Autor Wątek: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości  (Przeczytany 33684 razy)

Offline kamil237

• Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • **
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #160 dnia: Lipiec 17, 2018, 18:12:53 »

Ja też jestem z warmińsko-mazurskiego ale w naszym powiecie AED-y mają być zakupione do jednostek KSRG które jeszcze nie mają ich na stanie.
No i to ma sens. Na takie dyspozycje złego słowa bym nie powiedział, ale zmuszanie do zakupu czegoś pomimo posiadania już takiego sprzętu, nawet ze świadomością, że sprzęt ten będzie bezużyteczny i uniemożliwienie tym samym zakupu czegoś dużo bardziej potrzebnego, nie przyjmowanie żadnych argumentów uważam, że jest nie w porządku.

Czyli wychodzi na to, że to pomysł mojego KP.
W sumie nie pierwszy taki...

Offline EljotNes

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #161 dnia: Lipiec 18, 2018, 09:10:36 »
Przynajmniej możesz sobie coś wybrać, choćby pilarkę czy inny sprzęt. Ja nie mam nic do powiedzenia. Masz kupić to i to za takie i takie pieniądze u tego dostawcy, normalnie jaja. Nie ma wolnego rynku, nie ma porównania parametrów sprzętu.  Kupujesz u tego gościa bo tak.
Zastanawiamy się czy nie iść z tym gdzieś dalej, np. do mediów.
nikt was do niczego nie zmusi wniosek składa samorząd, a KP tylko opiniuje wniosek - więc sami /samorząd/ określacie dostawcę czy kwoty zakupu, tyle tylko, że nie można pisać wniosku na kwotę większą niż limit, bo KP może pozytywnie zaopiniować pozytywnie tylko do określonej kwoty

Offline strażakochotnik

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #162 dnia: Lipiec 18, 2018, 09:55:01 »

Ja też jestem z warmińsko-mazurskiego ale w naszym powiecie AED-y mają być zakupione do jednostek KSRG które jeszcze nie mają ich na stanie.
No i to ma sens. Na takie dyspozycje złego słowa bym nie powiedział, ale zmuszanie do zakupu czegoś pomimo posiadania już takiego sprzętu, nawet ze świadomością, że sprzęt ten będzie bezużyteczny i uniemożliwienie tym samym zakupu czegoś dużo bardziej potrzebnego, nie przyjmowanie żadnych argumentów uważam, że jest nie w porządku.

Czyli wychodzi na to, że to pomysł mojego KP.
W sumie nie pierwszy taki...

Jesteś prawcownikiem samorządu czy strażakiem? Nikt nie ma jak Ciebie zmusić do zakupu konkretnego sprzętu? Nie ma takiej możliwości, możesz zawsze zrezygnowąć lub tego sprzętu nie przyjąć - dostanie go wtedy inna jednostka. Wnioski składa samorząd i to on realizuje zakup.

Offline strażakochotnik

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #163 dnia: Lipiec 18, 2018, 10:04:23 »
Przynajmniej możesz sobie coś wybrać, choćby pilarkę czy inny sprzęt. Ja nie mam nic do powiedzenia. Masz kupić to i to za takie i takie pieniądze u tego dostawcy, normalnie jaja. Nie ma wolnego rynku, nie ma porównania parametrów sprzętu.  Kupujesz u tego gościa bo tak.
Zastanawiamy się czy nie iść z tym gdzieś dalej, np. do mediów.
nikt was do niczego nie zmusi wniosek składa samorząd, a KP tylko opiniuje wniosek - więc sami /samorząd/ określacie dostawcę czy kwoty zakupu, tyle tylko, że nie można pisać wniosku na kwotę większą niż limit, bo KP może pozytywnie zaopiniować pozytywnie tylko do określonej kwoty

Z moich informacji wynika, że KP ma dyspozycje od Komendanta Głównego jaki sprzęt może danej jednostce zaopiniować - nie ma tam konkretnej kwoty

Offline EljotNes

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #164 dnia: Lipiec 19, 2018, 20:57:59 »

Z moich informacji wynika, że KP ma dyspozycje od Komendanta Głównego jaki sprzęt może danej jednostce zaopiniować - nie ma tam konkretnej kwoty
[/quote]

KP dyspozycje z KG ???, KG uzgodniło z MS listę asortymentu oraz opiniowanie wniosków samorządów przez KP, a że ministerstwo nie chce mieć na głowie zastanawiania się co i ile komu więc KP opiniuje wnioski samorządów z powiatu do kwoty jaką otrzymuje w ramach limitu dla powiatu /po rozdziale limitu dla danego województwa/ - więc dzieli swój limit na gminy i kupujcie co chcecie /przesada ;)/,  ale w ramach kwoty

