Autor Wątek: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości  (Przeczytany 63756 razy)

Offline strażakochotnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #175 dnia: Sierpień 28, 2018, 22:35:25 »
nie przesadzaj KG nie zajmuje się takimi sprawami jaki sprzęt ma być kupiony do jakiej OSP/poza uzgodnieniem listy asortymentu/  o tym może co najwyżej decydować KW ale raczej w ogólnych zarysach tzn określając jakieś priorytety na województwie, zresztą to samorząd składa wniosek więc jeżeli napisze na jakiś sprzęt w ramach limitu jaki otrzymał to KP raczej nie zaopiniuje mu negatywnie wniosku, może tak zrobić w jakiś pozycjach gdyby złożył wniosek ponad kwotę limitu

w twojej wypowiedzi brakuje wiedzy praktycznej a także strukturalnej, KG ma główny wpływ na to co dzieje się w jednostkach OSP i wbrew pozorom bardzo ją to interesuje, w moim powiecie już KP zaopiniował negatywnie wnioski kilku jednostek zgodnie z dyrektywą z KG

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553

Offline EljotNes

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 213
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #177 dnia: Wrzesień 11, 2018, 09:29:46 »
w twojej wypowiedzi brakuje wiedzy praktycznej a także strukturalnej, KG ma główny wpływ na to co dzieje się w jednostkach OSP i wbrew pozorom bardzo ją to interesuje, w moim powiecie już KP zaopiniował negatywnie wnioski kilku jednostek zgodnie z dyrektywą z KG

a ja ci powtarzam że KG to nie ten poziom /i jakie dyrektywy KG???/, KW zgodnie z zaleceniem MF okreśało limity środków na powiaty, a powiaty limity na poszczególne gminy tak aby MF nie musiało zastanawiać się komu ciąć bo kwota wniosków z gmin przekraczałaby limit na województwo, MF i KG ustaliły listę asortymentu, a KW lub KP mogły określić priorytety z listy np. AED /KG to nie interesowało, dla nich może liczyć się tylko aby max wykorzystać dostępne środki/ i tyle, jeżeli KP opiniowało negatywnie jakiś asortyment to znaczy, że gmina złożyła wniosek ponad otrzymany limit i dlatego musieli coś odrzucić 

Offline strażakochotnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #178 dnia: Wrzesień 12, 2018, 08:43:52 »
Zachęcam do przeczytania ustawy o ochronie przeciwpożarowej zwłaszcza rozdział 3 O organizacji ochrony przeciwpożarowej, tam jest opisane kto za co odpowiada, jest tam KG, Starosta Wójt - nie znajdziesz tam KW jeśli się TOBIE uda to daj znać.
Jeśli jest tak jak mówisz o podziale środków to wytłumacz mi jak to możliwe, że do jednych nie trafia sprzęt w ogóle a do innych za kilkadziesiąt tysięcy?
Dodam jeszcze, że w pierwszych kilku województwach odbywało się to inaczej, ponieważ dopiero pod koniec marca KG i MF podpisało porozumienie - zapoznaj się.
Nie prawdą jest to co napisałeś o wniosku ponad limit? Tak jak wspomniałem nie jest to tak dzielone - piszesz wszyscy po równo to ja odpowiadam to bajka:) Decyzja kto i o co może się starać zapadła w Komendzie Głównej być może przy współpracy innych struktur PSP
Wszystko co pisze wynika z praktyki - i dotyczy województwa mazowieckiego - powiatu nie mogę podać z oczywistych względów

