Autor Wątek: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej  (Przeczytany 27467 razy)

leszno

  • Gość
19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« dnia: Styczeń 23, 2018, 22:13:48 »
Czy sa jakies przecieki,informacje co tam bylo,jakie tematy poruszane,atmosfera itp . może wasi 01 puścili trochę pary u siebie ...

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2018, 07:53:41 »
Pewnie nic mądrego ....

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2018, 08:22:37 »

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2018, 13:24:10 »
Dziś doszły mnie słuchy ( nic oficjalnego)  o zakazie dorabiania. Mam nadzieję że ktoś tu zaraz zdementuje te plotki.

Offline potok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 24, 2018, 16:32:02 »
U nas już mamy na kwicie zgody na dodatkowe zarobkowanie na 2018. To chyba plotka.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2018, 16:38:00 »
Tak jak @potok napisał - PLOTKA.
Prawdopodobnie kwestię dodatkowego zarobkowania będzie regulowała ustawa (nie wiem tylko czy odrębna, czy nasza znowelizowana - a ma być nowelizacja ustawy o PSP). Zakaz dorabiania tylko w przypadkach - i tu uwaga - zajęć hańbiących prestiż służby, cokolwiek miałoby to znaczyć  :gwiazdki:
Si vis pacem, para bellum

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 24, 2018, 16:40:56 »
Uff to trochę mnie uspokoiliscie. Wrócę z urlopu i będę na służbie to sam pójdę do 01 się dowiedzieć bo sprawa mnie będzie dotyczyła od marca..

Offline wybaczmi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 24, 2018, 17:14:30 »
Wyszła ustawa o dodatkowej pracy policji, nie zagłębiałem się w szczegóły

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 24, 2018, 17:49:20 »
Prawdopodobnie kwestię dodatkowego zarobkowania będzie regulowała ustawa (nie wiem tylko czy odrębna, czy nasza znowelizowana - a ma być nowelizacja ustawy o PSP). Zakaz dorabiania tylko w przypadkach - i tu uwaga - zajęć hańbiących prestiż służby, cokolwiek miałoby to znaczyć  :gwiazdki:
Ktoś mi napomkną, że zmiana art. 57a ma nastąpić na dniach. Ale dalej to będzie jak było.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 24, 2018, 18:00:11 »
Prawda jest taka, że póki przepis (czy też cała ustawa, jak ją uchwalą) nie zacznie obowiązywać, to nie ma co się zamartwiać na przyszłość. Nie wiemy jakie będą regulacje prawne, więc nie pozostaje nic innego jak czekać.
Si vis pacem, para bellum

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 24, 2018, 18:12:47 »
Prawdopodobnie kwestię dodatkowego zarobkowania będzie regulowała ustawa (nie wiem tylko czy odrębna, czy nasza znowelizowana - a ma być nowelizacja ustawy o PSP). Zakaz dorabiania tylko w przypadkach - i tu uwaga - zajęć hańbiących prestiż służby, cokolwiek miałoby to znaczyć  :gwiazdki:
Ktoś mi napomkną, że zmiana art. 57a ma nastąpić na dniach. Ale dalej to będzie jak było.
Jesteś kolego w błedzie. Niby rozmawiali ale nie w tym temacie.

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 24, 2018, 20:01:25 »
Witam,

U mnie w KM również wydane zgody na dodatkowe zarobkowanie na 2018 r.
Czyli jak wejdzie nowelizacje zgody zostaną cofnięte ? Czy będą obowiązywały do końca 2018 r.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 24, 2018, 20:20:29 »
U mnie w KM również wydane zgody na dodatkowe zarobkowanie na 2018 r.
Czyli jak wejdzie nowelizacje zgody zostaną cofnięte ? Czy będą obowiązywały do końca 2018 r.
Cofnięcie zgody może się równać sprawie sądowej także wątpię.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Służbista

  • Jestem w służbie ... nie w pracy !
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 24, 2018, 20:42:05 »
U mnie w KM również wydane zgody na dodatkowe zarobkowanie na 2018 r.
Czyli jak wejdzie nowelizacje zgody zostaną cofnięte ? Czy będą obowiązywały do końca 2018 r.
Cofnięcie zgody może się równać sprawie sądowej także wątpię.

... może. Jednak "... jak będzie godzić w dobre imię służby lub z nią kolidować" - sprawa 100% przegrana.
U nas każdy ma taki zapis niestety ;) Kwestia interpretacji (może po nowemu) ;)
Ponoć w Pogotowiu i podobnym ma się skończyć dorabianie ...
„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej” -  PRZECZYTAĆ + ZROZUMIEĆ.

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 25, 2018, 10:18:37 »
Jeśli chodzi o te zajęcia hańbiące  prestiż służby to może to być każda wykonywana czynność w zależności co autor miał na myśli od rolnika, taksówkarza, kierowcy ciężarówki, osobę nadzorującą CSP w centrach handlowych lub osoby wykonujące czynność związana z ochroną przeciwpożarową. Bo właśnie większość chłopaków takie czynność wykonuje w ramach zarobkowania.

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 25, 2018, 10:48:51 »
Odnośnie pogotowia.  Gdzie najlepiej nabrać doświadczenia i obycia jak nie w pogotowiu?  Wymagają od nas coraz więcej medycyny w straży...

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 25, 2018, 12:20:31 »
Odnośnie pogotowia.  Gdzie najlepiej nabrać doświadczenia i obycia jak nie w pogotowiu?  Wymagają od nas coraz więcej medycyny w straży...
moim zdaniem praca dodatkowa (o ile nastąpią restrykcyjne zmiany) w pogotowiu ratunkowym zostanie pozostawiona jako nieliczne odstępstwo dla strażaków na podziale bojowym - z uwagi na "szczególny interes służby".
  To że obecny system dodatkowego zarobkowania jest patologiczny (nie rozważam tutaj zarobków i kosztów życia !!) to wiedzą wszyscy obserwujący zarówno zarobkowanie wszelkiej maści specjalistów od szkoleń BHP czy ochrony ppoż w prywatnych firmach prowadzonych przez naszych prewentystów czy kadrę kierowniczą jak też dorabiających strażaków podziału bojowego. W przypadku tych pierwszych problem jest natury delikatnie mówiąc etyczny lub z tzw. konfliktu interesu żeby nie użyć słowa korupcjogenny.
Tylko, że w przypadku tych drugich w grę wchodzi niewyspanie, zmęczenie, brak chęci do czegokolwiek w służbie 24 godzinnej, narażanie swoich kolegów z PB. To co obserwowałem wielokrotnie przez naście lat na PB to jest "dymanie" pracodawcy strażackiego na korzyść pracodawcy prywatnego. Jaki jest stan fizyczny/psychiczny w służbie strażaka który w ramach 48 godzin dojechał do Włoch i z powrotem pracując w przewozach ? Jaki jest pożytek z rolnika, który w okresie żniw czy intensywnych prac rolnych nie schodzi z kombajnu przez kilkanaście godzin przed służbą swoją ? Jaki jest pożytek ze strażaka, który po wyjściu ze służby idzie pracować ciężko dwa dni na budowie mieszając zaprawę ? Ci ludzie zasypiają po pierwszych kilku minutach szkolenia teoretycznego, jadąc alarmowo do akcji potrafią usnąć na rocie w pierwszej godzinie służby.
Przypadków bezpośredniego negatywnego wpływu zatrudniania poza strażą na bieżącą służbę znam dziesiątki. I wy też znacie z własnego podwórka, ale przechodzicie nad tym do porządku dziennego. 
To co napisałem powyżej jest brutalne ale prawdziwe i niepopularne w naszej służbie. Ale jak ktoś myśli, że tylko dół o tym wie to się myli. Góra również ma o tym wiedzę. Myślicie, że nasi komendanci czy dowódcy nie poruszają tego tematu od ładnych kilku lat na odprawach służbowych w KW a KW później w KG ? A my więcej razy odmawiajmy przyjścia do służby nieplanowanej bo to nie nasza zmiana, bo jestem u rodziny nad morzem, bo mam tysiąc ważnych spraw osobistych, a z dyżuru domowego to już jadę ale będę za 8 godzin bo akurat ciotkę odwoziłem do domu co przyjechała z Ukrainy lub znowu mi nagle dzieciak zachorował.
pozdrawiam

