Autor Wątek: Strażacy-ochotnicy wypisują się z systemu ratowniczo-gaśniczego  (Przeczytany 36463 razy)

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.322
Odp: Strażacy-ochotnicy wypisują się z systemu ratowniczo-gaśniczego
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 20, 2017, 06:53:16 »
Nie to, że się czepiam ale pokazano w materiale drabinę Iveco jako nowe auto więc prawdopodobnie do przekazania też jest drabina (lub podnośnik) więc jakim uzasadnieniem jest obwodnica?
Druga rzecz, że 3 jednostki jeśli są z jednej gminy lub okolicznych to strasznie rozwala wszelki plany bo przy takiej wojnie miedzy burmistrzem a komendantem może ten drugi zacząć obciążać za wyjazdy poza rejon chroniony.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Strażacy-ochotnicy wypisują się z systemu ratowniczo-gaśniczego
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 20, 2017, 10:40:15 »
A ja twierdzę że wina jest po obu stronach, obecnie OSP KSRG myśli są pępkiem świata i wszystko im się należy a osp poza jest be,
Natomiast co do przekazywanych pojazdów to jest masakra w wielu jrg stoją głównie glba wycofane z podziału juz prawie po dwa lata, i chyba nasz 01 zapommiał ze bloki na nie wprowadził , (moze bilobil by mu kupił ), bo poprzednia władza poobiecywala, porozdawala promesy w blasku fleszy a obecna chce rozdać innym  :gwiazdki: za te rdzewiejące pojazdy kg powinien na święta zmienić fotel na bujany, mam nadzieje ze Premier Morawiecki zacznie robić porządek z dziadkami  :tuba:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2017, 14:00:23 wysłana przez mulat81 »

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Strażacy-ochotnicy wypisują się z systemu ratowniczo-gaśniczego
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 20, 2017, 11:24:20 »
A ja twierdzę że wina jest po obu stronach, obecnie OSP KSRG myśli są pepjiem świata i wszystko im się należy a odp poza jest be,

Tylko, że (czy to się komuś podoba czy nie) OSP w KSRG w tym momencie mają więcej argumentów "za" aniżeli "przeciw" żeby tak sądzić.

Natomiast co do przekaztanich pojazdów to jest masakra w wielu jrg stoją głównie glba wycofane z podziału juz prawie po dwa lata, i chyba nasz 01 zapommiał ze bloki na nie wprowadził , (moze bilobil by mu kupił ), bo poprzednia władza poobiecywala, porozdawala promesy a blasku głębszy a teraz  jak rozdać innym  :gwiazdki: za te rdzewieje pojazdy kg powinien na święta zmienić fotel na bujany, mam nadzieje ze Premier Morawiecki zacznie robić porządek z dziadkami  :tuba:

A to jest fakt. U mnie GBA stoi już ponad rok. Dalej jest ta blokada czy o co chodzi :gwiazdki:?

Nie to, że się czepiam ale pokazano w materiale drabinę Iveco jako nowe auto więc prawdopodobnie do przekazania też jest drabina (lub podnośnik) więc jakim uzasadnieniem jest obwodnica? 

Przekazano im Starman GBA
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2017, 11:27:54 wysłana przez gadzina92 »

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Strażacy-ochotnicy wypisują się z systemu ratowniczo-gaśniczego
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 20, 2017, 11:53:16 »
Nie to, że się czepiam ale pokazano w materiale drabinę Iveco jako nowe auto więc prawdopodobnie do przekazania też jest drabina (lub podnośnik) więc jakim uzasadnieniem jest obwodnica?
Druga rzecz, że 3 jednostki jeśli są z jednej gminy lub okolicznych to strasznie rozwala wszelki plany bo przy takiej wojnie miedzy burmistrzem a komendantem może ten drugi zacząć obciążać za wyjazdy poza rejon chroniony.