Offline EljotNes

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 213
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #179 dnia: Wrzesień 12, 2018, 10:08:29 »
może w mazowieckim tak było choć wątpię /i ustaw o ochronie ppoż nic tu nie ma , zasady rozdziału określiło MF - po doświadczeniach i problemach z pierwszymi województwami/,  w lubelskim, kujawsko-pomorskim , zachodniopomorskim z tego co wiem było całkiem inaczej tj. limit na województwo i wnioski z każdej gminy tak aby łącznie wnioski nie przekraczały kwoty limitu, wiec logiczne że skoro limit na województwo to KW określało limit na poszczególne powiaty /i mogło zrobić małe roszady w przypadku planu zakupów głownie hydrauliki/, a te limity dla poszczególnych gmin. To gminy składały wnioski i wskazywały co i dla kogo chcą kupić, więc nie każdy musiał się załapać /może wójt was nie lubi/. PSP opiniowało wnioski wiec jeżeli był w założonym limicie to nie mieli podstaw żeby opiniować negatywnie, bo zostałaby nie wykorzystaną dotacja. Część samorządów mogła odpaść przy ocenie formalnej wniosków przez MF i na to nikt nie ma wpływu. Sprawdź sobie jaki limit mieliście jako województwo i na jaką kwotę podpisało MF umowy z samorządami.

Offline strażakochotnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #180 dnia: Wrzesień 12, 2018, 20:53:50 »
Pytałeś co ma KG do zwykłego  OSP gdzieś tam na wsi - dlatego powołałem się na ustawę żeby to rozjaśnić.
Piszesz o limitach jeśli chodzi o kasę - to problem o którym wspomniałem w pierwszym swoim wpisie.  Nie o kasę tu chodzi, w mazowieckim na pewno była wytyczna kto o co może się ubiegać - już do tego docieram kanałami oficjalnymi. O efektach napiszę, na pewno jednak wiele jednostek zostało odrzuconych już na starcie, po prostu nie mieli szans na pewien sprzęt i opinie od KP zgodnie z zaleceniem KG były negatywne. Tak się działo w moim powiecie i prawie każde OSP jeśli się interesowało tematem o tym wiedziało - tak samo jak o tym skąd przyszło takie polecenie, dyrektywa, wskazówka -_- Jak więc widzisz problem, że ktoś złoży wniosek o zbyt dużą ilość sprzętu upada - KP wystawia negatyw i po temacie. Obalając całkowicie twoją tezę o kasie - jeśli wiesz że jest ograniczona ilość kasy?? dajesz podział dla każdej tyle samo i kupujcie co wam potrzebne z listy - ALE wtedy żadna WYBRANA jednostka nie ma szans na sprzęt powyżej tego limitu.... i klops. 
Jak widzę nikt ze strażaków nie ma wiedzy jak to było rozdzielane, na jakich zasadach i dlaczego akurat tak -  a  to właśnie najbardziej chciałbym ustalić, a najlepiej poznać treść tajemniczej dyspozycji. Dodam dla pikanterii że osoba koordynująca to w KG została zwolniona lub przeniesiona ze stanowiska - i wszyscy udają że tematu nie ma.

Offline klepi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #181 dnia: Wrzesień 12, 2018, 23:35:58 »
Witam
Moje OSP jest z woj. Łódzkiego [ pierwszego które pisało wnioski według listy i limitów kasowych na gminę]
Dla jasności o sprzęt pisały gminy a nie OSP a to różnica.
Według mojej KP [Rozmowa prywatna] podział kasy był robiony następująco. Coś koło połowy kasy na kraj było dzielone po równo na jednostki OSP. Reszta wegług wyjazdów. W skrócie kilkadziesiąt milionów podzielono na liczbę wyjazdów w całej Polsce i tak wyszło ile płacą za wyjazd. Później liczbę OSP w danym województwie i liczbę wyjazdów z tego woj. pomnożono przez otrzymane wcześniej sumy i wychodził limit dla woj. To samo zrobiono dla powiatu i gminy. A gmina z przyznany limitem mogła zrobić co chciała. Dać na 1 OSP lub porowno. Jak uznała tak pisała. Jeśli mieściła się w swoim limicie nikt jej wniosku nie uwalał.
Te woj., powiaty czy gminy które miały sporo wyjazdów w 2017 wzięły sporo kasy. Decydowały przeważnie MZ czyli wiatrołomy. Dla przykładu znam jednostki z mejego woj. Które miały przyznane po 9 tys za 2wyjazdy. [decydowała wyjazdowość powiatu i gminy] a znam takie z  innego powiatu które miały kilkadziesiąt wyjazdów i otrzymywały limit 4 tyś. Decydowała gmina.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2018, 07:43:24 wysłana przez klepi »