Offline klepi

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #165 dnia: Sierpień 01, 2018, 13:40:11 »
Jak jest u was z realizacją. Jaki czas od zakończenia naboru wniosków do ich realizacji

Offline EljotNes

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #166 dnia: Sierpień 01, 2018, 14:14:16 »
Witam
Mam takie pytanie czy jednostki same powinny zgłaszać potrzeby zakupu sprzętu w tym programie czy to Gminna wybiera z wolnej ręki co komu i za ile. Chciałbym złożyć do Gminy takie pismo " Związku z naborem wniosków o dofinansowanie z MS nasza jednostka prosi UG o wystąpieniu w naszym imieniu do Ministerstwa o dofinansowanie........ itd" Czy to w ogóle ma sens ? Czy gmina musi mieć podkładkę z zapotrzebowania jednostek?
trzeba rozmawiać więc pismo może być wg priorytetu zakupu, pytanie o jaką kwotę może ubiegać się gmina bo dla każdego na hydraulikę na pewno nie starczy

Offline ADFire#

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #167 dnia: Sierpień 06, 2018, 22:03:33 »
Dlaczego na liście z wynikami naboru nazwy gmin nie są w kolejności alfabetycznej?  Czy to coś oznacza? 

Offline EljotNes

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #168 dnia: Sierpień 07, 2018, 08:17:20 »
Dlaczego na liście z wynikami naboru nazwy gmin nie są w kolejności alfabetycznej?  Czy to coś oznacza?
a co to ma za znaczenie albo jest ktoś na liście albo nie ma /liczy się umowa/, możliwe że lista w kolejności napływu wniosków

Offline Emil

• Weteran
« Odpowiedź #169 dnia: Sierpień 07, 2018, 10:30:00 »
Panowie mam pytanie odnośnie przekazywania sprzętu z FS przez gminy do OSP - jak jest to u Was przekazywane?
Na zasadzie darowizny, czy na zasadzie umowy użyczenia? Jeżeli sprzęt był przekazywany na zasadzie darowizny, to czy umowa o darowiznę była spisywana u notariusza?

Offline NickName

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #170 dnia: Sierpień 07, 2018, 11:17:36 »
Czy ktoś wie, kiedy będzie przekazywany sprzęt w woj. kuj-pom?

Offline Fredek

• Strażak Sam
« Odpowiedź #171 dnia: Sierpień 07, 2018, 23:13:08 »
Panowie mam pytanie odnośnie przekazywania sprzętu z FS przez gminy do OSP - jak jest to u Was przekazywane?
Na zasadzie darowizny, czy na zasadzie umowy użyczenia? Jeżeli sprzęt był przekazywany na zasadzie darowizny, to czy umowa o darowiznę była spisywana u notariusza?
U mnie umowa użyczenia, podpisana przez prezesa i wiceprezesa-naczelnika po stronie OSP.

Offline strażakochotnik

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #172 dnia: Sierpień 26, 2018, 20:16:30 »

KP dyspozycje z KG ???, KG uzgodniło z MS listę asortymentu oraz opiniowanie wniosków samorządów przez KP, a że ministerstwo nie chce mieć na głowie zastanawiania się co i ile komu więc KP opiniuje wnioski samorządów z powiatu do kwoty jaką otrzymuje w ramach limitu dla powiatu /po rozdziale limitu dla danego województwa/ - więc dzieli swój limit na gminy i kupujcie co chcecie /przesada ;)/,  ale w ramach kwoty
[/quote]

Dziwisz się, że KP ma takie dyspozycje?? Otóż ma, przynajmniej w mazowieckim -  pytanie tylko czy ktoś  z was zna je dokładnie - ja nie mam dostępu do tych dyspozycji.  Moim zdaniem to nie fer wobec wielu mniejszych jednostek.

Offline EljotNes

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #173 dnia: Sierpień 27, 2018, 00:01:29 »
nie przesadzaj KG nie zajmuje się takimi sprawami jaki sprzęt ma być kupiony do jakiej OSP/poza uzgodnieniem listy asortymentu/  o tym może co najwyżej decydować KW ale raczej w ogólnych zarysach tzn określając jakieś priorytety na województwie, zresztą to samorząd składa wniosek więc jeżeli napisze na jakiś sprzęt w ramach limitu jaki otrzymał to KP raczej nie zaopiniuje mu negatywnie wniosku, może tak zrobić w jakiś pozycjach gdyby złożył wniosek ponad kwotę limitu 

Offline Emil

• Weteran
« Odpowiedź #174 dnia: Sierpień 27, 2018, 13:57:07 »
nie przesadzaj KG nie zajmuje się takimi sprawami jaki sprzęt ma być kupiony do jakiej OSP/poza uzgodnieniem listy asortymentu/  o tym może co najwyżej decydować KW ale raczej w ogólnych zarysach tzn określając jakieś priorytety na województwie, zresztą to samorząd składa wniosek więc jeżeli napisze na jakiś sprzęt w ramach limitu jaki otrzymał to KP raczej nie zaopiniuje mu negatywnie wniosku, może tak zrobić w jakiś pozycjach gdyby złożył wniosek ponad kwotę limitu

W chwili obecnej każda KM/KP opiniuje wnioski złożone przez gminy do FS i patrząc na swój powiat, mogę śmiało stwierdzić, że ta opinia ma bardzo duże znaczenie.