Zamiast się czepiać, wystarczyło spisać 9 liter w google i kliknąć 2 razy http://www.straz-pozarna.nysa.pl/uroczystosci/738-uroczyste-przekazanie-samochodow+

A ja twierdzę że wina jest po obu stronach, obecnie OSP KSRG myśli są pepjiem świata i wszystko im się należy a odp poza jest be,
Natomiast co do przekaztanich pojazdów to jest masakra w wielu jrg stoją głównie glba wycofane z podziału juz prawie po dwa lata, i chyba nasz 01 zapommiał ze bloki na nie wprowadził , (moze bilobil by mu kupił ), bo poprzednia władza poobiecywala, porozdawala promesy a blasku głębszy a teraz  jak rozdać innym  :gwiazdki: za te rdzewieje pojazdy kg powinien na święta zmienić fotel na bujany, mam nadzieje ze Premier Morawiecki zacznie robić porządek z dziadkami  :tuba:

Jeśli dotacja roczna z KRSG wynosi 1787 zł, to faktycznie można się czuć pępkiem świata.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.322
Odp: Strażacy-ochotnicy wypisują się z systemu ratowniczo-gaśniczego
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 20, 2017, 12:28:44 »
Zamiast się czepiać, wystarczyło spisać 9 liter w google i kliknąć 2 razy http://www.straz-pozarna.nysa.pl/uroczystosci/738-uroczyste-przekazanie-samochodow+
Faktycznie sorry ale oznacza to, że dużo stracili bo takie autko na allegro/olx jest drogie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Strażacy-ochotnicy wypisują się z systemu ratowniczo-gaśniczego
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 20, 2017, 12:32:13 »
Dostali z komendy Stara z pługiem, aby pierwsi mogli odśnieżyć obwodnicę zgodnie z niedawno podpisanym porozumieniem pomiędzy KG a GDDKiA.  :szalony:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.322
Odp: Strażacy-ochotnicy wypisują się z systemu ratowniczo-gaśniczego
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 20, 2017, 12:36:08 »
Dostali z komendy Stara z pługiem, aby pierwsi mogli odśnieżyć obwodnicę zgodnie z niedawno podpisanym porozumieniem pomiędzy KG a GDDKiA.  :szalony:
Poważnie piszesz że Star miał pług? Bo jeśli tak to tym bardziej żal bo na tym można nieźle dorobić dogadując się z gminą i firmami.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Strażacy-ochotnicy wypisują się z systemu ratowniczo-gaśniczego
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 20, 2017, 12:42:01 »
Dostali z komendy Stara z pługiem, aby pierwsi mogli odśnieżyć obwodnicę zgodnie z niedawno podpisanym porozumieniem pomiędzy KG a GDDKiA.  :szalony:
Poważnie piszesz że Star miał pług? Bo jeśli tak to tym bardziej żal bo na tym można nieźle dorobić dogadując się z gminą i firmami.


Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Strażacy-ochotnicy wypisują się z systemu ratowniczo-gaśniczego
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 20, 2017, 12:46:32 »
Dostali z komendy Stara z pługiem, aby pierwsi mogli odśnieżyć obwodnicę zgodnie z niedawno podpisanym porozumieniem pomiędzy KG a GDDKiA.  :szalony:
Poważnie piszesz że Star miał pług? Bo jeśli tak to tym bardziej żal bo na tym można nieźle dorobić dogadując się z gminą i firmami.

Widać na zdjęciach 1,3,7,8 http://www.straz-pozarna.nysa.pl/uroczystosci/738-uroczyste-przekazanie-samochodow
Tu nie chodzi, że przekazali, tylko nie temu, co się starał i miał poparcie Wójta.
OSP co dostała sam. 30 wyjazdów, a ta co się starała 130 wyjazdów w roku.
Otmuchów duże miasto do zabezpieczenia jeździ 45 letnim sam.  :gwiazdki:
Nie wiem jakie sam. miała OSP. która dostała Stara. 

Mieli Forda i Jelcza.
https://www.facebook.com/OSPNiwnica/
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2017, 12:52:06 wysłana przez grzela »

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Strażacy-ochotnicy wypisują się z systemu ratowniczo-gaśniczego
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 20, 2017, 13:14:50 »
Dostali z komendy Stara z pługiem, aby pierwsi mogli odśnieżyć obwodnicę zgodnie z niedawno podpisanym porozumieniem pomiędzy KG a GDDKiA.  :szalony:
Poważnie piszesz że Star miał pług? Bo jeśli tak to tym bardziej żal bo na tym można nieźle dorobić dogadując się z gminą i firmami.

