Autor Wątek: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!  (Przeczytany 172613 razy)

Offline turbopompa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #325 dnia: Marzec 31, 2018, 18:14:49 »
@mietek90 a co to jest coś większego? Palicie codziennie zakłady przemysłowe? Co to za 13 co jest spokojny tylko jak 11 czy 12 są na miejscu i z nim pojadą? WTF??? Sorry, ale u mnie dowódcy zmian radzą sobie sami bez większych problemów i 11/12 do "spychologii" nie jest im potrzebny!!!  :rofl:
Co do nadzorowania to albo nic nie macie do roboty i pozostaje Wam zwykłą codzienna nuda i wyjazd co dwa tygodnie, albo nie masz pojęcia do czego się sprowadza system naprzemienny.
Poza tym chyba po raz drugi obraziłeś swojego 13... że niby trzeba go nadzorować???  :rofl: w mojej jednostce nie trzeba! Dorośli, zdrowo myślący ludzie! Także nie widzę powodu żeby batem ktoś miał ich poganiać!

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #326 dnia: Marzec 31, 2018, 18:42:29 »
13 dawał radę przed zmianami, i teraz tez daje radę, a to ze jest " spokojniejszy " - wyjaśnię Ci -  są sytuacje kiedy 11/ 12 musi przyjechać, czy mu się chce czy nie chce - musi. w sytuacji kiedy jest w jednostce to jedzie  z  automatu kiedy " jest coś większego"  albo kiedy jego obecność i tak była by obowiązkowa na miejscu.  z tego co widzę,  to od jakiegoś czasu 11/12 częściej jeżdżą  do zdarzeń  niż wcześniej - i nie mam na myśli tylko " czegoś większego ". tak jakby mieli z góry narzucone, że mają jeździć i tyle , i kiedy rozmawiam z kolegami  z innych  jednostek to  u nich wygląda to podobnie.   czy u was jest inaczej ?
a co u was robi 11/ 12   po 15 ?   wyjaśnij mi więc po co są w pracy po 15, skoro urzędy pozamykane, skoro KM/KP zamknięta itp   ?  po co ta nowość  na PB , po co ten system naprzemienny ?  dla mnie to większy nadzór nad swoimi ludźmi i tyle.   co do bata - nie bat na ludzi, na 13 -  ale bat na  11 i 12- o to mi chodziło. u nas PB i 13 batem nikt nie pogania  :rofl: a przydało by się kilku rodzynką  :rofl:
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2018, 19:06:16 wysłana przez mietek90 »

Offline adrianek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #327 dnia: Marzec 31, 2018, 19:02:51 »
To kiedy 11 i 12 ma jeździć do akcji jest określone w procedurach dysponowania. Ja tam nie widzę problemu  w tym że są na miejscu a wydaje mi się że oninraczej nie są ż tego powodu zadowoleni ze mają taki system pracy. A ci będzie to zobaczymy.  Jak zostanie to coś czasami pomoga. Jak ich nie było przez tyle lat straz też nie padła  :)

