Autor Wątek: Przejście z PSP do wojska jak to zrobić???  (Przeczytany 7367 razy)

Offline peterek

• Weteran
Odp: Przejście z PSP do wojska jak to zrobić???
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 04, 2018, 22:05:49 »
01 zabronił dorabiać jako RM? Ale szkolić oczywiście pewnie masz nadal? Ciekaw jestem jaką miał argumentację...
powiedz temu "fantastycznemu" 01 że nie możesz dalej szkolić chłopaków na zmianie ponieważ obecnie bez możliwości pracy jako RM jesteś jednym z wielu strażaków z kpp i nie masz kontaktu z prawdziwym ratownictwem medycznym a on pozwalał Ci profesjonalnie podchodzić do nauki chłopaków.
pozdrawiam 

Offline GordonShumway

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 05, 2018, 10:35:49 »
Panowie jak nie wiecie jak jest w wojsku to się nie wypowiadajcie! Jaki brak stabilizacji!? Dotyczy to jak najbardziej oficerów a i w tym korpusie już to nie jest takie częste. A przeniesienie na rozkaz do innej kompanii to kolega chyba z czasów komuny jeszcze pamięta.
Potrafią przenieść całą JW z zachodu na wschód a jednego człowieka nie przeniosą. Bzdur nie pisz. Służyłem w armii dłużej niż potrzeba i już jako Pan porucznik a nie obywatel porucznik.

Offline pb11

• Strażak Sam
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 05, 2018, 15:14:44 »
Nie strasz z tymi przeniesieniami zdarzyło Ci się to, bo pewnie likwidowali jednostkę ( takie rzeczy w PSP też mogą zaistnieć). ·Mam w rodzinie nie kilka a kilkanaście osób w wojsku 90 % z nich skończyło służbę tam gdzie zaczęło tylko Ci, którzy poszukiwali etatów ( niestety etatyzacja i czasookresy stanowiskowe) przenosili się po różnych jednostkach, ale nic na siłę ( i to też w obrębie 60 km),   nie było tak, że pojawiał się kadrowiec ze sztabu i wręczał angaż.
Wiec w perspektywie lepsza kasa niż w PSP, możliwości rozwoju dla przeciętnego kowalskiego też nieporównywalne, a i samo odejście na emeryturę jak uwzględni się pewne sprawy mieszkaniowe też przepaść na korzyść WP.

Offline GordonShumway

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 05, 2018, 16:19:12 »
Nie strasz z tymi przeniesieniami zdarzyło Ci się to, bo pewnie likwidowali jednostkę ( takie rzeczy w PSP też mogą zaistnieć). ·Mam w rodzinie nie kilka a kilkanaście osób w wojsku 90 % z nich skończyło służbę tam gdzie zaczęło tylko Ci, którzy poszukiwali etatów ( niestety etatyzacja i czasookresy stanowiskowe) przenosili się po różnych jednostkach, ale nic na siłę ( i to też w obrębie 60 km),   nie było tak, że pojawiał się kadrowiec ze sztabu i wręczał angaż.
Wiec w perspektywie lepsza kasa niż w PSP, możliwości rozwoju dla przeciętnego kowalskiego też nieporównywalne, a i samo odejście na emeryturę jak uwzględni się pewne sprawy mieszkaniowe też przepaść na korzyść WP.

Osobiście byłem świadkiem gdzie rozformowanie, likwidacja lub przeniesienie na drugi koniec polski JW dotyczyło łącznie ok 1000 żołnierzy zawodowych. Dodaj do tego ich rodziny i robi się ok 3500 osób (żony i dzieci) które to odczuwają. Dotyczyło to zaledwie trzech Jednostek Wojskowych czyli mały procent całości. Jak by dodać do tego przenosiny personalne to jest to ogromna liczba. To wszystko działo się w zaledwie w mojej czteroletniej karierze oficera w WP. Wracając do tematu warto się przenosić ale kawalerowi lub pannie.

Offline pb11

• Strażak Sam
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 05, 2018, 17:16:19 »
Przecież nie mówię że tego nie było tylko zapewne trafiłeś na okres gdy przeprowadzano reformę wojska i znacznie zmniejszano liczbę jednostek oraz etatów , obecnie sytuacja wygląda inaczej reformę zakończono ładnych parę lat temu a jednostki raczej powracają a nie się je likwiduje.

Offline Wojsko

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 05, 2018, 21:51:58 »
Ja planuję przeniesienie do jednostki specjalnej ich raczej nie likwidują i nie przenoszą. Perspektywa rozwoju jest i na chwilę obecną chyba większą stabilizacja niż w PSP nie muszę się martwić przeniesieniem na 8 godz i przynajmniej od razu wiem że o co jak o co ale o pieniądze nie będę musiał się martwić bo podoficer z dodatkami ma pensje na poziomie dowódcy JRG. A jak się uda to za parę lat będzie można powiedzieć czy się opłacało.

Offline piotraudi

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 08, 2018, 18:10:33 »
Koledzy dajcie spokój już zamykają JW lub przenoszą hehehe zawsze w pierwszej kolejności cześć ludzi przenoszą do najbliższych JW w okolicy cześć idzie na emeryturę a część idzie gdzieś dalej ale aż pieniądze a nie tak jak w podziale wymagają jak najwięcej ale grupy wyżej dać nie chcą bo jak kiedyś powiedział mi mój dowódca JRG przecież wiem że nie zależnie czy będziesz na 3 czy 7grupie zrobisz to samo a oszczędność dl komendy jest jest

Offline b3tomek

• Strażak Sam
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 11, 2018, 11:53:23 »
Jeśli funkcjonariusz rezygniuje z PSP chce podjać służbe w WP to czy musi odbyć normalne szkolenie SP ? jeśli nie ma odbytej zasadniczej służby wojskowej ? Czy w przypadku osoby która służyła w innej formacji odbywa sie to inaczej ?

Offline Wojsko

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 14, 2018, 07:08:15 »
Przechodzisz do wojska bez problemu po kilku dniach masz przysięgę a później kierują Cię na ptzeszkolenie

Offline b3tomek

• Strażak Sam
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 18, 2018, 11:27:23 »
Przechodzisz do wojska bez problemu po kilku dniach masz przysięgę a później kierują Cię na ptzeszkolenie

Mam rozumieć żę nie ma problemu jeśli strażak nie ma zasadniczej służby wojskowej ? dopiero później jest kierowany na szolenie, po zdaniu testów sprawnościowych. Dobrze rozumiem?

Offline Wojsko

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 18, 2018, 15:24:24 »
Dokładnie tak. Kolega idzie 1 marca a wcześniej w wojsku był jedynie na przysięgach ^_^