Autor Wątek: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!  (Przeczytany 172639 razy)

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #200 dnia: Styczeń 19, 2018, 09:19:44 »
Temat "prywaty" rozwiązałem ponad dziesięć lat temu. Po prostu na służbie nawet nie wypastuję prywatnych butów służbową pastą. Polecam całkowicie się uniezależnić od napraw, mycia pojazdów i innych, nawet służb nie zamieniam, a niczego ponad obowiązki wam nie będą w stanie narzucić.

co ma "prywata" do tego żeby człowiek będący na służbie mógł odpocząć i zjeść kolację po całym dniu robienia ABSURDALNYCH nic nie wnoszących do służby rzeczy, typu zamiana miejscem sprzętu w skrytkach tylko po to żeby kolejne zmiany mogły to przestawić z powrotem bo jednak "nie pasuje"... Nie wspominając o organizacji ćwiczeń wieczornego doskonalenia zawodowego w błocie tak by upier*** jak najwięcej sprzętu...

Bardzo nie na miejscu jest to stwierdzenie...

Zwłaszcza, że obecne przepisy dały duże pole do manewru  pewnym osobom....

i nikt tu nie mówi o prywacie, a o chwili odpoczynku, bo jednak kilkanaście godzin na nogach swoje robi....
nie wspominając już o wyjazdach...

Ty się chłopaku nie spinaj. Poruszyłem temat prywaty dlatego iż były takie posty. Ktoś je usunął zanim przeczytałeś. Ot i cała filozofia. To, że masz dowódców komuchów i debili to tobie bardzo współczuję.

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #201 dnia: Styczeń 19, 2018, 11:10:47 »
    To nie istotne , kto ile lat służy i zajmuje stołek 11 lub 12 , co ma do tego komunizm - chyba ze jako synonim robienia "nic" tylko po to aby coś się działo - po prostu jak ktoś ma chore ambicje , bo ma "zryty beret" niezależnie od wieku i stażu pracy i chce robić karierę wysiłkiem fizycznym i potem innych , to czytamy o komendach gdzie zjeść jak człowiek nie ma czasu i " podrapać się w tyłek również. Człowiek nie maszyna, jeden może więcej wytrzymać niż pozostali , ale oprócz regeneracji siły fizycznej jest jeszcze samopoczucie psychofizyczne ( nie chodzi oczywiście o alkohol) lecz czyste ludzkie wku... na taki stan rzeczy.
    Co zrobi 11,12, 01,02 jak parę osób ze zmiany piep.... hełmem o ziemie wieczorowa porą po kolejnych tego dnia ćwiczeniach bo po prostu mają dość.
    Najwyraźniej w K(waterze) G(łównej) , ktoś szkodzi, mocno szkodzi.....

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #202 dnia: Styczeń 19, 2018, 13:27:41 »
strażak na służbie to nie tylko sprawność fizyczna,nawet największego osiłka idzie zaje..... psychicznie, a to jest dużo gorsze, bo strażak wykończony psychicznie jadący do akcji kompletnie nie będzie myślał racjonalnie ,ma wszystko w dupie, złości przeleje na poszkodowanych,nie mówiąc o samej atmosferze pracy w zespole,byle tylko służba minęła i  do domu,w domu też co poniektórzy wyżyją sie na rodzinie, no ale cóż sami sobie zgotowaliśmy ten los

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #203 dnia: Styczeń 19, 2018, 19:02:21 »
A u nas jest tak jak nie do pomyślenia w innych województwach czy nawet miastach w tym samym województwie. Kontrole z KW co najmniej 4-5 w ciągu rok na każdej zmianie, wyjazdów łącznie z osp ok. 1900, remonty idą pełną parą prawie cały rok, gipsy, płytki, malowanie o mniejszych pracach nie wspomnę. Wygląda to tak, że strażak u...bany w farbie, gipsie wyjeżdża do zdarzenia, ma oczywiście czas na obiad, ale priorytet to remonty. Dodam jedynie, że do prac dodatkowych idą wszyscy ale wybrani dostają dodatki motywacyjne. Czy to normalne? Bo wydaje mi się, że nie.....
Mnie tu nic nie zdziwiło.
Jak wypadają inspekcje, skoro cały czas robicie? 

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #204 dnia: Styczeń 19, 2018, 19:21:47 »
A u nas jest tak jak nie do pomyślenia w innych województwach czy nawet miastach w tym samym województwie. Kontrole z KW co najmniej 4-5 w ciągu rok na każdej zmianie, wyjazdów łącznie z osp ok. 1900, remonty idą pełną parą prawie cały rok, gipsy, płytki, malowanie o mniejszych pracach nie wspomnę. Wygląda to tak, że strażak u...bany w farbie, gipsie wyjeżdża do zdarzenia, ma oczywiście czas na obiad, ale priorytet to remonty. Dodam jedynie, że do prac dodatkowych idą wszyscy ale wybrani dostają dodatki motywacyjne. Czy to normalne? Bo wydaje mi się, że nie.....
jakoś nie chce mi się wierzyć w te kontrole z KW. To by znaczyło że u Ciebie w jrg jest ich 12-15 w ciągu roku. Czyli albo coś się u was w jrg wydarzyło, jakaś zmoka, albo KW jeździ do wszystkich jrg po tyle razy a to raczej niemożliwe. Rozumiem sprawy dotyczące remontów, malowań ale w odpowiednim zakresie za "wzajemnym zrozumieniem". Zobaczcie swoje zakresy obowiązków -jak by mi ktoś kazał pomalować ścianę bez mojej zgody to byłoby to ostatnie malowanie które wykonałem na jrg (wszystko do poprawy). Prace dodatkowe, dla wszystkich ? O czym jest mowa ? Niestety na takich "władców" folwarków lekarstwem stają się ZZ.
pozdrawiam

