Autor Wątek: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości  (Przeczytany 63737 razy)

Offline NickName

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #150 dnia: Czerwiec 29, 2018, 14:40:53 »
A czy może ktoś powiedzieć, po jakim czasie zakupiony sprzęt ma szansę trafić do jednostek? Najbardziej interesuje mnie kuj-pom.
Bardzo dziękuję za odpowiedź w temacie i pozdrawiam

Offline EljotNes

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 213
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #151 dnia: Czerwiec 29, 2018, 14:55:39 »
Z informacji jakie do mnie dotarły województwo warmińsko-mazurskie dostanie tylko 3,5mln w stosunku do innych województw to troch skromnie...wiem że jest podobno jakiś klucz podziału ale różnica jest duża.Obecnie województwo lubelskie ma do podziału 8,2 mln.
tylko w warmińsko-mazurskim jest ok 600 jednostek osp, a w lubelskim ok 1600 - a klucza podziału przez MS nikt nie zna

Offline ADFire#

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #152 dnia: Czerwiec 30, 2018, 09:21:29 »
Pytanie do jednostek, które otrzymały już sprzęt lub mają decyzję. Czy maszt z najaśnicami do agregatu prądotwórczego "przeszedlby" jako przenośny zestaw oswietleniowy?

Offline EljotNes

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 213
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #153 dnia: Czerwiec 30, 2018, 19:50:21 »
przechodzi wszystko, co ma na fakturze nazwę zgodną z listą sprzętu ;)

Offline ADFire#

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #154 dnia: Lipiec 02, 2018, 20:28:31 »
Mam pytanie do osób, które wypełniały już wniosek, a mianowicie chodzi o harmonogram. Każdą pozycje przętową np. defibrylator, agregat prądotwórczy itp wpisuje w oddzielny wiersz? W 2. kolumnie " Poszczególne etapy... " te konkretne czynności dla każdej pozycji wpisuje po przecinku czy wybrać jedną  np. Wybranie najlepszej oferty i zakup?

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #155 dnia: Lipiec 13, 2018, 20:10:48 »
Dziś było zebranie ws. funduszu w mojej gminie. (woj. warmińsko - mazurskie, pow. olsztyński)
Dostaliśmy informację, że każda jednostka musi kupić AED ( i to konkretnego producenta - co jest kpiną) nawet jeżeli jednostka już posiada AED i każdy musi kupić R1 nawet jeżeli ma już 5.
Na moją jednostkę przyznana kwota to 7 000. Czyli nie kupię nic więcej ale za to będę miał 2 defibrylatory - gdzie ten który mam jest używany 1 - 2 razy w roku czyli sprzęt będzie leżał na półce i zbierał kurz, nikt nie będzie go utrzymywał bo i po co. Po co wymieniać elektrody czy baterie jak sprzęt jest niepotrzebny. Mam FRX i jestem z niego zadowolony i na cholerę mi zoll. Kolejną sprawą jest zakup torby R1, mam na każdym samochodzie mocno rozbudowany zestaw i nie potrzebuję kolejnego. Torba też będzie leżała niepotrzebna w magazynie, a za to nie kupię sobie sprzętu który bardzo jest mi potrzebny. Np. podpory do stabilizacji, będę pod samochody podkładał R1 i AED.
Takie informacje przekazał nam komendant gminny po spotkaniu w KP.
Super, miał być sprzęt, a będzie wielkie nic. Fundusz "sprawiedliwości" po polsku.
U was też macie takie dyspozycje?

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #156 dnia: Lipiec 13, 2018, 20:51:46 »
U nas było wręcz odwrotnie. KP zalecił kupowanie sprzętu w zależności od potrzeb.

Offline strażakochotnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #157 dnia: Lipiec 15, 2018, 23:24:50 »
Przeczytałem posty i dowiedziałem się, że w każdym powiecie, gminie inaczej. W moim (woj. mazowieckie) o zakupach decyduje(opiniuje) Komendant Powiatowy, który otrzymał wytyczne od Komendanta Głównego. Tylko jedna jednostka z naszej gminy wg tych wytycznych miała szansę na torbę, AED czy deskę.  Czy ktoś z was zna treść dyspozycji i z czego to wynika? i czy nie wydaje wam się dziwne, że można łatwiej dostać pieniądze na pilarkę, zbijak do szyb czy noż do pasów niż na torbę, deskę, AED?

