Autor Wątek: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!  (Przeczytany 172576 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #250 dnia: Styczeń 22, 2018, 21:52:50 »
jeszcze nie ale to kwestia czasu, jak już się zabrał za 11 i 12 to zaraz zejdzie na dół. Już dawno był wywiad z KG w PP że będzie dążył do tego aby strażak "nie musiał" dorabiać.. jak widać do tego dąży. Po trupach do celu :wall:
To rozpierdolił czy nie?
"Nie musiał" nie równa się "Nie może"
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strażol1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #251 dnia: Styczeń 22, 2018, 21:55:02 »
Zrobi tak, że nie będzie mógł dorobić bo system pracy nie będzie mu na to pozwalał .. według mnie kwestia czasu

Offline StAsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #252 dnia: Styczeń 22, 2018, 22:03:21 »
Ale mi podwyżka zobacz ile tak faktycznie dostajemy netto z tych wielkich podwyżek ??? Wszystko drożeje w sklepach szybciej niż ta podwyżka. Zobacz ile prywatne firmy dokładają co roku !!!  A tu wielkie chwalenie w mediach 607 brutto w 3 lata z czego dla zwykłego niecałe 500 brutto wyjdzie 

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #253 dnia: Styczeń 22, 2018, 22:17:40 »
 Z niewolnika nie ma pracownika. Jak rozwalą nam system będzie to co w policji, 15 lat i ema. Nowi będą odchodzić (rzucać papierami) bo szybko się połapią że w takiej formacji życie sobie zmarnują. Niech dadzą nam spokój i spokojnie dorabiać kto chce, żeby rodzinie zapewnić co trzeba.

Na stanowiska 12 lub 11 kto będzie chciał przejść? Nikt. Na wypłacie max 500 zł więcej które wlejesz do baku żeby dojeżdżać do JRG. Jeszcze te popołudnia... Pół miesiąca na dyżurze itd

Eqinox wiesz co? Piszesz sprzęt z ustawy modernizacyjnej i z UE. Mogę jechać taczką z odcinkami ( w przenośni oczywiście) ale żebym nie musiał dorabiać na te podwyżki cen.

Rozumiem dodatkowe szkolenia, nacisk na wiedzę i profesjonalizm ale wydaje mi się, że nie tędy droga. Gdy wszystko pójdzie w tym kierunku, łapię 15 i mnie nie ma.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2018, 12:31:20 wysłana przez lampard »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #254 dnia: Styczeń 22, 2018, 22:20:23 »
Eqinox wiesz co? Piszesz sprzęt z ustawy modernizacyjnej i z UE. Mogę jechać taczką z odcinkami ( w przenośni oczywiście) ale żebym nie musiał dorabiać na te podwyżki cen.
Ale ja mam zdanie takie jak ty, że można jechać do zdarzenia taczką byle za dobre pieniądze i wiesz ile bojów stoczyłem na tym forum z fanami idiotycznych standaryzacji gdzie prądownic na pierwszym jest dwa razy tyle co strażaków w obsadzie. A punkty te wymieniłem tylko po to by pokazać że 01 nie jest taki zły jak go malują turbo strażacy. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #255 dnia: Styczeń 23, 2018, 00:58:22 »
Eqinox, jak już relacjonujesz naradę z SGSP i tak popierasz swojego kumpla 01, to oświeć łaskawie kolegów jakie najjaśniejszy ma zdanie o strażakach z JRG o mniejszej liczbie wyjazdów...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #256 dnia: Styczeń 23, 2018, 06:18:38 »
Eqinox, jak już relacjonujesz naradę z SGSP i tak popierasz swojego kumpla 01, to oświeć łaskawie kolegów jakie najjaśniejszy ma zdanie o strażakach z JRG o mniejszej liczbie wyjazdów...
Powiem Ci tak, na naradzie nie byłem więc oświeć mnie a ja postaram się te słowa szybko potwierdzić.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #257 dnia: Styczeń 23, 2018, 08:01:59 »
Eqinox, jak już relacjonujesz naradę z SGSP i tak popierasz swojego kumpla 01, to oświeć łaskawie kolegów jakie najjaśniejszy ma zdanie o strażakach z JRG o mniejszej liczbie wyjazdów...
Im mniej wyjazdów tym mniejsze pieniądze...

