Autor Wątek: Rezygnacja ze służby w PSP  (Przeczytany 13122 razy)

Offline Eqinox

• VIP
Odp: Rezygnacja ze służby w PSP
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 21, 2018, 18:22:49 »
Ja również postanowiłem zrezygnować ze służby w PSP. Nie jestem już w stanie pełnić służby setki kilometrów od domu i dużą część życia spędzać w samochodzie (tak jak sobie to wymyślił miłościwie nam panujący).
Stąd moje pytanie, czy poprzez koszty studiów, które muszę zwrócić mam rozumieć kwotę taką jaką płaci się w przypadku studiów niestacjonarnych tj. 4 650 zł za rok?
Więcej.... Niestety...

Offline 998998998

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 21, 2018, 20:02:46 »
Ja również postanowiłem zrezygnować ze służby w PSP. Nie jestem już w stanie pełnić służby setki kilometrów od domu i dużą część życia spędzać w samochodzie (tak jak sobie to wymyślił miłościwie nam panujący).
Stąd moje pytanie, czy poprzez koszty studiów, które muszę zwrócić mam rozumieć kwotę taką jaką płaci się w przypadku studiów niestacjonarnych tj. 4 650 zł za rok?
Więcej.... Niestety...

Czyli zwrot za zakwaterowanie, wyżywienie plus prawdopodobnie wyposażenie oraz żołd. Znasz konkretne kwoty?

Offline maciey

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 21, 2018, 20:09:24 »
Słyszałem już podobne głosy o rezygnacji ze służby, nie tylko absolwentów szkół. Ciekawych czasów dożyliśmy w PSP :cooo:

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 21, 2018, 20:11:10 »
Gdzieś mi sie odbiła o uszy kwota 70 000 zl ale nie pamiętam kiedy to słyszałem.

Online Benq2

• Strażak Sam
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 21, 2018, 20:13:54 »
Ciekawa sprawa. Każą zwracać płatność za szkołę, czesne, wyżywienie, zakwaterowanie...
A jakby ktoś stwierdził, że przecież pełnił na szkole dyżury, służba wewnętrzna, rejony, służba w JRG, grupa rezerwowa, odwody operacyjne, itp. I zaczął się w sądzie kłócić że dlaczego to wszystko za darmo. Póki co chyba nie było takich sytuacji, ale może czekają nas precedensy?
"Dla moich Polaków nie ma rzeczy niemożliwych." - Napoleon Bonaparte

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 21, 2018, 20:16:25 »
Byly i reguluje to jakiś przepis ale to strasznie rzadkie przypadki sa wiec malo kto to rozpatrywał

Offline ogniomiszcz

• KLUBOWICZ
  • Weteran
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 21, 2018, 20:38:49 »
Zwraca się za wyżywienie i umundurowanie. To może wyjść ok. 20 tys. ale ma pewno nie 70.
Wyżywienie to coś ok. 13 zł za dzień więc zakładając z górką, że jadłeś 300 dni w roku to wyjdzie ok. 15 tys.
Umundurowania nie chcę liczyć bo to zależy co dostałeś.
Od tego odejmuje się 20% za każdy odsłużony rok.
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20020810739/O/D20020739.pdf

Offline rafal.bula

• KLUBOWICZ
  • VIP
  • *
    • JRG SGSP
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 22, 2018, 15:55:27 »
§  6.  Minister  właściwy  do  spraw  wewnętrznych może zwolnić z obowiązku zwrotu kosztów, o których mowa w § 1 ust. 1, strażaka, który zgłosił pisemne żądanie zwolnienia ze służby oraz złożył  wniosek o zwolnienie  z  obowiązku  zwrotu  tych  kosztów,  w  związku z  uzyskaniem  mandatu  posła  lub  senatora,  powołaniem do innej służby państwowej albo objęciem funkcji z wyboru w organach samorządu terytorialnego, organizacjach  samorządowych,  związkowych  lub  społecznych
Jesienią idą wybory samorządowe. Można zostać radnym i nie zwracać kosztów ;)

Offline Grze79

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 22, 2018, 21:10:35 »
§  6.  Minister  właściwy  do  spraw  wewnętrznych może zwolnić z obowiązku zwrotu kosztów, o których mowa w § 1 ust. 1, strażaka, który zgłosił pisemne żądanie zwolnienia ze służby oraz złożył  wniosek o zwolnienie  z  obowiązku  zwrotu  tych  kosztów,  w  związku z  uzyskaniem  mandatu  posła  lub  senatora,  powołaniem do innej służby państwowej albo objęciem funkcji z wyboru w organach samorządu terytorialnego, organizacjach  samorządowych,  związkowych  lub  społecznych
Jesienią idą wybory samorządowe. Można zostać radnym i nie zwracać kosztów ;)

nie lepiej wójtem i zawiesić hełm na 4 lata:) a tak serio w temacie.. nie lepiej poszukac niższego stanowiska w okolicy swojej? chociaz wiem ze nie po to uczyles sie..