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #158 dnia: Lipiec 16, 2018, 09:52:53 »
Przynajmniej możesz sobie coś wybrać, choćby pilarkę czy inny sprzęt. Ja nie mam nic do powiedzenia. Masz kupić to i to za takie i takie pieniądze u tego dostawcy, normalnie jaja. Nie ma wolnego rynku, nie ma porównania parametrów sprzętu.  Kupujesz u tego gościa bo tak.
Zastanawiamy się czy nie iść z tym gdzieś dalej, np. do mediów.

Offline motoonn

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #159 dnia: Lipiec 17, 2018, 14:47:11 »
Dziś było zebranie ws. funduszu w mojej gminie. (woj. warmińsko - mazurskie, pow. olsztyński)
Dostaliśmy informację, że każda jednostka musi kupić AED ( i to konkretnego producenta - co jest kpiną) nawet jeżeli jednostka już posiada AED i każdy musi kupić R1 nawet jeżeli ma już 5.
Na moją jednostkę przyznana kwota to 7 000. Czyli nie kupię nic więcej ale za to będę miał 2 defibrylatory - gdzie ten który mam jest używany 1 - 2 razy w roku czyli sprzęt będzie leżał na półce i zbierał kurz, nikt nie będzie go utrzymywał bo i po co. Po co wymieniać elektrody czy baterie jak sprzęt jest niepotrzebny. Mam FRX i jestem z niego zadowolony i na cholerę mi zoll. Kolejną sprawą jest zakup torby R1, mam na każdym samochodzie mocno rozbudowany zestaw i nie potrzebuję kolejnego. Torba też będzie leżała niepotrzebna w magazynie, a za to nie kupię sobie sprzętu który bardzo jest mi potrzebny. Np. podpory do stabilizacji, będę pod samochody podkładał R1 i AED.
Takie informacje przekazał nam komendant gminny po spotkaniu w KP.
Super, miał być sprzęt, a będzie wielkie nic. Fundusz "sprawiedliwości" po polsku.
U was też macie takie dyspozycje?

Ja też jestem z warmińsko-mazurskiego ale w naszym powiecie AED-y mają być zakupione do jednostek KSRG które jeszcze nie mają ich na stanie.

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #160 dnia: Lipiec 17, 2018, 18:12:53 »

Ja też jestem z warmińsko-mazurskiego ale w naszym powiecie AED-y mają być zakupione do jednostek KSRG które jeszcze nie mają ich na stanie.
No i to ma sens. Na takie dyspozycje złego słowa bym nie powiedział, ale zmuszanie do zakupu czegoś pomimo posiadania już takiego sprzętu, nawet ze świadomością, że sprzęt ten będzie bezużyteczny i uniemożliwienie tym samym zakupu czegoś dużo bardziej potrzebnego, nie przyjmowanie żadnych argumentów uważam, że jest nie w porządku.

Czyli wychodzi na to, że to pomysł mojego KP.
W sumie nie pierwszy taki...

Offline EljotNes

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 213
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #161 dnia: Lipiec 18, 2018, 09:10:36 »
Przynajmniej możesz sobie coś wybrać, choćby pilarkę czy inny sprzęt. Ja nie mam nic do powiedzenia. Masz kupić to i to za takie i takie pieniądze u tego dostawcy, normalnie jaja. Nie ma wolnego rynku, nie ma porównania parametrów sprzętu.  Kupujesz u tego gościa bo tak.
Zastanawiamy się czy nie iść z tym gdzieś dalej, np. do mediów.
nikt was do niczego nie zmusi wniosek składa samorząd, a KP tylko opiniuje wniosek - więc sami /samorząd/ określacie dostawcę czy kwoty zakupu, tyle tylko, że nie można pisać wniosku na kwotę większą niż limit, bo KP może pozytywnie zaopiniować pozytywnie tylko do określonej kwoty

Offline strażakochotnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #162 dnia: Lipiec 18, 2018, 09:55:01 »

Ja też jestem z warmińsko-mazurskiego ale w naszym powiecie AED-y mają być zakupione do jednostek KSRG które jeszcze nie mają ich na stanie.
No i to ma sens. Na takie dyspozycje złego słowa bym nie powiedział, ale zmuszanie do zakupu czegoś pomimo posiadania już takiego sprzętu, nawet ze świadomością, że sprzęt ten będzie bezużyteczny i uniemożliwienie tym samym zakupu czegoś dużo bardziej potrzebnego, nie przyjmowanie żadnych argumentów uważam, że jest nie w porządku.