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #258 dnia: Styczeń 23, 2018, 09:34:34 »
To jeszcze nie wszystko - w ocenie naszego najjaśniejszego w małych JRG ch... się robi - tylko leżenie i byczenie się i za dużo czasu na wszystko. No i oczywiście jak się nie robi to nie ma co liczyć na kasę - "wysoki motywacyjny? niby za co?!"
Wysłałbym tego pie... ignoranta w środku nocy do zdarzenia z kilkoma samochodami, ludźmi uwięzionymi w środku, płaczącymi dzieciakami itd., z 6 ludźmi do dyspozycji, gdzie można liczyć tylko na OSP, która będzie nie wcześniej niż za 25 min... ciekawe jakby się mistrz strategii i planowania sprawdził...
Pierdolenie o dużych JRG -szczególnie w dużych miastach że mają tak ciężko to paranoja - np w Warszawie - w ciągu 10 min można na miejscu mieć niemal każdą ilość sprzętu i ludzi. Do tego warto policzyć średnie ilości zdarzeń na JRG w większych miastach - wychodzą dużo niższe niż w przeciętnej powiatówce. Oczywiście są jednostki które mają zdecydowanie więcej wyjazdów niż reszta, ale w mieście nigdy nie są same - zawsze mają w odwodzie kolegów z sąsiedniej JRG którzy błyskawicznie mogą pomóc. W małej powiatówce tego NIE MA i nie będzie.
Jak to mówią wszędzie dobrze gdzie nas nie ma - każde miejsce ma swoją specyfikę tylko trzeba ją dostrzegać - nasz emeryt dawno stracił wzrok.
Całość dopełnia ciągłe przeświadczenie że jest "oszukiwany" przez komendantów - że nie piszą o motywacyjne tylko dają nagrody ;) Pajac zapomniał że mają taką możliwośc i nikt o zdrowych zmysłąch nie będzie wypisywał pism ch... wie gdzie żeby ludziom dać pare złotych!

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #259 dnia: Styczeń 23, 2018, 10:26:47 »
Eqinox, jak już relacjonujesz naradę z SGSP i tak popierasz swojego kumpla 01, to oświeć łaskawie kolegów jakie najjaśniejszy ma zdanie o strażakach z JRG o mniejszej liczbie wyjazdów...
Im mniej wyjazdów tym mniejsze pieniądze...
O ile to prawda to jak to mówił prywatnie nasz 11 kilka tygodni temu - jeszcze się zdziwicie jak zamiast podwyżki dodatków służbowych za rok ,dwa lata będzie ich regulacja, dla niektórych w dół. Dodatek służbowy tak ale dla jrg gdzie są grupy specjalistyczne, tak ale dla jrg o najwyższych kategoriach, tak ale dla osób decyzyjnych obarczonych odpowiedzialnością a nie dla zwykłych szwejów.
pozdrawiam
ps.
kolego wikson i inni strażacy w czynnej służbie - proponuję delikatniej z epitetami do naszego 01KG czy też innych wysokich przełożonych. Bo jeszcze do Ciebie dojdą ktoś ty i postępowanie dyscyplinarne Ci zrobią..... 