Offline RezO

• Strażak Sam
  • Nie zabija się legendy.
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 22, 2018, 22:51:34 »
Grze79, kwity o przeniesienie między województwami są odrzucane z tego co mi wiadomo.
Może nie zro­bimy więcej niż jes­teśmy w sta­nie, ale pos­ta­raj­my się, żeby to nie było dużo mniej.

Offline Grze79

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 22, 2018, 23:10:28 »
Grze79, kwity o przeniesienie między województwami są odrzucane z tego co mi wiadomo.
Wybacz ze zgłębię temat mówisz o młodych oficerach czy ogólnie? Bo ogólnie z tego co wiem nie było problemu..

Offline crosman

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 23, 2018, 08:36:28 »
Zwraca się za wyżywienie i umundurowanie. To może wyjść ok. 20 tys. ale ma pewno nie 70.
Wyżywienie to coś ok. 13 zł za dzień więc zakładając z górką, że jadłeś 300 dni w roku to wyjdzie ok. 15 tys.
Umundurowania nie chcę liczyć bo to zależy co dostałeś.
Od tego odejmuje się 20% za każdy odsłużony rok.
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20020810739/O/D20020739.pdf
O ile mi wiadomo kwota za wyżywienie wynosi 16/17 zł dziennie i obliczana jest dokładnie co do każdego dnia (całego, który spędziłeś na szkole - odliczane są przepustki) W przypadku SGSP inż. wychodzi około 20 tys. za wyżywienie + ok. 10 tys. za umundurowanie. I tak jak pisze kolega powyżej każdy przepracowany rok odejmuje 20%. Sam kiedyś rozważałem rezygnacje i takie informacje otrzymałem w szkole.

Online Benq2

• Strażak Sam
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 23, 2018, 08:46:31 »
Kolega zdaje się po SGSP. A komendant Suski już na wręczeniu dyplomów że przez dwa lata mają spłacić dług wobec społeczeństwa (bo z ich podatków idzie kasa na ich wyżywienie), więc zostają skierowani tam gdzie są braki. Po dwóch latach mogą dopiero próbować się przenieść.
"Dla moich Polaków nie ma rzeczy niemożliwych." - Napoleon Bonaparte

Offline crosman

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 23, 2018, 09:42:48 »
PRÓBOWAĆ pewnie będą mogli wcześniej :rofl:

Online pb11

• Weteran
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 23, 2018, 12:42:54 »
u mnie próbował opr. dostał  on i wszyscy którzy po drodze pozytywnie zaopiniowali raport.

zyraf

• Gość
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 23, 2018, 12:55:52 »
Mnie przeraża jedno...gość który jest oficerem ma dowodzić akcją ratowniczą, od jego decyzji zależy zdrowie i życie ratowanych i podkomendnych nie ogarnia, że przyjmując się do służby do formacji mundurowej koncert życzeń nie obowiązuje...
Jakiś dupny szyld na SGSP i SA trzeba powiesić z informacją, że po szkole dostaje się przydział...może to bardziej odsieje niż unitarka.

Offline seksyjny

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 23, 2018, 13:21:25 »
Jak daleko od domu masz na służbę?

Offline MetFis

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 23, 2018, 13:41:20 »

setki kilometrów od domu

raczej nie dojeżdża...

Offline seksyjny

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 23, 2018, 13:48:18 »

setki kilometrów od domu

raczej nie dojeżdża...

chodzilo mi bardziej o tego ktory tak krytykuje. bo syty glodnego nie zrozumie. sam pewnie pracuje u siebie pod domem a jezdzi po chlopaku ktory musial sobie zycie na drugim koncu ukladac majac na starcie z 2.6 k wyplaty...

Offline Scyzoryk

• Stary Wyga
  • **
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 23, 2018, 14:14:48 »
Jedyne rozsądne wyjście w takim przypadku to, gdyby komendy musiały zapewnić zakwaterowanie zgodnie z przysługującymi normami. W przypadku braku lokali na stanie komendy - najem przez komendę mieszkania na lokalnym rynku (za stawki lokalne). Wiem, że to tylko pobożne życzenia, ale takie działanie rozwiązałoby problem, przynajmniej w jakimś stopniu.
Do tego trzeba wziąć pod uwagę, że część absolwentów może mieć już założone rodziny. Jeżeli współmałżonek pracuje, to w nowym miejscu może minąć kilka lat zanim dostanie jakąś pracę. Wszyscy wiedzą jak wygląda sytuacja na rynku pracy, szczególnie w mniejszych miejscowościach. A za jedną pensję nie da się wyżyć z rodziną, wynajmując jeszcze mieszkanie.
Więc ja się wcale nie dziwię młodemu człowiekowi, który rozsądnie podchodzi do życia. Większość z nich, gdyby wiedziała gdzie będą skierowani po szkole, prawdopodobnie wcale nie rozpoczynałaby tej nauki.