Autor Wątek: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości  (Przeczytany 63716 razy)

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #100 dnia: Kwiecień 02, 2018, 20:41:59 »
Ciężko coś polecić bo od razu admin powie, że reklama...
Proszę o priv :)
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #101 dnia: Kwiecień 02, 2018, 21:19:45 »
"Zasady organizacji ratownictwa medycznego w ksrg" z lipca 2013r, (wpisz w wyszukiwarkę i znajdziesz na kg psp)  załącznik 3.3 "wymogi technicze stawiane aed"  Ja porownywalem LP1000 do FRx i tak pomijając brak elektrod.pedi (co jest wymagane w wytycznych), to głównym "niedociągnięciem" po stronie FRx jest stała energia wyładowań a wytyczne "europejskiej rady resuscytracji" oraz amerykanskie jasno mówią że każda kolejna powinna być większa do 360j włącznie przy dwufazowych defi. To główna bolączką, jest jeszcze kilka niedociągnięć ale tamte nie maja wplywu na ewentualne przeżycie a raczej ergonomię użytkowania i kaprysy piszacych wymogi moze poza czasem ładowania - co też jest istotnym parametrem ..... który spełnia wymogi?? Chyba tylko jeden obecnie na rynku polskim aed, natomiast prawie każdy manualny defi no ale to nie do straży.
Natomiast co do moich doświadczeń pracuje w PSP na LP 1000 (jest świetny) natomiast OSP-  FRx i nie zamienił bym go na inny gdyż świetnie sprawdza się na szkolenich, na żywo" nie używaliśmy, chłopaki świetnie go ogarniają, klucz pediatryczny - świetna sprawa i uniwersalne elektrody, gdyby tylko każde wyładowania byłoby wyższa energią to idealny pomijając czasu zapisu i czas ładowania który to nie problem bo w trakcie można "gnieść" klatę 😎 na Zoll pracowałem kilka lat temu i ogólnie jak dla mnie (zaznaczam dla mnie jako RM praktykujacego jeszcze w zrm) średnio 😒. Znam jeszcze kilka różnych z pokazów i konferencji wybór jest duży ale dla mnie kolejność jest następującą LP1000, FRx, MRPad, Primedic (czy jakoś tak ), Zoll i cala seria Chińczyków 😅 W moim chyba obiektywnym rankingu nie brałem kosztów zakupu i utrzymania ale myślę że to element drugorzędny np elektrody do LP można kupić zamienniki nie od physio control juz od 50 pln. Tez sprawdź jakimi defi dysponuje zrm w twoim rejonie i juz będziesz wiedział w co iść,  bo przynajmniej u mnie po użyciu przez jrg dostajemy od kolegów nowe gdyż wszyscy pracujemy na jednym producencie 😊
PS. Zoll na rynek wypuścił 3  generacji , nie brałem go w porównaniach bo to nowość w cenie porównywalnej do dobrej konkurencji wiec trzeba by się mu jeszcze przyjrzeć ewentualnie 👓
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2018, 22:19:02 wysłana przez mulat81 »

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #102 dnia: Kwiecień 04, 2018, 09:20:54 »
No właśnie jaki defibrylator możecie polecić? Długi termin przydatności baterii elektrod oraz gwarancja na aed.
Zajmuję się serwisem sprzętu med. Bezwzględnie polecam ZOLL AED PLUS. Niedrogi 4750-5000 tys zł., posiada monitor EKG, tanie baterie (100 kilkadziesiąt zł komplet) dostępne w niespecjalistycznych sklepach. Aby wykonać serwis nie trzeba wysyłać do autoryzowanych, drogich przedstawicieli, ponieważ producent udostępnia narzędzia (oprogramowanie) serwisowe nieautoryzowanym serwisom.

