Autor Wątek: Ciągłość służby po przejściu z wojska  (Przeczytany 2196 razy)

Offline Rutino

• Początkujący
  • *
Ciągłość służby po przejściu z wojska
« dnia: Grudzień 23, 2017, 20:58:28 »
Witam. Czy jest ktoś w stanie mi napisać czy przechodząc z Wojska do Straży zosnatnie zachowana ciągłość służby. W 2010r. Podpisałem kontrakt na pełnienie zawodowej służby wojskowej i pełnię ja nieprzerwanie do 31 stycznia. A od 1lutego zaczynam służbę w PSP. Czy będę miał zachowana ciągłość sluzby a co za tym idzie prawa emerytalne na starych zasadach czy nowych? Pozdrawiam.

Offline wujo 2010

• Global Moderator
  • VIP
  • *
Odp: Ciągłość służby po przejściu z wojska
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 23, 2017, 21:14:02 »
Nie trzeba zakładać nowego wątku można poszukać .
http://www.strazak.pl/index.php/topic,27310.0.html
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Rutino

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 23, 2017, 22:07:31 »
Szukałem, czytałem niestety nie znajduje tam odpowiedzi na moje pytanie. Dziekuje za pomoc i życzę zdrowych i spokojnych Świąt.S

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 24, 2017, 09:38:07 »
Witam. Czy jest ktoś w stanie mi napisać czy przechodząc z Wojska do Straży zosnatnie zachowana ciągłość służby. W 2010r. Podpisałem kontrakt na pełnienie zawodowej służby wojskowej i pełnię ja nieprzerwanie do 31 stycznia. A od 1lutego zaczynam służbę w PSP. Czy będę miał zachowana ciągłość sluzby a co za tym idzie prawa emerytalne na starych zasadach czy nowych? Pozdrawiam.
Na starych zasadach. Zerknij do ustawy od razu załapiesz ocb.
W piekle każda część Polski ma swój kocioł. Mazowszanie swój, Wielkopolanie swój, Małopolanie, mieszkańcy Lubelszczyzny, Mazurzy, Podlasiacy, Ślązacy i Pomorzanie także. Każdego z tych kotłów pilnują setki diabłów. Tylko przy jednym nie ma ani jednego nawet malutkiego czarcika. Przy którym? Przy mazowieckim. A dlaczego? A dlatego, że jak ktoś próbuje się z tego kotła wydostać, to pozostali za nogi go do dołu ściągają!
Dowcip Polski z XVII w.

Offline Rutino

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 24, 2017, 20:51:10 »
Dzięki za odpowiedź. W wolnej chwili będę szukał info a teraz chciałem na szybko troszkę sie uspokoić. Jeszcze raz dzięki ^_^
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2017, 19:14:58 wysłana przez Rutino »

Offline Emillio

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 08, 2018, 15:57:53 »
Zachować zachowasz. Ale czemu z wojska do straży? Dość ostatnio słyszę że robią to chłopaki w drugą stronę. U was też robi się nie ciekawie?

Offline Rutino

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 10, 2018, 14:44:48 »
W moim przypadku zadecydowało kilka spraw. Najważniejsza to brak mozliwosci awansowania przez ostatnie 7lat. Do tego wracam w rodzinne strony co tez jest istotne po tylu latach na obczyznie -_-