Autor Wątek: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości  (Przeczytany 63819 razy)

Offline klepi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 28, 2018, 23:26:33 »
Panowie czy ja dobrze myślę ? Jeśli jest 100 mln do rozdania a jednostek w Polsce jest 16 250 szt. To na jedną przypada 6 100 zl. Jeśli priorytetem programu jest torba medyczna to chyba każda jednostka która będzie o nią wnioskować powinna dostać pozytywną odpowiedź. Czy się mylę?

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 29, 2018, 09:55:26 »
Klepi mylisz się, bo ktoś może dostać na zestaw hydrauliczny za 80 tyś, ale to tylko taki mój ślepy strzał. Natomiast z przerzuceniem wniosków na OSP to dobry ruch. Jak komuś na sprzęcie zależy to będzie musiał sam wniosek napisać, a pewnie KP PSP będzie je opiniowala. Teraz wnioski pisały gminy i później rozdzielaly sprzęt często na wszystkie jednostki.  Efekt w niektórych miejscach był taki,  ze sprzęt dostawaly naprawdę martwe jednostki, gdzie torba to nawet z folii nie była wyjęta, a każdy myślał co to. Oczywiście mówię o skrajnosciach,  ale takie były.

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 29, 2018, 11:24:57 »
Szkoda, że od początku nie było to w takiej formie, może zatrzymało by to wymianę dobrych zestawów R-1 na lepsze, tylko dla tego, że "dają to trzeba brać", a faktycznie dało by możliwość pozyskania faktycznie potrzebnego sprzętu.

Offline klepi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 29, 2018, 13:26:53 »
Szkoda, że od początku nie było to w takiej formie, może zatrzymało by to wymianę dobrych zestawów R-1 na lepsze, tylko dla tego, że "dają to trzeba brać", a faktycznie dało by możliwość pozyskania faktycznie potrzebnego sprzętu.

Masz racje. Ale to wystawia opinie o naszych jednostkach. Lepiej wziąć coś co jest nie potrzebne niż dać komuś na coś co mu jest potrzebne.U mnie w powiecie dokładnie tak jest. Z tego samego względu nie jestem pewny ze przerzucenie wniosków na jednostki jest w 100% słuszne. Obstawiam że kolejne dofinansowania dostaną jednostki KSRG lub te po znajomości, a biedota znów obejdzie się smakiem. Dlatego ja osobiście byłbym zdania żeby stworzyć katalog produktów "niezbędnych dla każdej jednostki" i te były w pierwszej kolejności realizowane a dopiero później  reszta zapotrzebowania.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 29, 2018, 14:00:50 »
Cytuj
Dlatego ja osobiście byłbym zdania żeby stworzyć katalog produktów "niezbędnych dla każdej jednostki" i te były w pierwszej kolejności realizowane a dopiero później  reszta zapotrzebowania.
Trochę tak a trochę nie.
Widać, że żyjemy w kraju, gdzie karze się za gospodarność. Jak jednostka jest operatywna, szuka sponsorów, organizuje akcje, pisze projekty i ogólnie wypruwa sobie żyły żeby pozyskać jakiś sprzęt to potem już nic nie dostanie bo przecież ma, a daje się - dla wyrównania poziomu - takiej, która to co dostawała to trwoniła na koszule galowe.

Offline mkl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 29, 2018, 14:48:11 »
Zgadzam się z @rafal.bula, że prawdopodobnie będzie wyrównywanie szans i wyposażenia w jednostkach, które niestety przez lata nie wyjechały do akcji  lub robiły to sporadycznie. Dla jednostek starających się może być przejaw niesprawiedliwości. Jednostki, które mają porządne wyposażenie zdobyte przez lata i chciałyby np. nowoczesnego umundurowania  będą uważane za te, które wymyślają... jak za takie pieniądze kupować nomex skoro możemy mieć w tej cenie 2-3 szt....

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 30, 2018, 06:47:59 »
Ja również popieram w tej kwestii Rafał Buła. Piszecie niektórzy koledzy, ze znowu pomina małe i niesystemowe. Jak juz mowilem pomina moze czesc jednostek martwych to raz, dwa to jedni chodzą szukają załatwiają, a później ich w .... . Zresztą jeśli kupujemy już nawet ta torbę i chcemy ja kupić jednostce, która ma dwa wyjazdy w roku i raczej nie zanosi się na zmianę to moim zdaniem lepiej kupić torbę OSP, która ja ma i robi nie wiem sto wyjazdów, ale ma ona obowiązek swoją przekazać innej jednostce. Zresztą i tak Ci mało operatywni (często nawet systemowi) powiedza ze dali tym co mają, bo przecież każdy na manne z nieba liczy.

