Autor Wątek: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!  (Przeczytany 172684 razy)

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #275 dnia: Styczeń 24, 2018, 07:26:41 »
Panowie, ciekawie się czyta Wasze wywody i porównuje do JRG/KM/KP w której się pełni służbę. Wychodzi, że każdy ma trochę racji (zależy kto i do czego porównuje). Ale zwróćcie uwagę, że to nie ten temat. Tutaj temat brzmi "D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!"

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #276 dnia: Styczeń 25, 2018, 09:38:53 »
Panowie, ciekawie się czyta Wasze wywody i porównuje do JRG/KM/KP w której się pełni służbę. Wychodzi, że każdy ma trochę racji (zależy kto i do czego porównuje). Ale zwróćcie uwagę, że to nie ten temat. Tutaj temat brzmi "D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!"
W tytule Tematu jest błąd. Powinno być od 7.00 do 21

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #277 dnia: Styczeń 25, 2018, 10:41:34 »
Panowie, ciekawie się czyta Wasze wywody i porównuje do JRG/KM/KP w której się pełni służbę. Wychodzi, że każdy ma trochę racji (zależy kto i do czego porównuje). Ale zwróćcie uwagę, że to nie ten temat. Tutaj temat brzmi "D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!"
W tytule Tematu jest błąd. Powinno być od 7.00 do 21
Masz rację. Ale tytuł został zacytowany w jego dosłownym brzmieniu metodą Ctrl+C; Ctrl+V

Offline dociekliwy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: D-cy jednostek od 7:00 do 21, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #278 dnia: Styczeń 25, 2018, 11:13:18 »
NIE TEN WĄTEK
Każda wypowiedź nie w temacie będzie kasowana a użytkownik dostanie ostrzeżenia...
pozdr
moderator robn
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2018, 15:01:49 wysłana przez robn »

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #279 dnia: Luty 05, 2018, 18:52:47 »
W tym temacie chyba się wszystko dotarło i zazębiło.

Offline Radar

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #280 dnia: Luty 05, 2018, 19:14:31 »
Niekoniecznie jest to już martwy temat. Minął prawie miesiąc od wprowadzenia tego pilotażowego programu, moze cos sie zmieniło, dotarło. Moze początkowy zapał po zmianach ostygł ?
Najwiecej wypowiedzi jest od PB, moze sami zainteresowani również podzielą się swoimi wrażeniami. Bo jak widać na początku ludzie mieli różne opinie a jak wiadomo tylko krowa zdania nie zmienia.
Obserwując cała sytuacje odnoszę wrażenie ze jest w pewnym sensie groteskowa...
Ne quid nimis

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #281 dnia: Luty 05, 2018, 20:09:17 »
Niekoniecznie jest to już martwy temat. Minął prawie miesiąc od wprowadzenia tego pilotażowego programu, moze cos sie zmieniło, dotarło. Moze początkowy zapał po zmianach ostygł ?
Najwiecej wypowiedzi jest od PB, moze sami zainteresowani również podzielą się swoimi wrażeniami. Bo jak widać na początku ludzie mieli różne opinie a jak wiadomo tylko krowa zdania nie zmienia.
Obserwując cała sytuacje odnoszę wrażenie ze jest w pewnym sensie groteskowa...

Niestety większość poważnych zdarzeń ( czasem śmiertelnych ) zdarza się u nas w porze nocnej, więc wsparcie ze strony d-cy jednostki nie bardzo odczuwalne . Jeśli chodzi o przykład mojej JRG  6 ciu ludzi na zmianie żadnej z tego tytułu poprawy nie odczuliśmy   :-\

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 350
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #282 dnia: Luty 05, 2018, 20:27:57 »
- przede wszystkim aby system miał jakikolwiek sens to obowiązkowo muszą być zajęte etaty dcy i zcy jrg. Przy wolnym wakacie jednego z nich system mija się z celem. Wyznaczanie kogoś do nadzoru jest wg mnie kompletnie bez sensu.
- patrząc na ilość urlopu dcy i zcy  to i tak będzie brak nadzoru przez 3 miesiące w roku
- z reguły plan dnia przewiduje doskonalenie zawodowe w godzinach porannych, więc jakie doskonalenie popołudniu? ile można wałkować jeden temat?
- brak obecności dcy lub zcy w: doskonaleniu zawodowym, ćwiczeniach, wideokonferencjach, rozpoznaniach operacyjnych obiektów...