Czyli wychodzi na to, że to pomysł mojego KP.
W sumie nie pierwszy taki...

Jesteś prawcownikiem samorządu czy strażakiem? Nikt nie ma jak Ciebie zmusić do zakupu konkretnego sprzętu? Nie ma takiej możliwości, możesz zawsze zrezygnowąć lub tego sprzętu nie przyjąć - dostanie go wtedy inna jednostka. Wnioski składa samorząd i to on realizuje zakup.

Offline strażakochotnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #163 dnia: Lipiec 18, 2018, 10:04:23 »
Przynajmniej możesz sobie coś wybrać, choćby pilarkę czy inny sprzęt. Ja nie mam nic do powiedzenia. Masz kupić to i to za takie i takie pieniądze u tego dostawcy, normalnie jaja. Nie ma wolnego rynku, nie ma porównania parametrów sprzętu.  Kupujesz u tego gościa bo tak.
Zastanawiamy się czy nie iść z tym gdzieś dalej, np. do mediów.
nikt was do niczego nie zmusi wniosek składa samorząd, a KP tylko opiniuje wniosek - więc sami /samorząd/ określacie dostawcę czy kwoty zakupu, tyle tylko, że nie można pisać wniosku na kwotę większą niż limit, bo KP może pozytywnie zaopiniować pozytywnie tylko do określonej kwoty

Z moich informacji wynika, że KP ma dyspozycje od Komendanta Głównego jaki sprzęt może danej jednostce zaopiniować - nie ma tam konkretnej kwoty

Offline EljotNes

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 213
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #164 dnia: Lipiec 19, 2018, 20:57:59 »


Z moich informacji wynika, że KP ma dyspozycje od Komendanta Głównego jaki sprzęt może danej jednostce zaopiniować - nie ma tam konkretnej kwoty
[/quote]

KP dyspozycje z KG ???, KG uzgodniło z MS listę asortymentu oraz opiniowanie wniosków samorządów przez KP, a że ministerstwo nie chce mieć na głowie zastanawiania się co i ile komu więc KP opiniuje wnioski samorządów z powiatu do kwoty jaką otrzymuje w ramach limitu dla powiatu /po rozdziale limitu dla danego województwa/ - więc dzieli swój limit na gminy i kupujcie co chcecie /przesada ;)/,  ale w ramach kwoty

Offline klepi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #165 dnia: Sierpień 01, 2018, 13:40:11 »
Jak jest u was z realizacją. Jaki czas od zakończenia naboru wniosków do ich realizacji

Offline EljotNes

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 213
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #166 dnia: Sierpień 01, 2018, 14:14:16 »
Witam
Mam takie pytanie czy jednostki same powinny zgłaszać potrzeby zakupu sprzętu w tym programie czy to Gminna wybiera z wolnej ręki co komu i za ile. Chciałbym złożyć do Gminy takie pismo " Związku z naborem wniosków o dofinansowanie z MS nasza jednostka prosi UG o wystąpieniu w naszym imieniu do Ministerstwa o dofinansowanie........ itd" Czy to w ogóle ma sens ? Czy gmina musi mieć podkładkę z zapotrzebowania jednostek?
trzeba rozmawiać więc pismo może być wg priorytetu zakupu, pytanie o jaką kwotę może ubiegać się gmina bo dla każdego na hydraulikę na pewno nie starczy

Offline ADFire#

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #167 dnia: Sierpień 06, 2018, 22:03:33 »
Dlaczego na liście z wynikami naboru nazwy gmin nie są w kolejności alfabetycznej?  Czy to coś oznacza? 

