Autor Wątek: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości  (Przeczytany 36700 razy)

Offline strazak ochotnik

• Stary Wyga
  • **
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #140 dnia: Maj 15, 2018, 17:27:00 »
Dokładnie! Właśnie dlatego moja jednostka nie otrzyma AED, ponieważ na jednostkę dostaliśmy limit trochę ponad 4.000zł, a władza nie chciała zabrać kasy żadnej innej mniejszej jednostce, bo mamy rok wyborczy...
Ręce, które niosą pomoc, są o wiele więcej warte jak te z różańcem między palcami...

Offline wujo 2010

• Global Moderator
  • VIP
  • *
« Odpowiedź #141 dnia: Maj 15, 2018, 17:35:22 »
Dokładnie! Właśnie dlatego moja jednostka nie otrzyma AED, ponieważ na jednostkę dostaliśmy limit trochę ponad 4.000zł, a władza nie chciała zabrać kasy żadnej innej mniejszej jednostce, bo mamy rok wyborczy...

A co kupicie ? Można kupić coś innego niż to o co się wnioskowało ?
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline klepi

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #142 dnia: Maj 15, 2018, 20:50:53 »
Ciekawe jakim sposobem my dostaliśmy limit 8800.
Idę o zakład że gmina coś odwaliła
pewnie coś złe policzyli

Offline strazak ochotnik

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #143 dnia: Maj 16, 2018, 11:34:25 »
Gdy dowiedzieliśmy się na zarządzie gminnym o decyzji władzy, czyli o tym że nie mamy możliwości złożenia wniosku na AED, postanowiliśmy złożyć wniosek na zestaw oświetleniowy, ponieważ wszystko inne co mogłoby nam sie przydać z listy ministerstwa już mamy.

KP PSP dostała kwotę i podzieliła ją po równo na gminy w zależności od liczby jednostek (im więcej jednostek na gminie tym większa kwota).
Nasza władza gminna zrobiła to samo, czyli podzieliła po równo kwotę na jednostki i dostaliśmy tyle samo co "jednostki kościelne".
W innych gminach wójtowie np. dawali więcej na KSRG niż na jednostki spoza systemu, bo KSRG ma większe potrzeby. Dzięki temu sąsiadom kwota wystarczyła na AED.

Jeśli się nie mylę to kwota, która została przekazana z MS na powiat zależała także od ogólnej liczby wszystkich wyjazdów w powiecie. Jeśli w danym powiecie było mniej zdarzeń niż w innych powiatach, to i kwota dużo mniejsza.
Ręce, które niosą pomoc, są o wiele więcej warte jak te z różańcem między palcami...

Offline EljotNes

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #144 dnia: Maj 16, 2018, 12:08:22 »

Jeśli się nie mylę to kwota, która została przekazana z MS na powiat zależała także od ogólnej liczby wszystkich wyjazdów w powiecie. Jeśli w danym powiecie było mniej zdarzeń niż w innych powiatach, to i kwota dużo mniejsza.

MS określa limit na województwo wg własnego algorytmu średnio wychodzi coś ok 6500 na każdą jednostkę OSP, jak zostanie podzielone na powiaty i gminy to już inna kwestia, a na co i dla kogo w poszczególnych gminach to decyzja Zarządu Gminnego albo Wójta, czyli rozmawiać rozmawiać

Offline Fredek

• Strażak Sam
« Odpowiedź #145 dnia: Maj 16, 2018, 20:56:59 »
https://medicshop.pl/Defibrylator-AED-Plus-p662
Dozbierać ponad 4 stówki i kupować.

Offline EljotNes

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #146 dnia: Maj 16, 2018, 23:25:42 »

https://medicshop.pl/Defibrylator-AED-Plus-p662
Dozbierać ponad 4 stówki i kupować.
[/quote]
nie ma opcji dodawania własnych środków :( jedynie obowiązkowy 1%, czyli kombinujesz i kupujesz bez elektrody, a elektrodę za własne i na oddzielną fakturę

Offline huncio

• Strażak Sam
« Odpowiedź #147 dnia: Maj 29, 2018, 21:28:24 »
w sklepie sendpol24.pl można kupić AED w okolicach 4000 zł. Proszę napisać e-mail, ile kasy macie to coś wam pomogą. Zolle obecnie są w promocji dla OSP.

Offline staraczka

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #148 dnia: Czerwiec 14, 2018, 14:32:49 »

Offline motoonn

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #149 dnia: Czerwiec 29, 2018, 14:09:17 »
Z informacji jakie do mnie dotarły województwo warmińsko-mazurskie dostanie tylko 3,5mln w stosunku do innych województw to troch skromnie...wiem że jest podobno jakiś klucz podziału ale różnica jest duża.Obecnie województwo lubelskie ma do podziału 8,2 mln.

Offline NickName

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #150 dnia: Czerwiec 29, 2018, 14:40:53 »
A czy może ktoś powiedzieć, po jakim czasie zakupiony sprzęt ma szansę trafić do jednostek? Najbardziej interesuje mnie kuj-pom.
Bardzo dziękuję za odpowiedź w temacie i pozdrawiam

Offline EljotNes

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #151 dnia: Czerwiec 29, 2018, 14:55:39 »
Z informacji jakie do mnie dotarły województwo warmińsko-mazurskie dostanie tylko 3,5mln w stosunku do innych województw to troch skromnie...wiem że jest podobno jakiś klucz podziału ale różnica jest duża.Obecnie województwo lubelskie ma do podziału 8,2 mln.
tylko w warmińsko-mazurskim jest ok 600 jednostek osp, a w lubelskim ok 1600 - a klucza podziału przez MS nikt nie zna

Offline ADFire#

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #152 dnia: Czerwiec 30, 2018, 09:21:29 »
Pytanie do jednostek, które otrzymały już sprzęt lub mają decyzję. Czy maszt z najaśnicami do agregatu prądotwórczego "przeszedlby" jako przenośny zestaw oswietleniowy?

