Autor Wątek: Praca Licencjacka "Status RM w PSP"  (Przeczytany 5353 razy)

Offline RiffRaff

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Praca Licencjacka "Status RM w PSP"
« dnia: Styczeń 15, 2018, 15:31:47 »
Witam, studiuję RM na 3 roku. Zaczynam pisać pracę licencjacką na temat " Status Ratownictwa Medycznego w PSP". Czy moglibyście pomóc z bibliografią oraz czy macie jakieś propozycję co do tematów które warto poruszyć w tej pracy? Pozdrawiam

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Praca Licencjacka "Status RM w PSP"
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2018, 16:26:22 »
To chyba Ty powinieneś mieć jakiś pomysł w momencie wybierania tematu? :gwiazdki:
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline ratolek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Praca Licencjacka "Status RM w PSP"
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2018, 21:26:18 »
Zgadzam się z kol. Sheldon ale wszystko zależy co Ci powie promotor! Temat jest przede wszystkim rozwojowy-najlepiej jakbyś podjechał i pogadał z kimś kto pracuje w PSP i w PRM i ma chęć Ci opowiedzieć. Poczytaj uważnie też to forum.

Offline nowy998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 229
Odp: Praca Licencjacka "Status RM w PSP"
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 15, 2018, 21:58:39 »
no chyba trzeba zacząć od ustawy o PRM i rozporządzeniu o KSRG z lipca 2017, pewnie coś by się znalazło w artykułach w PP i innych branżowych pismach, a na tym forum też byś pewnie znalazł jakieś wzmianki w tym temacie

Offline smigol_93

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Praca Licencjacka "Status RM w PSP"
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 15, 2018, 22:36:47 »
Jak naprawdę się tym interesujesz to możesz zrobić sobie wycieczkę i połączyć przyjemne z pożytecznym.

http://www.pwsz-ns.edu.pl/uczelnia/o-uczelni/wydarzenia/2028-ogolnopolska-konferencja-naukowa-ratownictwo-medyczne-w-sluzbach-mundurowych-nowy-sacz-17-18-kwietnia-2018-r

Konferencja organizowana przez PWSZ w Nowym Sączu i SA PSP w Krakowie.

Offline mackol93

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Cel: SA PSP POZNAŃ
Odp: Praca Licencjacka "Status RM w PSP"
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 25, 2018, 14:53:56 »
Jak naprawdę się tym interesujesz to możesz zrobić sobie wycieczkę i połączyć przyjemne z pożytecznym.

http://www.pwsz-ns.edu.pl/uczelnia/o-uczelni/wydarzenia/2028-ogolnopolska-konferencja-naukowa-ratownictwo-medyczne-w-sluzbach-mundurowych-nowy-sacz-17-18-kwietnia-2018-r

Konferencja organizowana przez PWSZ w Nowym Sączu i SA PSP w Krakowie.

Mam podobny temat pracy licencjackiej i chętnie bym poszedł na taką konferencję. Czy wiadomo coś o następnej edycji tego wydarzenia?

Swoją drogą, żeby nie zakładać kolejnego tematu chciałbym zapytać strażaków w PSP ile jest ratowników medycznych na ich zmianach. Chciałbym przeprowadzić obowiązkowe badania w postaci ankiety, która zweryfikowałaby przydatność oraz role ratowników medycznych w strukturach PSP podczas akcji. Po wakacjach mam zamiar odwiedzić większość JRG w mojej okolicy oraz KM (może podadzą mi ilość ratowników medycznych zatrudnionych w danej Komendzie). Jak myślicie - czy udałoby się uzbierać 100 ratowników medycznych pracujących w strukturach PSP w jednym województwie?

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Praca Licencjacka "Status RM w PSP"
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 26, 2018, 09:50:20 »
Ty tak naprawdę chcesz chałupniczo zbierać informacje??
Zapytaj w KW, przecież tam mają takie dane.

Offline mackol93

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Cel: SA PSP POZNAŃ
Odp: Praca Licencjacka "Status RM w PSP"
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 26, 2018, 13:22:41 »
Dzięki Rafał, nie chcę zbierać informacji chałupniczo. Chciałem się dowiedzieć czy zebranie ankiet wśród 100 ratowników medycznych będzie wyzwaniem. Wiadomo, zawsze można zmienić temat.