Autor Wątek: Stanowisko czerpania wody 3 x 3 m  (Przeczytany 4690 razy)

Offline Petrus24

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Stanowisko czerpania wody 3 x 3 m
« dnia: Styczeń 03, 2018, 10:33:53 »
Witam wszystkich i życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku,
od razu mam nietypowe pytanie, muszę wykonać stanowisko czerpania wody do celów przeciwpożarowych ze zbiornika przeciwpożarowego przy budynku magazynowym. Działka na którym znajduje się przedmiotowy budynek magazynowy zlokalizowana jest na terenie wiejskim, zatem czy stanowisko czerpnia wody ma mieć wymiary 20 x 20 m czy może być 3 x 3 m?
Rozmawiałem z rzeczoznawcą i kazał zrobić 20 x 20 m tylko, że przy tak dużym stanowisku nie mam tyle miejsca aby zachować odległość 25 m od chronionego budynku a w normie znalazłem zapis, że dopuszcza się stanowisko 3 x 3 m na terenach wiejskich jednostek osadniczych ale rzeczoznawca powiedział mi, że źle to interpretuje.

Offline Kobra

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Stanowisko czerpania wody 3 x 3 m
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2018, 08:16:44 »
Podajesz wymagania nieaktualnej już normy dot. zbiorników ppoż. z 1982 r.  W zeszłym roku (2017) ukazała się nowa norma, zastępująca tą z '82 r.
Nr normy: PN-B-02857:2017-04  (numer normy taki jak poprzednia, tylko rok nowszy)
Link do kupienia normy lub poczytania w czytelni: http://sklep.pkn.pl/pn-b-02857-2017-04p.html

Tam już są znaczne inne wymagania dot. stanowisk czerpania wody oraz ich odległości od budynku. Czyżby Pan rzeczoznawca nie wiedział, że jest nowa norma ??


Uczyń siebie swoim własnym schronieniem, przemierzaj świat nie będąc przywiązanym do niczego...