Autor Wątek: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości  (Przeczytany 29003 razy)

Offline kamil237

• Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • **
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #160 dnia: Lipiec 17, 2018, 18:12:53 »

Ja też jestem z warmińsko-mazurskiego ale w naszym powiecie AED-y mają być zakupione do jednostek KSRG które jeszcze nie mają ich na stanie.
No i to ma sens. Na takie dyspozycje złego słowa bym nie powiedział, ale zmuszanie do zakupu czegoś pomimo posiadania już takiego sprzętu, nawet ze świadomością, że sprzęt ten będzie bezużyteczny i uniemożliwienie tym samym zakupu czegoś dużo bardziej potrzebnego, nie przyjmowanie żadnych argumentów uważam, że jest nie w porządku.

Czyli wychodzi na to, że to pomysł mojego KP.
W sumie nie pierwszy taki...

Offline EljotNes

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #161 dnia: Lipiec 18, 2018, 09:10:36 »
Przynajmniej możesz sobie coś wybrać, choćby pilarkę czy inny sprzęt. Ja nie mam nic do powiedzenia. Masz kupić to i to za takie i takie pieniądze u tego dostawcy, normalnie jaja. Nie ma wolnego rynku, nie ma porównania parametrów sprzętu.  Kupujesz u tego gościa bo tak.
Zastanawiamy się czy nie iść z tym gdzieś dalej, np. do mediów.
nikt was do niczego nie zmusi wniosek składa samorząd, a KP tylko opiniuje wniosek - więc sami /samorząd/ określacie dostawcę czy kwoty zakupu, tyle tylko, że nie można pisać wniosku na kwotę większą niż limit, bo KP może pozytywnie zaopiniować pozytywnie tylko do określonej kwoty

Offline strażakochotnik

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #162 dnia: Lipiec 18, 2018, 09:55:01 »

Ja też jestem z warmińsko-mazurskiego ale w naszym powiecie AED-y mają być zakupione do jednostek KSRG które jeszcze nie mają ich na stanie.
No i to ma sens. Na takie dyspozycje złego słowa bym nie powiedział, ale zmuszanie do zakupu czegoś pomimo posiadania już takiego sprzętu, nawet ze świadomością, że sprzęt ten będzie bezużyteczny i uniemożliwienie tym samym zakupu czegoś dużo bardziej potrzebnego, nie przyjmowanie żadnych argumentów uważam, że jest nie w porządku.

Czyli wychodzi na to, że to pomysł mojego KP.
W sumie nie pierwszy taki...

Jesteś prawcownikiem samorządu czy strażakiem? Nikt nie ma jak Ciebie zmusić do zakupu konkretnego sprzętu? Nie ma takiej możliwości, możesz zawsze zrezygnowąć lub tego sprzętu nie przyjąć - dostanie go wtedy inna jednostka. Wnioski składa samorząd i to on realizuje zakup.

Offline strażakochotnik

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #163 dnia: Lipiec 18, 2018, 10:04:23 »
Przynajmniej możesz sobie coś wybrać, choćby pilarkę czy inny sprzęt. Ja nie mam nic do powiedzenia. Masz kupić to i to za takie i takie pieniądze u tego dostawcy, normalnie jaja. Nie ma wolnego rynku, nie ma porównania parametrów sprzętu.  Kupujesz u tego gościa bo tak.
Zastanawiamy się czy nie iść z tym gdzieś dalej, np. do mediów.
nikt was do niczego nie zmusi wniosek składa samorząd, a KP tylko opiniuje wniosek - więc sami /samorząd/ określacie dostawcę czy kwoty zakupu, tyle tylko, że nie można pisać wniosku na kwotę większą niż limit, bo KP może pozytywnie zaopiniować pozytywnie tylko do określonej kwoty

Z moich informacji wynika, że KP ma dyspozycje od Komendanta Głównego jaki sprzęt może danej jednostce zaopiniować - nie ma tam konkretnej kwoty

Offline EljotNes

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #164 dnia: Lipiec 19, 2018, 20:57:59 »

Z moich informacji wynika, że KP ma dyspozycje od Komendanta Głównego jaki sprzęt może danej jednostce zaopiniować - nie ma tam konkretnej kwoty
[/quote]

KP dyspozycje z KG ???, KG uzgodniło z MS listę asortymentu oraz opiniowanie wniosków samorządów przez KP, a że ministerstwo nie chce mieć na głowie zastanawiania się co i ile komu więc KP opiniuje wnioski samorządów z powiatu do kwoty jaką otrzymuje w ramach limitu dla powiatu /po rozdziale limitu dla danego województwa/ - więc dzieli swój limit na gminy i kupujcie co chcecie /przesada ;)/,  ale w ramach kwoty

Offline klepi

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #165 dnia: Sierpień 01, 2018, 13:40:11 »
Jak jest u was z realizacją. Jaki czas od zakończenia naboru wniosków do ich realizacji

Offline EljotNes

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #166 dnia: Sierpień 01, 2018, 14:14:16 »
Witam
Mam takie pytanie czy jednostki same powinny zgłaszać potrzeby zakupu sprzętu w tym programie czy to Gminna wybiera z wolnej ręki co komu i za ile. Chciałbym złożyć do Gminy takie pismo " Związku z naborem wniosków o dofinansowanie z MS nasza jednostka prosi UG o wystąpieniu w naszym imieniu do Ministerstwa o dofinansowanie........ itd" Czy to w ogóle ma sens ? Czy gmina musi mieć podkładkę z zapotrzebowania jednostek?
trzeba rozmawiać więc pismo może być wg priorytetu zakupu, pytanie o jaką kwotę może ubiegać się gmina bo dla każdego na hydraulikę na pewno nie starczy

Offline ADFire#

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #167 dnia: Sierpień 06, 2018, 22:03:33 »
Dlaczego na liście z wynikami naboru nazwy gmin nie są w kolejności alfabetycznej?  Czy to coś oznacza? 

Offline EljotNes

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #168 dnia: Sierpień 07, 2018, 08:17:20 »
Dlaczego na liście z wynikami naboru nazwy gmin nie są w kolejności alfabetycznej?  Czy to coś oznacza?
a co to ma za znaczenie albo jest ktoś na liście albo nie ma /liczy się umowa/, możliwe że lista w kolejności napływu wniosków

Offline Emil

• Weteran
« Odpowiedź #169 dnia: Sierpień 07, 2018, 10:30:00 »
Panowie mam pytanie odnośnie przekazywania sprzętu z FS przez gminy do OSP - jak jest to u Was przekazywane?
Na zasadzie darowizny, czy na zasadzie umowy użyczenia? Jeżeli sprzęt był przekazywany na zasadzie darowizny, to czy umowa o darowiznę była spisywana u notariusza?

Offline NickName

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #170 dnia: Sierpień 07, 2018, 11:17:36 »
Czy ktoś wie, kiedy będzie przekazywany sprzęt w woj. kuj-pom?

Offline Fredek

• Strażak Sam
« Odpowiedź #171 dnia: Sierpień 07, 2018, 23:13:08 »
Panowie mam pytanie odnośnie przekazywania sprzętu z FS przez gminy do OSP - jak jest to u Was przekazywane?
Na zasadzie darowizny, czy na zasadzie umowy użyczenia? Jeżeli sprzęt był przekazywany na zasadzie darowizny, to czy umowa o darowiznę była spisywana u notariusza?
U mnie umowa użyczenia, podpisana przez prezesa i wiceprezesa-naczelnika po stronie OSP.