Autor Wątek: Ciągłość służby po przejściu z wojska  (Przeczytany 4906 razy)

Offline Rutino

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Ciągłość służby po przejściu z wojska
« dnia: Grudzień 23, 2017, 20:58:28 »
Witam. Czy jest ktoś w stanie mi napisać czy przechodząc z Wojska do Straży zosnatnie zachowana ciągłość służby. W 2010r. Podpisałem kontrakt na pełnienie zawodowej służby wojskowej i pełnię ja nieprzerwanie do 31 stycznia. A od 1lutego zaczynam służbę w PSP. Czy będę miał zachowana ciągłość sluzby a co za tym idzie prawa emerytalne na starych zasadach czy nowych? Pozdrawiam.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Ciągłość służby po przejściu z wojska
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 23, 2017, 21:14:02 »
Nie trzeba zakładać nowego wątku można poszukać .
http://www.strazak.pl/index.php/topic,27310.0.html
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Rutino

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Ciągłość służby po przejściu z wojska
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 23, 2017, 22:07:31 »
Szukałem, czytałem niestety nie znajduje tam odpowiedzi na moje pytanie. Dziekuje za pomoc i życzę zdrowych i spokojnych Świąt.S

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Ciągłość służby po przejściu z wojska
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 24, 2017, 09:38:07 »
Witam. Czy jest ktoś w stanie mi napisać czy przechodząc z Wojska do Straży zosnatnie zachowana ciągłość służby. W 2010r. Podpisałem kontrakt na pełnienie zawodowej służby wojskowej i pełnię ja nieprzerwanie do 31 stycznia. A od 1lutego zaczynam służbę w PSP. Czy będę miał zachowana ciągłość sluzby a co za tym idzie prawa emerytalne na starych zasadach czy nowych? Pozdrawiam.
Na starych zasadach. Zerknij do ustawy od razu załapiesz ocb.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Rutino

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Ciągłość służby po przejściu z wojska
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 24, 2017, 20:51:10 »
Dzięki za odpowiedź. W wolnej chwili będę szukał info a teraz chciałem na szybko troszkę sie uspokoić. Jeszcze raz dzięki ^_^
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2017, 19:14:58 wysłana przez Rutino »

Offline Emillio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Ciągłość służby po przejściu z wojska
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 08, 2018, 15:57:53 »
Zachować zachowasz. Ale czemu z wojska do straży? Dość ostatnio słyszę że robią to chłopaki w drugą stronę. U was też robi się nie ciekawie?

Offline Rutino

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Ciągłość służby po przejściu z wojska
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 10, 2018, 14:44:48 »
W moim przypadku zadecydowało kilka spraw. Najważniejsza to brak mozliwosci awansowania przez ostatnie 7lat. Do tego wracam w rodzinne strony co tez jest istotne po tylu latach na obczyznie -_-