Autor Wątek: Pobicie przez Naczelnika i wyrzucenie z OSP  (Przeczytany 2125 razy)

Offline strazak1994

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Pobicie przez Naczelnika i wyrzucenie z OSP
« dnia: Grudzień 19, 2017, 00:16:32 »
Witam.
Mam dość spory problem. Jestem ( a właściwie byłem ) członkiem Zarządu pewnej OSP. Około miesiąca temu zostałem zaatakowany na ulicy przez naczelnika, który rzucał mnie o ziemię i groził, że zabije. Wszystkiemu przyglądał się mój kolega - też strażak tego samego OSP. Powodem agresji naczelnika były "rzekome" oskarżenia go o coś czego nie zrobił. Pewna osoba przekazała mu, że padły te oskarżenia z moich ust, a w rzeczywistości powiedziała to ta osoba która stwierdziła, że to ja. Sprawę zgłosiłem na piśmie Zarządowi. W międzyczasie sprawa obiła się o lokalną gazetę. Zarząd po prawie 3 tygodniach odpisał mi, że to ja jestem winny napisania tego artykułu, że naraziłem OSP na podważenie autorytetu i , że podjął uchwałę o skreśleniu mnie z listy członków. Ja artykułu oczywiście nie pisałem. Dodatkowo w piśmie napisali, że Naczelnika nie mogą ukarać bo "to nie było ani w remizie, ani w mundurze, ani podczas działań"
Bardzo proszę o pomoc, co mogę w tej sytuacji zrobić

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Pobicie przez Naczelnika i wyrzucenie z OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 19, 2017, 06:21:50 »
Nie wiem jak mówi wasz statut, ale standardowo to możesz odwołać się w ciągu 14 dni od decyzji zarządu do walnego zebrania i na nim przedstawiasz dwa wersje. To walne zebranie podejmuje ostateczne decyzje.

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Pobicie przez Naczelnika i wyrzucenie z OSP
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 19, 2017, 07:32:34 »
Skoro zaatakował Cię na ulicy w obecności świadka to wytocz mu proces o pobicie. Od decyzji zarządu odwołaj się do walnego zebrania - zgodnie z waszym statutem.