Offline klepi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 30, 2018, 10:38:27 »
może trochę źle napisałem albo trochę mnie źle zrozumieliście. Ja bym nie chciał żeby dawano TYLKO tym co  nie mają sprzętu , umundurowania. Jestem za opcją aby dać dla chętnych po równo, albo prawie po równo (wiadomo że nie wszystkim wszystko jest potrzebne, a innym jednostką o dużej wyjazdowości pewnie jest niezbędne ). Ale teraz jest marudzenie że nie wszystkim torby są potrzebne bo będą leżeć i pewnie racja tylko ja poruszę dwie kwestie;
- to o co mają wnioskować te jednostki skoro priorytetem w tej akcji są torby i defibrylatory?
- u mnie w powiecie do zdarzeń są dysponowane tylko jednostki z kategorii III lub wyższej JOT. A tam według PSP jest napisane że trzeba mieć ratowników medycznych ze sprzętem czytaj torbą PSP bo dla nich torba OSP nie jest wypełni wyposażona. 

Offline EljotNes

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 213
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 30, 2018, 12:58:58 »
przekazywanie sprzętu miedzy OSP jest możliwe ale raczej tylko w obrębie gminy, jaki by nie był podział i tak zawsze ktoś będzie niezadowolony, a z ciekawostek dodam że mówi się o ponownej możliwości na dofinansowanie samochodów z tych środków tak jak to było w 2017

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 30, 2018, 17:33:32 »
Cytuj
Państwowa Straż Pożarna wspiera program pomocy dla strażaków-ochotników

http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Panstwowa-Straz-Pozarna-wspiera-program-pomocy-dla-strazakow-ochotnikow/idn:36561

Tu raczej chodzi o położenie łapy na zakupach, aby przed wyborami za bardzo nie chwalili się Wójtowie i Burmistrzowie, że obdarowują nie za swoje pieniądze z resztą strażaków-ochotników, czyli przyszłych wyborców. 
Drugą sprawą jest już brak możliwości produkcyjnych toreb PSP-R1 oraz defibrylatorów, czyli trzeba zmienić asortyment zakupów. Kto ostatni ten może i sprzęt hydrauliczny i samochód dostanie.  :szalony:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 30, 2018, 19:00:02 »
Cytuj
Państwowa Straż Pożarna wspiera program pomocy dla strażaków-ochotników
http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Panstwowa-Straz-Pozarna-wspiera-program-pomocy-dla-strazakow-ochotnikow/idn:36561
Tu raczej chodzi o położenie łapy na zakupach, aby przed wyborami za bardzo nie chwalili się Wójtowie i Burmistrzowie, że obdarowują nie za swoje pieniądze z resztą strażaków-ochotników, czyli przyszłych wyborców. 
Drugą sprawą jest już brak możliwości produkcyjnych toreb PSP-R1 oraz defibrylatorów, czyli trzeba zmienić asortyment zakupów. Kto ostatni ten może i sprzęt hydrauliczny i samochód dostanie.  :szalony:
A nie sadzisz że może chodzić o to że niektóre OSP które miały R-1 tyle ile aut dostawały po dwie kolejne?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 31, 2018, 11:37:36 »
Cytuj
Państwowa Straż Pożarna wspiera program pomocy dla strażaków-ochotników
http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Panstwowa-Straz-Pozarna-wspiera-program-pomocy-dla-strazakow-ochotnikow/idn:36561
Tu raczej chodzi o położenie łapy na zakupach, aby przed wyborami za bardzo nie chwalili się Wójtowie i Burmistrzowie, że obdarowują nie za swoje pieniądze z resztą strażaków-ochotników, czyli przyszłych wyborców. 
Drugą sprawą jest już brak możliwości produkcyjnych toreb PSP-R1 oraz defibrylatorów, czyli trzeba zmienić asortyment zakupów. Kto ostatni ten może i sprzęt hydrauliczny i samochód dostanie.  :szalony:
A nie sadzisz że może chodzić o to że niektóre OSP które miały R-1 tyle ile aut dostawały po dwie kolejne?