Widać na zdjęciach 1,3,7,8 http://www.straz-pozarna.nysa.pl/uroczystosci/738-uroczyste-przekazanie-samochodow
Tu nie chodzi, że przekazali, tylko nie temu, co się starał i miał poparcie Wójta.
OSP co dostała sam. 30 wyjazdów, a ta co się starała 130 wyjazdów w roku.
Otmuchów duże miasto do zabezpieczenia jeździ 45 letnim sam.  :gwiazdki:
Nie wiem jakie sam. miała OSP. która dostała Stara. 

Mieli Forda i Jelcza.
https://www.facebook.com/OSPNiwnica/

No cóż, ostatnimi czasy KG zbierał hierarchie konieczności wymiany samochodów w OSP, więc jeśli ta OSP tak jak piszesz ma 45 letni samochód to pewnie ta druga ma starszy - inaczej nie logiczne by to przecież było?? po co te tabele, argumentowanie wyjazdowością itd.!!
no chociaż (lecz to pewnie nie ma żadnego znaczenia) brano pod uwagę także to, kto ......

Offline ksoniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Kamienna Góra 998
Odp: Strażacy-ochotnicy wypisują się z systemu ratowniczo-gaśniczego
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 20, 2017, 14:09:08 »
A teraz zagadka na dziś. Dlaczego nie ma informacji że kilka dni temu Otmuchów pozyskał inny samochód: http://gczk.otmuchow.pl/index.php/8-aktualnosci/1828-nowy-woz-dla-osp-otmuchow.html

Offline krzysiek_2k

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 324
Odp: Strażacy-ochotnicy wypisują się z systemu ratowniczo-gaśniczego
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 20, 2017, 14:17:48 »
A tego samochodu nie ma czasem na filmiku? Była informacja że "nowy samochód też jest z poprzedniego tysiąclecia" czy jakoś tak...

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Strażacy-ochotnicy wypisują się z systemu ratowniczo-gaśniczego
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 20, 2017, 14:24:23 »
A ja twierdzę że wina jest po obu stronach, obecnie OSP KSRG myśli są pepjiem świata i wszystko im się należy a odp poza jest be.
 

Szanowny kolego odnoszę niestety wrażenie, iż spora część tych nie systemowych myśli, że jest pępkiem świata (wiem, że to i tak jest mniejszość, ale takie są. W KSRG też takie się trafiają). Podczas, gdy od KSRG wymaga się ćwiczeń w godzinach, gdy ludzie pracują i te ćwiczenia niewiele wnoszą do umiejętności druhów, to te jednostki z po za systemu nie są dysponowane, a nawet jak są to oni nie mają ludzi i nie jadą. Podczas, gdy jest zdarzenie w danej wiosce przyjeżdża KSRG sobota popołudnie to pretensja, że ich nie dysponują. Jednak już gdy ten sam wypadek w jest sobotę wieczorem, gdy odbywają się gminne dożynki to w porządku, że KSRG jedzie bo my się bawimy. Inspekcje KSRG dwa razy do roku (oczywiście w godzinach pracy), ale już jednostki po za systemem to bardzo rzadko, jeśli w ogóle. Zatem chcemy być równo traktowani, ale wymagamy więcej od tych systemowych. Zmierzam do tego, że w KSRG masa jednostek stara się tak kombinować by być zawsze jeśli to możliwe w dyspozycji, a część jednostek które są po za strukturami to dysponujcie nas do wszystkiego i wszędzie, ale jak jest impreza to niech ksrg działa. Idźmy dalej funkcjonowanie jeśli chodzi o wyjeżdżanie do akcji. Pali się w sąsiedniej gminie 2 km od jednostki KSRG wszystko fajnie, ale PSK mówi zadysponowane jednostki z tamtej gminy i wystarczy. KSRG nie powinno ruszyć bo przyjmuje, że dyspozytor z PSK wie co robi i jakoś musi pilnować rozmieszczenia jednostek. Natomiast jednostka z po za ksrg pożar 10 km od jednostki, chcą to w auto i jadą, a to czy PSK się to podoba czy nie to nie ich problem.
Strażakami jesteśmy wszyscy i wiem, że jest wiele jednostek działających po za systemem, które są mega wyszkolone i często aktywniejsze niż KSRG, ba nawet dyżury mają, ale porównujmy na jednym poziomie. Takie mega jednostki włączać, słabe wyłączać. Tylko pojawia się pytanie po co być w systemie? Żeby dostać za 130 wyjazdów w roku 2-3-4 tysiące? Mieć mnóstwo ćwiczeń, inspekcje, wymagania itp.? Można być po za strukturą KSRG i mieć nawet lepsze środki z MSW oraz nie mieć tych wszystkich obowiązków.

