Autor Wątek: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!  (Przeczytany 172699 razy)

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 30, 2017, 14:00:21 »
Eqinox, swoim podejściem nadajesz się do korpo a nie do służby. Najlepsze co możesz zrobić to zdjąć mundur bo go hańbisz.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 30, 2017, 14:03:53 »
Eqinox, swoim podejściem nadajesz się do korpo a nie do służby. Najlepsze co możesz zrobić to zdjąć mundur bo go hańbisz.
W dalszym ciągu brak argumentu, nie po to ci pogrubiłem ten wers roty:
Cytuj
przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać
polecenia przełożonych.
11 czy 12 mogą przestrzegać przysięgi nawet raz nie wyjechać do działań w ciągu roku. Bo nigdzie nie ma zapisów (z wyjątkiem w/wym. pisma) gdzie i kiedy mają to robić. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 30, 2017, 14:20:00 »
Dostajesz pismo z KG lub KW że masz brać udział to twierdzisz, że nie będziesz jezdził bo nie musisz. Gratuluję właśnie się wyjeb...łeś z PSP. Dalsza dyskusja z tobą nie ma sensu.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 30, 2017, 14:31:54 »
Dostajesz pismo z KG lub KW że masz brać udział to twierdzisz, że nie będziesz jezdził bo nie musisz. Gratuluję właśnie się wyjeb...łeś z PSP. Dalsza dyskusja z tobą nie ma sensu.
Człowieku nie istnieje żadne pismo/zasady/wytyczne/regulamin do którego możesz się odnieść!(wyjątek wym. powyżej) więc po cholerę prawisz swoje banały? Powołujesz się na rotę ślubowania to jak zostanie "pacan" twoim przełożonym to w ramach wykonywania poleceń przełożonych będziesz sprzątał aptekę jego żony/mył i naprawiał prywatne auto bo rota każe ci wykonywać polecenia przełożonych! (takie przypadki miały miejsce) Każde polecenie o wierny wyznawco chorych zasad ma być zgodne z prawem! Dlatego jak każesz mi coś odszczekiwać to się dokształć...
Dodatkowo zwróć uwagę że KG nie polecił a poprosił o wprowadzanie pilotażowo nowego systemu służby wiesz dlaczego?!

   
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2017, 14:38:09 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 30, 2017, 14:48:47 »
U mnie jest to uregulowane regulaminem komendy czyli poleceniem KM. Dodatkowo stosowne zapisy w zakresie obowiązków.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 30, 2017, 15:04:07 »
U mnie jest to uregulowane regulaminem komendy czyli poleceniem KM. Dodatkowo stosowne zapisy w zakresie obowiązków.
Poza pismem gen. Mikołajczyka nie ma w skali kraju dokumentu (przepisu) który to reguluje. Myślę, że w wielu KM/KP nie ma takich zapisów w regulaminie.
PS. mógł bym prosić o skan strony z regulaminu organizacyjnego która o tym mówi na emiala bo mnie to ciekawi gdyż musi byc niesamowicie precyzyjny
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 30, 2017, 15:09:16 »
Jak wrócę do służby. Jeszcze sprawa oficera i wyjazdów z podejrzeniem zgonu. U mnie każdy 11 do 15.30 w rejonie swoim chronionym jest wyznaczony do realizacji obowiązków oficera.

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 221
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 30, 2017, 15:29:18 »
kol. Eqinox - kiedyś toczyliśmy krótką dyskusję na temat tzw. dobrej zmiany, w której pozwoliłem sobie wyrazić opinię o marnym dorobku nowej ekipy w zakresie "remontowania" pożarniczego prawodawstwa (temat Wykształcenie a stanowisko komendanckie). Z Twoich ostatnich postów wynika że jesteś już trochę świadomy że... "przez ostatnie dwa lata......." - niewiele się zmieniło (poza przypudrowaniem rozporządzenia o ksrg i kilku pomniejszych zmianach). Ani słowa o "nieetatowej grupie operacyjnej" i obowiązkach kadry kierowniczej w tym zakresie, ani słowa o czynnościach pomocniczych dla innych służb czy instytucji (patrz afera z otwarciem mieszkania i przeszukiwaniem go przez strażaków), uściślenia kiedy ustaje kierowanie działanie ratowniczym i przejście do fazy czynności pomocniczych itd.. Rozwiązania wałkowane w tym temacie też powinny być poprzedzone zmianami w rozporządzeniu o pełnieniu służby.
U nas kwestię powołania NGO, obowiązków i zakresu jej działania doprecyzowaliśmy w "regulaminie pracy i służby", ale samo dysponowanie NGO rodzi niekończące się pasmo sporów na linii dowódca grupy i SKKP (bazujące na piśmie nadbryg. Mikołajczyka i aktach wewnętrznych) a SKKW (młode wilki wszystko wiedzące lepiej).
pozdrawiam i wszystkim życzę szczęśliwego nowego roku