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #205 dnia: Styczeń 20, 2018, 05:44:44 »
@Peterek na Śląsku kontrole z KW do tej pory na JRG były tak średnio raz na miesiąc/dwa miesiące, więc bez problemu wychodziło przynajmniej 6 kontroli w roku na zmianie i to bez wyjątku jeśli chodzi o komendy. Dopiero teraz się to zmienia i kontrole mają być rzadsze ale dłuższe i bardziej szczegółowe.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #206 dnia: Styczeń 22, 2018, 18:15:16 »
Panowie po naradzie w SGSP jestem prawie pewny, że:
- 11 i 12 będą chodzić na zmiany na stałe,
- zostanie im ograniczone dodatkowe zarobkowanie,
- będzie próba wprowadzenia nowego/starego wymiaru czasu służby PB zwanego co 10 wolna. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #207 dnia: Styczeń 22, 2018, 18:21:21 »
Panowie po naradzie w SGSP jestem prawie pewny, że:
- będzie próba wprowadzenia nowego/starego wymiaru czasu służby PB zwanego co 10 wolna. 

No nie ! To już totalny dramat ...
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #208 dnia: Styczeń 22, 2018, 18:26:28 »
No nie ! To już totalny dramat ...
Spokojnie tego się nie da prawnie ugryźć  :rofl: :rofl: :rofl: 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline StAsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #209 dnia: Styczeń 22, 2018, 18:39:07 »
No nie ! To już totalny dramat ...
Spokojnie tego się nie da prawnie ugryźć  :rofl: :rofl: :rofl:
Nadgodziny płatne jak w normalnej firmie i wszystko zalatwione ludzie będą przychodzić

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #210 dnia: Styczeń 22, 2018, 18:41:48 »
Nadgodziny płatne jak w normalnej firmie i wszystko zalatwione ludzie będą przychodzić
Chłopie proszę Cię nie kompromituj się. Jeśli ci wzrośnie norma godzin do 216 miesięcznie to żadnych nadgodzin miał nie będziesz!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline StAsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #211 dnia: Styczeń 22, 2018, 18:43:01 »
Przecież nie może

Offline StAsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #212 dnia: Styczeń 22, 2018, 18:44:01 »
Nadgodziny płatne jak w normalnej firmie i wszystko zalatwione ludzie będą przychodzić
Chłopie proszę Cię nie kompromituj się. Jeśli ci wzrośnie norma godzin do 216 miesięcznie to żadnych nadgodzin miał nie będziesz!
Unia nie pozwoli pomyśl

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #213 dnia: Styczeń 22, 2018, 18:48:49 »
Przecież nie może
Nie wydaje ci się, że gdyby chciał płacić normalnie za nadgodziny to by porostu podniósł stawkę a nie kombinował z normatywem czasu służby.
Unia nie pozwoli pomyśl
W tym temacie każdy kraj sam decyduje np. w Holandii kiedyś obowiązywał 4 dniowy tydzień pracy (29h) nie wiem czy dalej obowiązuje. Popatrz jak to się kształtuje na świecie:
http://stats.oecd.org/Index.aspx?DatasetCode=ANHRS
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline StAsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #214 dnia: Styczeń 22, 2018, 18:50:23 »
Pokaż mi w polsce firme gdzie normatyw to 216 godzin

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 484
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #215 dnia: Styczeń 22, 2018, 18:51:16 »
Eqinox to wracamy do czasów, nie wnoszę Uwag.?