Offline EljotNes

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 213
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #182 dnia: Wrzesień 13, 2018, 09:07:13 »
Witam
Moje OSP jest z woj. Łódzkiego [ pierwszego które pisało wnioski według listy i limitów kasowych na gminę]
Dla jasności o sprzęt pisały gminy a nie OSP a to różnica.
Według mojej KP [Rozmowa prywatna] podział kasy był robiony następująco. Coś koło połowy kasy na kraj było dzielone po równo na jednostki OSP. Reszta wegług wyjazdów. W skrócie kilkadziesiąt milionów podzielono na liczbę wyjazdów w całej Polsce i tak wyszło ile płacą za wyjazd. Później liczbę OSP w danym województwie i liczbę wyjazdów z tego woj. pomnożono przez otrzymane wcześniej sumy i wychodził limit dla woj. To samo zrobiono dla powiatu i gminy. A gmina z przyznany limitem mogła zrobić co chciała. Dać na 1 OSP lub porowno. Jak uznała tak pisała. Jeśli mieściła się w swoim limicie nikt jej wniosku nie uwalał.
Te woj., powiaty czy gminy które miały sporo wyjazdów w 2017 wzięły sporo kasy. Decydowały przeważnie MZ czyli wiatrołomy. Dla przykładu znam jednostki z mejego woj. Które miały przyznane po 9 tys za 2wyjazdy. [decydowała wyjazdowość powiatu i gminy] a znam takie z  innego powiatu które miały kilkadziesiąt wyjazdów i otrzymywały limit 4 tyś. Decydowała gmina.
sam prawda, o kasę wnioskowały samorządy, a nie osp i samorząd decydował dla której OSP ile kasy i na co. Podział kasy tak się odbył, a to że np KW /możliwe że na sugestie KG, albo posłów/ministrów/ mogła wyłączyć z puli na województwo część kasy i wskazać konkretne OSP i dofinansować zakup np hydrauliki to inna sprawa /po prostu polityka/. Reszta kasy zostawała na powiaty i tam dzielono wg własnych kryteriów na samorządy a samorządy wskazywały osp i jeżeli w limicie to taki wniosek przechodził 

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #183 dnia: Wrzesień 13, 2018, 10:22:12 »
Wszystko fajnie to co piszecie tylko ma się to nijak do rzeczywistości. W mojej KP powiedziano wyraźnie: macie kupić to i to i tyle. Jeżeli zawnioskujecie o coś innego z listy, a nie R1 i AED to nic nie dostaniecie. I nie było dyskusji. Można było zawnioskować o coś więcej pod warunkiem, że po zakupie AED i R1 zostawała jakaś kasa. Z tymi limitami na gminę też było bardzo płynnie bo na początku podano jaka jest kasa nie na gminę tylko na konkretną jednostkę i tak u mnie jak są 4 jednostki to podział wskazany przez KP był taki: 1 - 7 tyś. 2 - 7 tyś. 3 - 8 tyś. 4 - 12 tyś. i w tym limicie mam kupić R1 i AED a jak mi zostanie to mogę coś więcej. Finalnie komendantowi gminnemu udało się załatwić trochę więcej kasy i wyszło po + 3 tyś na jednostkę. I za ten + coś sobie mogliśmy kupić. U nas gmina zdecydowała że dla każdej jednostki kupi przenośny zestaw oświetleniowy. Więc nie było tak pięknie jak piszecie. Na pewno nie w całym kraju.

