Autor Wątek: Przejście z PSP do wojska jak to zrobić???  (Przeczytany 22391 razy)

Offline Wojsko

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Przejście z PSP do wojska jak to zrobić???
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 05, 2018, 21:51:58 »
Ja planuję przeniesienie do jednostki specjalnej ich raczej nie likwidują i nie przenoszą. Perspektywa rozwoju jest i na chwilę obecną chyba większą stabilizacja niż w PSP nie muszę się martwić przeniesieniem na 8 godz i przynajmniej od razu wiem że o co jak o co ale o pieniądze nie będę musiał się martwić bo podoficer z dodatkami ma pensje na poziomie dowódcy JRG. A jak się uda to za parę lat będzie można powiedzieć czy się opłacało.

Offline piotraudi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Przejście z PSP do wojska jak to zrobić???
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 08, 2018, 18:10:33 »
Koledzy dajcie spokój już zamykają JW lub przenoszą hehehe zawsze w pierwszej kolejności cześć ludzi przenoszą do najbliższych JW w okolicy cześć idzie na emeryturę a część idzie gdzieś dalej ale aż pieniądze a nie tak jak w podziale wymagają jak najwięcej ale grupy wyżej dać nie chcą bo jak kiedyś powiedział mi mój dowódca JRG przecież wiem że nie zależnie czy będziesz na 3 czy 7grupie zrobisz to samo a oszczędność dl komendy jest jest

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Przejście z PSP do wojska jak to zrobić???
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 11, 2018, 11:53:23 »
Jeśli funkcjonariusz rezygniuje z PSP chce podjać służbe w WP to czy musi odbyć normalne szkolenie SP ? jeśli nie ma odbytej zasadniczej służby wojskowej ? Czy w przypadku osoby która służyła w innej formacji odbywa sie to inaczej ?

Offline Wojsko

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Przejście z PSP do wojska jak to zrobić???
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 14, 2018, 07:08:15 »
Przechodzisz do wojska bez problemu po kilku dniach masz przysięgę a później kierują Cię na ptzeszkolenie

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Przejście z PSP do wojska jak to zrobić???
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 18, 2018, 11:27:23 »
Przechodzisz do wojska bez problemu po kilku dniach masz przysięgę a później kierują Cię na ptzeszkolenie

Mam rozumieć żę nie ma problemu jeśli strażak nie ma zasadniczej służby wojskowej ? dopiero później jest kierowany na szolenie, po zdaniu testów sprawnościowych. Dobrze rozumiem?

Offline Wojsko

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Przejście z PSP do wojska jak to zrobić???
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 18, 2018, 15:24:24 »
Dokładnie tak. Kolega idzie 1 marca a wcześniej w wojsku był jedynie na przysięgach ^_^

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Przejście z PSP do wojska jak to zrobić???
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 23, 2018, 14:31:41 »
Jakąś taryfa ulgowa ? Normalnie podczas kwalifikacji do danej jednostki wymagane jest przeszkolenie wojskowe a nawet odbyte jedne ćwiczenia rotacyjne.

Offline renegat90

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Przejście z PSP do wojska jak to zrobić???
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 23, 2018, 11:50:14 »
Kolego 'Wojsko' prosilbym o kontakt napislem na pw do ciebie ewentualnie podaj maila

Offline lipa1780

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Przejście z PSP do wojska jak to zrobić???
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 07, 2019, 22:03:45 »
Szukam kontaktu z kimś kto wie dokładnie jak wygląda sytuacja podczas przeniesienia do wojska. Jak wygląda cała procedura. Itd. proszę o odpowiedź.

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Przejście z PSP do wojska jak to zrobić???
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 11, 2019, 20:42:45 »
A tak zupełnie z innej beczki pisał ktoś papier o przeniesienie do SOP?