Offline firek 666

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #103 dnia: Kwiecień 05, 2018, 15:51:25 »
Ministerstwo Sprawiedliwości przesunęło termin rozpoczęcia naboru wniosków dla województwa opolskiego z 3 kwietnia na 9 kwietnia 2018 r. Harmonogram dla kolejnych województw pozostaje bez zmian.

https://mojaremiza.pl/blogs/2699/1157/fundusz-sprawiedliwosci-dla-opolskiego-od-09-kwietnia-2018-r

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #104 dnia: Kwiecień 05, 2018, 19:29:12 »

Offline staraczka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #105 dnia: Kwiecień 11, 2018, 14:44:17 »
Dzień dobry!
Na jaką kwotą planujecie pisać/ pisaliście wnioski?
W związku z pojawieniem się konkretnego katalogu sprzętu jestem pewna, że gminy bardziej zabiegać będą o środki z funduszu. Maksymalna pula środków do wykorzystania dla woj. dolnośląskiego wynosiła 6 000 000,00 zł,
ale dla woj. opolskiego wynosi 3 300 000,00 zł
Skąd te rozbieżności?

Offline EljotNes

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 213
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #106 dnia: Kwiecień 11, 2018, 14:46:45 »
bo kwota zależy od ilości OSP, wychodzi coś ok 6300 x ilość OSP /wszystkich/

Offline pawel_osp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #107 dnia: Kwiecień 12, 2018, 14:22:45 »
Ktoś wie kiedy wyniki dla woj. Śląskiego?

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #108 dnia: Kwiecień 12, 2018, 20:14:35 »
Były planowane na 16.04 .

Offline pupek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #109 dnia: Kwiecień 13, 2018, 20:35:48 »
Z ostatnich info 20.04

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #110 dnia: Kwiecień 15, 2018, 14:18:52 »
Informacja dla Dolnośląskiego ma zostać ogłoszona 16.04 tj. jutro, ktoś może to potwierdzić?

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline staraczka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #112 dnia: Kwiecień 17, 2018, 09:16:52 »


Katalog sprzętu jest spory, ale w rozbiciu na poszczególne jednostki nie będzie szału, więc warto trochę pochodzić koło tematu. W mojej gminie nie chcą defibrylatorów i toreb ratowniczych, tylko sprzęt zawarty w katalogu inne i zastanawiamy się czy wniosek przejdzie.
Jestem pracownikiem gminy i u mnie OSP wybiera sprzęt. Oczywiście wniosek napisze pracownik urzędu. Ma być jeszcze narada u nas w tej sprawie (pracownicy urzędu + funkcyjni ze straży ).
Było u nas w gminie nawet kiedyś takie pismo od OSP, że ne życzą sobie zakupów dokonywanych przez gminę bez konsultacji z nimi...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2018, 09:33:45 wysłana przez staraczka »

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #113 dnia: Kwiecień 17, 2018, 11:40:55 »


Katalog sprzętu jest spory, ale w rozbiciu na poszczególne jednostki nie będzie szału, więc warto trochę pochodzić koło tematu. W mojej gminie nie chcą defibrylatorów i toreb ratowniczych, tylko sprzęt zawarty w katalogu inne i zastanawiamy się czy wniosek przejdzie.
Jestem pracownikiem gminy i u mnie OSP wybiera sprzęt. Oczywiście wniosek napisze pracownik urzędu. Ma być jeszcze narada u nas w tej sprawie (pracownicy urzędu + funkcyjni ze straży ).
Było u nas w gminie nawet kiedyś takie pismo od OSP, że ne życzą sobie zakupów dokonywanych przez gminę bez konsultacji z nimi...

Dla tego najlepiej aby każda OSP złożyła pisemnie do gminy zapotrzebowanie na sprzęt w ramach funduszu i urząd ma problem z głowy ;-) U nas w powiecie były jednostki, które składały zapotrzebowanie na sprzęt o wartości ok. 600 tyś. zł  :wall:  Na wykazie niestety nie ich nie ma, więc chyba ich wniosek nie przeszedł.