Tylko po co.
Czy nikt w Zarządach Gminnych nie robi analizy potrzeb dla OSP?  :gwiazdki:
U nas każda OSP, która chciała pozyskać sprzęt z MS musiała napisać pismo do UG z uzasadnieniem.
Osoby funkcyjne z Zarządów oraz urzędnicy z UG wiedzą przecież jaki sprzęt posiada każda OSP.
U nas w gminie poszedł wniosek na dwie torby dla OSP, które jeszcze ich nie miały.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 31, 2018, 12:08:30 »
Tylko po co.
Czy nikt w Zarządach Gminnych nie robi analizy potrzeb dla OSP?  :gwiazdki:
U nas każda OSP, która chciała pozyskać sprzęt z MS musiała napisać pismo do UG z uzasadnieniem.
Osoby funkcyjne z Zarządów oraz urzędnicy z UG wiedzą przecież jaki sprzęt posiada każda OSP.
U nas w gminie poszedł wniosek na dwie torby dla OSP, które jeszcze ich nie miały.
Bo masz normalną gminę... A w niektórych było tak że jak nie trzeba wkładu własnego bierzemy na zapas...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline klepi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 31, 2018, 12:15:27 »
Tylko po co.
Czy nikt w Zarządach Gminnych nie robi analizy potrzeb dla OSP?  :gwiazdki:
U nas każda OSP, która chciała pozyskać sprzęt z MS musiała napisać pismo do UG z uzasadnieniem.
Osoby funkcyjne z Zarządów oraz urzędnicy z UG wiedzą przecież jaki sprzęt posiada każda OSP.
U nas w gminie poszedł wniosek na dwie torby dla OSP, które jeszcze ich nie miały.
Bo masz normalną gminę... A w niektórych było tak że jak nie trzeba wkładu własnego bierzemy na zapas...

To ja wczoraj dostałem info że dobrze żebyśmy nie wnioskowali o torbę (której nie mamy) bo to później za drogo wychodzi. Zaproponowano nam (zaproponował prezes zarządu gminnego w porozumieniu z wójtem) żebyśmy może wnioskowali o piłę do betonu ;-/.  dodam że są u mnie jednostki które mają po 2 torby na stanie i jest Oki.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 31, 2018, 13:08:57 »
To ja wczoraj dostałem info że dobrze żebyśmy nie wnioskowali o torbę (której nie mamy) bo to później za drogo wychodzi. Zaproponowano nam (zaproponował prezes zarządu gminnego w porozumieniu z wójtem) żebyśmy może wnioskowali o piłę do betonu ;-/.  dodam że są u mnie jednostki które mają po 2 torby na stanie i jest Oki.
Odnieś się drogi @grzelo do tego? To chyba polityka na poziomie gminy... Której PSP może zapobiec.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 31, 2018, 13:54:24 »
To ja wczoraj dostałem info że dobrze żebyśmy nie wnioskowali o torbę (której nie mamy) bo to później za drogo wychodzi. Zaproponowano nam (zaproponował prezes zarządu gminnego w porozumieniu z wójtem) żebyśmy może wnioskowali o piłę do betonu ;-/.  dodam że są u mnie jednostki które mają po 2 torby na stanie i jest Oki.
Odnieś się drogi @grzelo do tego? To chyba polityka na poziomie gminy... Której PSP może zapobiec.

Przecież można wnioskować tylko na torbę i defibrylator, inny sprzęt jest na ta chwilę odrzucany z automatu.

Drogo wychodzi, co utrzymanie torby, czy wkład własny gminy (tylko 1 %)?
Mają po dwie torby, czyli wzięli drugą, bo tą pierwszą skasują (skończyły się terminy), albo przekażą innej OSP, a z tą nową mają parę lat spokoju.  :wall:
Darczyńca Ziobro przeliczył się z ta dotacją na wybrany sprzęt, naprawdę można lepiej było to wykorzystać. Wystarczyło rozszerzyć listę sprzętu np. do pił, hydrauliki, samochodów. A tak biorą bo dają prawie za darmo. Jest to też wina ZOG, które powinny opiniować wnioski OSP i w razie zakupów 2-3 torby ponosić tego konsekwencje.
Nie trzeba było wzywać na pomoc KG, wystarczy rozsądna polityka zakupowa na poziomie ZOG.
Ale jak widać na powyższym przykładzie Prezes z Wójtem dogadują się i proponują zakup tego, czego nie dostaną i powiedzą później Prezesowi OSP - wnioskowaliśmy, ale ten  :szalony: nie dał na to kasy.
     
