Autor Wątek: Jaki Duobander wybrać?  (Przeczytany 2005 razy)

Offline sovec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Jaki Duobander wybrać?
« dnia: Grudzień 20, 2017, 19:07:25 »
Witam,
Planuje zakup duobandera marki Baofeng. Zastanawiam się pomiędzy modelami UV-82 a UV6R. Zależy mi na odbiorze sygnału z PSP odległej od mojego miejsca zamieszkania o 20km. Koledzy podzielcie się swoimi doświadczeniami i doradźcie mi co wybrać? Jaki model anteny dokupić by zwiększyć zasięg.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Jaki Duobander wybrać?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 20, 2017, 19:20:57 »
Po co Ci to, kolejny chce łamać prawo? ??

Offline sovec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Jaki Duobander wybrać?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 20, 2017, 21:16:23 »
Prowadzenie samego nasłuchu służb ratowniczych nie jest w Polsce zabronione. Dauobander mogę wykorzystywać też na innych częstotliwościach amatorskich, na które pozwolenie mogę posiadać. Jeżeli kolego jeszcze masz do mnie jakieś uwagi to proszę Cię kieruj je w wiadomościach prywatnych, żeby nie robić tutaj śmietnika.

Koledzy, dalej czekam na wasze rady  -_-

Offline fire45

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 417
  • Nie ma miękkiej gry!
Odp: Jaki Duobander wybrać?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 20, 2017, 21:35:00 »
Prowadzenie samego nasłuchu służb ratowniczych nie jest w Polsce zabronione. Dauobander mogę wykorzystywać też na innych częstotliwościach amatorskich, na które pozwolenie mogę posiadać. Jeżeli kolego jeszcze masz do mnie jakieś uwagi to proszę Cię kieruj je w wiadomościach prywatnych, żeby nie robić tutaj śmietnika.

Koledzy, dalej czekam na wasze rady  -_-
Skoro chcesz nasłuchiwać to kup sobie skaner.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Jaki Duobander wybrać?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 20, 2017, 21:41:15 »
Prowadzenie samego nasłuchu służb ratowniczych nie jest w Polsce zabronione. Dauobander mogę wykorzystywać też na innych częstotliwościach amatorskich, na które pozwolenie mogę posiadać. Jeżeli kolego jeszcze masz do mnie jakieś uwagi to proszę Cię kieruj je w wiadomościach prywatnych, żeby nie robić tutaj śmietnika.

Koledzy, dalej czekam na wasze rady  -_-

Nasluch nie ale wykorzystywanie informacji tak, czyli umieszczanie info na  grupie kto gdzie i do czego pojechał itp... tel do znajomego laweciarza gdzie kolizja i przypadkiem niech pojedzie, bycie pierwszym na miejscu i robienie fot jako super reporter. .... a dodatkowo wszystkie te złomu często sieją na innych częstotliwościach i utrudniają prace w sieci, u nas jak zdarzenie jest grube do 23 to wszyscy włączają swe paszkwile i nic nie słychać a po 23 jak juz większość śpi łączność nagle super dziala ....



PS - uderz w stół a nożyce się odezwą :tuba:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2017, 23:12:12 wysłana przez mulat81 »