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 30, 2017, 15:50:00 »
U nas 11 lub 12 jest dysonowany często jako 6 aby spełnić wymogi procedury (zagrożenie życia 6 rat psp), a pierwszy bojowy jest obsadzony 5 i realizuje zadania jako kdr, natomiast boli to niektórych 13 ze muszą zapie..... szczególnie tych co są starsi służba od 11😉,  po lokalizacji wraca i ewentualnie jak coś to leci z drugim zastępem oczywiście swoim wozidłem , i spokojnie w ciągu roku robią ponad 50 wyjazdów na głowę, i to DOP decyduje czy ma jechać, a rozporządzenie jasno określa ze ma obowiązek przejąć dowodzenie jeżeli jest na miejscu, i myślę że gdyby nie pojechał dyżurny odchaczył by mu brak wyjazdu a to już dalej ścieżka otwarta do" nagrody" od KM :huh:😆
Nieraz również było tak ze jak na końcu powiatu prawie 40 km do granicy jak paliły się trawy bez zagrożonego lasu lub budynków  to szły 3 jednostki osp i 11 wraz z kierowcą reszty świata, niekiedy mieli o to pretensje do dyżurnych ale do KM żaden nie poszedł na skargę 😀
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2017, 15:57:41 wysłana przez mulat81 »

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #84 dnia: Grudzień 30, 2017, 16:15:53 »
Kolego Equinox jak to mawiał mój dobry przyjaciel z PSP: mylicie picie w Szczawnicy, ze szczaniem w piwnicy. W większości KM, KP, JRG jet to uregulowane pisemnie. Tobie radzę pierw dorosnąć, i zastanów się głęboko co ty w PSP robisz. Chyba że jesteś tylko trollem, któremu tata kazał iść do straży, bo miał znajomości.
Wszystkiego dobrego wszystkim na następny rok.
Ze Strażackim pozdrowieniem.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #85 dnia: Grudzień 30, 2017, 16:30:25 »
Kolego Equinox jak to mawiał mój dobry przyjaciel z PSP: mylicie picie w Szczawnicy, ze szczaniem w piwnicy. W większości KM, KP, JRG jet to uregulowane pisemnie. Tobie radzę pierw dorosnąć, i zastanów się głęboko co ty w PSP robisz.
To skąd takie polecenie gen. Mikołajczyka, skąd zbieranie danych o wyjazdach 01, 02, 11, 12? Przecież każda komenda ma jakiś papier chłopie pleciesz trzy po trzy i mnie obrażasz. Uregulowanie pisemne, że jest jakaś grupa operacyjna jakiś tajemny twór każdy a prawda jest taka że nawet z dyżuru domowego nie musisz przyjechać przed skończeniem akcji bo przepis tego nie precyzuje.... Mogę pić piwo Szczawnicy i mieć dyżur domowy bo zanim wrócę pociągiem to akcja się skończy a ja wytrzeźwieje. A ukarać mnie nie można bo za co? Był ze mną kontakt, byłem zdolny do podjęcia służby a że byłem 300km od domu, żaden przepis o tym nie mówi więc nie ma podstawy ukarania.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #86 dnia: Grudzień 30, 2017, 16:39:17 »
Nie obraziłem ciebie tylko zdiagnozowałem. Na PW masz regulamin losowo wybranej JRG.

Pkt 2 brzmi:

Jednostką ratowniczo-gaśniczą kieruje Dowódca, do którego obowiązków
w szczególności należy:

2. dysponowanie i dowodzenie siłami i środkami JRG, organizowanie i
kierowanie działaniami ratowniczymi w czasie pożarów, klęsk żywiołowych lub
likwidacji miejscowych zagrożeń oraz wykonywanie specjalistycznych czynności
ratowniczych w czasie klęsk żywiołowych oraz podczas likwidacji miejscowych
zagrożeń przez inne podmioty ratownicze.