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #260 dnia: Styczeń 23, 2018, 18:33:35 »
Im mniej wyjazdów tym mniejsze pieniądze...
Ale tak już od dawna w straży jest gdyż w wiekszości województw im niższa kategoria KM/KP tym niższa średnia przyznana w KW.
O ile to prawda to jak to mówił prywatnie nasz 11 kilka tygodni temu - jeszcze się zdziwicie jak zamiast podwyżki dodatków służbowych za rok ,dwa lata będzie ich regulacja, dla niektórych w dół. Dodatek służbowy tak ale dla jrg gdzie są grupy specjalistyczne, tak ale dla jrg o najwyższych kategoriach, tak ale dla osób decyzyjnych obarczonych odpowiedzialnością a nie dla zwykłych szwejów.
pozdrawiam
ps.
kolego wikson i inni strażacy w czynnej służbie - proponuję delikatniej z epitetami do naszego 01KG czy też innych wysokich przełożonych. Bo jeszcze do Ciebie dojdą ktoś ty i postępowanie dyscyplinarne Ci zrobią..... 
A ja jestem za... Czemu ludzie co ognia w straży nie widzieli (nie wliczam SK) mogą mieć wyższe dodatki niż d-cy zmian, d-cy grup specjalistycznych... W ogóle paranoją jest, że stanowiska kwatermistrza, kadrowej i księgowej są mundurowe. Wziąć się z jajem za ucywilnianie zamiast 500 nowych etatów mundurowych załatwić 300 cywilnych, mundurowe na PB a cywili do biura.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #261 dnia: Styczeń 23, 2018, 18:57:01 »
Im mniej wyjazdów tym mniejsze pieniądze...
Ale tak już od dawna w straży jest gdyż w wiekszości województw im niższa kategoria KM/KP tym niższa średnia przyznana w KW.
Co wy gadacie.. Im mniej wyjazdów tym mniejsze pieniądze?
To porównajmy dodatki służbowe w miastach Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Poznań i Szczecin. Z małymi komendami nieznajdującymi się w okolicy. I znajdziemy odwrotną zależność. Im więcej wyjazdów, a nie daj boże jeszcze grupa specjalistyczna w komendzie to mniejsze zarobki.
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #262 dnia: Styczeń 23, 2018, 18:59:10 »
Co wy gadacie.. Im mniej wyjazdów tym mniejsze pieniądze?
To porównajmy dodatki służbowe w miastach Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Poznań i Szczecin. Z małymi komendami nieznajdującymi się w okolicy. I znajdziemy odwrotną zależność. Im więcej wyjazdów, a nie daj boże jeszcze grupa specjalistyczna w komendzie to mniejsze zarobki.
Poważnie Ci mowie średnia jest wyższa w największych KM a to, że są duże biura, dużo naczelników i 01 ma w nosie PB to inna sprawa. Kasy na etat ma nawet o 200 zł więcej.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #263 dnia: Styczeń 23, 2018, 20:35:55 »
Co wy gadacie.. Im mniej wyjazdów tym mniejsze pieniądze?
To porównajmy dodatki służbowe w miastach Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Poznań i Szczecin. Z małymi komendami nieznajdującymi się w okolicy. I znajdziemy odwrotną zależność. Im więcej wyjazdów, a nie daj boże jeszcze grupa specjalistyczna w komendzie to mniejsze zarobki.
Poważnie Ci mowie średnia jest wyższa w największych KM a to, że są duże biura, dużo naczelników i 01 ma w nosie PB to inna sprawa. Kasy na etat ma nawet o 200 zł więcej.
Owszem tu grzechem byłoby się nie zgodzić. Więc im więcej wyjazdów tym większe zarobki, aleeee.. pracowników 8-godzinnych, a nie strażaków będących w PB. Bo strażak im w większym mieście pracuje, im więcej wyjazdów na jednostce na której pracuje.. tym zarabia mniej! :) Także, zmiany powinny nastąpić i to jest słuszny kierunek.
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline gorexpl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #264 dnia: Styczeń 23, 2018, 20:55:39 »
Poważnie Ci mowie średnia jest wyższa w największych KM a to, że są duże biura, dużo naczelników i 01 ma w nosie PB to inna sprawa. Kasy na etat ma nawet o 200 zł więcej.