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #328 dnia: Marzec 31, 2018, 19:05:51 »
z obserwacji jak to wyglądało u nas:
zaleta: chyba jedna jedyna
 - dodatkowa osoba po 15.30 do wyjazdu do akcji. powtarzam do wyjazdu do akcji i czynnego udziału w działaniach, a nie ściemniania i nadzorowania jak zmiana podczas działań daje sobie radę. dla nierozumiejących - wyjazd GBA pierwszego do np. ścierni, a w tym samym czasie pozostałych chłopaków w jrg do mieszkaniówki,
wady:
- długofalowo to całkowita dezorganizacja w obecnym systemie służby czyli 24/48 zasad nadzoru i  odpowiedzialności za bieżące funkcjonowanie jrg przez d-cę, który ma jednak jednoosobową odpowiedzialność za jej funkcjonowanie,
- znaczne "zwiększenie" roli z-cy d-cy jrg kosztem d-cy jrg, brak właściwej współpracy tych dwóch osób,
- brak możliwości właściwej współpracy d-cy jrg (gdy jest na II zmianę) z komendantem, problemy z normalnym funkcjonowaniem z np. kadrami, kwatermistrzami,
- w przypadku nieobecności z-cy czy d-cy jrg z powodu urlopu lub choroby wskazanie kwatermistrza lub prewentysty do ich zastępowania jest bezsensowne. Oni nie znają specyfiki służby PB, zajmują się swoimi sprawami, a żeby wyjechali do akcji po 15.30 to musiałby np. autobus zderzyć się z tirem i pociągiem i jeszcze powódź by to zalała,
- generowanie nadgodzin przez d-cę lub z-cę d-cy jrg w przypadku organizacji ćwiczeń, rozpoznań obiektów, inspekcji, itp. Przecież powinni być i widzieć co robią ich ludzie,
- to co dzieje się na PB po 15.30 dotychczas w przypadku nietypowych sytuacji z powodzeniem załatwiano na telefon i podejmowano w ten sposób decyzje z d-cą jrg, i dobrze to funkcjonowało. Nie potrzeba stałej obecności d-cy jrg, aby usprawniać coś co jest dobre.
reasumując:
taki system służby d-cy i z-cy d-cy jrg jest bezwzględnie potrzebny w jednym przypadku: nowym systemem służby na PB czyli 12/24 , 12/48. Zgadzam się z tezą o długoplanowym takim zamiarze naszego 01KG.

pozdrawiam
ps;
turbopompa: A to dyżur domowy jeszcze istnieje?  :rofl: Z moich obserwacji stały dyżur mają 11 i 12  :szalony:

 A na jakiej podstawie mają stały dyżur domowy ? Przeczytaj proszę rozporządzenie o czasie służby i zawartych tam zasadach dyżurów domowych. Jak w chyba 2014 lub 2015 roku na podstawie pisma od ówczesnego 01KG chciano "zmusić" naszych d-ców jrg do permanentnej gotowości, to w twarz wyśmiali się ówczesnemu z-cy  komendanta. I pełnią do dzisiaj dyżur domowy tak jak pozostali strażacy systemu codziennego. 

Offline turbopompa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #329 dnia: Marzec 31, 2018, 19:12:00 »
@mietek90 Dalej nie napisałeś co to jest coś większego i do czego Twoim zdaniem musi jechać 11/12? Tylko tak rzeczowo poproszę  :fiuu:
Nie ma nic dodatkowego poza obowiązującymi również wcześniej przepisami - także nic nie narzucono w tym względzie.
Sugerujesz, że u Ciebie po 15.00 11/12 stoi nad 13 i go nadzoruje?  :rofl:
Jest co robić, nie musisz się martwić! Nie oglądają TV i nie grają na konsoli! To że KM/KP nie urzęduje jest tylko znaczącym utrudnieniem a nie powodem do położenia się na łóżku! Robota sama się nie zrobi a tym bardziej ta dodatkowo zlecona bo przecież co wydziały nie zdąrzyły przez dzień to jrg robi popołudniu.
No właśnie! Po co ten system naprzemienny? No po co? Głównym założeniem było prowadzenie doskonalenia, które defakto w większości JRG odbywa się w godzinach porannych, i zwiększenie nadzoru nad JRG, ale czy mamy do czynienia z przedszkolem, czy z nierzadko bardzo doświadczonymi strażakami.

@Peterek
Nie musisz mnie pouczać. Znam owo rozporządzenie. Stały dyżur jest tylko moim sposobem na nazwanie sytuacji, która ma miejsce. Ale idąc w deseń przepisów i że tak bardzo zgodnie z prawem wszystko działa to jaka jest podstawa albo gdzie w przepisach znajdę system naprzemienny pełnienia służby. Proszę Was ... od dziś służycie w PSP? Nigdy nie spotkałeś się z "prośbą" 01? (Specjalnie w "" żebyś przepisami nie strzelał). Oficjalny dyżur na papierze trwa 72. Nieoficjalnie permanentnie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2018, 19:23:40 wysłana przez turbopompa »

