Autor Wątek: Nadanie stopni OSP  (Przeczytany 4920 razy)

Offline Fredek

• Strażak Sam
Odp: Nadanie stopni OSP
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 06, 2018, 23:53:15 »
Na podstawie regulaminu zatwierdzonego na terenie naszej gminy miałbyś funkcje na dzień dzisiejszy starszego strażaka w 01.01.2019r. wnioskował bym o podniesienie Ci do dowódcy roty. Jeśli mówisz o zrobieniu wszystkich kursów to powinieneś wiedzieć że aby zrobić kurs dowódców musisz być trzy lata po kursie podstawowym. Nawet gdybyś miał wszystkie to jest jeszcze staż w straży.
Dlaczego pokazujesz mi czyjeś regulaminy. Miałeś mi wskazać związkowy i dlaczego mam się wzorować na tych jednostkach a nie oni, na przykład na moim też jest dość podobny.
Piszesz o kursie kronikarza to ja Ci podpowiem jeszcze że można skarbnika na pewno wykorzystasz wiedzę tam pozyskaną do działań bojowych. Dla mnie te kursy nie mają najmniejszego znaczenia w JOT.
Piszesz:
wracając jednak do tematu. Nie ma i nie będzie wzorcowego, odgórnego regulaminu stopni. To może być dla Ciebie informacja i coś na kształt motywacji, zdobywania.
Skąd już wiesz że nie będzie może Dh.Pawlak przy braku gotówki zacznie produkować regulaminy aby być jeszcze na powietrzu.
Tak masz rację zbiłem jeden argument z psp bo to wszystko zależy od ludzi, ale ja i nie tylko, jako dowodzący na działaniach patrzymy na te stopnie.

Nadal nie napisałeś gdzie jestem na bakier z przepisami
Wyluzujcie panowie, czy wg was mam sobie przykleić na nomexie członka woj. komisji rew. ? Czy naczelnika, którym obecnie nie jestem? Dowódcy sekcji, którym też nie w każdej akcji jestem? Czy może w remizie, czy samochodzie powinien być zestaw dystynkcji, które będą nadawane w czasie każdego wyjazdu w zależności od tego, kto się zjawi i jakie są potrzeby? Przecież to nie ma sensu.

Offline Lux

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 07, 2018, 02:56:11 »
A co w sytuacji, gdy ktoś weźmie nie swój mundur na akcję?  :rofl: Tak czasem bywa, jak się nie ma swojego to się łapie pierwszy z brzegu. Wtedy Wasze dywagacje biorą w łeb, a 18 latek jedzie w nomexie prezesa :wall: ^_^

Offline Mirek HQV

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 07, 2018, 13:28:17 »
Ja jestem wyluzowany  :mellow: Tylko nie lubię jak ktoś pisze że np.  jest w szoku, jesteśmy na bakier z przepisami (niech napisze jakimi), wywyższam się, osp stara się być jak psp bo napiał ktoś stopnie a nie funkcje i takie czepianie aby tylko się przy....ić i pokazać swoją mądrość niczym nie podpartą.
Napisał LUX że, co wtedy jak ktoś pojedzie w moim mundurze ?
Nie ma prawa dotknąć mojego munduru takie są u nas zasady, na 36 członków w JOT, 32 osoby ma własne mundury i hełmy oraz dwa komplety rezerwowe na których nie ma żadnego stopnia. Oczywiście są jednostki na naszej gminie gdzie na stanie jest dziesięć specjalnych to tam ustaliliśmy że nie noszą żadnych funkcji ale są przecież mundury koszarowe i tam mają już poprzydzielane. Zaraz ktoś napisze że nie mają też koszarowych, to wtedy LUX możesz dać takie coś :  :wall:
FERDEK ja bym na Twoim miejscu przyczepił naczelnika. Dla mnie hierarchia jakaś powinna być. Jeśli jesteś naczelnikiem i nie chcesz dowodzić to wyznaczasz inną osobę i według mnie nic sobie nie odczepiasz ani nie zmieniasz. Tym tokiem myślenia co napisałeś nigdy nic nie osiągniemy bo zawsze się znajdzie jakieś ale. Za dużo demokracji to też nie dobrze. Pamiętaj naczelnik zarządza JOT-em jednoosobowo.
Jak ja mam być czepliwy to zapytam was jak podchodzicie z hełmami z brązowym paskiem. Macie takie ? Jak tak to ile sztuk ? Czy może jeden tylko na samochodzie dla tego wybrańca który akurat dowodzi. To pytam co z higieną osobistą, z paskami i ustawieniem obwodu głowy ?? No tak przecież są jeszcze kamizelki. Można się czepiać wszystkiego i wszystko negować.
Bardzo cenię to forum ale wypowiedzi co poniektórych przyprawiają mnie o mdłości. Pamiętajcie nie jesteśmy do końca anonimowi, zanim z kimś zacznę polemizować spojrzę na jego wypowiedzi co sobą reprezentuje, i co ? Nagle się okazuje że poprzyczepiali sobie loga PSP z napisem ochotnicza ..... sztandary ze złotymi okuciami itp. (oczywiście nie wszyscy ^_^)
Mam dużo sprzętu w garażu który by starczył dla czterech osp z poza systemu i 36 członków w JOT nad którymi muszę jakoś zapanować i te funkcje mi w tym pomagają.
Ja ich nie wymyśliłem one były i są, tylko wprowadziliśmy ich przydzielanie. Jeśli was na nie stać i macie możliwości ich wprowadzenia jak najbardziej zachęcam.
pozdrawiam

