Autor Wątek: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!  (Przeczytany 172798 razy)

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #150 dnia: Styczeń 06, 2018, 21:26:52 »
Wiem, ale nic mnie nie dziwi, zwłaszcza pomysły  :rofl:

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.322
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #151 dnia: Styczeń 06, 2018, 21:28:23 »
Wiem, ale nic mnie nie dziwi, zwłaszcza pomysły  :rofl:
Ja mam genialny pomysł Maksie niech nam wypłacą po 100 k zł. zapomogi bezzwrotnej bo nie jesteśmy idiotami :D
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #152 dnia: Styczeń 06, 2018, 21:40:13 »
ja chyba jestem więc nie dostanę  :rofl:

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.322
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #153 dnia: Styczeń 06, 2018, 21:46:20 »
ja chyba jestem więc nie dostanę  :rofl:
k*rwa chce człowiek być miły i nawet to nie wyjdzie  :rofl: :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #154 dnia: Styczeń 07, 2018, 11:07:20 »
Nadzór nad JRG. Ok jak trzeba to trzeba. A co z 11 i 12 którzy po południu są nienadzorowani przez nikogo? Których zachowanie pozostawia wiele do życzenia?

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #155 dnia: Styczeń 07, 2018, 11:20:11 »
Nadzór nad JRG. Ok jak trzeba to trzeba. A co z 11 i 12 którzy po południu są nienadzorowani przez nikogo? Których zachowanie pozostawia wiele do życzenia?



Może wprowadzić rozwiązania wzorem z Koreii ? Prosto od Kima?

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #156 dnia: Styczeń 07, 2018, 11:23:05 »
Czyli jakie?

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #157 dnia: Styczeń 07, 2018, 13:05:17 »
Nadzór nad JRG. Ok jak trzeba to trzeba. A co z 11 i 12 którzy po południu są nienadzorowani przez nikogo? Których zachowanie pozostawia wiele do życzenia?

Pisałem już - 01 i 02 na zmiany, do nadzorowania 11 i 12.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #158 dnia: Styczeń 07, 2018, 13:16:06 »
No ciekawie by było. 

Offline gorexpl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #159 dnia: Styczeń 07, 2018, 14:02:54 »
Nadzór nad JRG. Ok jak trzeba to trzeba. A co z 11 i 12 którzy po południu są nienadzorowani przez nikogo? Których zachowanie pozostawia wiele do życzenia?

Pisałem już - 01 i 02 na zmiany, do nadzorowania 11 i 12.

Po co? Przecież mają nienormowany czas pracy....
Wystarczy im kazać to robić - jak prosto i jak tanio....

Offline StAsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #160 dnia: Styczeń 07, 2018, 14:41:22 »
Wszystkie małe JRG co po 7 jest na zmianie pewnie chwalą sobie tą sytuacje. Tak naprawde to narzekają ci co jest ich po 14 na zmianie i boją sie swojego 11 i 12.