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #330 dnia: Marzec 31, 2018, 19:38:09 »
Zgadzam się z Tobą peterek.  tylko jedno mnie zastanawia - skoro 11/12 będzie pracował do 21 - to kto będzie nas " nadzorował "  od 21 do 7 rano ?   - dodadzą  3 bosa  na godziny nocne  :rofl:. ale jak dla mnie to i tak zwiększenie nadzoru nad PB.
do turbopompy - kiedy 11/12 jedzie określają procedury. do czego musi - np : kiedy są ofiary , więcej poszkodowanych  itp.itd
 a nie nadzoruje 11/12     każdego  13 - przecież są jego przełożonymi, nie sprawują nad nim kontroli i nie odpowiadają za niego przed 01 ?   u nas 11/12  z batem nie chodzi  :rofl: ale tak - nadzoruje
napisałeś - '' zwiększenie nadzoru nad JRG '' -  właśnie o tym piszę - nadzoru nad JRG, nad PB, nadzoru nad swoimi podwładnymi, czytaj - kontrolowania, dopilnowania, nadzorowania.  a robotę, którą trzeba zrobić to zawsze robimy. a szkolenie czy do 15 czy po 15 i tak się odbywa.  aha - i od kiedy 11/12 są od 14 do 21 to nikomu nadgodziny nie spadły nawet o 1 godzinę - przynajmniej u nas,  a to istota tego tematu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2018, 19:50:32 wysłana przez mietek90 »

Offline turbopompa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #331 dnia: Marzec 31, 2018, 20:06:28 »
Skoro wiesz do czego muszą wyjechać to skąd Ci się wzięło nagle, że dużo częściej wyjeżdżają teraz w systemie naprzemiennym? Nagle obrodziło Wam w takie zdarzenia? I jak do tego się ma nadmieniona spychologia 13 na 11/12? Chyba sam nie wiesz co piszesz...
Tak, w zakresie czynności każdego 11/12 jest nadzór nad PB. No i jak się to ma do wykonywania go po 15.00? Zapytałem wprost czy u Ciebie 11 i 12 nie mają nic do roboty poza staniem nad 13, oczywiście nadzorujac go. Tak się uczepiles tego nadzorowania, że w sumie nawet nie wiem o co Ci chodzi? Nie wiem pragniesz tego nadzoru czy jak? Nie widzę sensu w siedzeniu w JRG 11/12 w celu samego nadzorowania. No chyba że u Ciebie w JRG  :rofl: żartuję oczywiście ;)

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #332 dnia: Marzec 31, 2018, 20:34:02 »
To, że jeżdżą  częściej - jak to tłumaczyć - nie wiem, może mają przykaz, może tęsknią za tym - nie wiem. Kiedyś  w pewnym woj był przykaz pana  KW, czy jego zastępcy, że 11/12 ma być przy 10, albo 30 % wyjazdów JRG - już nie pamiętam ile to było dokładnie. co do spychologii - wiem o czym piszę, kiedy po 15 nie było 11/ 12 - to zanim dojechali z domu  to już było często po najtrudniejszym momencie  akcji itp.   teraz kiedy jadą razem z pierwszym rzutem jeśli jest taka potrzeba  to  bardzo często oni podejmują decyzję - może bije to  w 13, umniejsza jego roli,  ale chyba ściąga z niego  (  13 ) odpowiedzialność  w takim momencie. 
 nie wiem co 11/ 12 ma do roboty po 15 - może dzielą się obowiązkami po połowie - nie mój problem. Sami sobie tego nie wymyślili, narzucono im to - w imię czego  - chyba tylko autor pomysłu wie o co mu chodziło.  jak pisałem wcześniej - mi to nie przeszkadza w moich obowiązkach. bez nich straż działała i nikomu włos z głowy nie spadł.  jeśli miał bym dać odpowiedz czy są potrzebni po 15, - to tak jak Ty - nie widzę sensu, wszak nie mamy po 8 lat.  większość ludzi odbiera to jako brak zaufania do PB, do 13.
 może pewnych ludzi boli to , że czasem po 15 szarak poszedł się położyć na godzinkę, a nie pamiętają o tym, że szarak musi wytrzymać  fizycznie i psychicznie do rana .
a zaprosił bym ich wszystkich do JRG   :rofl: każdy  z chłopaków  miał by swojego anioła stróża  :rofl:

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #333 dnia: Marzec 31, 2018, 21:08:23 »
System ten wymyslony przez teoretyków, którzy działania ratownicze i zycie na PB widzieli ale na filmach. Oderwani od rzeczywistości. Jaki nadzór, słuzba trwa 24h i nigdy nie wiadomo co przyniesie, więc każdy ma prawo odpocząć, jesteśmy tylko ludzmi.

