Autor Wątek: Rozliczanie urlopów  (Przeczytany 3145 razy)

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Rozliczanie urlopów
« dnia: Sierpień 02, 2006, 23:16:46 »
Mam pytanie o rozliczanie urlopów.Mianowicie chodzi o to ,czy można w skrócie(pomijając programy z KG oraz karty ewidencji pracy) liczyć sobie ilość służb do przepracowania w ten sposób, żeby odjąć ilość godzin urlopu ( 44 dni x 8 godz.=352 godz.) od normy do przepracowania ( 2024 w 2006 r.).Daje to 1672 godz.a więc 69 służb i 16 godz.Można to oczywiście rozliczać w okresach 6-miesięcznych.Pytam dlatego,że w mojej jednostce urlop ,liczony do godz.przepracowanych ,jest tylko w dni robocze(od poniedziałku do piatku).Dodam jeszcze ,że pracuje w systemie zmianowym.W rozporządzeniu MSWiA jest napisane,że wszystkie dni usprawiedliwionej nieobecności są odliczane od normy.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Rozliczanie urlopów
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 04, 2006, 19:04:03 »
nie
urlop to urlop
jako ze 40godzinny tydzien pracy to wyliczone godziny w połrocznym rozliczeniu urlop liczy sie jakbys danego dnia pracowal mimo iz ciebie na sluzbie nie ma
takze liczyc ilosc wolnych sluzb sobie mozna ale i tak trzeba to uwzględniac osobno(chociazby stare ksiazki podzialu bojowego ktore nadal mają rubryki wolnych sluzb mimo iz to okreslenie jest juz nieaktualne)

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Rozliczanie urlopów
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 05, 2006, 08:44:03 »
Dziekuje za odpowiedź.Ale chyba nie zbyt precyzyjnie okresliłem o co mi chodzi . Program dostarczony przez KG nie każdy strażak sam może obsłużyć . Dlatego pytałem , czy można samemu do obliczenia czasu wolnego,czy też ilości służb do przepracowania - stosować metodę którą podałem wyżej.Czy rzeczywiście urlop w całości jest wliczany do czasu przepracowanego.Proszę o wyjaśnienie.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Rozliczanie urlopów
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 05, 2006, 09:20:00 »
Urlopy,zwolnienia są traktowane jakbyś był w pracy również w niedziele i święta (16+8).Martwisz się,że Cię oszukają? Pytaj d-cy zmiany,d-cy jrg - oni panują nad tym.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2006, 09:24:17 wysłana przez cul2 »

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Rozliczanie urlopów
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 05, 2006, 09:46:57 »
dokładnie
trzeba kontrolowac co sie dzieje

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Rozliczanie urlopów
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 05, 2006, 16:01:44 »
Dzięki za odpowiedź.Według mnie tak powinno być,ale u nas nie jest i żadne argumenty nie trafiają do ludzi za to odpowiedzialnych.Podobno jest to nakaz KG ( wszystko zaczęło się po powrocie ze szkoleń obsługi programu w ekselu).Okazało się ,że ci co mieli wolne za urlopy , zgodnie z programem z I - pólrocza , muszą je teraz odpracować(jest to po kilka służb - w zależności kto ile urlopu wykorzystał w I - półroczu).Jeszcze raz dziękuje.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Rozliczanie urlopów
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 07, 2006, 08:44:45 »
Pilnuj się, bo jak byłeś cały miesiąc na urlopie to niewypracowałeś ani minuty.Mogą Ci kazać to odrobić do normatywu w danym miesiącu :).A może mają rację,może byłoby prościej liczyć faktyczną obecność w pracy np. 56 godzin w tygodniu i odbieramy 16 w następnym (odbiory w ten sposób praktycznie nie możliwe i sposób naliczania mniej korzystny dla bezpośrednio zainteresowanych).