Offline EljotNes

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 213
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #168 dnia: Sierpień 07, 2018, 08:17:20 »
Dlaczego na liście z wynikami naboru nazwy gmin nie są w kolejności alfabetycznej?  Czy to coś oznacza?
a co to ma za znaczenie albo jest ktoś na liście albo nie ma /liczy się umowa/, możliwe że lista w kolejności napływu wniosków

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #169 dnia: Sierpień 07, 2018, 10:30:00 »
Panowie mam pytanie odnośnie przekazywania sprzętu z FS przez gminy do OSP - jak jest to u Was przekazywane?
Na zasadzie darowizny, czy na zasadzie umowy użyczenia? Jeżeli sprzęt był przekazywany na zasadzie darowizny, to czy umowa o darowiznę była spisywana u notariusza?

Offline NickName

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #170 dnia: Sierpień 07, 2018, 11:17:36 »
Czy ktoś wie, kiedy będzie przekazywany sprzęt w woj. kuj-pom?

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #171 dnia: Sierpień 07, 2018, 23:13:08 »
Panowie mam pytanie odnośnie przekazywania sprzętu z FS przez gminy do OSP - jak jest to u Was przekazywane?
Na zasadzie darowizny, czy na zasadzie umowy użyczenia? Jeżeli sprzęt był przekazywany na zasadzie darowizny, to czy umowa o darowiznę była spisywana u notariusza?
U mnie umowa użyczenia, podpisana przez prezesa i wiceprezesa-naczelnika po stronie OSP.

Offline strażakochotnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #172 dnia: Sierpień 26, 2018, 20:16:30 »


Z moich informacji wynika, że KP ma dyspozycje od Komendanta Głównego jaki sprzęt może danej jednostce zaopiniować - nie ma tam konkretnej kwoty

KP dyspozycje z KG ???, KG uzgodniło z MS listę asortymentu oraz opiniowanie wniosków samorządów przez KP, a że ministerstwo nie chce mieć na głowie zastanawiania się co i ile komu więc KP opiniuje wnioski samorządów z powiatu do kwoty jaką otrzymuje w ramach limitu dla powiatu /po rozdziale limitu dla danego województwa/ - więc dzieli swój limit na gminy i kupujcie co chcecie /przesada ;)/,  ale w ramach kwoty
[/quote]


Dziwisz się, że KP ma takie dyspozycje?? Otóż ma, przynajmniej w mazowieckim -  pytanie tylko czy ktoś  z was zna je dokładnie - ja nie mam dostępu do tych dyspozycji.  Moim zdaniem to nie fer wobec wielu mniejszych jednostek.

Offline EljotNes

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 213
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #173 dnia: Sierpień 27, 2018, 00:01:29 »
nie przesadzaj KG nie zajmuje się takimi sprawami jaki sprzęt ma być kupiony do jakiej OSP/poza uzgodnieniem listy asortymentu/  o tym może co najwyżej decydować KW ale raczej w ogólnych zarysach tzn określając jakieś priorytety na województwie, zresztą to samorząd składa wniosek więc jeżeli napisze na jakiś sprzęt w ramach limitu jaki otrzymał to KP raczej nie zaopiniuje mu negatywnie wniosku, może tak zrobić w jakiś pozycjach gdyby złożył wniosek ponad kwotę limitu 

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #174 dnia: Sierpień 27, 2018, 13:57:07 »
nie przesadzaj KG nie zajmuje się takimi sprawami jaki sprzęt ma być kupiony do jakiej OSP/poza uzgodnieniem listy asortymentu/  o tym może co najwyżej decydować KW ale raczej w ogólnych zarysach tzn określając jakieś priorytety na województwie, zresztą to samorząd składa wniosek więc jeżeli napisze na jakiś sprzęt w ramach limitu jaki otrzymał to KP raczej nie zaopiniuje mu negatywnie wniosku, może tak zrobić w jakiś pozycjach gdyby złożył wniosek ponad kwotę limitu

W chwili obecnej każda KM/KP opiniuje wnioski złożone przez gminy do FS i patrząc na swój powiat, mogę śmiało stwierdzić, że ta opinia ma bardzo duże znaczenie.