 

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 25, 2018, 12:34:55 »
Odnośnie pogotowia.  Gdzie najlepiej nabrać doświadczenia i obycia jak nie w pogotowiu?  Wymagają od nas coraz więcej medycyny w straży...
moim zdaniem praca dodatkowa (o ile nastąpią restrykcyjne zmiany) w pogotowiu ratunkowym zostanie pozostawiona jako nieliczne odstępstwo dla strażaków na podziale bojowym - z uwagi na "szczególny interes służby".
  To że obecny system dodatkowego zarobkowania jest patologiczny (nie rozważam tutaj zarobków i kosztów życia !!) to wiedzą wszyscy obserwujący zarówno zarobkowanie wszelkiej maści specjalistów od szkoleń BHP czy ochrony ppoż w prywatnych firmach prowadzonych przez naszych prewentystów czy kadrę kierowniczą jak też dorabiających strażaków podziału bojowego. W przypadku tych pierwszych problem jest natury delikatnie mówiąc etyczny lub z tzw. konfliktu interesu żeby nie użyć słowa korupcjogenny.
Tylko, że w przypadku tych drugich w grę wchodzi niewyspanie, zmęczenie, brak chęci do czegokolwiek w służbie 24 godzinnej, narażanie swoich kolegów z PB. To co obserwowałem wielokrotnie przez naście lat na PB to jest "dymanie" pracodawcy strażackiego na korzyść pracodawcy prywatnego. Jaki jest stan fizyczny/psychiczny w służbie strażaka który w ramach 48 godzin dojechał do Włoch i z powrotem pracując w przewozach ? Jaki jest pożytek z rolnika, który w okresie żniw czy intensywnych prac rolnych nie schodzi z kombajnu przez kilkanaście godzin przed służbą swoją ? Jaki jest pożytek ze strażaka, który po wyjściu ze służby idzie pracować ciężko dwa dni na budowie mieszając zaprawę ? Ci ludzie zasypiają po pierwszych kilku minutach szkolenia teoretycznego, jadąc alarmowo do akcji potrafią usnąć na rocie w pierwszej godzinie służby.
Przypadków bezpośredniego negatywnego wpływu zatrudniania poza strażą na bieżącą służbę znam dziesiątki. I wy też znacie z własnego podwórka, ale przechodzicie nad tym do porządku dziennego. 
To co napisałem powyżej jest brutalne ale prawdziwe i niepopularne w naszej służbie. Ale jak ktoś myśli, że tylko dół o tym wie to się myli. Góra również ma o tym wiedzę. Myślicie, że nasi komendanci czy dowódcy nie poruszają tego tematu od ładnych kilku lat na odprawach służbowych w KW a KW później w KG ? A my więcej razy odmawiajmy przyjścia do służby nieplanowanej bo to nie nasza zmiana, bo jestem u rodziny nad morzem, bo mam tysiąc ważnych spraw osobistych, a z dyżuru domowego to już jadę ale będę za 8 godzin bo akurat ciotkę odwoziłem do domu co przyjechała z Ukrainy lub znowu mi nagle dzieciak zachorował.
pozdrawiam
a praca na budowie?
Też nikt CI jej nie zabroni -  bo wiadomo, strażacy remontują strażnice, niekiedy w bardzo zaawansowanym stopniu.

Offline Fireman21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 25, 2018, 12:49:28 »
Odnośnie pogotowia.  Gdzie najlepiej nabrać doświadczenia i obycia jak nie w pogotowiu?  Wymagają od nas coraz więcej medycyny w straży...
moim zdaniem praca dodatkowa (o ile nastąpią restrykcyjne zmiany) w pogotowiu ratunkowym zostanie pozostawiona jako nieliczne odstępstwo dla strażaków na podziale bojowym - z uwagi na "szczególny interes służby".
  To że obecny system dodatkowego zarobkowania jest patologiczny (nie rozważam tutaj zarobków i kosztów życia !!) to wiedzą wszyscy obserwujący zarówno zarobkowanie wszelkiej maści specjalistów od szkoleń BHP czy ochrony ppoż w prywatnych firmach prowadzonych przez naszych prewentystów czy kadrę kierowniczą jak też dorabiających strażaków podziału bojowego. W przypadku tych pierwszych problem jest natury delikatnie mówiąc etyczny lub z tzw. konfliktu interesu żeby nie użyć słowa korupcjogenny.
Tylko, że w przypadku tych drugich w grę wchodzi niewyspanie, zmęczenie, brak chęci do czegokolwiek w służbie 24 godzinnej, narażanie swoich kolegów z PB. To co obserwowałem wielokrotnie przez naście lat na PB to jest "dymanie" pracodawcy strażackiego na korzyść pracodawcy prywatnego. Jaki jest stan fizyczny/psychiczny w służbie strażaka który w ramach 48 godzin dojechał do Włoch i z powrotem pracując w przewozach ? Jaki jest pożytek z rolnika, który w okresie żniw czy intensywnych prac rolnych nie schodzi z kombajnu przez kilkanaście godzin przed służbą swoją ? Jaki jest pożytek ze strażaka, który po wyjściu ze służby idzie pracować ciężko dwa dni na budowie mieszając zaprawę ? Ci ludzie zasypiają po pierwszych kilku minutach szkolenia teoretycznego, jadąc alarmowo do akcji potrafią usnąć na rocie w pierwszej godzinie służby.
Przypadków bezpośredniego negatywnego wpływu zatrudniania poza strażą na bieżącą służbę znam dziesiątki. I wy też znacie z własnego podwórka, ale przechodzicie nad tym do porządku dziennego. 
To co napisałem powyżej jest brutalne ale prawdziwe i niepopularne w naszej służbie. Ale jak ktoś myśli, że tylko dół o tym wie to się myli. Góra również ma o tym wiedzę. Myślicie, że nasi komendanci czy dowódcy nie poruszają tego tematu od ładnych kilku lat na odprawach służbowych w KW a KW później w KG ? A my więcej razy odmawiajmy przyjścia do służby nieplanowanej bo to nie nasza zmiana, bo jestem u rodziny nad morzem, bo mam tysiąc ważnych spraw osobistych, a z dyżuru domowego to już jadę ale będę za 8 godzin bo akurat ciotkę odwoziłem do domu co przyjechała z Ukrainy lub znowu mi nagle dzieciak zachorował.
pozdrawiam

 
a jakbys zakazal pracy po sluzbie rolnikowi jezdzacemu na kombajnie albo budowlancowi mieszajacemy zaprawe?? jedynie chipy pod skore-)) jeden po sluzbie lubi grac w pilke w czasie wolnym , a drugi walic w tynki-) kazdy robi co uważa, ważne żeby na służbie należycie wykonywać swoje obowiazki służbowe. Dziwie sie ze nie wzieli Cie do kg, zebys naprawil ta Straz-) ^_^

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 25, 2018, 12:51:21 »
Sądzę że zakazem dorabiania napedzimy czarny rynek pracy :( szkoda ze góra myśli tylko o swoim interesie  i wypoczetych dyspozycyjnych strazakach a nie o ich głodnych Dzieciach :(

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 216
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 25, 2018, 12:51:47 »
Odnośnie pogotowia.  Gdzie najlepiej nabrać doświadczenia i obycia jak nie w pogotowiu?  Wymagają od nas coraz więcej medycyny w straży...
moim zdaniem praca dodatkowa (o ile nastąpią restrykcyjne zmiany) w pogotowiu ratunkowym zostanie pozostawiona jako nieliczne odstępstwo dla strażaków na podziale bojowym - z uwagi na "szczególny interes służby".
  To że obecny system dodatkowego zarobkowania jest patologiczny (nie rozważam tutaj zarobków i kosztów życia !!) to wiedzą wszyscy obserwujący zarówno zarobkowanie wszelkiej maści specjalistów od szkoleń BHP czy ochrony ppoż w prywatnych firmach prowadzonych przez naszych prewentystów czy kadrę kierowniczą jak też dorabiających strażaków podziału bojowego. W przypadku tych pierwszych problem jest natury delikatnie mówiąc etyczny lub z tzw. konfliktu interesu żeby nie użyć słowa korupcjogenny.
Tylko, że w przypadku tych drugich w grę wchodzi niewyspanie, zmęczenie, brak chęci do czegokolwiek w służbie 24 godzinnej, narażanie swoich kolegów z PB. To co obserwowałem wielokrotnie przez naście lat na PB to jest "dymanie" pracodawcy strażackiego na korzyść pracodawcy prywatnego. Jaki jest stan fizyczny/psychiczny w służbie strażaka który w ramach 48 godzin dojechał do Włoch i z powrotem pracując w przewozach ? Jaki jest pożytek z rolnika, który w okresie żniw czy intensywnych prac rolnych nie schodzi z kombajnu przez kilkanaście godzin przed służbą swoją ? Jaki jest pożytek ze strażaka, który po wyjściu ze służby idzie pracować ciężko dwa dni na budowie mieszając zaprawę ? Ci ludzie zasypiają po pierwszych kilku minutach szkolenia teoretycznego, jadąc alarmowo do akcji potrafią usnąć na rocie w pierwszej godzinie służby.
Przypadków bezpośredniego negatywnego wpływu zatrudniania poza strażą na bieżącą służbę znam dziesiątki. I wy też znacie z własnego podwórka, ale przechodzicie nad tym do porządku dziennego. 
To co napisałem powyżej jest brutalne ale prawdziwe i niepopularne w naszej służbie. Ale jak ktoś myśli, że tylko dół o tym wie to się myli. Góra również ma o tym wiedzę. Myślicie, że nasi komendanci czy dowódcy nie poruszają tego tematu od ładnych kilku lat na odprawach służbowych w KW a KW później w KG ? A my więcej razy odmawiajmy przyjścia do służby nieplanowanej bo to nie nasza zmiana, bo jestem u rodziny nad morzem, bo mam tysiąc ważnych spraw osobistych, a z dyżuru domowego to już jadę ale będę za 8 godzin bo akurat ciotkę odwoziłem do domu co przyjechała z Ukrainy lub znowu mi nagle dzieciak zachorował.
pozdrawiam

Gadanie o dorabianiu zakładając na wstępie że nie biorę pod uwagę zarobków i kosztów życia to jak zaproszenie na wykład o ruchaniu eunucha. Co ty się człowieku najadles? Po co ktoś dorabia? Bo mu brakuje do czynszu utrzymania itp. Ty pewnie jesteś na grupie +10 z dobrym dodatkiem i tacy jak ty tłumacza jakie dorabianie jest zle tym którzy mają 2500 wypłaty i 8 lat stażu. W dupie jesteśmy a nie w 21 wieku w porównaniu z sektorem cywilnym. Nikt nie będzie się zgrzewal na dorabianie jak dostanie wypłaty 1000zl netto więcej a nie śmieszne 2x200. A przykłady które podales to są z dupy. U mnie każdy dorabia i jeszcze nie spotkałem się w podziale żeby ktoś zasypiał w aucie jadąc do zdarzenia. Reasumując syty głodnego nie zrozumie.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 25, 2018, 14:08:49 »
Dziękuję za szybkie odzewy i "żywe" cytowanie mojego wpisu. Nie mam zamiaru i nie za bardzo mi się chce analizować każdego z Was osobno szanowni współforumowicze.
Jedynie co, to powiem nam wszystkim tyle:
- wszyscy chcieliby reformy PSP, ale niech zaczną od innych czyli tych od biur (księgowych, kadrowych), tych ze szkół PSP czyli system szkolenia i awansów, tych na wysokich stołkach, tych z KW, itp. Teraz ruszyło coś skostniały system poprzez zmianę pracy 11 i 12. I co ? I płacz na forum, jak to teraz będzie - dodatkowy nadzór, kiedy tu odpocząć, kiedy zrobić prywatę przy autku jak d-ca jest i patrzy.....itd, itp.
- jak świat światem nawet jakby podwyżka była 1500 netto to i tak byście/byśmy dorabiali - taka natura ludzka,
- bez wyraźnych jednoznacznych przepisów w tym zakresie dotyczących unormowania dodatkowego zarobkowania będzie po staremu, np. co by było gdyby tym co mają jeszcze stare przepisy emerytalne powiedziano - ok. możesz zarobkować ale za każdy rok w którym to robisz o jeden rok później możesz iść na wcześniejszą emę. Byłby płacz i kurwo....nie na ten pojeb...ny system,
- popytajcie albo przypomnijcie sobie co się działo w 2012 czy 2010 roku i wcześniejszych latach jak wprowadzano podwyższone stany osobowe, komendy pracowały w systemie ciągłym przez tydzień, dwa tygodnie. Co się dzieje jak raz na kilkanaście miesięcy wprowadzany jest stan podwyższonej gotowości i wszyscy na dyżurze domowym. I pytania do przełożonych: jak to dyżur, ja mam robotę na tirze i co ja mam teraz zrobić ? Albo system wrypał wszystkie W sł. "Jak żyć" cytując klasyka ? 
  Przykładów złego wpływu na służbę zmęczonych strażaków ze swojego życia zawodowego mogę podawać dziesiątki. Inaczej co niektórzy z was spojrzeliby na życie gdyby mieli do czynienia ze zmęczonym całonocną jazdą tirem kierowcą, który jadąc prostą drogą jest "budzony" krzykiem imienia swojego przez chłopaków na rocie, bo widzą, że mu "głowa leci".
pozdrawiam
ps.
też dorabiam na boku -_-, też chciałbym mieć więcej do wypłaty. Ale przed planowaną służbą nie zapierdzielam cały dzień do nocy bo wiem gdzie idę na rano do służby i co mnie może spotkać.     
-

zyraf

  • Gość
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 25, 2018, 14:11:04 »
Jak się czyta niektóre wypowiedzi do czasem odnoszę wrażenie, że w naszej formacji to same plotkarze....

Zawody hańbiące prestiż służby to striptizer a nie rolnik czy ochroniarz...

Jak nie macie odpraw w swoich komendach i żyjecie durnymi domysłami to nic dziwnego, że się podniecacie byle plotką. Zakazu zarobkowania nie ma, jest wymagana 12h przerwa przed przyjściem na służbę. O 19.00 dnia poprzedzającego służbę masz leżeć i pachnieć - rano przy zmianie służby przy ewentualnych obiekcjach masz podpisać oświadczenie, że ostatnie 12h odpoczywałeś. Jak ściemniasz a dojdą po grafiku z drugiej pracy to wtedy będą wyciągane konsekwencje.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2018, 14:14:29 wysłana przez zyraf »

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 216
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 25, 2018, 14:32:54 »

- jak świat światem nawet jakby podwyżka była 1500 netto to i tak byście/byśmy dorabiali - taka natura ludzka,
-

Najpierw niech dadzą te 1500 zł później zakaza dorabiania a na koniec niech to egzekwuja. A nie jak to w tym kraju wszystko od dupy strony. Najpierw egzekwuja później chcą zakazać a na koniec może dadzą z 400 zł podwyżki. Resztę twojej wypowiedzi nie komentuje bo nie spotkałem strażaka który odważyłby się cala noc przed służba jechać tirem itp. Stek bzdur niewiele prawdy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2018, 15:28:38 wysłana przez seksyjny »

Offline wojto202

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
Odp: 19.01.2018 Narada Kadry Kierowniczej
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 25, 2018, 14:39:00 »
Egzekwuja jesli juz. Na TIRze moze nie, ale na taxi owszem....