł podwyżki. Resztę twojej wypowiedzi nie komentuje bo nie spotkałem strażaka który odważyłby się cala noc przed służba jechać tirem itp. Stek bzdur niewiele prawdy.

uderz w stół a nożyce się odezwą.

Offline StAsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 25, 2018, 17:15:55 »
A może tak nie pisać o to dodatkowe zarobkowanie

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 25, 2018, 19:59:51 »
Faktycznie może to plotki i tyle. Nie klocmy się dziś dzwoniłem do kadrowej to kazała pisać o zgodę i tyle. Marzę o straży gdzie każdy się szanuje i rozumie potrzeby drugiego człowieka ;) pozdrawiam!

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 25, 2018, 20:46:13 »
U mnie w KP był właśnie już na ten rok zapis o 12h wolnych przed służbą na raporcie o dodatkowym zarobkowaniu.
Jeśli chodzi o mnie zarobkowanie bardziej mnie motywuje do swoich obowiązków służbowych i do stawiania się na dodatkowe służby.
Nie ma co się dziwić chłopakom że się denerwują, bo nie wiadomo co przyniesie następny rok z zarobkowaniem. Niektórzy mają kredyty inni chcą rozwijać działalność itd.

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 25, 2018, 21:37:19 »
Jeśli chodzi o mnie zarobkowanie bardziej mnie motywuje do swoich obowiązków służbowych i do stawiania się na dodatkowe służby.
A po polsku? :gwiazdki: :szalony:
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline mariano998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 25, 2018, 22:36:40 »
Tak czytam wasze wypowiedzi o zarobkowaniu i chciałbym się podzielić swoim zdaniem na temat dodatkowego zarobkowania. Wiadomo, że w straży płacą słabo i każdy kto może dorabia. Tylko że dorabianie moim zdaniem ma również pozytywny wpływ na służbę. Przecież jak strażak dorabia w budowlance, to jak trzeba zrobić remont na w jednostce to komendant kogo "poprosi" o załatwienie sprawy. Jak strażak dorabia w pogotowiu a w jednostce trzeba zrobić pokaz pierwszej pomocy, lub mierzyć tętno na sprawnościówce to kto to robi, jak strażak po służbie jeździ tirem to nie wpływa to na jego podniesienie umiejętności jako kierowcy. Jednak dodatkowe zarobkowanie musi odbywać się na zdrowych zasadach, najpierw PSP.
A Ty Dowódco jak widzisz strażaka zmęczonego na służbie to z nim porozmawiaj, jak to nie pomoże napisz notatkę i sprawa będzie jasna.
Moderator : Kolejny post dodatkowym zarobkowaniu.
 To nie ten temat !!!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2018, 23:38:33 wysłana przez wujo 2010 »

Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 26, 2018, 04:59:19 »
 W sytuacji gdy płaca minimalna w RP nas dogania, gdy kadra kierownicza się naradza, a doły są nieinformowane o efektach tej narady, gdy musimy się domyślać dokąd zmierza PSP...

Odnośnie narady kadry kierowniczej - przyjrzyjcie się zbiorowemu zdjęciu: większość tej "kadry kierowniczej" to młodzież. Czy jeśli miałbyś jakieś 5 - może 8 lat - do emy i byłbyś powiatowym lub wojewódzkim to dbałbyś o interesy strażaków, czy robiłbyś wszystko, aby nie wypaść z tej karuzeli zbyt wcześnie? W jakim celu nasz 60-letni (rocznik 1957) KG odmłodził kadrę?

I nieważne o czym rozmawiali, pewne jest jedno: "zaliczyli" kolejny dzień z ich kalendarza. Dzień, który zbliża ich do emerytury. A że każdy z nich dobrze to ma policzone to akurat tego jestem pewien.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2018, 09:01:13 wysłana przez wujo 2010 »

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 26, 2018, 11:46:22 »
Odnośnie narady kadry kierowniczej - przyjrzyjcie się zbiorowemu zdjęciu: większość tej "kadry kierowniczej" to młodzież. Czy jeśli miałbyś jakieś 5 - może 8 lat - do emy i byłbyś powiatowym lub wojewódzkim to dbałbyś o interesy strażaków, czy robiłbyś wszystko, aby nie wypaść z tej karuzeli zbyt wcześnie? W jakim celu nasz 60-letni (rocznik 1957) KG odmłodził kadrę?