Pytanie do osób, które już otrzymały akceptację wniosków - w jaki sposób i po jakim czasie od ogłoszenia wyników naboru ministerstwo kontaktowało się z Waszymi gminami?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2018, 11:49:25 wysłana przez Emil »

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #114 dnia: Kwiecień 17, 2018, 13:25:50 »


Katalog sprzętu jest spory, ale w rozbiciu na poszczególne jednostki nie będzie szału, więc warto trochę pochodzić koło tematu. W mojej gminie nie chcą defibrylatorów i toreb ratowniczych, tylko sprzęt zawarty w katalogu inne i zastanawiamy się czy wniosek przejdzie.
Jestem pracownikiem gminy i u mnie OSP wybiera sprzęt. Oczywiście wniosek napisze pracownik urzędu. Ma być jeszcze narada u nas w tej sprawie (pracownicy urzędu + funkcyjni ze straży ).
Było u nas w gminie nawet kiedyś takie pismo od OSP, że ne życzą sobie zakupów dokonywanych przez gminę bez konsultacji z nimi...
No ale teraz chyba OSP beda miały samemu już składać potrzeby z pominięciem gmin?

Offline EljotNes

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 213
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #115 dnia: Kwiecień 17, 2018, 22:46:57 »
dalej jedna wielka zadyma , czyli brak jasnych zasad - jeżeli każda jednostka napisze zapotrzebowanie na 600 tys zł, albo np. min 80 tys na hydraulikę,  to po co te bicie piany skoro wiadomo że dla wszystkich nie starczy, gdyby ktoś określił jasno, że na gminę jest np ilość jednostek OSP x 6500 zł, to wtedy wiadomo w jakim przedziale się obracać i co i dla kogo warto zaplanować, wiadomo medyczny priorytetowy więc każdy pisze bo liczy że dostanie chociaż to, skoro inne pozycje nie są pewne i tak kupujemy nie to co potrzebne tylko to, co ma szansę dostać dofinansowanie

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #116 dnia: Kwiecień 18, 2018, 06:21:35 »
Tu nie chodzi o zasady, a o to aby pokazać który wójt burmistrz jest przychylny włądzy to dostaje wiecej😠

Offline beniok

  • Podkarpacie
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
    • Ochotnicza Straż Pożarna Majdan Królewski
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #117 dnia: Kwiecień 19, 2018, 08:34:45 »
Porozumienie o współpracy pomiędzy Ministrem Sprawiedliwości a Komendantem Głównym PSP w sprawie Funduszu Sprawiedliwości.

http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Porozumienie-o-wspolpracy-pomiedzy-Ministrem-Sprawiedliwosci-a-Komendantem-Glownym-PSP-w-sprawie-Funduszu-Sprawiedliwosci/idn:36564

http://www.straz.gov.pl/download/3886

http://www.straz.gov.pl/download/3889

Kto pierwszy, ten stracił.   :szalony:



Rozumiem dla podkarpacia bedzie dogrywka
skoro obcieli tylko na aed+pspr1 dla podkarpacia a juz cala reszta mogła dołożyć inne rzeczy to PIS nie będzie chciał stracic w oczach wyborców na swoim mocnym zapleczu
http://www.ospmk.info
bk(małpka)ospmk(dot)info

Offline powxx

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #118 dnia: Kwiecień 19, 2018, 13:37:14 »
Porozumienie o współpracy pomiędzy Ministrem Sprawiedliwości a Komendantem Głównym PSP w sprawie Funduszu Sprawiedliwości.

http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Porozumienie-o-wspolpracy-pomiedzy-Ministrem-Sprawiedliwosci-a-Komendantem-Glownym-PSP-w-sprawie-Funduszu-Sprawiedliwosci/idn:36564

http://www.straz.gov.pl/download/3886

http://www.straz.gov.pl/download/3889

Kto pierwszy, ten stracił.   :szalony:



Rozumiem dla podkarpacia bedzie dogrywka
skoro obcieli tylko na aed+pspr1 dla podkarpacia a juz cala reszta mogła dołożyć inne rzeczy to PIS nie będzie chciał stracic w oczach wyborców na swoim mocnym zapleczu

Chyba raczej te pierwsze województwa były w lepszej sytuacji jeśli chodzi o listę, bo nic ich nie ograniczało, gdzie było info, że tylko PSP R1 i AED? Nawet tu było info, że i łączności i hydraulika były kupowane z tych środków. Kwestia czytania ze zrozumieniem, pomysłu jednostek i rozmowy z gminą.

