Autor Wątek: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!  (Przeczytany 172697 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #100 dnia: Styczeń 03, 2018, 19:36:56 »
Praca w straży jest jeszcze atrakcyjna w biedniejszych częściach kraju z uwagi na system służby a jak to zostanie stracone to PSP bedzie szukać kandydatów do służby na Ukrainie Białorusi i Pakistanie. Co do systemu pracy dowódców to wikszosc moich kolegów sie z tego cieszy i się śmieją bo właśnie straca większość obowiązków administracyjnych a będzie czas na inne rzeczy.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 03, 2018, 19:42:34 »
Widzisz teraz jakaś wielka falę protestów związanych z wprowadzeniem naprzemiennego systemu służby dla dowódców? Wiem, wiem tych osób jest mało i większości to niedotyczy, ale nie chce być złym prorokiem w przypadku majstrowania przy systemie zmianowym poruszenie byłoby wśród ludzi ale wiekich manifestacji i protestów bym się nie spodziewał.
Gdzie te protesty? jakoś nie widać i nie słychać poza tym forum.  A myślisz, że  czyta co tu piszemy  nasz naczelny 01 i przejmuje jakimiś śmiesznymi naszymi protestami  ...zrobi co chce i jak chce , ma swoją wizję , którą konsekwentnie realizuje...  Dowódcy jednostek siedzą cicho na odprawach i nie poruszają tego tematu na szczeblu powiatu i województwa.
Zawsze mogą paść słowa , które  już słyszałem niejednokrotnie  z ust przełożonych i tu zacytuję: "...jak Ci się nie podoba, zawsze możesz zmienić pracę, całe życie nie musisz być strażakiem" .
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2018, 19:53:33 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #102 dnia: Styczeń 03, 2018, 19:53:43 »
Nie doszukales się w moim poście nutki ironi, bo odnosiło się to do postu Eq o fali protestów jaka by ruszyła w przypadku zmiany systemu służby w PB - w co ja osobiście wątpię.
Wracając do tematu bo bardzo odbieglismy pilotażowy system naprzemienny wprowadzono już wcześniej w części Polski tak? Więc niech merytorycznie wypowiedza się osoby, które mają z nim doświadczenia ZA i PRZECIW.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #103 dnia: Styczeń 03, 2018, 19:55:47 »
Nie doszukales się w moim poście nutki ironi, bo odnosiło się to do postu Eq o fali protestów jaka by ruszyła w przypadku zmiany systemu służby w PB - w co ja osobiście wątpię.
Wracając do tematu bo bardzo odbieglismy pilotażowy system naprzemienny wprowadzono już wcześniej w części Polski tak? Więc niech merytorycznie wypowiedza się osoby, które mają z nim doświadczenia ZA i PRZECIW.
Dopatrzyłem się i  dlatego też sam ironizowałem.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #104 dnia: Styczeń 03, 2018, 20:40:34 »
Praca w straży jest jeszcze atrakcyjna w biedniejszych częściach kraju z uwagi na system służby

Tak jak mówisz... gdyby nie system to mało kto chciałby pracować w tej formacji. Z resztą już powoli widać co się dzieje jeżeli chodzi o chętnych. Co raz większe wymagania, a pieniądze bez zmian. Teraz szeregowy w wojsku dostaje na dzień dobry więcej niż oficer w straży. Jeżeli chodzi o dowódców to myślę że im ten przepis nie będzie przeszkadzał.  Gorzej z PB po południu jeżeli ma się "ciężkiego" dowódcę JRG. Dobrze wiecie że takich nie brakuje
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

JRG7

  • Gość
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #105 dnia: Styczeń 03, 2018, 20:48:57 »
Do 15.00 szkolenie + wyjazdy po 15.00 prace gospodarcze + wyjazdy  :szalony: tak ironizuje  :huh:

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #106 dnia: Styczeń 03, 2018, 21:26:37 »
Do 15.00 szkolenie + wyjazdy po 15.00 prace gospodarcze + wyjazdy  :szalony: tak ironizuje  :huh:

Oby na tej ironii się skończyło  ^_^ :rofl:
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #107 dnia: Styczeń 03, 2018, 21:52:45 »
Praca w straży jest jeszcze atrakcyjna w biedniejszych częściach kraju z uwagi na system służby a jak to zostanie stracone to PSP bedzie szukać kandydatów do służby na Ukrainie Białorusi i Pakistanie.
Dotarłem dziś do zachodniej granicy naszego kraju i od północy na południe poczytałęm informacje na WWW dotyczące naboru
Szczecin KW PSP 9 wolnych etatów
Żary KP PSP 4 wolne etaty
Zgorzelec KP PSP 4 wolne etaty
Dotarłem również do informacji o ilości chętnych kandydatów do służby i powiem tak "szału ni ma" na dane stanowisko nabory się powtarzają, kandydatów już nie ma na pęczki. Z chwilą utraty uprawnień 15 lat do zaopatrzenia emerytalnego - skończyło sie to chyba opłacać młodym ludziom. Zwłaszcza przy zachodniej granicy. W jednej z komend usłyszałem, że młodzież nie chce przychodzić nd służby bo po stronie Republki Federalnej Niemiec otrzymują minimm ok 1400 euro, a koszty utrzymania mają po stronie polskiej. Więc kto ma dziś uposażenie na tym poziomie. To powinno być przedmiotem analizy i programów pilotażowyc.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #108 dnia: Styczeń 03, 2018, 22:30:23 »
Do 15.00 szkolenie + wyjazdy po 15.00 prace gospodarcze + wyjazdy  :szalony: tak ironizuje  :huh:
No co Ty? Przecież w wytycznych do szkoleniówki mowa jest o MINIMUM 3 godzinach zajęć dydaktycznych + WF. I zajęcia mogą być prowadzone od godz. 9.00 do 21.00. Więc szkolić się, szkolić się i jeszcze raz szkolić się. Tylko dlaczego jedynie w komendach kat. III-V. Czyżby w I i II nie były potrzebne szkolenia i nadzór?

siwiak

  • Gość
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #109 dnia: Styczeń 04, 2018, 11:28:47 »
 -_-
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2018, 15:15:03 wysłana przez siwiak »

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #110 dnia: Styczeń 04, 2018, 11:52:51 »
u mnie w jednostce już zacierają ręce. Ile to będzie można wykonać prac gospodarczych po 15, już zakupili kilka palet materiałów budowlanych :gwiazdki:. Będziemy bardziej je.......ni.
Pogratulować tylko, że komenda już 4 stycznia ma budżet na zakupy. To co napisałeś wydaje się zupełnie od rzeczy.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #111 dnia: Styczeń 04, 2018, 12:17:25 »
u mnie w jednostce już zacierają ręce. Ile to będzie można wykonać prac gospodarczych po 15, już zakupili kilka palet materiałów budowlanych :gwiazdki:. Będziemy bardziej je.......ni.
Lekko przesadzone..chyba że chłopaki zrzucili się sami na materiał i chętnie zakasają rękawy.

siwiak

  • Gość
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #112 dnia: Styczeń 04, 2018, 13:40:01 »

L -_-
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2018, 15:15:48 wysłana przez siwiak »

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #113 dnia: Styczeń 04, 2018, 16:21:43 »
u mnie w jednostce już zacierają ręce. Ile to będzie można wykonać prac gospodarczych po 15, już zakupili kilka palet materiałów budowlanych :gwiazdki:. Będziemy bardziej je.......ni.
Lekko przesadzone..chyba że chłopaki zrzucili się sami na materiał i chętnie zakasają rękawy.
kolego w tym co napisałem to sama prawda. czy chętni zacytuje naszego 11"ma być na jutro zrobione"

Tak bez  konsultacji z dowódcami zmian, wszyscy poszli i remontują. Nikt nie kieruje tymi pracami??

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #114 dnia: Styczeń 04, 2018, 16:40:28 »
Dzis pismo poszło po mazowieckim. KW dorzucił do tej puli komendy II kategorii oraz wybrane JRG z Warszawy.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #115 dnia: Styczeń 04, 2018, 17:05:37 »
Pisma od mazowieckiego KW nie widziałem - może ktoś wrzucić lub przesłać ?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #116 dnia: Styczeń 04, 2018, 18:12:12 »
u mnie w jednostce już zacierają ręce. Ile to będzie można wykonać prac gospodarczych po 15, już zakupili kilka palet materiałów budowlanych :gwiazdki:. Będziemy bardziej je.......ni.
Lekko przesadzone..chyba że chłopaki zrzucili się sami na materiał i chętnie zakasają rękawy.
kolego w tym co napisałem to sama prawda. czy chętni zacytuje naszego 11"ma być na jutro zrobione"
Chyba tego Twojego 11 po....tu wiele można dopisać. Daj mi namiar jakie to województwo i komenda a uwierz mi że jutro zostanie poproszony tam gdzie napewno nie chce być.Oczywiście priv

siwiak

  • Gość
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #117 dnia: Styczeń 04, 2018, 18:23:49 »
.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2018, 15:16:33 wysłana przez siwiak »

Offline strazak2017

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #118 dnia: Styczeń 04, 2018, 21:50:05 »
W świętokrzyskim wytyczne weszły we wszystkich komendach.