I nieważne o czym rozmawiali, pewne jest jedno: "zaliczyli" kolejny dzień z ich kalendarza. Dzień, który zbliża ich do emerytury. A że każdy z nich dobrze to ma policzone to akurat tego jestem pewien.
1. Tak młodzi, którym brakuje do emki dzięki czemu kg może z łatwością wywierać presję na nich.
2. I jeżeli chodzi o naradę to Patrząc na punkt 1.  Wątpię że tam była jakąkolwiek rozmowa - dialog
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline potraski

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 26, 2018, 12:10:10 »
Odnośnie narady kadry kierowniczej - przyjrzyjcie się zbiorowemu zdjęciu: większość tej "kadry kierowniczej" to młodzież. Czy jeśli miałbyś jakieś 5 - może 8 lat - do emy i byłbyś powiatowym lub wojewódzkim to dbałbyś o interesy strażaków, czy robiłbyś wszystko, aby nie wypaść z tej karuzeli zbyt wcześnie? W jakim celu nasz 60-letni (rocznik 1957) KG odmłodził kadrę?

I nieważne o czym rozmawiali, pewne jest jedno: "zaliczyli" kolejny dzień z ich kalendarza. Dzień, który zbliża ich do emerytury. A że każdy z nich dobrze to ma policzone to akurat tego jestem pewien.
1. Tak młodzi, którym brakuje do emki dzięki czemu kg może z łatwością wywierać presję na nich.
2. I jeżeli chodzi o naradę to Patrząc na punkt 1.  Wątpię że tam była jakąkolwiek rozmowa - dialog

I tak, i nie.
Jak dają "starych" to źle bo im na niczym nie zależy. Dokończyć swoje i na emeryturę.
Jak młodych to też źle bo presja.
Ale może młodym będzie się chciało coś zrobić, zmienić.
Trzeba się pogodzić z tym że można zostać odwołanym ale nie koniecznie iść na emeryturę. A wtedy presja maleje.

Offline strażaczek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 26, 2018, 15:49:28 »
kolego seksyjny
 żebyś mógł mi zarzucić następne bzdury i przykład z sufitu:
miałem taki okres w życiu strażackim na PB, że cała zmiana pilnowała dyżurnego SK, który prawie zawsze spał. Prawie zawsze spał ze zmęczenia, bo jak tylko wychodził z komendy to zapierniczał w warsztacie samochodowym od rana do wieczora cały czas. A my go pilnowaliśmy bo nie tylko ja byłem świadkiem jak nie odbierał telefonów alarmowych tak głęboko spał. Albo odebrał i położył się znowu spać (sorry - dla wrażliwszych strażaków położył się czuwać) bez zadysponowania SIS.
pozdrawiam

peterek ty to miałeś przeżycia  :rolleyes: jak czytam twoje wywody to dochodzę do dwóch wniosków albo służyłeś za karę na jakiejś patologicznej jednostce, albo  się tu marnujesz i powinieneś zacząć pisać a w księgarni na półce obok Andersena i braci Grimm miałbyś zapewnione miejsce.

Offline strażaczek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 26, 2018, 15:58:11 »
Jak się czyta niektóre wypowiedzi do czasem odnoszę wrażenie, że w naszej formacji to same plotkarze....

Zawody hańbiące prestiż służby to striptizer a nie rolnik czy ochroniarz...

Jak nie macie odpraw w swoich komendach i żyjecie durnymi domysłami to nic dziwnego, że się podniecacie byle plotką. Zakazu zarobkowania nie ma, jest wymagana 12h przerwa przed przyjściem na służbę. O 19.00 dnia poprzedzającego służbę masz leżeć i pachnieć - rano przy zmianie służby przy ewentualnych obiekcjach masz podpisać oświadczenie, że ostatnie 12h odpoczywałeś. Jak ściemniasz a dojdą po grafiku z drugiej pracy to wtedy będą wyciągane konsekwencje.