Ani słowa nie wspomniałem o dyżurze domowym.
Jak widać sam pleciesz trzy po trzy bo argumentów brak.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 30, 2017, 16:44:10 »
Nie obraziłem ciebie tylko zdiagnozowałem. Na PW masz regulamin losowo wybranej JRG.
Pkt 2 brzmi:
Jednostką ratowniczo-gaśniczą kieruje Dowódca, do którego obowiązków
w szczególności należy:
2. dysponowanie i dowodzenie siłami i środkami JRG, organizowanie i
kierowanie działaniami ratowniczymi w czasie pożarów, klęsk żywiołowych lub
likwidacji miejscowych zagrożeń oraz wykonywanie specjalistycznych czynności
ratowniczych w czasie klęsk żywiołowych oraz podczas likwidacji miejscowych
zagrożeń przez inne podmioty ratownicze.
Ani słowa nie wspomniałem o dyżurze domowym.
Jak widać sam pleciesz trzy po trzy bo argumentów brak.
Osobiście ci załatwię statystykę wyjazdów tej komendy od godziny 7.30 do 15.30 i ile razy wyjeżdżał 11.... Bo pieprzysz takie bzdury że łeb urywa.... gwarantuje ci że przy 90% zdarzeń go nie było i co? Złamał jakiś przepis? NIE! Bo on nie musi on może.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #88 dnia: Grudzień 30, 2017, 16:57:34 »
Jak 90% wyjazdów to będą "śmietniki" to się nie dziwię że 11 i 12 przy tym nie było. Czekam na zestawienie jak napisałeś w PW.

P.S Ja strażakiem będę nawet na emeryturze. Ty napisałeś w PW że po 15.30 nie jesteś strażakiem tylko człowiekiem. To w sumie mi wszystko wyjaśnia więc chyba rozmowa nie ma dalszego sensu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2017, 17:01:37 wysłana przez GordonShumway »


Offline GOO1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 02, 2018, 13:07:25 »
GordonShumway przeginasz. Osobiście nie jestem zwolennikiem wielu poglądów Eqinoxa ale Gość ma całkowitą rację. W każdej komendzie pewnie jest jakaś niepisana umowa kiedy 11 wyjeżdża. Oczywiście ustala to 01 bo to on odpowiada za bezpieczeństwo na swoim terenie. U mnie np wyjeżdża wtedy kiedy on uzna za stosowne i pewnie tak jest w większości JRG. Dysponowany jest tylko jak jest podejrzenie śmiertelnego a tak to jeździ do pożarów, wypadków i innych większych rzeczy a raczej nigdy do pierdoł. Jak nie pojedzie do czegoś większego to pewnie tłumaczy się przed 01 i tyle. Nie ma w żadnym regulaminie do czego i kiedy ma wyjeżdżać oprócz tego co Ci napisał Eqinox.
A napisałem że przeginasz bo już tu był taki co się uważał za najprawdziwszego z prawdziwych strażaków i odbierał tą godność innym tylko dlatego że nie chcieli przyklejać nalepki strażaka na samochodzie prywatnym. Ty widzę jesteś straszny pistolet ale nie wszyscy d-cy są tacy jak u ciebie w JRG a tzw. gaciowi też mogli jeździć PB. Ciekawie będzie jak Ciebie 01 zrobi "gaciowym"

Offline gorexpl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #91 dnia: Styczeń 02, 2018, 17:18:34 »
Jak 90% wyjazdów to będą "śmietniki" to się nie dziwię że 11 i 12 przy tym nie było. Czekam na zestawienie jak napisałeś w PW.

P.S Ja strażakiem będę nawet na emeryturze. Ty napisałeś w PW że po 15.30 nie jesteś strażakiem tylko człowiekiem. To w sumie mi wszystko wyjaśnia więc chyba rozmowa nie ma dalszego sensu.

Jakoś tak się składa, że z większością tego co pisze Eqinox się nie zgadzam ale Twoje zachowanie nie jest ok.
Po pierwsze nie ujawnia się tego co się pisze na pw a dwa że nie można być dobrym strażakiem nie będąc dobrym człowiekiem*.

