Autor Wątek: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!  (Przeczytany 172822 razy)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #175 dnia: Styczeń 08, 2018, 19:44:58 »
zgadzam się z Tobą...

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #176 dnia: Styczeń 08, 2018, 20:47:38 »
No to proszę.Przykład z mojego podwórka i to już z dziś. Godzina 8.01 wyjazd do zdarzenia dwóch zastępów czyli stan zmiany 7 w pełni do roboty. Myślicie Panowie że 11 bo dziś pełni służbę od 7 pojechał z nami do zdarzenia tak jak nakazał na odprawie 01. Chyba jakiś żart że miał odciążyć zmianę i ludzi do pracy. Dalej dowódca zmiany robił to samo jak dotąd. Postaram się ten przykład aby znalazł się w analizie.
Siusiek, może trochę przybliżysz szczegóły wyjazdu. Bo to, że wyjechały 2 zastępy nie oznacza, że nie była to pierdoła. Jeżeli JRG jest przy komendzie, to może d-ca sprawdził u dyżurnego SK do czego pojechały zastępy i stwierdził, że była to pierdoła. Chociaż jeżeli piszesz o analizie z tego konkretnego zdarzenia - to nie wygląda na pierdołę. Ale Ty widzisz tylko swoją stronę medalu, a nie wiesz, bo 11 chyba Ci się nie tłumaczy, dlaczego nie pojechał. Nie bronię go, bo nie znam szczegółów, ale mogły być tematy terminowe (przełom roku), które gdyby zawalił, to miałby bardziej przechlapane, niż za odpuszczenie wyjazdu.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #177 dnia: Styczeń 09, 2018, 09:00:53 »
Niestety sami sobie (a dokładniej KG i KW dla KP) gotujemy ten los. Jak się 5 minut spóźnisz z wysłaniem tabelki, to choćby w tym czasie pół powiatu się paliło to już jest afera. Ja bym pojechał, ale rozumiem też tych, którzy są tuż przed emeryturą i nie chcą podpaść.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #178 dnia: Styczeń 09, 2018, 09:28:36 »
Też zauważyłem tendencję tak w 80% przypadków. Im bliżej emki tym bardziej panika bierze. Tak to jest gdy ludzie są promowani na dane stanowiska a się na nie nie nadają.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #179 dnia: Styczeń 09, 2018, 11:53:14 »
Też zauważyłem tendencję tak w 80% przypadków. Im bliżej emki tym bardziej panika bierze. Tak to jest gdy ludzie są promowani na dane stanowiska a się na nie nie nadają.
Jedni się nadają inni nie, to nie ma większego znaczenia. Nawet jak ktoś się nadaje, to po co mu wpadka tuż przed emką i odejście z niższym dodatkiem?

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #180 dnia: Styczeń 09, 2018, 12:45:02 »
Też zauważyłem tendencję tak w 80% przypadków. Im bliżej emki tym bardziej panika bierze. Tak to jest gdy ludzie są promowani na dane stanowiska a się na nie nie nadają.
Jedni się nadają inni nie, to nie ma większego znaczenia. Nawet jak ktoś się nadaje, to po co mu wpadka tuż przed emką i odejście z niższym dodatkiem?
Tak zwane ryzyko zawodowe (etatowe)


Tydzień pracy na zmiany 11 i 12 za nami. Jak oceniacie pomysł?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2018, 15:45:36 wysłana przez GordonShumway »