Offline powxx

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #119 dnia: Kwiecień 19, 2018, 13:41:28 »
Dzień dobry!
Na jaką kwotą planujecie pisać/ pisaliście wnioski?
W związku z pojawieniem się konkretnego katalogu sprzętu jestem pewna, że gminy bardziej zabiegać będą o środki z funduszu. Maksymalna pula środków do wykorzystania dla woj. dolnośląskiego wynosiła 6 000 000,00 zł,
ale dla woj. opolskiego wynosi 3 300 000,00 zł
Skąd te rozbieżności?

Myślę, że dlatego, że całe województwo Opolskie ma +/- tylu mieszkańców co sam Wrocław ?

Offline EljotNes

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 213
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #120 dnia: Kwiecień 19, 2018, 15:28:18 »
kwota zależy od ilości OSP w województwie

Offline strazak ochotnik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 211
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #121 dnia: Kwiecień 19, 2018, 16:06:48 »
Doszły mnie NIEOFICJALNE słuchy z Urzędu Gminy, że najbliższy nabór wniosków (woj. łódzkie) to "sprawiedliwy" podział kasy na wszystkie jednostki OSP w województwie. Podobno każda jednostka OSP dostanie tyle samo kasy i ma kupić sobie co chce z listy sprzętu zaproponowanego przez MS.
Według szybkich obliczeń nie wystarczy nawet na pełen zestaw PSP R1. Najwyżej sama torba lub deska i szyny, ale bez torby R1. Na AED podobnie nie starczyłoby środków o innym sprzęcie typu czujnik wielogazowy też można zapomnieć.

Czy ktoś może potwierdzić lub zaprzeczyć tym informacjom?
Ręce, które niosą pomoc, są o wiele więcej warte jak te z różańcem między palcami...

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #122 dnia: Kwiecień 21, 2018, 20:49:48 »
Hmmm... To trochę nie tak...

O tym do ilu OSP trafi sprzęt decyduje urząd gminy. Np. jedni biorą pod uwagę ilość wyjazdów czy ilość już posiadanego wyposażenia ale o tym wszystkim decydujecie zazwyczaj na spotkaniu zarządu gminnego. Następnie gmina pisze jeden zbiorczy wniosek na ustalony wcześniej sprzęt dla wszystkich OSP z terenu gminy. Potem wniosek jest rozpatrywany przez ministerstwo i ewentualnie przyznawane są dotacje. Jak na razie - mimo obietnic zazwyczaj zostaje tylko sprzęt medyczny...
Średnio na OSP powinno przypaść około 6000 zł więc spokojnie na zestaw PSP R1 lub AED wystarczy.

Bywają też gminy, które z nieznanych przyczyn ;) otrzymują znacznie więcej niż pozostałe ale to już w sumie nie moja sprawa :)

Offline klepi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Odpowiedź #123 dnia: Kwiecień 21, 2018, 22:05:56 »
INFO Z FB Oddziału wojewódzkiego ZOSPRP woj. łódzkiego


‼️ ‼️ Uwaga druhny i druhowie
Ważna informacja dotycząca naboru z Funduszu Sprawiedliwości dla woj. łódzkiego

Otrzymaliśmy sygnały od Was, że nastąpiły zmiany w sposobie aplikowania o środki z Funduszu Sprawiedliwości w naborze ogłoszonym 16 kwietnia 2018 r. Po rozmowie z rzecznikiem prasowym Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi, informujemy:

Środki w kwocie 7,5 mln zł przyznane dla woj. łódzkiego, na prośbę Ministerstwa Sprawiedliwości, zostały podzielone na powiaty w woj. łódzkim według następujących kryteriów: ilości jednostek OSP na terenie powiatu oraz ilości wyjazdów. Środki przyznane powiatom zostały podzielone na gminy w obrębie powiatu według tych samych zasad: ilości jednostek OSP na terenie gminy oraz ilości wyjazdów.

Obecnie każda gmina w woj. łódzkim ma szansę otrzymania sprzętu z Funduszu Sprawiedliwości w ramach przyznanego limitu środków. Prosimy druhny i druhów o skontaktowanie się z samorządowcami w swoich gminach w celu ustalenia szczegółów związanych z aplikowaniem o sprzęt.