Offline turbopompa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #334 dnia: Marzec 31, 2018, 21:39:10 »
@mietek90 Ta... tęsknią... bo na prawdę nie mają co robić, dlatego z nudów jeżdżą.  :szalony:
10-30% niezły rozrzut... w przypadku mojego JRG to przedział 250 - 750 wyjazdów w roku  :rofl:
Każda z jego granic nie możliwa do realizacji ze względu na pozostałe obowiązki.
Najtrudniejszy moment mówisz... jak trudny musi być ten moment skoro zostaje w stosunkowo niedługim czasie opanowany? Nie rozumie do czego tak pilnie konieczna jest wiedza i doświadczenie 11/12... i co oznacza ściąganie odpowiedzialności... ktoś myślał że na dowodczych stanowiskach siedzi się na rozdzielaczu, a do podjęcia decyzji jest potrzebny 11/12???   :gwiazdki:
Ej to ja też zostanę dowódca zmiany i jak co to każe wezwać 11 żeby dowodził, i wziął na klatę wszystkie decyzje.  :wacko:
Dla mnie 13 kierując działaniami na poziomie interwencyjnym powinien radzić sobie w 99% przypadków  nie potrzebując eskalacji problemu oraz zrzucenia odpowiedzialności na dowódcę JRG... inaczej to pi..zda a nie dowódca. Oczywiście pozostaje 1% przypadków trudnych, które zawsze mogą się trafić. To że 11/12 jedzie na miejsce w wielu przypadkach wynika z procedur dysponowania, a nie ze skali problemu/zdarzenia. Ale po tym co piszesz może faktycznie jest potrzeba wprowadzenia jeszcze nocnej zmiany dla 11/12 żeby zawsze było na kogo zrzucić odpowiedzialność bez zbędnej zwłoki :rofl: sorry, bez urazy, ale odnoszę wrażenie że strasznie wystraszonych o własny tyłek masz dowódców na zmianie. Jeśli wiedzą co robią, znają się na fachu to nie rozumie dlaczego. Mam nadzieję że to tylko wrażenie wynikające z niezrozumienia. U mnie raczej pada pytanie po co przyjechał 11/12 skoro dajemy radę, zamiast ulgi odnośnie przerzucenia odpowiedzialności.

A po tym jak często padają tu na forum słowa o zmęczeniu na PB i konieczności odpoczynku przed zapewne trudna nocą i leżeniu od 15.00 to faktycznie te 12-stki okażą się dobrym rozwiązaniem  :rofl: :fiuu:
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2018, 21:47:54 wysłana przez turbopompa »

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #335 dnia: Marzec 31, 2018, 23:22:49 »
tylko jedno mnie zastanawia - skoro 11/12 będzie pracował do 21 - to kto będzie nas " nadzorował "  od 21 do 7 rano ?   - dodadzą  3 bosa  na godziny nocne  :rofl:. ale jak dla mnie to i tak zwiększenie nadzoru nad PB.
koledzy - daliście się "wpuścić w maliny" i wyciągacie błędne wnioski na temat wprowadzonego programu pilotażowego.
1. nikt nas nie będzie nadzorował w nocy bo założeniem programu pomimo takiej argumentacji nie było i nie jest zwiększenie nadzoru nad PB, a zwłaszcza nad d-cą zmiany. To jest tylko "efekt uboczny".
2. jedynym prawdziwym "argumentem" za pozostawieniem dwuzmianowego systemu służby d-ctwa w pismach do KG i później z KG w dół będzie zapis o np. takiej treści: wprowadzenie programu tylko na 3 miesiące w skali kraju zwiększyło znacząco bezpieczeństwo obywateli. :rofl: :rofl:. W 12.579 akcji dodatkowo od pierwszych minut uczestniczyli doświadczeni strażacy, co wyraźnie wzmocniło potencjał jednostek zwłaszcza z niskimi stanami osobowymi. O 32,39% wzrosła ilość wyjazdów d-ctwa jrg do akcji w porównaniu do lat poprzednich.  :wacko:
3. wg mnie całe te podchody robione przez KG mają związek z przyszłym nadzorem nad zmianami służb które będą się odbywały 2 razy dziennie. Do tego potrzeba nadzoru d-cy jrg czy z-cy d-cy. Już i tak wystarczająco dużo zmian służby odbywa się samopas czyli w sobotę i niedzielę.
pozdrawiam


Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #336 dnia: Kwiecień 01, 2018, 12:13:16 »
3. wg mnie całe te podchody robione przez KG mają związek z przyszłym nadzorem nad zmianami służb które będą się odbywały 2 razy dziennie. Do tego potrzeba nadzoru d-cy jrg czy z-cy d-cy. Już i tak wystarczająco dużo zmian służby odbywa się samopas czyli w sobotę i niedzielę.
pozdrawiam
Po co nadzorować wieczorną zmianę służby? Skoro w sobotę, niedzielę i święta się tego nie robi...
Każdy kto myśli, że wprowadzenie 12 godzinnego systemu służby coś poprawi w służbie to jest idiotą bo:
1. Jednym z najważniejszych argumentów, który powoduje, że nie ma problemu z naborem do PSP jest bardzo korzystny dla strażaków system służby jeśli tego zabraknie to podejrzewam że w jeden rok odjedzie kilka tysięcy strażaków w tym wielu specjalistów którzy już teraz mają bardzo dobre roboty w cywilu na których zarabiają lepiej niż w PSP.
2. Każdy kto pracował na zmiany wie że aby zapewnić normalne funkcjonowanie w systemie zmianowym trzeba mieć mniej więcej 30% "zapasu kadrowego" czyli jeśli na zmianie ma służyć 7 strażaków powinno być 10 ludzi a że system 12/24/12/48 jest systemem czterobrygadowym więc teraz JRG z 33 osobami jest w stanie zapewnić obsadę minimalną na poziomie 7 (w tym nadgodzinny) natomiast jeśli chcemy system czterozmianowy to obsadę należy wzmocnić o co najmniej 3 do 7 etatów i tak praktycznie w każdej JRG w kraju  wiec koszt wprowadzenia tego systemu to od 10 do 20% obecnego budżetu na wynagrodzenia. Na przykładzie mojego województwa jest to kwota w przedziale 7,5-15 mln zł.... W skali kraju ta kwota zamknie się w okolicach 150-300 mln. zł. czyli od 5 do 10 razy więcej niż teraz idzie na podwyżkę.
3. Wprowadzenie nowego systemu pełnienia służby rozwali system ratownictw specjalistycznych bo jest na prawdę nie wiele JRG w których funkcjonują grupy specjalistyczne  z tak dużą liczbą wyszkolonych ratowników aby wydzielić z nich 4 zmiany i utrzymać poziom gotowości co najzabawniejsze rozwalone zostało by całkowicie ratownictwo chemiczne które obecnie jest oczkiem w głowie wielu ludzi w KG. Obecne nabory do grup chem-eko pokazują ilu specjalistów chce pracować w PSP  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: W moim województwie 3 lub 4 grupy przestały by istnieć bo nie mają ratowników na 4 zmianę a mają poziom gotowości "A" więc nie ma z czego obniżać  :wacko: :wacko:

6 kwietnia czyli czas zakończenia eksperymentu coraz bliżej i się wtedy okaże co dalej....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline turbopompa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #337 dnia: Kwiecień 01, 2018, 12:41:46 »
Przecież wiadomo już co dalej. Pisałem wcześniej, że 4 województwa dalej ciągną system naprzemienny do 1 czerwca...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #338 dnia: Kwiecień 01, 2018, 12:43:19 »
Przecież wiadomo już co dalej. Pisałem wcześniej, że 4 województwa dalej ciągną system naprzemienny do 1 czerwca...
Wiesz że ludzie ze Świętokrzyskiego i Lubelskiego nic jeszcze o tym nie wiedzą, przynajmniej ci do których dzwoniłem.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline turbopompa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #339 dnia: Kwiecień 01, 2018, 13:02:49 »
Z tym, że ja podałem info o woj. lubuskim, mazowieckim, śląskim i zachodniopomorskim.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #340 dnia: Kwiecień 01, 2018, 13:11:04 »
Z tym, że ja podałem info o woj. lubuskim, mazowieckim, śląskim i zachodniopomorskim.
To przepraszam ktoś podał lubelskie, świętokrzyskie...
A dokładnie to tak:
Śląskie i chyba bo nie pamiętam Lubelskie Zachodniopomorskie i Świętokrzyskie, na 100% śląskie
Wiec sprawdziłem ta gdzie mam najłatwiej...
Dziwny dobór województw  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2018, 13:23:46 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline turbopompa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #341 dnia: Kwiecień 01, 2018, 19:08:08 »
Czytałem to pismo także info sprawdzone! Do 1 czerwca KM/KP III, IV i V kat. z woj.: lubuskiego, mazowieckiego, śląskiego i zachodniopomorskiego.

Offline rastafarai

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #342 dnia: Kwiecień 02, 2018, 02:58:12 »
Ja podałem, a że leciałem z pamięci to napisałem że nie mam 100% pewności 😉

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #343 dnia: Czerwiec 03, 2018, 17:10:41 »
Witam kolegów wiadomo co dalej z 11 i 12?  U mnie nic nie wiedzieli przed weekendem.

Offline rastafarai

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #344 dnia: Czerwiec 03, 2018, 21:34:04 »
Na razie wnioski do przesłania, a potem zobaczymy. Albo ktoś zmadrzeje albo będzie exodus d-cow 😜

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #345 dnia: Czerwiec 03, 2018, 21:45:46 »
   I myślisz, że jak nie zmądrzeje (w zamyśle nie pozostawi dotychczasowego systemu pracy) to będzie armagedon bo d-cy odejdą czy ich zastępcy ? Wymienili coś tak z 60-70 % z zasiedziałych wieloletnich 01 i 02, to dowódcami się nasz 01KG przejmie ?
  No to niech wtedy odejdą, na ich miejsce zgłoszą się chętni i zostaną mianowani (albo p.o. przez kilka lat :rofl:). Pępkami świata dowództwo jogurtów nie jest. A z SGSP co roku wychodzą roczniki spragnione stanowisk i władzy.
pozdrawiam

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #346 dnia: Czerwiec 03, 2018, 22:52:07 »
A z SGSP co roku wychodzą roczniki spragnione stanowisk i władzy.
pozdrawiam
Po co ta ironia? Jakieś kompleksy czy co ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #347 dnia: Czerwiec 03, 2018, 22:56:10 »
A z SGSP co roku wychodzą roczniki spragnione stanowisk i władzy.
pozdrawiam
Po co ta ironia? Jakieś kompleksy czy co ?
Gdzie tu ironia? Gdzie tu kompleksy...
Z faktami się nie dyskutuje... Zobacz chociażby wątek przepis kwalifikacyjny...
PS. czy jest coś w tym złego, że każdy pragnie awansów i władzy... To zapisane jest w genach wiekszości ludzi.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline turbopompa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #348 dnia: Czerwiec 03, 2018, 22:59:36 »
@peterek
Chętni do systemu naprzemiennego?
Gdzie takich widziałeś?  :rofl:  :wacko:
Nawet spragnieni mają problem przyjść na służby ponadnormatywne, a co dopiero mówić o przychodzeniu w systemie codziennym raz rano raz popołudniu.  :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #349 dnia: Czerwiec 03, 2018, 23:01:31 »
@turbopompa znasz to:
"władza to najwiekszy afrodyzjak"
Henry Kissinger
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.