Offline mako

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #181 dnia: Styczeń 16, 2018, 20:30:10 »
U mnie spoko. Nikt nie szaleje. A można też dużo spraw przegadać.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #182 dnia: Styczeń 16, 2018, 22:45:24 »
U mnie to nie wypaliło jeszcze choć niby zostało decyzją wojewodzkiego wprowadzone (II kat. komendy). Na 5JRG tylko na trzech jest 11 i 12. Na pozistałych już od pół roku nie można się doczekać zgody KG na proponowanych dowodców. Tam gdzie jest 11 i 12 to w dwóch przypadkach wskoczyło chorobowe długotrwałe.. Kadra z KM nie wyskakuje na JRG. Czyli wszystko po staremu.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #183 dnia: Styczeń 17, 2018, 07:06:52 »
U mnie to nie wypaliło jeszcze choć niby zostało decyzją wojewodzkiego wprowadzone (II kat. komendy).
Czy nie wypaliło to się jeszcze okaże jak twój 01 napisze opinię po pilotażu  :kwit: Bo można napisać na dwa sposoby:
1) W innowacyjny sposób wzmacnia możliwości nadzoru na podległymi strażakami przez co rośnie poziom wyszkolenia oraz zdyscyplinowania...
2) System przy obecnej obsadzie niewydolny, brak jest możliwości zastępowania dowódców przez system 8-godzinny z uwagi na obowiązki służbowe. Nie wpływa na poziom doskonalenia zawodowego ponieważ szkolenia co do zasady odbywają się rano i przedpołudniem. Spowodował to, że dowódca pełniący służbę popołudniu nie będzie uczestniczył w ćwiczeniach na obiektach i szkoleniach realizowanych przez PB przez co spadną jego umiejętności dowodzenia.
Rodzi się tylko jedno pytanie jak się zachowają 01 w powiatach ale jak słyszę jakie modyfikacje wprowadzono w kraju to mogę postawić butelkę dobrego soczku, że zwycięży wazeliniarstwo i wersja nr 1.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #184 dnia: Styczeń 17, 2018, 07:34:41 »
A ja dopowiem jedno. W kilku jednostkach tak się zapędzili komendanci że już dowódcy zmian muszą iść na wolne bo czy to 11 czy 12 będzie pełnił służbę 24 h. Gdzie tu nadzór, gdzie te popoludniowe kontrole OSP kiedy w oczywisty sposób schodzi się już w styczniu z nadgodzin.

Offline strazak2017

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #185 dnia: Styczeń 17, 2018, 10:56:08 »
U mnie jak najbardziej jest OK. Dowódca się nie czepia, każdy robi swoje. Można spokojnie iść do d-cy pogadać na różne tematy.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #186 dnia: Styczeń 17, 2018, 11:24:18 »
 u nas zmiana  nie wielka bo i tak było przesrane tyle tylko, że wypełniamy dzień co do minuty wg regulaminu ,a nawet więcej,no i nawet nie ma kiedy obiadku sklecić, chłopaki zaczynaja przynosić kanapki bo i z odgrzaniem zupy są problemy,do  mikrofali lub palnika cieżko się dopchać,a czasu nie wiele

Online hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #187 dnia: Styczeń 17, 2018, 11:59:15 »
Rozumiem że jesteście aż tak bardzo obciążoną wyjazdami jednostką? Bo nie chce mi sie wierzyć że istnieją jeszcze takie obozy żeby strażak nie mógł zjeść normalnego obiadu...

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #188 dnia: Styczeń 17, 2018, 12:27:39 »
U mnie jak najbardziej jest OK. Dowódca się nie czepia, każdy robi swoje.

"U mnie OK, bo dowódca się nie czepia" - Ciekawa ocena. Nie czepia się - system OK, czepia się - system do d**y.

Można spokojnie iść do d-cy pogadać na różne tematy.

A wcześniej nie można było "spokojnie iść do d-cy pogadać na różne tematy."? Trzeba było aż zmiany systemu?  :gwiazdki:
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #189 dnia: Styczeń 17, 2018, 13:09:29 »
@vade  nie wiem gdzie pracujesz ale jeżeli to prawda to zgłoś do KP I KW bo program dnia jest jasny, u nas dwie godz z szkolenia porannego przeniesiono na popołudnie w które bardzie angażują się , z dowódca jest lepszy kontakt bo jest sam wiec jest bardziej otwarty, udało się omówić kilka spraw które były nie ruszane .... 11 i 12 sami sobie ustalają harmonogram i nie narzekają, dop tez zadowolony bo ma w koszarach jednego więcej raczej plusy, jak narazie (3 kat)

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #190 dnia: Styczeń 17, 2018, 16:46:39 »
@vade, u mnie podobnie, regulamin co do minuty ale tylko te podpunkty, które pasują 11 i 12.  Żeby po 18, 19 chować się po garażu, byle tylko nie nawinąć się dowódcy, jakieś nieporozumienie?  Do tego szef zmiany praktycznie nie ma nic do powiedzenia, bo skoro dowództwo jest do 21 to oni wtedy sobie żądzą zmianą. Doskonalenie zawodowe dwa razy dziennie, rano do 13 i wieczorem dodatkowo po pracach gospodarczych. A wieczorem jesteś wypompowany i liczysz na to, że przynajmniej noc będzie spokojna...

