Autor Wątek: Rezygnacja ze służby w PSP  (Przeczytany 19970 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Rezygnacja ze służby w PSP
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 21, 2018, 20:16:25 »
Byly i reguluje to jakiś przepis ale to strasznie rzadkie przypadki sa wiec malo kto to rozpatrywał
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Rezygnacja ze służby w PSP
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 21, 2018, 20:38:49 »
Zwraca się za wyżywienie i umundurowanie. To może wyjść ok. 20 tys. ale ma pewno nie 70.
Wyżywienie to coś ok. 13 zł za dzień więc zakładając z górką, że jadłeś 300 dni w roku to wyjdzie ok. 15 tys.
Umundurowania nie chcę liczyć bo to zależy co dostałeś.
Od tego odejmuje się 20% za każdy odsłużony rok.
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20020810739/O/D20020739.pdf

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Rezygnacja ze służby w PSP
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 22, 2018, 15:55:27 »
Cytuj
§  6.  Minister  właściwy  do  spraw  wewnętrznych może zwolnić z obowiązku zwrotu kosztów, o których mowa w § 1 ust. 1, strażaka, który zgłosił pisemne żądanie zwolnienia ze służby oraz złożył  wniosek o zwolnienie  z  obowiązku  zwrotu  tych  kosztów,  w  związku z  uzyskaniem  mandatu  posła  lub  senatora,  powołaniem do innej służby państwowej albo objęciem funkcji z wyboru w organach samorządu terytorialnego, organizacjach  samorządowych,  związkowych  lub  społecznych
Jesienią idą wybory samorządowe. Można zostać radnym i nie zwracać kosztów ;)

Offline Grze79

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Rezygnacja ze służby w PSP
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 22, 2018, 21:10:35 »
Cytuj
§  6.  Minister  właściwy  do  spraw  wewnętrznych może zwolnić z obowiązku zwrotu kosztów, o których mowa w § 1 ust. 1, strażaka, który zgłosił pisemne żądanie zwolnienia ze służby oraz złożył  wniosek o zwolnienie  z  obowiązku  zwrotu  tych  kosztów,  w  związku z  uzyskaniem  mandatu  posła  lub  senatora,  powołaniem do innej służby państwowej albo objęciem funkcji z wyboru w organach samorządu terytorialnego, organizacjach  samorządowych,  związkowych  lub  społecznych
Jesienią idą wybory samorządowe. Można zostać radnym i nie zwracać kosztów ;)

nie lepiej wójtem i zawiesić hełm na 4 lata:) a tak serio w temacie.. nie lepiej poszukac niższego stanowiska w okolicy swojej? chociaz wiem ze nie po to uczyles sie..

Offline RezO

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Nie zabija się legendy.
Odp: Rezygnacja ze służby w PSP
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 22, 2018, 22:51:34 »
Grze79, kwity o przeniesienie między województwami są odrzucane z tego co mi wiadomo.
Może nie zro­bimy więcej niż jes­teśmy w sta­nie, ale pos­ta­raj­my się, żeby to nie było dużo mniej.

Offline Grze79

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Rezygnacja ze służby w PSP
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 22, 2018, 23:10:28 »
Grze79, kwity o przeniesienie między województwami są odrzucane z tego co mi wiadomo.
Wybacz ze zgłębię temat mówisz o młodych oficerach czy ogólnie? Bo ogólnie z tego co wiem nie było problemu..

Offline crosman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Rezygnacja ze służby w PSP
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 23, 2018, 08:36:28 »
Zwraca się za wyżywienie i umundurowanie. To może wyjść ok. 20 tys. ale ma pewno nie 70.
Wyżywienie to coś ok. 13 zł za dzień więc zakładając z górką, że jadłeś 300 dni w roku to wyjdzie ok. 15 tys.
Umundurowania nie chcę liczyć bo to zależy co dostałeś.
Od tego odejmuje się 20% za każdy odsłużony rok.
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20020810739/O/D20020739.pdf
O ile mi wiadomo kwota za wyżywienie wynosi 16/17 zł dziennie i obliczana jest dokładnie co do każdego dnia (całego, który spędziłeś na szkole - odliczane są przepustki) W przypadku SGSP inż. wychodzi około 20 tys. za wyżywienie + ok. 10 tys. za umundurowanie. I tak jak pisze kolega powyżej każdy przepracowany rok odejmuje 20%. Sam kiedyś rozważałem rezygnacje i takie informacje otrzymałem w szkole.