Co do tego, że to akurat auto poszło gdzieś w związku z dobrą zmianą to akurat wątpię. Materiał zrobiło regionalne, ale TVP, więc przyczyna pewnie inna. Brawo dla jednostek za odwagę. Może to otworzy komuś oczy. 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2017, 14:28:39 wysłana przez daiman998 »

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Strażacy-ochotnicy wypisują się z systemu ratowniczo-gaśniczego
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 20, 2017, 21:07:41 »
@daimam998 nie wiem jak u was wygląda nadzór nad osp u mnie w i poza ma kontrolę co roku, z tą różnicą ze ksrg wie (niektóre) , ze do nich jadą dlatego trochę lepiej wypadają
...... , ćwiczenia wewnętrzne  z tym różnie tu i tu.... ,  co roku na gminach są ćwiczenia w których biorą udział wszystkie jednostki podległe danemu wójtowi,  jedynie wybrane ksrg (4 z powiatu) mają ich raz więcej w roku w ramach MBO,  na moim rejonie osp poza ksrg bardziej się angażuje bo muszą się wykazywać.... mdp, ppkazy, szkoly itp... wyjazdowość do zdarzeń zawsze miejscowa + ksrg lub miejscowa + jrg, jedynie do dzwonów dwie nie są dysponowanie bo nie mają r1 i ludzi po KPP a cała reszta 7 poza systemem ma ludzi po KPP robionymi w własnym zakresie bez rekompensaty za godz a nie jak dla ksrg  ktorym robiła kp, aed 2 na gminie oba poza ksrg bo sie im chcialo chodzic za
$ i zlom zbierac.., u mnie ekwiwalent ( który notabene zepsuł osp) chłopaki przekazują na jednostkę kupujemy polary, gadżety strażackie itp, dodatkowo nie pobieramy jeżeli zdarzenie jest na terenie miejscowości (taki ustalenie było podjęte kiedyś na zabraniu zarządu gminnego z wójtem  i tak zostalo) oczywiście nie dotyczy ksrg , i podobne trendy widzę na powiecie, bo pewnej grupie wydaje się że im się należy a reszta musi na wszystko pracować ...

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Strażacy-ochotnicy wypisują się z systemu ratowniczo-gaśniczego
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 20, 2017, 21:31:48 »
@ Łukasz Telus w mojej ocenie JEDEN samochód w ksrg o parametrach GBARt i z wyposażeniem z normatywu powinno utrzymywać państwo (przeglądy,  legalizację,  ubezpieczenie...) i co max 20 lat wymieniać , resztę jak osp i  wojt chce to w własnym zakresie a nie realizować poj******** pomysły zarządów i KM/P co do ilości na garażu .... a do zdarzenia dysponować z dwóch jednostek (jeżeli potrzeba), a nie żeby stało po remizie 3, 4 pojazdy i większość złomy,  bo lepiej wysłać dwa konkretne wozy ze sprzętem z dwóch jednostek po 6 ludzi niż z 1 po 3 osoby na wozie albo i mniej, jedynie wybrane jednostki które mają pojazd w MBO powinny dostawać kasę na utrzymanie drugiego wozu.
A za pojazdy stojące po JRG niektóre wycofane juz po dwa lata to 01 kg powinien stracić stanowisko, aby sprzęt za miliony stał i rdzewiał a teraz chcący go rozruszać trzeba będzie ponosić spore koszty a takich pojazdów jest trochę w skali kraju :tuba:

