Autor Wątek: Nadanie stopni OSP  (Przeczytany 10742 razy)

Offline ksoniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Kamienna Góra 998
Odp: Nadanie stopni OSP
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 12, 2018, 15:52:45 »
@Mirek HQV, sorka za zwłokę w odpowiedzi
Moze tego wyraźnie nie zaznaczyłem ale JESTEM ZWOLENNIKIEM nadawania stopni w OSP. Ale warunek taki - muszą być zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami ustalone ogólnopolskie zasady przyznawana stopni.
Nie jestem wstanie dyskutować z tobą na temat regulaminu przyznawania stopni jeżeli nie znam tego dokumentu. Opieram się na wiedzy z kilku regulaminów dostepnych w internecie, a przyznasz, że w nich są chociażby błędy w postaci braku rozpisanych szkoeleń po 2015 roku i o to głównie mi chodziło w kwestii nieznajomości przepisów (może ty wiesz, ale 90% naczelników i prezesów nie orientuje się co się zmieniło i po co i dlaczego.....)

Co do stanu obecnego
prezes prezesowi nie równy. ratownik ratownikowi tak samo. System szkoleń jest jaki jest. Może w KSRG jest trochę lepiej ale ogólnie w OSP szkolenia są jakie są.
Wracajac do początku należałoby wprowadzić sysgtem szkoleń obowiązkowych co np. 3 lata robionych przez PSP oraz szkolenia na jednsotkach np. raz na miesiąc. Zgłaszanych wcześnej do lokalnej PSP, która może (a tak naprawdę ma obowiazek) kontrolować. Wtedy możemy gadać o tym aby OSP dostawały 500 zł czego chce ZOSP.
Mając wyszkolenie, ciągłę doskonalenie możemy mówić o stopniach

@mirek zgodnie z "zaleceniami" ZOSP, Kronikarz jest członkiem zarządu.
Według ciebie działalność OSP ogranicza sie do JOTów, a gdzie praca społeczna? praca z młodzieżą?

Offline Mirek HQV

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Nadanie stopni OSP
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 12, 2018, 16:50:07 »
@mirek zgodnie z "zaleceniami" ZOSP, Kronikarz jest członkiem zarządu.
Według ciebie działalność OSP ogranicza sie do JOTów, a gdzie praca społeczna? praca z młodzieżą?
Nie, nie ogranicza się.
Po tym co napisałeś to chyba się nie rozumiemy i dalsza dyskusja nie ma sensu.