Offline Fredek

• Strażak Sam
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 07, 2018, 20:22:19 »
[...]
FERDEK ja bym na Twoim miejscu przyczepił naczelnika. Dla mnie hierarchia jakaś powinna być. Jeśli jesteś naczelnikiem i nie chcesz dowodzić to wyznaczasz inną osobę i według mnie nic sobie nie odczepiasz ani nie zmieniasz. Tym tokiem myślenia co napisałeś nigdy nic nie osiągniemy bo zawsze się znajdzie jakieś ale. Za dużo demokracji to też nie dobrze. Pamiętaj naczelnik zarządza JOT-em jednoosobowo.
[...]
Nie zrozumiałeś mnie. Mam przeszkolenie naczelnika, ale tej funkcji obecnie nie pełnię. Pełniłem w poprzedniej kadencji, w tej pełnię funkcję prezesa zarządu. Czy z dystynkcją prezesa mam jeździć do akcji? Przecież to nie ma żadnego odniesienia do hierarchii dowodzenia w czasie działań ratowniczych. Czy na wozie ma zasiąść 4 naczelników, bo tylu jest przeszkolonych?  Czasami wszyscy wyjeżdżają w jednym zastępie. Przecież to kompletny absurd. Co to ma niby dać? Wybacz, ale tu Ciebie zacytuję "Tym tokiem myślenia co napisałeś nigdy nic nie osiągniemy bo zawsze się znajdzie jakieś ale". To sobie można przyczepiać do mundurów wyjściowych ewentualnie koszarówek i tyle.

Offline Mirek HQV

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 07, 2018, 21:34:25 »
 :wall:
Ferdek czytałeś cały wątek ?????????
Już nawet nie bardzo mi się chce pisać na ten temat po Twoim poście. Właśnie ja jestem przeciwny prezesom, członkom zarządu, KR, przy akcji.
Po tym co teraz napisałeś że miałeś szkolenie naczelnika bez znaczenia czy nim byłeś czy nie ale nie pełnisz tej funkcji  to po odpowiednim stażu na podstawie naszego regulaminu miałbyś "pomocnika dowódcy plutonu". Czy teraz to wyjaśniłem ?? Jeśli nie to przeczytaj wszystko od początku a jak dalej będziesz miał wątpliwości to napisz do mnie na PW bo ja już nie chcę naginać cierpliwości moderatora  -_-

Offline ksoniek

• Bywalec
  • *
    • OSP Pisarzowice
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 12, 2018, 15:52:45 »
@Mirek HQV, sorka za zwłokę w odpowiedzi
Moze tego wyraźnie nie zaznaczyłem ale JESTEM ZWOLENNIKIEM nadawania stopni w OSP. Ale warunek taki - muszą być zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami ustalone ogólnopolskie zasady przyznawana stopni.
Nie jestem wstanie dyskutować z tobą na temat regulaminu przyznawania stopni jeżeli nie znam tego dokumentu. Opieram się na wiedzy z kilku regulaminów dostepnych w internecie, a przyznasz, że w nich są chociażby błędy w postaci braku rozpisanych szkoeleń po 2015 roku i o to głównie mi chodziło w kwestii nieznajomości przepisów (może ty wiesz, ale 90% naczelników i prezesów nie orientuje się co się zmieniło i po co i dlaczego.....)

Co do stanu obecnego
prezes prezesowi nie równy. ratownik ratownikowi tak samo. System szkoleń jest jaki jest. Może w KSRG jest trochę lepiej ale ogólnie w OSP szkolenia są jakie są.
Wracajac do początku należałoby wprowadzić sysgtem szkoleń obowiązkowych co np. 3 lata robionych przez PSP oraz szkolenia na jednsotkach np. raz na miesiąc. Zgłaszanych wcześnej do lokalnej PSP, która może (a tak naprawdę ma obowiazek) kontrolować. Wtedy możemy gadać o tym aby OSP dostawały 500 zł czego chce ZOSP.
Mając wyszkolenie, ciągłę doskonalenie możemy mówić o stopniach

@mirek zgodnie z "zaleceniami" ZOSP, Kronikarz jest członkiem zarządu.
Według ciebie działalność OSP ogranicza sie do JOTów, a gdzie praca społeczna? praca z młodzieżą?

Offline Mirek HQV

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 12, 2018, 16:50:07 »
@mirek zgodnie z "zaleceniami" ZOSP, Kronikarz jest członkiem zarządu.
Według ciebie działalność OSP ogranicza sie do JOTów, a gdzie praca społeczna? praca z młodzieżą?
Nie, nie ogranicza się.
Po tym co napisałeś to chyba się nie rozumiemy i dalsza dyskusja nie ma sensu.