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Strażacy-ochotnicy wypisują się z systemu ratowniczo-gaśniczego
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 20, 2017, 23:56:17 »
@daimam998 nie wiem jak u was wygląda nadzór nad osp u mnie w i poza ma kontrolę co roku, z tą różnicą ze ksrg wie (niektóre) , ze do nich jadą dlatego trochę lepiej wypadają
...... , ćwiczenia wewnętrzne  z tym różnie tu i tu.... ,  co roku na gminach są ćwiczenia w których biorą udział wszystkie jednostki podległe danemu wójtowi,  jedynie wybrane ksrg (4 z powiatu) mają ich raz więcej w roku w ramach MBO,  na moim rejonie osp poza ksrg bardziej się angażuje bo muszą się wykazywać.... mdp, ppkazy, szkoly itp... wyjazdowość do zdarzeń zawsze miejscowa + ksrg lub miejscowa + jrg, jedynie do dzwonów dwie nie są dysponowanie bo nie mają r1 i ludzi po KPP a cała reszta 7 poza systemem ma ludzi po KPP robionymi w własnym zakresie bez rekompensaty za godz a nie jak dla ksrg  ktorym robiła kp, aed 2 na gminie oba poza ksrg bo sie im chcialo chodzic za
$ i zlom zbierac.., u mnie ekwiwalent ( który notabene zepsuł osp) chłopaki przekazują na jednostkę kupujemy polary, gadżety strażackie itp, dodatkowo nie pobieramy jeżeli zdarzenie jest na terenie miejscowości (taki ustalenie było podjęte kiedyś na zabraniu zarządu gminnego z wójtem  i tak zostalo) oczywiście nie dotyczy ksrg , i podobne trendy widzę na powiecie, bo pewnej grupie wydaje się że im się należy a reszta musi na wszystko pracować ...

Mój wywód nie odnosił się do jednego powiatu, a do wielu które poznałem. Mało tego znam osobiście jednostkę z po za ksrg, która jest taka jak Ty piszesz i tam też ksrg przy nich wysiada. No ale w tej sytuacji to chyba wiadomo, która powinna do systemu wejsc, a która wyjść.
Macie druhów z PSP lub innych instytucji po kpp, czy staraliscie sie o status jednostki współpracującej z PRM, ze macie strażaków po KPP (przepraszam za offtop odp może być prv).
Tak po za tym to pogratulować jednostki, ale pisałem w swoim poście, ze nie odnoszę tego do wszystkich bo generalizowanie zawsze źle wychodzi.
Co do utrzymywania przez państwo jednego wozu to aktualnie utrzymują je i tak gminy, które loża więcej lub mniej. Są OSP, gdzie nie jeździ 3-4 ludzi tylko wiecej, bo  w takich jednistkach gdzie nie ma ludzi naprawdę nie ma sensu dublowanie wozu.  Co więcej jeśli tak zrobimy to nie dziwny się później ze OSP x ma.dwa wozy, OSP Y ma dwa wozy, a będzie się paliło w gminie Z i będą wozy z sąsiednich gmin potrzebne i nawet ludzie będą, ale wójt powie że tylko jeden może i koniec. Odnośnie tego utrzymywania to już nie licząc paliwa, które idzie w przypadku wyjazdow w plitonach czy odwodach na potęgę to koszt srodka pianotworczego. Więc z tym utrzymywaniem to też tak średnio. Zatem nie wszystko da się generalizowac. Mówisz o jednym wozie, ze wystarczy wiem, ze to wyjątek, ale czy uważasz że taka OSP Wesoła, która ma ludzi obstawia mnóstwo wyjazdów powinna tylko jednym wozem jeździć?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2017, 23:59:46 wysłana przez daiman998 »