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #161 dnia: Styczeń 07, 2018, 17:23:13 »
StAsp, może takie są , ale w zdecydowanej mniejszości , albo prawie w ogóle nie ma takich jednostek. Nikt tak naprawdę nie wie czemu to ma służyć. Wizja, przebłysk geniuszu? 30-40 latków pilnować? Strażacy którzy zaczynali jako junacy lub takich pamiętają, już są na emeryturach, obecnie wykształceni i zdyscyplinowani ludzie pracują w jednostkach. Oczywiście nie idealizujmy.
  Robi się z nas baranów, których musi pilnować pasterski pies. ( nikogo nie urażając).
  Ćwiczenia - w rozkładzie dnia 3-4 godziny - wystarczy, co za dużo to nie zdrowo. Przejrzeć sprzęt, podkręcić , doczyścić, itp. Utrzymać porządki. Typowa proza życia w strażnicy. Szanujmy się , szanujmy zdrowie fizyczne i psychiczne, nie dajmy się zwariować. Poza strażą też jest życie. Zasada nr 13 z zasad etyki zawodowej strażaków PSP - Troska o bezpieczeństwo innych nie powinna przesłaniać potrzeb własnej rodziny.
  Taka formalna sprawa, co wieczorem załatwi 11 lub 12 z kwatermistrzem, kadrowcem , operacyjnym - wreszcie z 01 lub 02? Może wszyscy w biurach powinni pracować na dwie zmiany? Oczywiście totalna bzdura - ale jak szaleć to szaleć.
  W powiatach , gdzie w jedynym JRG służbę pełni 7-9 strażaków dobrze odbywa się współpraca PSP -OSP i 13 z 14 dają sobie radę w przeważającej liczbie zdarzeń , przy dużych zdarzeniach z większa ilością odcinków bojowych zawsze przyjeżdża jedna z wymienionych osób: d-ca JRG , zastępca d-cy JRG , 01 , 02, oficer operacyjny.
  Czy to ma wyglądać tak , że w społeczeństwo szanuje strażaków , a "główny" przełożony i pozostali .... nie szanują strażaków z PB, bo to na nas , na 11 i 12 wszystko się odbije.
  Jeśli , ktoś ze mną się nie zgadza, proszę bardzo , to jest moje zdanie.

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #162 dnia: Styczeń 07, 2018, 19:52:19 »
StAsp, może takie są , ale w zdecydowanej mniejszości , albo prawie w ogóle nie ma takich jednostek. Nikt tak naprawdę nie wie czemu to ma służyć. Wizja, przebłysk geniuszu? 30-40 latków pilnować? Strażacy którzy zaczynali jako junacy lub takich pamiętają, już są na emeryturach, obecnie wykształceni i zdyscyplinowani ludzie pracują w jednostkach. Oczywiście nie idealizujmy.
  Robi się z nas baranów, których musi pilnować pasterski pies. ( nikogo nie urażając).
  Ćwiczenia - w rozkładzie dnia 3-4 godziny - wystarczy, co za dużo to nie zdrowo. Przejrzeć sprzęt, podkręcić , doczyścić, itp. Utrzymać porządki. Typowa proza życia w strażnicy. Szanujmy się , szanujmy zdrowie fizyczne i psychiczne, nie dajmy się zwariować. Poza strażą też jest życie. Zasada nr 13 z zasad etyki zawodowej strażaków PSP - Troska o bezpieczeństwo innych nie powinna przesłaniać potrzeb własnej rodziny.
  Taka formalna sprawa, co wieczorem załatwi 11 lub 12 z kwatermistrzem, kadrowcem , operacyjnym - wreszcie z 01 lub 02? Może wszyscy w biurach powinni pracować na dwie zmiany? Oczywiście totalna bzdura - ale jak szaleć to szaleć.
  W powiatach , gdzie w jedynym JRG służbę pełni 7-9 strażaków dobrze odbywa się współpraca PSP -OSP i 13 z 14 dają sobie radę w przeważającej liczbie zdarzeń , przy dużych zdarzeniach z większa ilością odcinków bojowych zawsze przyjeżdża jedna z wymienionych osób: d-ca JRG , zastępca d-cy JRG , 01 , 02, oficer operacyjny.
  Czy to ma wyglądać tak , że w społeczeństwo szanuje strażaków , a "główny" przełożony i pozostali .... nie szanują strażaków z PB, bo to na nas , na 11 i 12 wszystko się odbije.
  Jeśli , ktoś ze mną się nie zgadza, proszę bardzo , to jest moje zdanie.