Offline EljotNes

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 213
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #184 dnia: Wrzesień 13, 2018, 10:43:32 »
widocznie tylko u was taka kaszanka, choć i u nas było zalecenie AED w każdej OSP KSRG /jeżeli nie miała/ i potem kupujcie co chcecie

Offline bar06_12

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #185 dnia: Wrzesień 13, 2018, 13:34:25 »
Województwo mazowieckie:

Moja gmina dostała 33 tys. zł do podziału na dwie jednostki będące w KSRG. Jednostki z gminy będące poza systemem nie dostały nic.
Za te 33 tys. obie jednostki musiały kupić AED obowiązkowo, a resztę sprzętu według uznania, ale tak żeby zmieścić się w sumie w tych 33 tys.
Oczywiście potrzebna była też opinia KP.

Offline EljotNes

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 213
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #186 dnia: Wrzesień 13, 2018, 14:02:00 »
Województwo mazowieckie:

Moja gmina dostała 33 tys. zł do podziału na dwie jednostki będące w KSRG. Jednostki z gminy będące poza systemem nie dostały nic.
Za te 33 tys. obie jednostki musiały kupić AED obowiązkowo, a resztę sprzętu według uznania, ale tak żeby zmieścić się w sumie w tych 33 tys.
Oczywiście potrzebna była też opinia KP.
aed to wydatek ok 4500 zł więc jeszcze zostało trochę kasy do rozdziału w gminie, przypominam że to samorząd składał wniosek i gdyby chciał rozdzieliłby kasę na inne jednostki też, bo jeżeli wniosek w limicie to opinia KP powinna być pozytywna, macie problemy lokalnie

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #187 dnia: Wrzesień 13, 2018, 17:56:31 »
Po równo źle, inny podział źle. Prawda jest taka że nikt nie ma pomysłu i kontroli nad pieniędzmi dla OSP.
Zestawy R1 w jednostkach gdzie nikt nie ma KPP i 2-3 wyjazdy w roku do trawy lub wiatrołomu bo pojechali na widok.
Hydraulika w jednostce z jednym GLM gdzie wypadek to w internecie tylko widzieli.
Dla jednostki oddalonej 2 km od JRG kupno GBA i GLM (nie w systemie), sprzęt dla jednostki, która mimo alarmowania nie wyjeżdża, dwa nowe GBA w jednostkach oddalonych 3 km od siebie (ta sama gmina), ksrg jedyne GBA z lat 80-tych a poza systemem nowiutkie GLBA 1/1 z wyposażeniem (ta sama gmina). Jednostka 100 - 150 wyjazdów rocznie dotacja 3500, jednostka z 20 wyjazdami 200000 zl. Takie paranoje można mnożyć w nieskończoność.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline bar06_12

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #188 dnia: Wrzesień 13, 2018, 20:17:05 »
Województwo mazowieckie:

Moja gmina dostała 33 tys. zł do podziału na dwie jednostki będące w KSRG. Jednostki z gminy będące poza systemem nie dostały nic.
Za te 33 tys. obie jednostki musiały kupić AED obowiązkowo, a resztę sprzętu według uznania, ale tak żeby zmieścić się w sumie w tych 33 tys.
Oczywiście potrzebna była też opinia KP.
aed to wydatek ok 4500 zł więc jeszcze zostało trochę kasy do rozdziału w gminie, przypominam że to samorząd składał wniosek i gdyby chciał rozdzieliłby kasę na inne jednostki też, bo jeżeli wniosek w limicie to opinia KP powinna być pozytywna, macie problemy lokalnie


Akurat w tym przypadku gmina nie miała nic do powiedzenia. Widziałem na własne oczy pismo, które gmina dostała od KP z informacją o przydzieleniu środków konkretnie tylko i wyłącznie na dwie jednostki.