To nieprawda. Nawet podwójnie.
1. Sprawdź średnie - nie ma takiej reguły. Przynajmniej u mnie w województwie.
2. Strażacy w KM w podziale zarabiają więcej bo wysokie stołki rozkładają się na więcej ludzi w komendzie. Im więcej etatów tym więcej zarabia podział...To logika....

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #265 dnia: Styczeń 23, 2018, 21:06:06 »
1. Sprawdź średnie - nie ma takiej reguły. Przynajmniej u mnie w województwie.
Dwa z wymiennych województw przez kol. zeroberto widziałem tabele nawet jedno z nich ma moim zdaniem największe rozbieżności w kraju na korzyść miasta wojewódzkiego! Jeśli można prosić PM jakie województwo to wydobędę tabele średnich...
2. Strażacy w KM w podziale zarabiają więcej bo wysokie stołki rozkładają się na więcej ludzi w komendzie. Im więcej etatów tym więcej zarabia podział...To logika....

Skończyłem z tobą dyskusję w tym temacie bo masz pojecie jak ja o lotniskowcach... Średnia daje budżet na płace i nic więcej średnia razy liczba etatów...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline gorexpl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #266 dnia: Styczeń 23, 2018, 21:48:49 »
:D to może prościej, żebyś nie musiał na nowe studia iść  :rofl:

Jak masz dobrze płatne stołki: powiedzmy 01,02, 05 ,11 i 12. A etatów powiedzmy 47. To pensja w podziale będzie powiedzmy X.

Teraz drugi przykład komendy większej z tą samą średnia. Stołki wysokopłatne 01,02, 05 w JRG 1- 11 i 12 w JRG 2 -11 i 12. Etatów powiedzmy 82 (47 i druga JRG 35). Pensja w podziale Y.
Jak myślisz pensja w podziale będzie większa w komendzie większej czy mniejszej?
Moim zdaniem Y >>X.
Kumasz?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #267 dnia: Styczeń 23, 2018, 21:54:35 »
:D to może prościej, żebyś nie musiał na nowe studia iść  :rofl:

Jak masz dobrze płatne stołki: powiedzmy 01,02, 05 ,11 i 12. A etatów powiedzmy 47. To pensja w podziale będzie powiedzmy X.

Teraz drugi przykład komendy większej z tą samą średnia. Stołki wysokopłatne 01,02, 05 w JRG 1- 11 i 12 w JRG 2 -11 i 12. Etatów powiedzmy 82 (47 i druga JRG 35). Pensja w podziale Y.
Jak myślisz pensja w podziale będzie większa w komendzie większej czy mniejszej?
Moim zdaniem Y >>X.
Kumasz?
Dodaj że w KM technik ma 1500 zł dodatku a d-ca JRG 2000 :D i całe twoje liczenie huj strzeli a w powiecie malutkim wszyscy wszystko wiedzą :P I technik 500 dowódca JRG ma 1200 :D
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline StAsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #268 dnia: Styczeń 23, 2018, 21:55:31 »
:D to może prościej, żebyś nie musiał na nowe studia iść  :rofl:

Jak masz dobrze płatne stołki: powiedzmy 01,02, 05 ,11 i 12. A etatów powiedzmy 47. To pensja w podziale będzie powiedzmy X.

Teraz drugi przykład komendy większej z tą samą średnia. Stołki wysokopłatne 01,02, 05 w JRG 1- 11 i 12 w JRG 2 -11 i 12. Etatów powiedzmy 82 (47 i druga JRG 35). Pensja w podziale Y.
Jak myślisz pensja w podziale będzie większa w komendzie większej czy mniejszej?
Moim zdaniem Y >>X.
Kumasz?
Zgadzam się z kolegą w 100%

Offline StAsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #269 dnia: Styczeń 23, 2018, 22:03:44 »
:D to może prościej, żebyś nie musiał na nowe studia iść  :rofl:

Jak masz dobrze płatne stołki: powiedzmy 01,02, 05 ,11 i 12. A etatów powiedzmy 47. To pensja w podziale będzie powiedzmy X.