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 368
Odp: Rezygnacja ze służby w PSP
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 23, 2018, 08:46:31 »
Kolega zdaje się po SGSP. A komendant Suski już na wręczeniu dyplomów że przez dwa lata mają spłacić dług wobec społeczeństwa (bo z ich podatków idzie kasa na ich wyżywienie), więc zostają skierowani tam gdzie są braki. Po dwóch latach mogą dopiero próbować się przenieść.
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline crosman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Rezygnacja ze służby w PSP
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 23, 2018, 09:42:48 »
PRÓBOWAĆ pewnie będą mogli wcześniej :rofl:

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Rezygnacja ze służby w PSP
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 23, 2018, 12:42:54 »
u mnie próbował opr. dostał  on i wszyscy którzy po drodze pozytywnie zaopiniowali raport.

zyraf

  • Gość
Odp: Rezygnacja ze służby w PSP
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 23, 2018, 12:55:52 »
Mnie przeraża jedno...gość który jest oficerem ma dowodzić akcją ratowniczą, od jego decyzji zależy zdrowie i życie ratowanych i podkomendnych nie ogarnia, że przyjmując się do służby do formacji mundurowej koncert życzeń nie obowiązuje...
Jakiś dupny szyld na SGSP i SA trzeba powiesić z informacją, że po szkole dostaje się przydział...może to bardziej odsieje niż unitarka.

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 216
Odp: Rezygnacja ze służby w PSP
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 23, 2018, 13:21:25 »
Jak daleko od domu masz na służbę?

Offline MetFis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Rezygnacja ze służby w PSP
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 23, 2018, 13:41:20 »
Jak daleko od domu masz na służbę?

Cytuj
setki kilometrów od domu

raczej nie dojeżdża...

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 216
Odp: Rezygnacja ze służby w PSP
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 23, 2018, 13:48:18 »
Jak daleko od domu masz na służbę?

Cytuj
setki kilometrów od domu

raczej nie dojeżdża...

chodzilo mi bardziej o tego ktory tak krytykuje. bo syty glodnego nie zrozumie. sam pewnie pracuje u siebie pod domem a jezdzi po chlopaku ktory musial sobie zycie na drugim koncu ukladac majac na starcie z 2.6 k wyplaty...

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Rezygnacja ze służby w PSP
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 23, 2018, 14:14:48 »
Jedyne rozsądne wyjście w takim przypadku to, gdyby komendy musiały zapewnić zakwaterowanie zgodnie z przysługującymi normami. W przypadku braku lokali na stanie komendy - najem przez komendę mieszkania na lokalnym rynku (za stawki lokalne). Wiem, że to tylko pobożne życzenia, ale takie działanie rozwiązałoby problem, przynajmniej w jakimś stopniu.
Do tego trzeba wziąć pod uwagę, że część absolwentów może mieć już założone rodziny. Jeżeli współmałżonek pracuje, to w nowym miejscu może minąć kilka lat zanim dostanie jakąś pracę. Wszyscy wiedzą jak wygląda sytuacja na rynku pracy, szczególnie w mniejszych miejscowościach. A za jedną pensję nie da się wyżyć z rodziną, wynajmując jeszcze mieszkanie.
Więc ja się wcale nie dziwię młodemu człowiekowi, który rozsądnie podchodzi do życia. Większość z nich, gdyby wiedziała gdzie będą skierowani po szkole, prawdopodobnie wcale nie rozpoczynałaby tej nauki.

Offline crosman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Rezygnacja ze służby w PSP
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 24, 2018, 08:14:56 »
Nie zmieniajmy tematu, tutaj chodziło o rezygnacje z PSP. Temat skierowania daleko od domu również był poruszany na forum.