Offline strażakochotnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #189 dnia: Wrzesień 13, 2018, 23:19:37 »
widocznie tylko u was taka kaszanka, choć i u nas było zalecenie AED w każdej OSP KSRG /jeżeli nie miała/ i potem kupujcie co chcecie

cały czas pisałeś o limitach kwot itd a nagle w twojej wypowiedzi pojawia się ZALECENIE - bardzo ciekawa zmiana

Offline klepi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #190 dnia: Wrzesień 14, 2018, 07:01:57 »


Akurat w tym przypadku gmina nie miała nic do powiedzenia. Widziałem na własne oczy pismo, które gmina dostała od KP z informacją o przydzieleniu środków konkretnie tylko i wyłącznie na dwie jednostki.

To trochę zmienia postać rzeczy, niekoniecznie chodzi o to że KP nakazał przydzieleniu pieniędzy dla całej gminy tylko na dwie jednostki ale o to że gmina otrzymała przydział TYLKO na 2 jednostki.
Znam przypadki które opisywane były na różnych forach że jednostki nie były liczone do zestawienia bo np. Nie mają osobowości prawnej  czyli KRS. Albo nie były liczone jednostki które maja zakaz wyjazdu do akcji z powodu braków sprzętowych, ubraniowych i szkoleniowych.[ w sąsiednim powiecie w jednej gminie są 3 takie jednostki]
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2018, 07:20:22 wysłana przez klepi »

Offline EljotNes

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 213
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #191 dnia: Wrzesień 14, 2018, 08:01:03 »
widocznie tylko u was taka kaszanka, choć i u nas było zalecenie AED w każdej OSP KSRG /jeżeli nie miała/ i potem kupujcie co chcecie

cały czas pisałeś o limitach kwot itd a nagle w twojej wypowiedzi pojawia się ZALECENIE - bardzo ciekawa zmiana

bo jedno drugiemu nie przeczy, limit na powiat gminę był i KP poinformowało że k|W zaleca, a nie nakazuje zakup aed do jednostek ksrg które nie posiadaja reszta do dowolnego podziału
dalej twierdzę że to samorzad składał wniosek i kp nie miała prawa narzucać rozdziału środków - to brak komunikacji i rozmów, bo jeżeli samorząd napisałby na inne jednostki to co KP negatywnie zaopiniuje wniosek - wtedy żadna jednostka nic by nie otrzymała i KP byłaby szczęśliwa

Offline strażakochotnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #192 dnia: Wrzesień 14, 2018, 21:17:02 »
widocznie tylko u was taka kaszanka, choć i u nas było zalecenie AED w każdej OSP KSRG /jeżeli nie miała/ i potem kupujcie co chcecie

cały czas pisałeś o limitach kwot itd a nagle w twojej wypowiedzi pojawia się ZALECENIE - bardzo ciekawa zmiana

bo jedno drugiemu nie przeczy, limit na powiat gminę był i KP poinformowało że k|W zaleca, a nie nakazuje zakup aed do jednostek ksrg które nie posiadaja reszta do dowolnego podziału
dalej twierdzę że to samorzad składał wniosek i kp nie miała prawa narzucać rozdziału środków - to brak komunikacji i rozmów, bo jeżeli samorząd napisałby na inne jednostki to co KP negatywnie zaopiniuje wniosek - wtedy żadna jednostka nic by nie otrzymała i KP byłaby szczęśliwa
To oczywiste, że samorząd składa wniosek - nie ma jednak wpływu na to co kupi,  KP decydowała co kupi gmina, ile na dany sprzęt może przeznaczyć  i co może kupić dla danej jednostki - takie fakty z mojego powiatu

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #193 dnia: Październik 20, 2018, 16:04:54 »
Ostatnio na rynku pojawia się coraz więcej firm sprzedających sprzęt pożarniczy, które powstały chyba na czas działania Funduszu Sprawiedliwości. Słyszałem, że kilka gmin otrzymało sprzęt bardzo słabej jakości lub zupełnie niezgodny z SIWZ. Natomiast firmy te uchylają się od odpowiedzialności - czy znacie takie sytuacje? Czy raczej u Was wszystko przebiegało prawidłowo?