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Strażacy-ochotnicy wypisują się z systemu ratowniczo-gaśniczego
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 21, 2017, 06:34:10 »
Nie pisałem o swojej jednostce.... masz rację nie generalizujny....  KPP zostalo zrobione poprzez projekt który  wspolnie napisaly 2 jednostki .....twierdzę że na utrzymanie jednego wozu w ksrg w wyjątkowych sytuacjach 2  (zakup co kilkanaście lat , przegląd wozu i kalibracja sprzętu,  ubezpieczenie itp), powinny iść z góry pieniądze znaczne na ten cel poprzez KP/M która to będzie to kontrolować i oczywiście wówczas można wymagać a teraz straszą, żądają a kasy nie dają.....  a co do utrzymania przez gminy to z tym jest rożnie i nie powinno byc tak ze o każdą zl trzeba sie prosić a czesto w wielu jednostkach tak bywa bo gmina chętnie przesunie środki na drogi szkolnictwo itd....owszem każda jednostka ma lepsze i gorsze lata.... i nigdzie nie powiedziałem ze ma być tylko jeden pojazd, ale ze utrzymanie jednego powinno być poza zmartwieniami gminy/miasta czy też OSP
A co do OSP Wesoła wydaje mi się ze w takich rejonach powinien być posterunek PSP, -zaznaczam nie znam rejonu i zdjęcie na stronie profilowej nie jest żadnym wyznacznikiem posiadania takiej siły bojowe 😊......
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2017, 07:58:54 wysłana przez mulat81 »

Offline Marrko6

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Strażacy-ochotnicy wypisują się z systemu ratowniczo-gaśniczego
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 21, 2017, 08:22:11 »
Myślę że w niektórych rejonach Polski problem KSRG leży w tym że bycie w systemie nie jest żadnym plusem ani prestiżem. Ani pieniędzy lepszych nie ma ani traktowania przez psp lepszego nie ma a już zwlaszcza przez stanowisko kierowania. Już o pieniądzach nie mówię bo kombinujace straze wszędzie znajdą jakieś sposoby dysponowania kupią sprzęt ale co z tego skoro PSP woli swoje jednostki które po prostu wyjeżdżają bo muszą wyjeżdżać bo są planowane do wlaczenia do ksrg lub zakupu samochodu a statystyka wyjazdow blado wyglada.
Jesteśmy w ksrg a o wyjazd nawet do sąsiedniej jednostki musimy się prosić dzwoniąc na stanowisko kierowania (mamy ludzi chętnych do działań, samochody sprzęt i dyspozycyjność) przez lata bylismy dysponowani do zdarZeń na terenie powiatu ale odkąd zaczelo się mówić o włącZeniu do ksrg sąsiedniej jednostki to oni są wysylani nawet poza r teren gminy. A my mimo ze mamy zdecydowanie bliżej czekamy w remizie z telefonem do stanowiska kierowania w ręku

Offline Feniks

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: Strażacy-ochotnicy wypisują się z systemu ratowniczo-gaśniczego
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 21, 2017, 09:59:32 »
Pieniądze z KSRG to śmiech na sali, prestiż żaden - ogólnie to tylko nowe wymogi i wymysły.... A ćwiczenia i sprawdzanie gotowości o których piszecie to śmiech na sali - po co to komu? Nie wystarczą statystyki wyjazdowości z ostatnich lat? Ogólnie to powiem tylko:
BRAWA za odwagę dla tych jednostek co wystąpiły i tyle, bo system jest chory i z roku na rok jest tylko gorzej.... Tu już nie ma co leczyć - trzeba dobić i powołać coś nowego w jego miejsce....

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Strażacy-ochotnicy wypisują się z systemu ratowniczo-gaśniczego
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 22, 2017, 11:35:15 »
Pieniądze z KSRG to śmiech na sali, prestiż żaden - ogólnie to tylko nowe wymogi i wymysły.... A ćwiczenia i sprawdzanie gotowości o których piszecie to śmiech na sali - po co to komu? Nie wystarczą statystyki wyjazdowości z ostatnich lat? Ogólnie to powiem tylko:
BRAWA za odwagę dla tych jednostek co wystąpiły i tyle, bo system jest chory i z roku na rok jest tylko gorzej.... Tu już nie ma co leczyć - trzeba dobić i powołać coś nowego w jego miejsce....