* w pełnym słowa tego znaczenia. Coś jak mówił prof. Bartoszewski- Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.
hehe będzie się Eqinox'owi prof. Bartoszewski czkawką odbijał :D

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #92 dnia: Styczeń 02, 2018, 17:45:55 »
* w pełnym słowa tego znaczenia. Coś jak mówił prof. Bartoszewski- Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.
hehe będzie się Eqinox'owi prof. Bartoszewski czkawką odbijał :D
Prof. Bartoszewski to nie mój klimat...
A co do przedstawionego cytatu... To odpowiem innym "Uczciwy człowiek po to żyje, aby mieć wrogów".
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #93 dnia: Styczeń 02, 2018, 18:47:44 »
Prof. Bartoszewski.... profesor który nie był profesorem :) też nie mój klimat. Podpisuję się pod tym, że słabe jest ujawnianie PW. Chyba, że tak postanowiły dwie strony.
Wracając do tematu to w komendach I i II może byłoby wskazane, że przynajmniej jeden z puli dowódców jest po południu, a jeden w nocy. Innymi słowy, żeby na całe miasto i wszystkie JRG, pozostawał po południu i na noc, jeden dowódca. Przyjmując, ze przeciętna KM II kat ma 4 - 5 JRG to mają 8 - 10 dowódców na etatach 11 i 12. Tym samym rozwiązałby się problem oficera operacyjnego miasta i likwidacja dyżurów. Chyba byłoby to do zrobienia w takiej konfiguracji.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #94 dnia: Styczeń 02, 2018, 22:32:11 »
W całej tej dyskusji na temat poruszę jeden interesujący mnie (a może nie tylko mnie) i możliwy wątek rozwoju tematu, który może jest tylko wymysłem wyobraźni choć możliwy do realizacji. Otóż, 11 i 12 pełnią służbę od 7 - 21. (godz. 21-7 pora nocna i dlatego kończą do 21 z uwagi na odmienny charakter regulacji godzin nocnych). W godzinach od 7 do 21 możliwy jest nadzór dowódców nad zmianą służby zarówno o godzinie 8.00 jak i 20.00 w ramach zmianowego system na 12 godzinnej zmianie - to po pierwsze.

Dla uważnych czytelników powieści w tym Czarnoksiężnika z Oz miłymi słowami będzie i proza z ul. Podchorążych, której kilka wersów miałem szansę  przeczytać powyżej.

"W związku z zamiarem zwiększenia nadzoru" - czas przyszły zamierzony :). Obecnie nie jest on konieczny ale sprawdźmy jak zadziała lub w ilu przypadkach nie zadziała.
"Proszę Panów Komendantów o wprowadzenie naprzemiennego pilotażowego toku pełnienia służby...". Tutaj prosimy.
"...proszę... o przekazanie stosownych ustaleń komendantom powiatowym (miejskim) w celu ich wdrożenia".
Tutaj już nakazujemy, który Komendant poproszony w ten sposób nie ulegnie czarowi prośby.

No i na koniec HIT "naprzemienny tok służby" - tłumacza :)

« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2018, 22:55:10 wysłana przez fireman »

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 02, 2018, 23:45:15 »
Mój komendant stwierdził, że informacji zwrotnej może udzielić już teraz - pomysł jest fantastyczny i doskonale się sprawdził. I nie dziwię mu się, też by mi było szkoda przedwczesnej utraty stanowiska.

Cytuj
W związku z zamiarem zwiększenie nadzoru nad realizacją zadań ze szczególnym uwzględnieniem doskonalenia zawodowego
jakie jest doskonalenie zawodowe w godzinach 15:30-21 poza siłownią albo łupaniem w gałę? Pomijam okazjonalne nocne ćwiczenia na obiekcie, na których i tak zjawia się ktoś z dowództwa.

Cytuj
oraz podniesienia poziomu gotowości operacyjnej
jednocześnie KG zwiększa czas wyjazdu na inspekcjach do 180 sekund - to dopiero podniesienie poziomu.

Cytuj
i zapewnienia dostępności kadry dowódczej
nigdy z tym nie było problemu. U mnie rozpisywane i pilnowane są dyżury domowe na cały miesiąc wśród 01, 02, 11, 12, kwatermistrza i prewentysty i to hula. Przy większym zdarzeniu jeden telefon i facet jest na miejscu.