Offline EljotNes

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #153 dnia: Czerwiec 30, 2018, 19:50:21 »
przechodzi wszystko, co ma na fakturze nazwę zgodną z listą sprzętu ;)

Offline ADFire#

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #154 dnia: Lipiec 02, 2018, 20:28:31 »
Mam pytanie do osób, które wypełniały już wniosek, a mianowicie chodzi o harmonogram. Każdą pozycje przętową np. defibrylator, agregat prądotwórczy itp wpisuje w oddzielny wiersz? W 2. kolumnie " Poszczególne etapy... " te konkretne czynności dla każdej pozycji wpisuje po przecinku czy wybrać jedną  np. Wybranie najlepszej oferty i zakup?

Offline kamil237

• Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #155 dnia: Lipiec 13, 2018, 20:10:48 »
Dziś było zebranie ws. funduszu w mojej gminie. (woj. warmińsko - mazurskie, pow. olsztyński)
Dostaliśmy informację, że każda jednostka musi kupić AED ( i to konkretnego producenta - co jest kpiną) nawet jeżeli jednostka już posiada AED i każdy musi kupić R1 nawet jeżeli ma już 5.
Na moją jednostkę przyznana kwota to 7 000. Czyli nie kupię nic więcej ale za to będę miał 2 defibrylatory - gdzie ten który mam jest używany 1 - 2 razy w roku czyli sprzęt będzie leżał na półce i zbierał kurz, nikt nie będzie go utrzymywał bo i po co. Po co wymieniać elektrody czy baterie jak sprzęt jest niepotrzebny. Mam FRX i jestem z niego zadowolony i na cholerę mi zoll. Kolejną sprawą jest zakup torby R1, mam na każdym samochodzie mocno rozbudowany zestaw i nie potrzebuję kolejnego. Torba też będzie leżała niepotrzebna w magazynie, a za to nie kupię sobie sprzętu który bardzo jest mi potrzebny. Np. podpory do stabilizacji, będę pod samochody podkładał R1 i AED.
Takie informacje przekazał nam komendant gminny po spotkaniu w KP.
Super, miał być sprzęt, a będzie wielkie nic. Fundusz "sprawiedliwości" po polsku.
U was też macie takie dyspozycje?

Offline madmax29

• VIP
« Odpowiedź #156 dnia: Lipiec 13, 2018, 20:51:46 »
U nas było wręcz odwrotnie. KP zalecił kupowanie sprzętu w zależności od potrzeb.

Offline strażakochotnik

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #157 dnia: Lipiec 15, 2018, 23:24:50 »
Przeczytałem posty i dowiedziałem się, że w każdym powiecie, gminie inaczej. W moim (woj. mazowieckie) o zakupach decyduje(opiniuje) Komendant Powiatowy, który otrzymał wytyczne od Komendanta Głównego. Tylko jedna jednostka z naszej gminy wg tych wytycznych miała szansę na torbę, AED czy deskę.  Czy ktoś z was zna treść dyspozycji i z czego to wynika? i czy nie wydaje wam się dziwne, że można łatwiej dostać pieniądze na pilarkę, zbijak do szyb czy noż do pasów niż na torbę, deskę, AED?

Offline kamil237

• Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #158 dnia: Lipiec 16, 2018, 09:52:53 »
Przynajmniej możesz sobie coś wybrać, choćby pilarkę czy inny sprzęt. Ja nie mam nic do powiedzenia. Masz kupić to i to za takie i takie pieniądze u tego dostawcy, normalnie jaja. Nie ma wolnego rynku, nie ma porównania parametrów sprzętu.  Kupujesz u tego gościa bo tak.
Zastanawiamy się czy nie iść z tym gdzieś dalej, np. do mediów.

Offline motoonn

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #159 dnia: Lipiec 17, 2018, 14:47:11 »
Dziś było zebranie ws. funduszu w mojej gminie. (woj. warmińsko - mazurskie, pow. olsztyński)
Dostaliśmy informację, że każda jednostka musi kupić AED ( i to konkretnego producenta - co jest kpiną) nawet jeżeli jednostka już posiada AED i każdy musi kupić R1 nawet jeżeli ma już 5.
Na moją jednostkę przyznana kwota to 7 000. Czyli nie kupię nic więcej ale za to będę miał 2 defibrylatory - gdzie ten który mam jest używany 1 - 2 razy w roku czyli sprzęt będzie leżał na półce i zbierał kurz, nikt nie będzie go utrzymywał bo i po co. Po co wymieniać elektrody czy baterie jak sprzęt jest niepotrzebny. Mam FRX i jestem z niego zadowolony i na cholerę mi zoll. Kolejną sprawą jest zakup torby R1, mam na każdym samochodzie mocno rozbudowany zestaw i nie potrzebuję kolejnego. Torba też będzie leżała niepotrzebna w magazynie, a za to nie kupię sobie sprzętu który bardzo jest mi potrzebny. Np. podpory do stabilizacji, będę pod samochody podkładał R1 i AED.
Takie informacje przekazał nam komendant gminny po spotkaniu w KP.
Super, miał być sprzęt, a będzie wielkie nic. Fundusz "sprawiedliwości" po polsku.
U was też macie takie dyspozycje?

Ja też jestem z warmińsko-mazurskiego ale w naszym powiecie AED-y mają być zakupione do jednostek KSRG które jeszcze nie mają ich na stanie.