A co ty chcesz od striptizera jak chłop jest wysportowany porządnie umięśniony , no i ma co pokazać  :mellow: oraz  robi to na 12 godzin przed służbą a w służbie daje więcej z siebie niż np. "opasiony  traktorzysta" to gdzie problem :cooo:

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 26, 2018, 16:33:57 »
jak czytam twoje wywody to dochodzę do dwóch wniosków albo służyłeś za karę na jakiejś patologicznej jednostce, albo  się tu marnujesz i powinieneś zacząć pisać a w księgarni na półce obok Andersena i braci Grimm miałbyś zapewnione miejsce.
to się nazywa doświadczenie życiowe, jak je nabędziesz to wtedy możemy poważnie porozmawiać na drażliwe tematy i niepopularne wśród większości obecnie służących strażaków opinie na temat naszej służby :mellow:
o mój pamiętnik się nie martw, rękopis już jest złożony u wydawcy i czeka na korektę przez polonistę i oczywiście moją emę :rofl: :rofl:.
pozdrawiam
ps.
porozmawiaj prywatnie z najstarszymi na zmianie czy w jrg - mam na myśli tutaj strażaków z więcej niż 20-25 letnim doświadczeniem, proponuję dla rozluźnienia aby było to na jakiejś imprezie zmianowej w knajpie bez świadków, jakaś wódeczka - to może Ci poopowiadają rzeczy o których nie usłyszysz na podoficerce czy aspirantce. Może wtedy po przeczytaniu moich postów dojdziesz do bardziej racjonalnych wniosków.

Offline strażaczek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 26, 2018, 17:03:52 »
 Każdy ma swoje doświadczenie zawodowe i jest mniej lub bardziej z niego dumny. U mnie też większość chłopaków dorabia, w ten czy inny sposób. Jednak do służby, a mam na to pogląd, podchodzą poważnie z dopuszczalną dozą dystansu  :straz:

P.S.
 U mnie na jednostce nie znajdziesz takiego ze stażem ponad 20 lat nawet 11 i 12 :straz: i z tego co piszesz to widzę że ma to swoje plusy. Czasami jak "starych" weźmie na wspominki z lat początków ich służby, to poza śmiechem można wysnuć wniosek że dobrze się stało  iż nastąpiła taka wymiana pokoleniowa.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2018, 17:07:16 wysłana przez strażaczek »

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 28, 2018, 15:16:15 »
Proponowane zapisy nie zakazują dodatkowego zarobkowania.

Offline StAsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 28, 2018, 16:12:48 »
Wystarczy że kg poleci każdemu kw/kp nie wyrażać zgody przy kończącej się zgodzie na dodatkowe zarobkowanie a oni będą się bać o swoje stołki i jest pozamiatane, nie potrzebny jest żaden zapis.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 28, 2018, 17:44:45 »
A jak to uzasadni?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2018, 18:37:22 wysłana przez radca »

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 446
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 28, 2018, 18:30:12 »
U mnie po staremu, tylko była prośba aby przed służbą osoba dorabiająca miała 12h odpoczynku.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 28, 2018, 18:33:06 »
Cytuj
Proponowane zapisy nie zakazują dodatkowego zarobkowania.
Jakieś szczegóły?

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 371
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 28, 2018, 18:46:32 »
Słyszeliście coś o pomysłach wprowadzenia systemu 12 na 24, 12 na 48.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 28, 2018, 20:58:55 »
Słyszeliście coś o pomysłach wprowadzenia systemu 12 na 24, 12 na 48.
znowu ?????

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 28, 2018, 21:39:43 »
Realnie to jest to odpowiednik systemu 24/72 tylko ludziom wychodzi dwa razy więcej przejazdów.
Bo opowiastki że na nockę ludzie będą przychodzić wypoczęci to można między bajki włożyć. Dlatego jeśli zmiana systemu to na 24/72. Ma to jeszcze inne dobre strony z punktu widzenia organizacji służby.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2018, 14:45:44 wysłana przez radca »

Offline Dudi216

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 28, 2018, 21:53:20 »
Czy strażak w czynnej służbie może dorabiać w zakładowej straży pożarnej ? (zatrudnienie przez securitas)

Offline warta01

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 28, 2018, 22:01:10 »
Realnie to jest to odpowiednik systemu 24/72 tylko ludziom wychodzi dwa razy więcej przekazów.
Bo opowiastki że na nockę ludzie będą przychodzić wypoczęci to można między bajki włożyć. Dlatego jeśli zmiana systemu to na 24/72. Ma to jeszcze inne dobre strony z punktu widzenia organizacji służby.
Jak i niezbyt mile widziane w obecnej sytuacji na "górze" ułatwienia dla PB.
to jest chyba ostatnia rzecz jaka chcieliby wprowadzić

słychać już  o przymiarkach do 12...

Offline StAsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 28, 2018, 22:30:01 »
Ciekawe jak to załatwią w małych kp ???