Jeśłi ktoś pisze, że ćwiczenia i sprawdzanie gotowości jest "śmiech na sali - po co to komu" to się rzeczywiście nie nadaje do KSRG. Będąc kilkaset razy na inspekcjach wiem (od ratowników), że większości sprzętu danego OSP w rękach nie mieli i tylko na ćwiczeniu w inspekcji uczą się obsługi (udział w ćwiczeniach im się nie trafił).
Chcemy pieniędzy dla KSRG, chcemy poważania ale nie chcemy spełniać określonych kryteriów - wyjazdy wystarczą.
JRG ćwiczą (w większości) co dziennie.

Offline Feniks

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: Strażacy-ochotnicy wypisują się z systemu ratowniczo-gaśniczego
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 22, 2017, 11:53:25 »
sorbent - mi chodzi o ćwiczenia które ostatnio są w modzie - czyli pokazówka nic nie wnosząca. A już wymysł z zeszłego roku - wezwanie alarmowe na niezapowiedziane ćwiczenia - majstersztyk debilizmu. Już bardziej zaszkodzić OSP jest naprawdę ciężko... Jeżeli jednostka przez ostatnie 20lat ma jedną z najwyższych wyjazdowości w regionie, jest najlepiej wyposażoną OSP w okolicy i sama dba o szkolenie swoich członków to dziwisz się mojemu podejściu? Wielu z nas ma układy z pracodawcami pozwalające nam w razie alarmu spóźnić/nie iść do pracy - tylko musimy przynieść zaświadczenie że braliśmy udział w akcji ratowniczo-gaśniczej o numerze takim a takim. Na ćwiczenia takiej zgody nie mamy i mieć nie będziemy. Jak pojadę do pożaru lasu i na miejscu dowiem się, że to ćwiczenia to już więcej do akcji zamiast do pracy nie pojadę. I nie ja jeden. Obniżenie gotowości bojowej jednostki przez taki debilizm poprzez pozbawienie możliwości wyjazdów części strażaków to naprawdę wspaniały wkład w rozwój KSRG.... Jeżeli jednostka w przeciągu 25lat RAZ nie wyjechał na wezwanie z powodu braku załogi, ma JOT liczący około 40osób i nigdy nie było problemów z jej alarmowaniem to po co dodatkowo "sprawdzać" gotowość kosztem wkur*** jej członków (fajnie tłumaczyć pracodawcy że się spóźniłem bo ktoś miał "wizję" i chciał sprawdzić moją gotowość - chyba gotowość do zmiany pracy...)

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Strażacy-ochotnicy wypisują się z systemu ratowniczo-gaśniczego
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 22, 2017, 12:24:08 »
Myślę że w niektórych rejonach Polski problem KSRG leży w tym że bycie w systemie nie jest żadnym plusem ani prestiżem. Ani pieniędzy lepszych nie ma ani traktowania przez psp lepszego nie ma a już zwlaszcza przez stanowisko kierowania. Już o pieniądzach nie mówię bo kombinujace straze wszędzie znajdą jakieś sposoby dysponowania kupią sprzęt ale co z tego skoro PSP woli swoje jednostki które po prostu wyjeżdżają bo muszą wyjeżdżać bo są planowane do wlaczenia do ksrg lub zakupu samochodu a statystyka wyjazdow blado wyglada.
Jesteśmy w ksrg a o wyjazd nawet do sąsiedniej jednostki musimy się prosić dzwoniąc na stanowisko kierowania (mamy ludzi chętnych do działań, samochody sprzęt i dyspozycyjność) przez lata bylismy dysponowani do zdarZeń na terenie powiatu ale odkąd zaczelo się mówić o włącZeniu do ksrg sąsiedniej jednostki to oni są wysylani nawet poza r teren gminy. A my mimo ze mamy zdecydowanie bliżej czekamy w remizie z telefonem do stanowiska kierowania w ręku