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #119 dnia: Styczeń 04, 2018, 22:19:47 »
Ta informacja to akurat nikogo chyba nie dziwi, i jeszcze się okaże , że to najgenialniejszy z genialnych pomysłów , świetnie się sprawdzi w świętokrzyskim więc idealny dla wszystkich  :wall:

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #120 dnia: Styczeń 04, 2018, 23:01:22 »
Oczywiście że okaże się że jest to wspaniały i idealny pomysł , wyobrażasz sobie że obecnie którykolwiek KP/KM odeśle w kwietniu we wnioskach że " niestety ale pomysł nie wprowadza żadnych istotnych zmian do toku sprawowania nadzoru nad służbą gdyż tak jak wcześniej strażacy nie pili i dziwek nie zamawiali tak nie piją i panienek nie zamawiają a wszystkiego pilnuje dowódca zmiany -_-".   We wnioskach pomysł okaże się idealny i wszyscy będą sie dziwić dlaczego dopiero teraz?.

Offline turbopompa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #121 dnia: Styczeń 04, 2018, 23:19:21 »
Hmmm... ilu d-ców JRG się tu wypowiedziało?  :fiuu:
Ciekawe w skali kraju ilu z nich uśmiecha się pół roku (w skali roku :P ) przychodzić na "wieczorny system codzienny"  :szalony: (oczywiście zakładając, że pilotaż stanie się raczej zapisem w odpowiednich aktach prawnych) a do tego zapewne jeszcze DD i inne weekendowe atrakcje. Zapewne stanowiska 11 i 12 będą teraz niezwykle atrakcyjne, dla singli zapalonych w pożarnictwie  :straz:, bo życia prywatnego raczej trudno będzie uświadczyć. Pewnie niejeden stwierdzi, że lepiej było na PB. Przychodzisz max 90 razy w roku na 24 i wszystko.
No ale wygląda na to, że top temat to raczej fakt, że kierownictwo będzie w JRG popołudniu  :rofl:

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #122 dnia: Styczeń 05, 2018, 09:36:44 »
Hmmm... ilu d-ców JRG się tu wypowiedziało?  :fiuu:

... Zapewne stanowiska 11 i 12 będą teraz niezwykle atrakcyjne, dla singli zapalonych w pożarnictwie  :straz:, bo życia prywatnego raczej trudno będzie uświadczyć. Pewnie niejeden stwierdzi, że lepiej było na PB. Przychodzisz max 90 razy w roku na 24 i wszystko.
No ale wygląda na to, że top temat to raczej fakt, że kierownictwo będzie w JRG popołudniu  :rofl:
Wyobraź sobie, że są inne firmy gdzie stale pracuje się na 2 a nawet na 3 zmiany. I tam pracują nie tylko single. I jakoś życie rodzinne i  towarzyskie pracownikom się układa. To tylko kwestia odpowiedniej organizacji rozkładu dnia. :szalony: Czyli ten argument do nikogo nie przemówi.  :wall:
  :tuba:  Zauważam , że raczej tu ubolewają  na faktem zmianowości pracy dowództwa JRG Ci strażacy, którzy po 15:30 zajmowali się różnymi prywatnymi fuchami, naprawami warsztatowymi swoich pojazdów itp. , lub po prostu jako silnie zmęczeni doginaniem na drugim etacie, zalegali w łóżkach. A tu okazuje się , że dopiero okazja będzie na takie rzeczy po 21:00 kiedy to dowództwo pójdzie do domu.  :rofl:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #123 dnia: Styczeń 05, 2018, 09:46:09 »
Do 13 też można parę rzeczy zrobić..

Offline adam.pul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #124 dnia: Styczeń 05, 2018, 11:47:40 »
I dowódca JRG będzię mógł gdzieś dorobić na pierwszą zmianę. I wtedy zobaczy co znaczy życie rodzinne. Oczywiście jest to uszczypliwe i niech każdy pilnuje swojego podwórka bo wszędzie są plusy i minusy, a strażacy w KM muszą trzymać się razem bo czasy są trudne.