Jedynym plusem w komendach o małej liczebności zmiany jest to, że jest jednego gościa więcej na zmianie.

Tyle ode mnie. Chętnie podyskutuje z innymi dcami i zcami JRG...

Offline herc.fajer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #283 dnia: Luty 05, 2018, 20:37:09 »
Wydaje mi się, że wszystko zależy od osób będących na stanowisku D-cy JRG i Z-cy. Jeśli te osoby nie znają funkcjonowania na podziale z autopsji to po 1. będą unikać wyjazdów bo najzwyczajniej w świecie się boją, a po 2 będą wymyślać roboty i szkolenia po południu. Tak jest w przypadku mojej jednostki. Wymyślają nam zajęcia na siłę tak, że nie ma czasu na zajęcia sportowe. Tak dla sprecyzowania, jest co robić do 20-21.... A skąd takie podejście ? Moim zdaniem z braku świadomości, że po ich wyjściu o 21 można wyjechać do zdarzenia i spędzić tam trochę czasu...

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #284 dnia: Luty 05, 2018, 20:40:48 »
U mnie trzy aczkolwiek ważne zmiany dwie na plus jedna na minus:
1. 11 i 12 w końcu zaczęli jezdzić do zdarzeń (przykaz z góry zadziałał) oczywiście meldunki po zdarzeniach jeszcze spychologia (ale już niedługo pzdr dla ZZ)
2. 11 i 12 deklarowali (przed zmianami) służyć dziesięć lat a obecnie deklarują dwa, trzy lata max

Ten jeden minus to to że każdy oficer (u mnie) już się broni rękoma i nogami przed awansem na stanowisko 11 lub 12

Offline gorexpl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #285 dnia: Luty 05, 2018, 21:31:23 »
U mnie trzy aczkolwiek ważne zmiany dwie na plus jedna na minus:
1. 11 i 12 w końcu zaczęli jezdzić do zdarzeń (przykaz z góry zadziałał) oczywiście meldunki po zdarzeniach jeszcze spychologia (ale już niedługo pzdr dla ZZ)
2. 11 i 12 deklarowali (przed zmianami) służyć dziesięć lat a obecnie deklarują dwa, trzy lata max

Ten jeden minus to to że każdy oficer (u mnie) już się broni rękoma i nogami przed awansem na stanowisko 11 lub 12

Bo na 8h pracują frajerzy...
Mówie to ja Frajer przez duże F.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #286 dnia: Luty 06, 2018, 15:43:33 »
Cytuj
Ten jeden minus to to że każdy oficer (u mnie) już się broni rękoma i nogami przed awansem na stanowisko 11 lub 12
Dziwisz się? Przez ileś lat robić jak wszyscy strażacką robotę, a potem nie dość że system pracy do niczego, papierologii w pytę, to jeszcze dawni koledzy cię "biurowym" nazwą.
U mnie jeden z dowódców złożył raport o przejście na zmianę, drugi szykuje o przejście na emeryturę.

Co do pozostałych tematów to niewiele się zmieniło:
- wyjazdy dowództwa do działań jak były do tej pory tak nadal są, a nawet jest z tym trochę gorzej, bo w dzień jak jest jeden a ma terminowe pismo albo sprawy do załatwiania, to czasem nie może pojechać
- roboty po południu jak były tak nadal są, w niewielkiej, niezbędnej ilości, nie szukane na siłę
- 1 więcej na piłkę
- doskonalenie zawodowe realizowane jest zgodnie z planem szkolenia i ramowym rozkładem dnia, a więc w godzinach porannych
- jak zawsze w doskonaleniu zawodowym mogli brać udział obaj dowódcy, tak teraz jeden jest ciągle z czymś do tyłu
- jeśli któryś z dowódców ma dzieci w wieku przedszkolnym i kawałek dojazdu do pracy, to gdy ma na popołudnie to widzi je 15 minut dziennie (i tak 5 dni pod rząd)


Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #287 dnia: Luty 06, 2018, 16:23:36 »
Bo na 8h pracują frajerzy...
Mówie to ja Frajer przez duże F.

