Autor Wątek: Grupa specjalistyczna w Psp  (Przeczytany 3475 razy)

Offline Hunter332

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Grupa specjalistyczna w Psp
« dnia: Styczeń 07, 2018, 18:53:31 »
Witam, czy będąc na jednostce, w której jest grupa o specjalizacji wodno nurkowej, ma się obowiązek wstąpienia do tej grupy, i wyrobienia kursów ?  Pomimo " nie czucia się dobrze w wodzie" i niezbyt wysokiej zdolności pracy w takiej grupie? Czy można jednak odmówić? Z góry dziękuję za normalne odpowiedzi.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Grupa specjalistyczna w Psp
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2018, 18:55:38 »
Można odmówić...
Zrobisz jak uważasz ale licz się z tym że jakieś konsekwencje mogą być.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.446
Odp: Grupa specjalistyczna w Psp
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 07, 2018, 19:30:32 »
Jak najbardziej możesz odmówić wsakzując na pewne własne ograniczenia w zakresie wypełniania określonych działań w tej dziedzinie ratownictwa. W takim wypadku przełożony ma obowiazek zareagować i odsunąć Cię od realizacji zadań w grupie jednak z uwagi na konieczność zapewnienia gotowości takiej grupy zapewne wtedy zaproponuje przeniesienie do innej JRG.

Offline dario251

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Grupa specjalistyczna w Psp
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2018, 21:25:10 »
Odmówić zawsze możesz, chyba że przyjmując się wiedziałeś o tej grupie. W ostateczności lekarz może nie dopuścić Cię do nurkowania.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Grupa specjalistyczna w Psp
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 08, 2018, 08:45:10 »
A czy w naborze wiedziałeś że trafisz do jednostki specjalistycznej czy była inna opcja aby trafić do innej JRG.

zyraf

  • Gość
Odp: Grupa specjalistyczna w Psp
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 08, 2018, 10:42:20 »
Można odmówić...
Zrobisz jak uważasz ale licz się z tym że jakieś konsekwencje mogą być.

I tak to właśnie wygląda....straszenie stażystów konsekwencjami bo chętnych coraz mniej to na siłę się z kogoś nurka robi.
Może by tak dali marchewkę a nie kijem to podejście, zaangażowanie i motywacja będzie zupełnie inna.

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Grupa specjalistyczna w Psp
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 08, 2018, 11:03:42 »
Konsekwencje?  :o A z jakiej racji? Musiałby być to jakiś chory dowódca, jeżeli chłopak przyznaje, że nie czuje tematu to nie ma co zmuszać. Z niewolnika nie ma pracownika. No chyba, że podczas rozmowy na naborze przedstawiałeś się jako "człowiek-ryba" to co innego.  ^_^

Offline Hunter332

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Grupa specjalistyczna w Psp
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 08, 2018, 11:43:25 »
Jestem po SA, powiem tak,  na rozmowach (już na pierwszej) powiedziałem, że nie chce być nurkiem zgodziłem się na inną jednostkę chemiczną i techniczną i bycie w grupie,kursy także zrobiłem z chemii , jednak miejsc nie było tam. Spodziewam się, że za jakiś czas będą pytać o wstąpienia do grupy, jestem swieżakiem stąd moje pytanie powyżej. Liczę się z konsekwencjami, oczywiście. Wręcz przeciwnie przedstawiłem inne mocniejsze strony a także przydatność w innej grupie. Na razie nikt mnie wysyłać na kursy nie chcę, jednak ludzie są potrzebni więc parcie będzie do grupy tj co roku i po prostu boję się, że może być to przymus. Dziękuję za pomoc i odpowiedzi.

Offline adam.pul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Grupa specjalistyczna w Psp
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 12, 2018, 15:10:16 »
Też mam u siebie człowieka który źle się czuje w gazoszczelnym, i jakoś wielkich problemów  z tym niema.
Robi masę innej dobrej roboty i jakoś umie się odnaleźć w jednostce chemicznej.