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #216 dnia: Styczeń 22, 2018, 18:55:11 »
Eqinox to wracamy do czasów, nie wnoszę Uwag.?
Taką sobie wcinkę na forum zrobiłem bo wiedziałem że się wam spodoba :D
Ale naprawdę była o tym mowa w SGSP na odprawie kadry kierowniczej.
Pokaż mi w polsce firme gdzie normatyw to 216 godzin
Z tobą dyskusja jak z moim psem jak się uprze to jak osioł, pokaż mi firmę, która płaci 60% przeciętnej stawki za nadgodziny?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #217 dnia: Styczeń 22, 2018, 18:56:12 »
Przychodząc na nadgodziny, przecież jesteśmy krzywdzeni... nawet jak podniosą stawkę nadgodzin to ja chętnie za nie podziękuję, ponieważ jestem w stanie dużo więcej przynieść z drugiej roboty. Gdybym jeszcze miał do swojej jednostki 5-10km to pół biedy. Niestety śmigam 80km i muszę jeszcze doliczać dojazd 1h po służbie, co bardzo mi zaburza plan drugiej pracy. Zaraz zostanę pewnie zlinczowany, że dodatkowy zarobek, straż do mój chlebodawca itp. Może i tak, ale straż mi nie spłaci w całości kredytu, nie opłaci mieszkania, nie zatankuje samochodu i nie zostawi mi na przyjemności... przykre jest to że cofamy się dwadzieścia kilka lat do tyłu, gdzie ludzie uciekali ze straży do PKS, albo polmozbytu, bo zarabiali tam więcej i mieli spokojniejszą robotę. This is Poland/Sparta...
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline StAsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #218 dnia: Styczeń 22, 2018, 18:57:58 »
Eqinox widzisz juz te "tłumy" chętnych do psp którzy dostają mniej niż najnizsza krajowa ??? Pomyśl zanim coś napiszesz

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #219 dnia: Styczeń 22, 2018, 19:01:22 »
Panowie po naradzie w SGSP jestem prawie pewny, że:
- 11 i 12 będą chodzić na zmiany na stałe,
- zostanie im ograniczone dodatkowe zarobkowanie,
- będzie próba wprowadzenia nowego/starego wymiaru czasu służby PB zwanego co 10 wolna.
No nie ! To już totalny dramat ...
Spokojnie tego się nie da prawnie ugryźć  :rofl: :rofl: :rofl:
A dlaczego ? A kto mówi o zwiększaniu normatywu godzin do przepracowania ? A system pracy czterozmianowy dwunastogodzinny to nie wychodzi, że strażak będzie miał co ok. 10 wolną służbę jak przeliczając 9 razy 24 godz będzie fizycznie w służbie ? I wolna wypadnie coś raz na kwartał albo więcej ?
pozdrawiam

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 484
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #220 dnia: Styczeń 22, 2018, 19:05:41 »
To że dowódcy zostają na stałe na dwie zmiany to było pewne, to że będzie zakaz dodatkowego zarobkowania dla wszystkich w ciągu dwóch następnych lat przeczuwam jakiś czas, także żadnych niespodzianek.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #221 dnia: Styczeń 22, 2018, 19:07:24 »
A dlaczego ? A kto mówi o zwiększaniu normatywu godzin do przepracowania ? A system pracy czterozmianowy dwunastogodzinny to nie wychodzi, że strażak będzie miał co ok. 10 wolną służbę jak przeliczając 9 razy 24 godz będzie fizycznie w służbie ? I wolna wypadnie coś raz na kwartał albo więcej ?
pozdrawiam
O czym ty mówisz? Nie zależnie od systemu ta sama liczba ludzi ma do przepracowania tą samą liczbę godzin i koniec kropka. Jak byś nie kombinował to matematyki nie oszukasz... Wolnego będzie tyle samo.
To że dowódcy zostają na stałe na dwie zmiany to było pewne, to że będzie zakaz dodatkowego zarobkowania dla wszystkich w ciągu dwóch następnych lat przeczuwam jakiś czas, także żadnych niespodzianek.
Nie dla wszystkich z plotek słyszałem PB nie będzie dotyczyć.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 484
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #222 dnia: Styczeń 22, 2018, 19:09:00 »
Spokojnie jeżeli dostaną zakaz dowódcy to my będziemy następni.

Offline StAsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #223 dnia: Styczeń 22, 2018, 19:13:13 »

A dlaczego ? A kto mówi o zwiększaniu normatywu godzin do przepracowania ? A system pracy czterozmianowy dwunastogodzinny to nie wychodzi, że strażak będzie miał co ok. 10 wolną służbę jak przeliczając 9 razy 24 godz będzie fizycznie w służbie ? I wolna wypadnie coś raz na kwartał albo więcej ?
pozdrawiam
[/quote]
Ciekawe jak to widzisz 4 zmiany ? Dcy dodatkowi ?? Juz widze ile osób będzie przenoszonych

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #224 dnia: Styczeń 22, 2018, 19:19:03 »
Ciekawe jak to widzisz 4 zmiany ? Dcy dodatkowi ?? Juz widze ile osób będzie przenoszonych
Nie realne są 4 zmiany.... 33 osoby aby utrzymać stan 7 (3 zmianach) na  muszą przychodzić 8 razy w miesiącu jeśli ktoś spróbuje na tych jednostkach wprowadzić 4 zmianę niezależnie czy system będzie 12 godziny czy 24/72  potrzebować będzie min. 3 etatów, dla jednostki 42 etaty ze stanem min. 9 ludzi potrzeba 4 etaty itd... Wynikać to będzie z bardzo prozaicznych rzeczy jeśli jedna osoba mogła by chodzić na wolne nie jesteśmy w stanie nic zrobić nawet z urlopami nie da się nic zrobić bo wypada jedno chorobowe jedna aspirantka.   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.