Cytuj
- rozpoczęcie służby na godzinę 7.00 a zakończenie na godzinę 15
- rozpoczęcie służby na godzinę 13.00 a zakończenie na godzinę 21

Wystarczy wyjazd do działań, wyjazd na radę pedagogiczną, rola kuriera z kalendarzami (sic!) czy wyjazd na inspekcję OSP i dowództwo podaje sobie tylko rękę w drzwiach. Słabo to wróży dobrej współpracy.

Cytuj
W przypadku długotrwałej nieobecności strażaków zajmujących wymienione stanowiska , właściwy kierownik jednostki organizacyjnej może podjąć decyzję o ustaleniu innemu strażakowi, pełniącemu służbę w codziennym rozkładzie czasu służby, wskazanych godzin rozpoczęcia i zakończenia służby
Wynika z tego, że chodzi wyłącznie o "ciecia", który przypilnuje PB po godzinach. A co z umiejętnościami takiego człowieka? Siedzący od wielu lat w papierach prewentysta czy kwatermistrz nie mający uprawnień do przejmowania kierowania działaniami nie będą się zainteresowani zastępowaniem dowództwa.

Smutne jest to wszystko. Kompletny brak zaufania w służbie. Nie ufa się już dowódcom zmian. Potrzeba kogoś z "kasty", więc angażuje się dowództwo. Pójdźmy krok nie dalej. Nie ma co ufać 11 i 12. Proponuję 7-15 i 13-21 dla 01 i 02.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2018, 00:12:33 wysłana przez Feuerwehrmann »
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 03, 2018, 18:49:38 »
Wielu  dowódcom takie zmiany nie na rękę, demontują im ustalony tok dnia i życia rodzinnego. Widzimy tylko tą stronę medalu a może wprowadzenie tego systemu i określonych godzin rozpoczęcia służby przez dowództwo ma coś innego na celu? Może to lekka przymiarka przed zmianą systemu służby dla podziału bojowego na dwunastogodzinny. Zauważcie pierwszy dowódca jest od 7:00 czyli zmiana służby by już mogła być o 7:00 a kolejna o 19:00. I zawsze jest jakiś dowódca na zmianie służby. :rofl:
 W systemie 12 godzinnym trudniej wypracować nadgodziny i łatwiej z nich wyjść. Czyżby miał być to złoty środek naszego naczelnego 01 na problem rosnących ponad normy nadgodzin??? Obym nie był złym prorokiem. A jeśli tak ,to i tak zmiany już będę oglądał z bocznej trybuny dla widzów .
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #97 dnia: Styczeń 03, 2018, 19:17:11 »
W systemie 12 godzinnym trudniej wypracować nadgodziny i łatwiej z nich wyjść. Czyżby miał być to złoty środek naszego naczelnego 01 na problem rosnących ponad normy nadgodzin??? Obym nie był złym prorokiem. A jeśli tak ,to i tak zmiany już będę oglądał z bocznej trybuny dla widzów .
O czym ty mówisz w każdym systemie przy takim samym stanie zmiany (stan minimalny) będzie taka sama liczba nadgodzin! A im mniej ludzi na zmianie tym mniejsza możliwość "wychodzenia" z nadgodzin.
System 4 zmianowy jest nie efektywny a ludzie którzy go wprowadzili na SK nie wiedzą, że nic nie poprawili tylko obniżyli w wiekszości przypadków stan minimalny nic poza tym. Próba wprowadzenia 12/24/12/48 kończyła by się wielkim protestem strażaków. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #98 dnia: Styczeń 03, 2018, 19:23:08 »
Matematyki jeszcze nikt nie oszukał... System nie ma zaczenia na godziny. 4 zmiany są fajne ale w systemie 24/72 bo pracujesz z tymi samymi ludźmi cały czas. Mam znajomych co na SK pracują obecnie w systemie 24/72 i sobie chwalą :) Na podziele też by bylo fajnie - jedna z bliskich mi jednostek kiedyś tak pracowała i byli baaardzo zadowoleni :) Jeżeli chodzi o aspekty pracownika. 

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #99 dnia: Styczeń 03, 2018, 19:27:58 »
Widzisz teraz jakaś wielka falę protestów związanych z wprowadzeniem naprzemiennego systemu służby dla dowódców? Wiem, wiem tych osób jest mało i większości to niedotyczy, ale nie chce być złym prorokiem w przypadku majstrowania przy systemie zmianowym poruszenie byłoby wśród ludzi ale wiekich manifestacji i protestów bym się nie spodziewał.