Autor Wątek: Delegacja do innej jednostki  (Przeczytany 6176 razy)

Offline FUTERKOWE

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Delegacja do innej jednostki
« dnia: Grudzień 18, 2017, 18:37:31 »
Witam

Zostałem delegowany do innej jednostki do czasowego pełnienia sluzby w systemie codziennym. Co z tego tytułu mi się należy? Wg ustawy o psp zwrot kosztow dojazdu, dieta. Ale mam mieszane uczucia co do owej diety. KP oddalona jest on mojego miejsca zamieszkania o 25 km. Czy mogę rozliczać samochod czy muszę komunikacja miejska?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Delegacja do innej jednostki
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 18, 2017, 19:18:53 »
Witam

Zostałem delegowany do innej jednostki do czasowego pełnienia sluzby w systemie codziennym. Co z tego tytułu mi się należy? Wg ustawy o psp zwrot kosztow dojazdu, dieta. Ale mam mieszane uczucia co do owej diety. KP oddalona jest on mojego miejsca zamieszkania o 25 km. Czy mogę rozliczać samochod czy muszę komunikacja miejska?
Pytanie czy zostałeś oddelegowany do innej jednostki organizacyjnej PSP (inna KM/KP)?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline FUTERKOWE

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Delegacja do innej jednostki
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 18, 2017, 19:49:12 »
Tak inna KP

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Delegacja do innej jednostki
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 18, 2017, 20:05:37 »
Dieta należy się po przekroczeniu 8 godzin (połowa diety) a system codzienny przewiduje równo 8 godzin służby więc nie należy ci się.
Tak inna KP
Z jakiej przyczyny cię ten zaszczyt kopnął? Bo domyślam się, że nie za zgodą to zrobiłeś  :wacko:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2017, 20:17:32 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline FUTERKOWE

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Delegacja do innej jednostki
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 18, 2017, 20:49:32 »
Za niepokorność oraz brak bezmyślnego kiwania głowa na każdy pomysł 01. A jak się ma temat dojazdów w tym całym zamieszaniu?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Delegacja do innej jednostki
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 18, 2017, 21:39:52 »
Za niepokorność oraz brak bezmyślnego kiwania głowa na każdy pomysł 01. A jak się ma temat dojazdów w tym całym zamieszaniu?
Brałeś pomoc finansową na zakup lokalu/budowę?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline grikol

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Delegacja do innej jednostki
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 18, 2017, 21:59:08 »
Połowa diety =15zł należy się przy przekroczeniu 8h przebywania w delegacji, czyli gdy 8h w pracy + dojazd, to się należy.
Środek transportu określa pracodawca w poleceniu wyjazdu służbowego.

Offline FUTERKOWE

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Delegacja do innej jednostki
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 18, 2017, 23:20:17 »
Cytuj
Brałeś pomoc finansową na zakup lokalu/budowę?
Nie

Cytuj
Połowa diety =15zł należy się przy przekroczeniu 8h przebywania w delegacji, czyli gdy 8h w pracy + dojazd, to się należy.
Środek transportu określa pracodawca w poleceniu wyjazdu służbowego.
Piękne dzięki.

Jednakowoż narodziło mi się nowe pytanie. Kto pokrywa te koszty. Delegowany zostałem decyzja KW....on czy moj 01?

A jeśli Panowie macie wogole jakieś pomysły/sugestie jak mojemu 01 mógłbym „podziękować” za to wspaniałe wyróżnienie to proszę śmiało pisać. Z przyjemnością wykorzystam każdy z pomysłów
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2017, 10:25:57 wysłana przez Butel »

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Delegacja do innej jednostki
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 28, 2017, 14:04:08 »
Cytuj
Jednakowoż narodziło mi się nowe pytanie. Kto pokrywa te koszty. Delegowany zostałem decyzja KW....on czy moj 01?
Twoja KP

Offline sk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Delegacja do innej jednostki
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 13, 2019, 19:59:12 »
Cześć,
ostatnio dostąpiłem zaszczytu oddelegowania do dalszej "służby" w systemie 8- godzinnym z podziału bojowego. Niestety problem polega na tym, że w chwili obecnej dojeżdżam do JRG ponad 200 km, co w systemie 8- godzinnym jest po prostu niewykonalne, lecz 01 niekoniecznie to rozumie. Czy w takim przypadku są jakieś normy prawne odnośnie zapewnienia lokalu albo wypłacenia kwoty za przejazdy....bo mi ręce opadają. Pozdrawiam

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Delegacja do innej jednostki
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 13, 2019, 20:02:19 »
Cześć,
ostatnio dostąpiłem zaszczytu oddelegowania do dalszej "służby" w systemie 8- godzinnym z podziału bojowego. Niestety problem polega na tym, że w chwili obecnej dojeżdżam do JRG ponad 200 km, co w systemie 8- godzinnym jest po prostu niewykonalne, lecz 01 niekoniecznie to rozumie. Czy w takim przypadku są jakieś normy prawne odnośnie zapewnienia lokalu albo wypłacenia kwoty za przejazdy....bo mi ręce opadają. Pozdrawiam
Tak, ZUS ZLA