Autor Wątek: Komisja Rewizyjna  (Przeczytany 5577 razy)

Offline Fredek

• Strażak Sam
Odp: Komisja Rewizyjna
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 24, 2017, 00:04:36 »
Pytanie o procedurę zmiany w składzie Komisji Rewizyjnej.

Jeden z członków KR z przyczyn osobistych (zmiana miejsca zamieszkania) chce złożyć rezygnację. Do kogo powinno być adresowane pismo? Przewodniczący KR, Zarząd OSP, Przewodniczący KR i do wiadomości Zarządu? Formularze do KRS podpisuje prezes, ale to Komisja Rewizyjna uzupełnia swój skład...
Jeśli dobrze myślę, to procedura będzie taka: rezygnujący pisze pismo do przewodniczącego KR (ewentualnie do wiadomości Zarządu), KR w pomniejszonym składzie podejmuje uchwałę o uzupełnieniu składu i ewentualnych zmianach funkcji i po tym pisemnie powiadamia Zarząd. Do KRS idą podpisane przez prezesa formularze zmian w składzie organu nadzoru razem z pisemną rezygnacją członka KR i uchwałą KR o uzupełnieniu składu. Do tego pewnie jeszcze by się przydał jakiś protokół z posiedzenia KR i zgoda nowego członka na pełnienie funkcji członka KR.
Dobrze myślę?
Jeśli funkcjonujecie wg wzorcowego statutu, to powinno wystarczyć. W dokumentach oczywiście powoływać się na odpowiednie jego paragrafy.

Offline motoonn

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 02, 2018, 09:35:04 »
Witam,mam pytanie dotyczące kontroli doraźnej w swojej OSP.Jak to powinno przebiegać?pytam bo będę to robił pierwszy raz.Ile czasu przed kontrolą muszę informować zarząd?o ile muszę ich informować  :fiuu:

Offline jgk

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 02, 2018, 14:30:25 »
W waszym statucie powinno być zawarte co należy do obowiązków komisji rewizyjnej.