Nie do końca rozumiem po co sam się obrażasz, ale może taka twoja natura

Dziwisz się? Przez ileś lat robić jak wszyscy strażacką robotę, a potem nie dość że system pracy do niczego, papierologii w pytę, to jeszcze dawni koledzy cię "biurowym" nazwą.
Jak ktoś jest biurowym to co w tym złego? Ktoś to musi robić i nie jest to określenie obrazliwe. Ja się nie obrażam jak ktoś mnie nazywa "podziałowym". Mało tego sam kwatermistrz u mnie sam na siebie mówi "gaciowy"
No i co takiego u siebie zrobiłeś , że masz "dawnych kolegów"? Jak ktoś przechodzi do biura to koledzy są nadal kolegami, chyba że kariera po trupach to co innego.

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #288 dnia: Luty 06, 2018, 20:40:37 »
Stanowisko Rady Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ SOLIDARNOŚĆ w sprawie naprzemiennego systemu służby dowództwa JRG

http://kspnszz.org/index.php/2018/02/06/stanowisko-rady-krajowej-sekcji-pozarnictwa-nszz-solidarnosc-w-sprawie-naprzemiennego-systemu-sluzby-dowodztwa-jrg/

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #289 dnia: Luty 06, 2018, 22:11:16 »
I co z tego, że stanowisko jest negatywne??? Może jeszcze należało po raz kolejny "zmusić 01" do pisemnego ustosunkowania się do tego stanowiska...Zawsze to kilka kolejnych tygodni czekania na "ciekawą" odpowiedź jak to było w innych sprawach, tylko pytam co z tego???Pisanie pism/stanowisk, itp. z tym 01 niczym nie skutkuje. Tylko jak KSP jest podzielona, to może zrobić tylko tyle, bo do konkretnych działań ogólnokrajowych potrzebna jest jedność, która po "sprytnym dobrze osób funkcyjnych" w kraju podzieliło kraj na dwa obozy jak w polityce partyjnej.

Offline roberto998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #290 dnia: Luty 06, 2018, 22:17:25 »
Nich Związki zrobią to samo co może Unia Europejska i NATO jak chcą się sprzeciwić ... czyli wyrazić głębokie zaniepokojenie

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #291 dnia: Luty 06, 2018, 22:35:34 »
Panowie a może po prostu chodziło o to
Cytuj
U mnie jeden z dowódców złożył raport o przejście na zmianę, drugi szykuje o przejście na emeryturę.
Wszak to stanowiska mianowane trudne do ruszenia,  intratne dające kolejny przyczółek władzy na pewno znajdą się na nie chętni  wypatrujący swych szans którzy bardziej ochoczo będą wprowadzać zamysły KG.  Dalej tą metodą naczelnicy i inni funkcyjni aż wszyscy będziemy stanowić jedną poprawnie myślącą drużynę.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #292 dnia: Luty 06, 2018, 23:22:19 »
Panowie a może po prostu chodziło o to
Cytuj
U mnie jeden z dowódców złożył raport o przejście na zmianę, drugi szykuje o przejście na emeryturę.
Wszak to stanowiska mianowane trudne do ruszenia,  intratne dające kolejny przyczółek władzy na pewno znajdą się na nie chętni  wypatrujący swych szans którzy bardziej ochoczo będą wprowadzać zamysły KG.  Dalej tą metodą naczelnicy i inni funkcyjni aż wszyscy będziemy stanowić jedną poprawnie myślącą drużynę.
co do cytatu : A może ci dwaj przywołani dowódcy JRG odchodzą bo im ktoś (KG??) pierwszy raz w ich życiu zawodowym smycz założył ? Może do tej pory tak jak w jednej z dużych komend d-cy JRG kilka lat temu niektórych d-ców JRG trudno było spotkać w siedzibie JRG bo zawsze byli w terenie załatwiać coś dla JRG (czytaj: robili prywatę w czasie swojej pracy) ? A może ktoś nareszcie wprowadził d-com JRG system pracy który oni już od dawna testowali czyli przychodzili na dwie zmiany - jeden od rana do południa, a drugi od południa do 15.30 ? I świat takim dowódcom zaczął się walić na głowę.