Problem  wyjazdow poza gmię zaczął się od momentu wypłaty ekwiwalentu, i nikt wam tego nie powie ale wójtówie burmistrzowie dzwonią do KM/P z pytaniem czy oni musieli jechać, czy tyle jednostek było potrzebnych, a już nie mówiąc poza swoją gminę to wówczas tel prawie zawsze pewny,  bo nie ma kto zapłacić za udział a wniosek o zwrot $ juz jest nim niektóre jednostki zdarza wrócić do koszar...... Wiec puzniej się nie dziwię ze skkp nie dysponuje skoro 01 go upomina...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2017, 18:05:36 wysłana przez mulat81 »

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Strażacy-ochotnicy wypisują się z systemu ratowniczo-gaśniczego
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 22, 2017, 15:31:44 »
Pieniądze z KSRG to śmiech na sali, prestiż żaden - ogólnie to tylko nowe wymogi i wymysły.... A ćwiczenia i sprawdzanie gotowości o których piszecie to śmiech na sali - po co to komu? Nie wystarczą statystyki wyjazdowości z ostatnich lat? Ogólnie to powiem tylko:
BRAWA za odwagę dla tych jednostek co wystąpiły i tyle, bo system jest chory i z roku na rok jest tylko gorzej.... Tu już nie ma co leczyć - trzeba dobić i powołać coś nowego w jego miejsce....

Jeśłi ktoś pisze, że ćwiczenia i sprawdzanie gotowości jest "śmiech na sali - po co to komu" to się rzeczywiście nie nadaje do KSRG. Będąc kilkaset razy na inspekcjach wiem (od ratowników), że większości sprzętu danego OSP w rękach nie mieli i tylko na ćwiczeniu w inspekcji uczą się obsługi (udział w ćwiczeniach im się nie trafił).
Chcemy pieniędzy dla KSRG, chcemy poważania ale nie chcemy spełniać określonych kryteriów - wyjazdy wystarczą.
JRG ćwiczą (w większości) co dziennie.

Jeśli w danej jednostce druhowie mają pierwszy raz w życiu sprzęt na inspekcji (zaznaczam że nie jest ważne czy system czy nie) to świadczy to kategorycznie źle o jednostce. Najlepsze szkolenia i ćwiczenia to te własne w jednostce. Jeśli na inspekcji większość strażaków sprzęt obsługuje pierwszy raz to chyba tylko do działań pomocniczych druhowie się nadają. Jeśli inspekcje  sprawdzalyby ilu druhów przybędzie, a założenie po pracy to ok, ale niestety jest jak jest. Niestety, ale tak jest, ze pracodawca do akcji puści,  a Tu to średnio.
Co do ekwiwalentu to Cię zaskoczę, ale ksrg też często nie bierze.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2017, 15:35:10 wysłana przez daiman998 »

Offline Lux

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Strażacy-ochotnicy wypisują się z systemu ratowniczo-gaśniczego
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 22, 2017, 17:24:19 »
Właśnie z ekwiwalentem jest różnie. Oczywiście chwali się, że niektóre jednostki go nie pobierają. Ale z kolei jeśli stawka za godzinę ćwiczeń wynosi 3 zł (znam takie jednostki), to mało który pracujący strażak pojedzie na takie ćwiczenia. Czasem się jedzie na jakieś przeciwpowodziowe, 100 km od domu (w ramach WOO) i pół dnia się przerzuca worki z piaskiem. I się dostaje 24 zł, czasem nawet na jedzenie nie starczy. Można zapłacić jak za akcje 14 zł, ale nie, Gmina oszczędza więc jest 3 zł. Pomijam już fakt, czy opuszczenie dnia pracy to już problem, czy nie. Bo co innego jak się jest uczniem, jeszcze na utrzymaniu rodziców. Ale jak człowiek ma rodzinę i dostanie te 24 zł za dzień stracony na bezsensownej robocie to aż ręce opadają. I żeby nie było, że mi chodzi o kasę czy coś. Po prostu niech się PSP czy inni nie dziwią, że OSP na ćwiczenia nie chce czasem jeździć.