Pięknie ujęte !  :fiuu: :wacko: :cooo: :mellow:
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline Fireman21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #163 dnia: Styczeń 07, 2018, 21:33:37 »
Władza w Straży zaczyna być sprawowana na wzór stalinizmu ,, ufaj i sprawdzaj" dowódcy popoludniami, za chwile komendanci na zmiamy wieczorami,a na koncu pojawia sie oficerowie polityczni z bronia-przyszlosc PSP. ^_^ :'(

Offline mako

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #164 dnia: Styczeń 07, 2018, 21:39:31 »
Co do szczegółów to osoby ustalajace czas od 7 do 21 nie pomysleli, że np. Dowódzca JRG nie bedzie mógł po popołudniowej zmianie przyjść na ranną ponieważ nie ma zachowanych 11 h przerwy. A czesto jest to wymagane. Jesli są ćwiczenia obiektowe to jeden z dowódzców nie pojedzie z żadną zm.
Co jesli któryś z porannej zmiany weźmnie wolne to ten drugi ma przyjść na rano? Pamietając o 11 h przerwy?

Offline rastafarai

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #165 dnia: Styczeń 07, 2018, 22:16:24 »
Wystarczyło zostawić poranne godziny od 7:30 a drugiego dać od 10 do 18 jak już koniecznie tak chcieli, no max. do 19. Po kiego grzyba od 7 rano to ja nie wiem, przecież wtedy to już trwa przygotowanie do zdania służby i praktycznie cała zmiana na garażu. Poza tym totalnie zmarginalizowali D-cę Zmiany. Atmosfery na PB to nie poprawi na pewno. A może to jest odpowiedni czas wybrać cały urlop i przezimować całe to zamieszanie  :rofl:

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #166 dnia: Styczeń 07, 2018, 22:44:59 »
Wielu z was ma sporo racji w tej kwestii, tylko jakoś bardzo niewiele jest głosów 11 i 12, bo tak na prawdę to oni najbardziej to odczują. Przypominam, że nie pracujemy w piaskownicy (choć czasem mam duże wątpliwości) tylko w formacji mundurowej i nie może być tak, że jak przełożeni próbują coś zmieniać/proponować, to najwięcej do powiedzenia mają ci, co najwidoczniej boją się nie wiadomo czego... Po prostu służba przeszkadza co niektórym w pracy poza PSP, więc dobrze, że komendanci znowu mają dokładnie analizować wydawanie zgód na dodatkowe zarobkowanie, bo często zachwiana jest pewna granica rozsądku, która patrząc na ilość wypadków w służbie (m.in. wypadki pojazdów pożarniczych) - wypadek-przypadek???

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #167 dnia: Styczeń 08, 2018, 06:24:47 »
Wielu z was ma sporo racji w tej kwestii, tylko jakoś bardzo niewiele jest głosów 11 i 12

A skąd wiesz, że w tym wątku nie wypowiadają się 11 i 12? Ci, których ja znam (a znam nie tylko tych u siebie ;) ), krytycznie oceniają te zmiany.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #168 dnia: Styczeń 08, 2018, 08:43:30 »
No to proszę.Przykład z mojego podwórka i to już z dziś. Godzina 8.01 wyjazd do zdarzenia dwóch zastępów czyli stan zmiany 7 w pełni do roboty. Myślicie Panowie że 11 bo dziś pełni służbę od 7 pojechał z nami do zdarzenia tak jak nakazał na odprawie 01. Chyba jakiś żart że miał odciążyć zmianę i ludzi do pracy. Dalej dowódca zmiany robił to samo jak dotąd. Postaram się ten przykład aby znalazł się w analizie.