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #191 dnia: Styczeń 17, 2018, 16:53:16 »
Rozumiem że jesteście aż tak bardzo obciążoną wyjazdami jednostką? Bo nie chce mi sie wierzyć że istnieją jeszcze takie obozy żeby strażak nie mógł zjeść normalnego obiadu...

zjeść jak najbardziej można bo przerwa na posiłek jest (wyjazdów nie przewidzimy, a jest ich za ub.rok 2400 ),tylko że  jak 13-stu ludzi wpadnie na jadalnie celem jakiegoś przygotowania czy odgrzania posiłku to wiesz co sie dzieje,a czas ucieka,kiedys jeden przygotowywał dla wszystkich ,no ale musiał by byc zwolniony ze szkoleń co jest nie do pomyślenia ,bo regulamin jest nie ubłagalny,reszta dnia również co do minuty wypełniona i nadzorowana
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2018, 16:57:31 wysłana przez vade »

Offline warta01

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #192 dnia: Styczeń 17, 2018, 18:07:43 »
.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2018, 21:38:02 wysłana przez warta01 »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #193 dnia: Styczeń 17, 2018, 20:06:21 »
@vade, u mnie podobnie, regulamin co do minuty ale tylko te podpunkty, które pasują 11 i 12.  Żeby po 18, 19 chować się po garażu, byle tylko nie nawinąć się dowódcy, jakieś nieporozumienie?  Do tego szef zmiany praktycznie nie ma nic do powiedzenia, bo skoro dowództwo jest do 21 to oni wtedy sobie żądzą zmianą. Doskonalenie zawodowe dwa razy dziennie, rano do 13 i wieczorem dodatkowo po pracach gospodarczych. A wieczorem jesteś wypompowany i liczysz na to, że przynajmniej noc będzie spokojna...
Mój .... w jakich czas my żyjemy.Żeby strażacy chowali się po jednostce do 21? Gdzie to jest...
Cytuj
@vade, u mnie podobnie, regulamin co do minuty ale tylko te podpunkty, które pasują 11 i 12.  Żeby po 18, 19 chować się po garażu, byle tylko nie nawinąć się dowódcy, jakieś nieporozumienie?  Do tego szef zmiany praktycznie nie ma nic do powiedzenia, bo skoro dowództwo jest do 21 to oni wtedy sobie żądzą zmianą. Doskonalenie zawodowe dwa razy dziennie, rano do 13 i wieczorem dodatkowo po pracach gospodarczych. A wieczorem jesteś wypompowany i liczysz na to, że przynajmniej noc będzie spokojna...
Aż nie wierzę.. Doskonalenie dwa razy dziennie? Może macie tak w plecy że Was tak gnębią?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2018, 20:10:03 wysłana przez SIUSIEK »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #194 dnia: Styczeń 17, 2018, 20:08:30 »
Mój .... w jakich czas my żyjemy.Żeby strażacy chowali się po jednostce do 21? Gdzie to jest...
Qrwa trzeci świat czyli wymarzony raj turbo strażaków na stanowiskach...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #195 dnia: Styczeń 17, 2018, 21:31:09 »
Gdybyśmy byli w plecy raczej wychodziłoby to w działaniach albo na inspekcjach... Ale idę o zakład, że znajdzie się więcej jednostek, gdzie tak jest, ale niewielu służących w takowych udziela się na forum. Województwo małopolskie...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2018, 21:49:36 wysłana przez mpolskie »

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #196 dnia: Styczeń 18, 2018, 14:55:16 »
Temat "prywaty" rozwiązałem ponad dziesięć lat temu. Po prostu na służbie nawet nie wypastuję prywatnych butów służbową pastą. Polecam całkowicie się uniezależnić od napraw, mycia pojazdów i innych, nawet służb nie zamieniam, a niczego ponad obowiązki wam nie będą w stanie narzucić.

Offline warta01

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #197 dnia: Styczeń 18, 2018, 23:01:48 »
.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2018, 21:37:27 wysłana przez warta01 »

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #198 dnia: Styczeń 18, 2018, 23:43:17 »
....i nikt tu nie mówi o prywacie, a o chwili odpoczynku, bo jednak kilkanaście godzin na nogach swoje robi....
nie wspominając już o wyjazdach...

I to jest powód dla góry żebyś pracował jak strażacy w UE czyli w systemie 12 godz...  :wall: :wall: :wall: sami sobie gola strzelacie....
EGO = 1 / wiedza

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #199 dnia: Styczeń 19, 2018, 00:01:09 »
Jak czytam to utwierdzam się że jednak pracuję w "raju"... o czym Wy Piszecie? kurcze jednak są jeszcze dziwne jednostki.