Co do dalszej Twojej wypowiedzi: dobrze wiemy, że d-cy JRG są od wykonywania poleceń płynących z góry. Dobrze wiemy, że czy to będzie d-ca szczerze nielubiący "dobrej zmiany" czy przez tą zmianę wstawiony na stołek to i ten i ten muszą słuchać się swojego 01 i realizować multum poleceń nieraz bzdurnych schodzących z góry. Natomiast najgorsi zawsze będą tacy "trący nogami" dla których bez znaczenia jest: czy opcja obecnej władzy czy "poprzedniej koalicji POPSL" - co za różnica, ja tyle lat byłem niedoceniany, pomijany to teraz im pokażę. I zapisuje się taki na dodatek do ZZ wiadomo jakiego...
pozdrawiam

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #293 dnia: Luty 07, 2018, 00:22:24 »
Tak ty cieszysz się z ich smyczy,  oni będą się cieszyć z twojego homonta, komendanci z naszego maneża, a miłościwie nam panujący ( niezależnie od opcji aktualnie sprawującej władzę)  z dobrze naoliwionej maszynki która sama z siebie odgaduje co i jak by dobrze wyglądało  i uwierz że wyścig na pomysły wśród chcących się wykazać dopiero nabiera rozpędu.
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2018, 00:30:15 wysłana przez pb11 »

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #294 dnia: Luty 07, 2018, 07:34:20 »
Cytuj
A może ci dwaj przywołani dowódcy JRG odchodzą bo im ktoś (KG??) pierwszy raz w ich życiu zawodowym smycz założył ? Może do tej pory tak jak w jednej z dużych komend d-cy JRG kilka lat temu niektórych d-ców JRG trudno było spotkać w siedzibie JRG bo zawsze byli w terenie załatwiać coś dla JRG (czytaj: robili prywatę w czasie swojej pracy)?
Nie będę się rozpisywał, ale oj, zdziwiłbyś się jak bardzo się mylisz. Nic z Twojej teorii nie pokrywa się z opisywaną przeze mnie sytuacją.
Może po prostu normalni, uczciwi ludzie mają dość traktowania ich przez kogoś (KG??) jak gówniarzy? Ciągłego dokładania obowiązków zupełnie nieużyteczych dla służby (do tych użytecznych nic nie mam)? Rozwalania życia rodzinnego?

Offline rastafarai

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #295 dnia: Marzec 30, 2018, 14:45:46 »
W czterech województwach naprzemienny tok przedłużony w KP/KM III, IV i V kat. do 1 czerwca, uwaga, w celu dalszego diagnozowania potrzeb w tym zakresie, czy jakoś tak  :rofl:

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #296 dnia: Marzec 30, 2018, 15:50:12 »
W których województwach Dowództwo będzie tak wyróżnione ???
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2018, 16:05:12 wysłana przez youngfireman »

Offline rastafarai

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #297 dnia: Marzec 30, 2018, 16:28:48 »
Śląskie i chyba bo nie pamiętam Lubelskie Zachodniopomorskie i Świętokrzyskie, na 100% śląskie

Offline strazak2017

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #298 dnia: Marzec 31, 2018, 09:41:41 »
W świętokrzyskim cisza o wprowadzeniu po 6 kwietnia. Dowódca mówił, że mu nic w tym temacie nie wiadomo i że d-cy są nastawieni negatywnie. Ciekawe co tylko odpiszą  komendanci.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #299 dnia: Marzec 31, 2018, 10:01:53 »
W świętokrzyskim cisza o wprowadzeniu po 6 kwietnia. Dowódca mówił, że mu nic w tym temacie nie wiadomo i że d-cy są nastawieni negatywnie. Ciekawe co tylko odpiszą  komendanci.
Po 8 kwietnia...U mnie komendanci są przychylnie nastawieni i gdyby od nich to zależało na 100 % przedłużyliby.