Offline turbopompa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #169 dnia: Styczeń 08, 2018, 09:41:45 »
A jest w Polsce 11 i 12, którzy nie mają nic do roboty poza wyjazdami?  :rofl:
Raczej logiczne, że jak jest dwóch to jeden może pojechać, a drugi wykonuje sprawy pilne, papierowe etc.
Urzędując "naprzemiennie" podejrzewam, że z reguły zawsze coś nie będzie zrobione... W tym przypadku nie pojechał na interwencję. Jakby nie było to 11 i 12 mają teraz przekichane, szczególnie w prężnych, dużych JRG. A za chwil parę okaże się, że nie ma chętnych na te stanowiska. UPS... w niektórych woj. już się tak okazało.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #170 dnia: Styczeń 08, 2018, 09:47:04 »
Może o to chodzi. Jak nie chcą jezdzić to dwóch na raz nie jest potrzebnych. Niech toną w papierach w swoich kanciapkach. Może chodzi troszeczkę o utarcie nosa. Kto wie.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #171 dnia: Styczeń 08, 2018, 12:37:44 »
A jest w Polsce 11 i 12, którzy nie mają nic do roboty poza wyjazdami?  :rofl:
Raczej logiczne, że jak jest dwóch to jeden może pojechać, a drugi wykonuje sprawy pilne, papierowe etc.
Urzędując "naprzemiennie" podejrzewam, że z reguły zawsze coś nie będzie zrobione... W tym przypadku nie pojechał na interwencję. Jakby nie było to 11 i 12 mają teraz przekichane, szczególnie w prężnych, dużych JRG. A za chwil parę okaże się, że nie ma chętnych na te stanowiska. UPS... w niektórych woj. już się tak okazało.
Nie broń ich...widzę co robią w jednostce. Na sto procent w Polsce jest takich więcej..a czego nie zrobią to po 15 do tej pory robili dowódcy zmian.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #172 dnia: Styczeń 08, 2018, 13:54:08 »
Cytuj
Dalej dowódca zmiany robił to samo jak dotąd. Postaram się ten przykład aby znalazł się w analizie.
Cytuj
Nie broń ich...widzę co robią w jednostce. Na sto procent w Polsce jest takich więcej..a czego nie zrobią to po 15 do tej pory robili dowódcy zmian.

Człowieku co z tobą?( jakieś kompleksy,niepowodzenia życiowe,czy po prostu wrodzone donosicielstwo)   a co miał robić dowódca zmiany jak nie dalej to co robił może wziąć łopatę i zapierdalać abyś poczuł się usatysfakcjonowany. Mam nadzieję że równie krytycznie jak do oceny swoich przełożonych podchodzisz do oceny swojej osoby i że jesteś prawdziwą alfą i omegą gdyż w przeciwnym wypadku sam z sobą nie dałbyś sobie rady i musiał donieść sam na siebie ( najwyższy stopień donosicielstwa samopodpierdolka). Oby twoi przełożeni dowiedzieli się jak wspaniałym kolegą jesteś i odpowiednio Cię zmotywowali okazując ci swoje zainteresowanie.

Co do wspaniałych fruktów na byciu dowódcą to obyś nim kiedyś został i trafił na takiego jak ty a dodatkowo zapieprzyli cię papierami po uszy ( z całego serca życzę awansu ).
U mnie jakoś ludzie widzą to inaczej żaden dowódca zmiany ani zastępca nie zgodzili się przejść na codzienny ( etat z-cy  d-cy jrg) mimo złożenia propozycji każdemu z nich dopiero d-ca zastępu się zgodził i to tylko dlatego że to właśnie taki turbo-strażak który żyje tylko i wyłącznie strażą.Obecnie przejście do codziennego absolutnie się nie opłaca pewnym grupą zaszeregowania  chyba że tuż przed emeryturą wtedy wszyscy chcą i narzekają że teraz nie mogą i jak to zostali wydupczeni przez system.

Trochę więcej szacunku dla innych strażaków i siebie nawzajem i przede wszystkim NIEUOGÓLNIAJ

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #173 dnia: Styczeń 08, 2018, 14:31:10 »
Jeśli coś jeszcze kolegę boli to proszę o dalszy wywód. Nie narzekam i nie bronię tych stanowisk. Przedstawiam stan faktyczny.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #174 dnia: Styczeń 08, 2018, 14:45:28 »
99% wpisów są to opisy typu "z własnego doświadczenia" czyli z podwórka, więc nie ma co się spinać niepotrzebnie. Należy niektórym tylko pogratulować, że dowodzą nimi fachowcy a innym złożyć kondolencje.