Offline strażakochotnik

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #175 dnia: Sierpień 28, 2018, 22:35:25 »

w twojej wypowiedzi brakuje wiedzy praktycznej a także strukturalnej, KG ma główny wpływ na to co dzieje się w jednostkach OSP i wbrew pozorom bardzo ją to interesuje, w moim powiecie już KP zaopiniował negatywnie wnioski kilku jednostek zgodnie z dyrektywą z KG

Offline mulat81

• Strażak Sam

Offline EljotNes

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #177 dnia: Wrzesień 11, 2018, 09:29:46 »
w twojej wypowiedzi brakuje wiedzy praktycznej a także strukturalnej, KG ma główny wpływ na to co dzieje się w jednostkach OSP i wbrew pozorom bardzo ją to interesuje, w moim powiecie już KP zaopiniował negatywnie wnioski kilku jednostek zgodnie z dyrektywą z KG

a ja ci powtarzam że KG to nie ten poziom /i jakie dyrektywy KG???/, KW zgodnie z zaleceniem MF okreśało limity środków na powiaty, a powiaty limity na poszczególne gminy tak aby MF nie musiało zastanawiać się komu ciąć bo kwota wniosków z gmin przekraczałaby limit na województwo, MF i KG ustaliły listę asortymentu, a KW lub KP mogły określić priorytety z listy np. AED /KG to nie interesowało, dla nich może liczyć się tylko aby max wykorzystać dostępne środki/ i tyle, jeżeli KP opiniowało negatywnie jakiś asortyment to znaczy, że gmina złożyła wniosek ponad otrzymany limit i dlatego musieli coś odrzucić 

Offline strażakochotnik

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #178 dnia: Wrzesień 12, 2018, 08:43:52 »
Zachęcam do przeczytania ustawy o ochronie przeciwpożarowej zwłaszcza rozdział 3 O organizacji ochrony przeciwpożarowej, tam jest opisane kto za co odpowiada, jest tam KG, Starosta Wójt - nie znajdziesz tam KW jeśli się TOBIE uda to daj znać.
Jeśli jest tak jak mówisz o podziale środków to wytłumacz mi jak to możliwe, że do jednych nie trafia sprzęt w ogóle a do innych za kilkadziesiąt tysięcy?
Dodam jeszcze, że w pierwszych kilku województwach odbywało się to inaczej, ponieważ dopiero pod koniec marca KG i MF podpisało porozumienie - zapoznaj się.
Nie prawdą jest to co napisałeś o wniosku ponad limit? Tak jak wspomniałem nie jest to tak dzielone - piszesz wszyscy po równo to ja odpowiadam to bajka:) Decyzja kto i o co może się starać zapadła w Komendzie Głównej być może przy współpracy innych struktur PSP
Wszystko co pisze wynika z praktyki - i dotyczy województwa mazowieckiego - powiatu nie mogę podać z oczywistych względów

Offline EljotNes

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #179 dnia: Wrzesień 12, 2018, 10:08:29 »
może w mazowieckim tak było choć wątpię /i ustaw o ochronie ppoż nic tu nie ma , zasady rozdziału określiło MF - po doświadczeniach i problemach z pierwszymi województwami/,  w lubelskim, kujawsko-pomorskim , zachodniopomorskim z tego co wiem było całkiem inaczej tj. limit na województwo i wnioski z każdej gminy tak aby łącznie wnioski nie przekraczały kwoty limitu, wiec logiczne że skoro limit na województwo to KW określało limit na poszczególne powiaty /i mogło zrobić małe roszady w przypadku planu zakupów głownie hydrauliki/, a te limity dla poszczególnych gmin. To gminy składały wnioski i wskazywały co i dla kogo chcą kupić, więc nie każdy musiał się załapać /może wójt was nie lubi/. PSP opiniowało wnioski wiec jeżeli był w założonym limicie to nie mieli podstaw żeby opiniować negatywnie, bo zostałaby nie wykorzystaną dotacja. Część samorządów mogła odpaść przy ocenie formalnej wniosków przez MF i na to nikt nie ma wpływu. Sprawdź sobie jaki limit mieliście jako województwo i na jaką kwotę podpisało MF umowy z samorządami.