 
 

Offline EljotNes

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 213
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #91 dnia: Marzec 31, 2018, 14:40:27 »
sprzęt medyczny to priorytet - torby/deski/aed, ale na liście jest i inny sprzęt, a z informacji od innych gmin/osp wiadomo, że przechodził np. rozpieracz do hydrauliki, obecnie na liście pojawiły się podobno i samochody, więc możliwe że nierozdysponowana kasa w województwach ma takie przeznaczenie ew inne grubsze zakupy, brak jednak konkretnych informacji nawet od tych województw które sa juz po rozdziale i podpisaniu umów z MS

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #92 dnia: Marzec 31, 2018, 15:31:18 »
sprzęt medyczny to priorytet - torby/deski/aed, ale na liście jest i inny sprzęt, a z informacji od innych gmin/osp wiadomo, że przechodził np. rozpieracz do hydrauliki, obecnie na liście pojawiły się podobno i samochody, więc możliwe że nierozdysponowana kasa w województwach ma takie przeznaczenie ew inne grubsze zakupy, brak jednak konkretnych informacji nawet od tych województw które sa juz po rozdziale i podpisaniu umów z MS

Samochody są tylko dla wybranych  :szalony: nawet dotację z KG w wysokości 300 tys. zł. można dostać na Podlasiu jak się zna kogo trzeba.  :klol:

https://remiza.com.pl/nowy-woz-strazacki-w-michalowie/

ps. ta informacja nie dotyczy dotacji z MS.

Offline eddie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • Platforma Alarmowania Strażaków
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #93 dnia: Marzec 31, 2018, 16:46:36 »
Lista sprzętu

[załącznik usunięty przez administratora]
Platforma Alarmowania Strażaków - www.pasosp.pl

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 31, 2018, 17:37:57 »
Samochody są tylko dla wybranych  :szalony: nawet dotację z KG w wysokości 300 tys. zł. można dostać na Podlasiu jak się zna kogo trzeba.  :klol:

https://remiza.com.pl/nowy-woz-strazacki-w-michalowie/

ps. ta informacja nie dotyczy dotacji z MS.
300 tyś. zł z KG to nie dużo... W zeszłym roku najwięcej dostała (u mnie w woj) 400 tyś. zł (300 dotacja i 100 firmy ubezpieczeniowe)
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline klepi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #95 dnia: Marzec 31, 2018, 18:48:20 »
Lista sprzętu

jeśli to jest całą lista to jak ma sie to info potwierdzone wczoraj w centarali tego sklepu.

http://mat-poz.pl/2018/02/05/dofinansowanie-z-funduszu-ministerstwa-sprawiedliwosci-dla-osp/

Offline eddie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • Platforma Alarmowania Strażaków
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 31, 2018, 19:37:57 »
Listę dostałem bezpośrednio z MS. Nie pytajcie w jaki sposób. :mellow:
Jeżeli bardzo dobrze uzasadni się potrzebę zakupu sprzętu z poza listy wtedy jest możliwe, że też zostanie uwzględniony.
Platforma Alarmowania Strażaków - www.pasosp.pl

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #97 dnia: Kwiecień 02, 2018, 10:33:49 »
W woj. podkarpackim faktycznie obcięto dotację do samych zestawów PSP R1 i AED (w większości przypadków) ale już w świętokrzyskim pojawiają się zestawy hydrauliczne i inny sprzęt.

Jedna uwaga: Na razie Philips nie podał jeszcze konkretnej daty pojawienia się AED FRX na tynku polskim dlatego nie ma sensu wpisywać go we wnioskach. Najlepiej w ogóle nie wpisywać we wniosku nazwy modelu - tylko słowo DEFIBRYLATOR AED. A dopiero po zatwierdzeniu wniosku - w zapytaniach ofertowych kierowanych do sklepów można wtedy ustalać co w danej chwili jest dostępne na tynku. Jeśli ktoś wpisał FRX to może mieć problem.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #98 dnia: Kwiecień 02, 2018, 12:51:24 »
No właśnie jaki defibrylator możecie polecić? Długi termin przydatności baterii elektrod oraz gwarancja na aed.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2018, 12:58:36 wysłana przez piotr92strazak »
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #99 dnia: Kwiecień 02, 2018, 20:23:13 »
Ciężko coś polecić bo od razu admin powie, że reklama...