Teraz drugi przykład komendy większej z tą samą średnia. Stołki wysokopłatne 01,02, 05 w JRG 1- 11 i 12 w JRG 2 -11 i 12. Etatów powiedzmy 82 (47 i druga JRG 35). Pensja w podziale Y.
Jak myślisz pensja w podziale będzie większa w komendzie większej czy mniejszej?
Moim zdaniem Y >>X.
Kumasz?
Dodaj że w KM technik ma 1500 zł dodatku a d-ca JRG 2000 :D i całe twoje liczenie huj strzeli a w powiecie malutkim wszyscy wszystko wiedzą :P I technik 500 dowódca JRG ma 1200 :D
I tu sie mylisz eqinox. Słabą masz wiedze jeśli chodzi o dodatki służbowe
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2018, 22:07:13 wysłana przez StAsp »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #270 dnia: Styczeń 23, 2018, 22:07:32 »
I tu sie mylisz
Chłopie ty nie wiesz jak się liczy dodatek służbowy.... I będziesz mnie pouczać?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline gorexpl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #271 dnia: Styczeń 23, 2018, 22:08:01 »
Dodaj że w KM technik ma 1500 zł dodatku a d-ca JRG 2000 :D i całe twoje liczenie huj strzeli a w powiecie malutkim wszyscy wszystko wiedzą :P I technik 500 dowódca JRG ma 1200 :D

Wiesz. Ja wiem. A Ty masz przed sobą średnie i myślisz że wiesz .....

Znajdź frajera co przyjdzie na technika z dodatkiem 500  :rofl:

Offline StAsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #272 dnia: Styczeń 23, 2018, 22:11:57 »
I tu sie mylisz
Chłopie ty nie wiesz jak się liczy dodatek służbowy.... I będziesz mnie pouczać?
Ale kwoty znam w przeciwieństwie do ciebie  :rofl:
I wiem o tym ze w km lepsza kasa  :rofl:

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #273 dnia: Styczeń 23, 2018, 23:34:24 »
Panowie spokojnie wysokość paragrafu płacowego określa średnia x etat i tylko tyle można mieć i  wydać na płace . Natomiast samo wykorzystanie środków z paragrafu płacowego i ich rozdział to zupełnie inna bajka. Odgrywają tu rolę grupy zaszeregowania,  wakaty ( które także rzutują na średnią ) , średni staż wysługi w danej KP , stopień ukadrowienia, itp .   Średnia na etat tak naprawdę niewiele obrazuje i  o niczym nie mówi i aby twierdzić że gdzieś się zarabia na tej czy tamtej grupie więcej bo tu i tam średnia jest jaka jest, to wyciąganie wniosków z niepełnych informacji ,które nierzetelnie obrazują problem.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #274 dnia: Styczeń 24, 2018, 06:25:29 »
Panowie spokojnie wysokość paragrafu płacowego określa średnia x etat i tylko tyle można mieć i  wydać na płace . Natomiast samo wykorzystanie środków z paragrafu płacowego i ich rozdział to zupełnie inna bajka. Odgrywają tu rolę grupy zaszeregowania,  wakaty ( które także rzutują na średnią ) , średni staż wysługi w danej KP , stopień ukadrowienia, itp .   Średnia na etat tak naprawdę niewiele obrazuje i  o niczym nie mówi i aby twierdzić że gdzieś się zarabia na tej czy tamtej grupie więcej bo tu i tam średnia jest jaka jest, to wyciąganie wniosków z niepełnych informacji ,które nierzetelnie obrazują problem.
Pokazuje jeśli ktoś ma większy budżet to może wydać więcej nie oznacza, że musi. Biedny bogatemu nie podskoczy :D
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.