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #194 dnia: Październik 21, 2018, 07:08:35 »
Ostatnio na rynku pojawia się coraz więcej firm sprzedających sprzęt pożarniczy, które powstały chyba na czas działania Funduszu Sprawiedliwości. Słyszałem, że kilka gmin otrzymało sprzęt bardzo słabej jakości lub zupełnie niezgodny z SIWZ. Natomiast firmy te uchylają się od odpowiedzialności - czy znacie takie sytuacje? Czy raczej u Was wszystko przebiegało prawidłowo?
U nas taka sytuacja była niestety... Miały być AED Frx a wcisneli swój sprzęt Samaritan PAD 500P. Firma biorąca udział w przetargu stwierdziła że Frx nie jest już produkowany...   :gwiazdki: Niestety gmina na to poszła.
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #195 dnia: Październik 22, 2018, 17:05:22 »
W tej chwili Philips FRX jest jak najbardziej dostępny. Nie było ich tylko na początku roku.
To na prawdę dobry defibrylator.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #196 dnia: Październik 23, 2018, 08:31:22 »
W tej chwili Philips FRX jest jak najbardziej dostępny. Nie było ich tylko na początku roku.
To na prawdę dobry defibrylator.
Teraz już za późno  :'(
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline strazak ochotnik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 211
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #197 dnia: Październik 23, 2018, 13:26:11 »
Ostatnio na rynku pojawia się coraz więcej firm sprzedających sprzęt pożarniczy, które powstały chyba na czas działania Funduszu Sprawiedliwości. Słyszałem, że kilka gmin otrzymało sprzęt bardzo słabej jakości lub zupełnie niezgodny z SIWZ. Natomiast firmy te uchylają się od odpowiedzialności - czy znacie takie sytuacje? Czy raczej u Was wszystko przebiegało prawidłowo?
Tak to jest jak urzędnicy nie mający pojęcia biorą się za zakupy dla OSP.  Po co kupić coś porządnego skoro można kupić coś co zachwala sprzedawca? Ehh... taki kraj. Ciesz się, że w ogóle mieliście kasę na AED, bo my nawet takiego samarytana nie mamy... Fakt jest taki, że na szczęście AED musi spełniać określone normy. Nie zmienia to faktu, że powinniście sobie do niego dokupić jakaś porządną walizkę transportową, bo samaritan w oryginalnym opakowaniu jest dość delikatny jak na strażackie warunki.
Ręce, które niosą pomoc, są o wiele więcej warte jak te z różańcem między palcami...

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #198 dnia: Październik 23, 2018, 13:59:10 »
Ostatnio na rynku pojawia się coraz więcej firm sprzedających sprzęt pożarniczy, które powstały chyba na czas działania Funduszu Sprawiedliwości. Słyszałem, że kilka gmin otrzymało sprzęt bardzo słabej jakości lub zupełnie niezgodny z SIWZ. Natomiast firmy te uchylają się od odpowiedzialności - czy znacie takie sytuacje? Czy raczej u Was wszystko przebiegało prawidłowo?
Tak to jest jak urzędnicy nie mający pojęcia biorą się za zakupy dla OSP.  Po co kupić coś porządnego skoro można kupić coś co zachwala sprzedawca? Ehh... taki kraj. Ciesz się, że w ogóle mieliście kasę na AED, bo my nawet takiego samarytana nie mamy... Fakt jest taki, że na szczęście AED musi spełniać określone normy. Nie zmienia to faktu, że powinniście sobie do niego dokupić jakaś porządną walizkę transportową, bo samaritan w oryginalnym opakowaniu jest dość delikatny jak na strażackie warunki.
Mamy w kabinie na półce ;)
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor