Autor Wątek: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!  (Przeczytany 115673 razy)

Offline sismondi

• Stary Wyga
  • **
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 29, 2017, 22:53:18 »
Już widzę jak  11 lub 12 leci w mróz pomagać......po co w takim razie d-ca zmiany lub zastępca ???? żeby przespać noc ? jak nic się nie wydarzy????

Offline janosik

• Strażak Sam
  • OSP & PSP
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 29, 2017, 23:25:01 »
Biadolą co niektórzy jak dzieci w piaskownicy. Niestety, ale predyspozycje i wykonywanie obowiązków przez strażaków to sprawa dotykająca praktycznie wszystkich stanowisk PSP począwszy od stażysty na komendantach skończywszy i w jednych komendach jest to niewyobrażalne a w innych jest to na porządku dziennym i bicie piany nic tu nie pomoże - tak jest i koniec.
Nie jestem zwolennikiem obecnego 01, ale mam do chłopa szacunek za to, że widać jakieś pomysły, nowe propozycje spraw, które dotychczas kulały i to też jest jakaś innowacja mając dać jakiś efekt. Po drugie to poczekajmy na wypowiedzi samych zainteresowanych czyli 11 i 12, bo póki co to wypowiadają się sami "znawcy", którzy jak zwykle wiedzą najlepiej z eginoxem na czele! Jedno jest pewne w kwietniu będziemy mądrzejsi.

Offline mulat81

• Weteran
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 30, 2017, 01:44:07 »
"....Podniesienia gotowości operacyjnej. .." czyli będzie jako dodatkowy a nie jak straszono za.... w celu obniżenia ilośc godzin przez podział, myślę że w tych małych komendach gdzie stany są niskie to niezły pomysł, teraz pytanie jak do tego podejdą sami zainteresowani.... (bo być a się angażować to dwie różne sprawy) a na szczęście w tych małych komendach 11, 12 raczej nie mają problemu z wyjazdami, i spokojnie ogarniają tematy rat-gaśn 😆, czy im będzie to pasować, to już inna sprawa, ale myślę że jak dostaną wolna rękę co do układania sobie harmonogramu to nie powinno być większej spiny ale teraz wszystko po stronie KM/P na ile będzie chciał pokazać kto rządzi 😀, u mnie dowódcy stwierdzili ze woleliby chodzić co drugi dzień na 12, i ewentualnie wskakiwać na soboty bądź jeden dzień w tygodniu dublowac się aby mieć jakiś kontakt ze sobą poza tel i na papierach😆, i dla mnie wydaje się to bardziej sęsowne ale "gdzie zaczyna się mundur, tam kończy się logika" i coraz bardziej w tym powiedzeniu zostaje umocniony jak patrze na to co się dzieje,  :wall: :gwiazdki:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2017, 01:53:39 wysłana przez mulat81 »

Offline sismondi

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 30, 2017, 09:00:53 »
Rozumiem że nadzór cały tydzień soboty i niedziele też?

Offline strazak2017

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 30, 2017, 10:11:53 »
Ok. Zapis zapisem, a gdzie obywatel operacyjny, dowódcy zmian, komendanci, inne osoby, które mogą kierować działaniami ratowniczymi? Same chęci nie wystarczą :) łamiecie prawo.

Tu Cię zmartwię nie łamią prawa. Dyżur mają rozpisany zgodnie z rozporządzeniem czyli 72 godziny, tylko dodatkowo tak jak pisałem wcześniej sami sobie ustalają kiedy ktoś jest dostępny.
Tak jak pisał kolega powyżej w jednym komendach jest tak a w innych jest tak.  U mnie jest tak że dowódcy są dostępni.

Offline adam.pul

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 30, 2017, 10:15:13 »
Dla mnie bez znaczenie przynajmniej jako dowodzący zmianą będę miał mniej roboty, mam nadzieje. byle by dowódca był ponad stan zmiany a nie wliczał się do stanu minimalnego.

Offline GordonShumway

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 30, 2017, 11:18:52 »
Wprowadzenie na stałe w. zalecenia odbije się rzucaniem kwitów na emki tych osób co po układzie dostali stołki a z podziału wiedzą tylko tyle, że jeżdżą czerwonymi autami. I bardzo dobrze. Popieram.

Offline sismondi

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 30, 2017, 12:41:34 »
hyhy a jaki to prima stołek można dostać na PB ???????

Offline GordonShumway

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 30, 2017, 12:45:59 »
hyhy a jaki to prima stołek można dostać na PB ???????
11 i 12 i nie pisałem że stricte na podziale.

Online Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 30, 2017, 13:08:50 »
Wprowadzenie na stałe w. zalecenia odbije się rzucaniem kwitów na emki tych osób co po układzie dostali stołki a z podziału wiedzą tylko tyle, że jeżdżą czerwonymi autami. I bardzo dobrze. Popieram.
Niczym takim sie nie odbije... Dowódca jak nie chce to nie musi nigdzie jechać, poza pismem gen. Mikołajczyka z 2015 r. (bardzo fajne no może poza fragmentem o analizach z każdego śmiertelnego pożaru) nie ma w zasadzie żadnego regulaminu/wytycznych w sprawie wyjazdów 01, 02, 11, 12.   

Offline GordonShumway

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 30, 2017, 13:15:30 »
Dowódca jak nie chce to nie musi nigdzie jechać.
No to teraz się ośmieszyłeś na maxa. Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś i uderz się w pierś. Oraz polecam przeczytać co ma w obowiązkach 11 i 12.

Online Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 30, 2017, 13:20:06 »
No to teraz się ośmieszyłeś na maxa. Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś i uderz się w pierś. Oraz polecam przeczytać co ma w obowiązkach 11 i 12.
A jaki akt prawny określa obowiązek wyjazdu 11 czy 12 do akcji? Bo nie znam żadnego.
Zakres czynności nic nie mówi o tym kiedy i gdzie ma jeździć 11 czy 12.

Offline GordonShumway

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 30, 2017, 13:28:37 »
A jaki akt prawny określa obowiązek wyjazdu 11 czy 12 do akcji? Bo nie znam żadnego.
Zakres czynności nic nie mówi o tym kiedy i gdzie ma jeździć 11 czy 12.
Jesteś strażakiem w PSP czy w piaskownicy?
Jak nosisz mundur strażaka to są twoje pierwsze słowa po założeniu owego.

Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej,
świadom podejmowanych obowiązków strażaka
UROCZYŚCIE ŚLUBUJĘ
Być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia
ludzkiego i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia.
Wykonując powierzone mi zadania,
ŚLUBUJĘ
przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać
polecenia przełożonych.
ŚLUBUJĘ
strzec tajemnicy państwowej i służbowej, a także honoru,
godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad
etyki zawodowej.

Wnioskuję, że dla ciebie to były słowa rzucone na wiatr.
Strzeż nas Boże od takich ludzi jak TY.

Offline sheldon

• KLUBOWICZ
  • VIP
  • *
« Odpowiedź #73 dnia: Grudzień 30, 2017, 13:29:29 »
Z pisma nie wynika aby zmiany godzin pracy miały na celu redukcję nadgodzin. Zwiększenie nadzoru też jakiś średnio trafiony argument bo wynika, że jednostki kat. I i II takiego nadzoru już nie do końca potrzebują.
Mowa jest o kategorii komend a nie jednostek.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Online Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #74 dnia: Grudzień 30, 2017, 13:49:39 »
Jesteś strażakiem w PSP czy w piaskownicy?
Jak nosisz mundur strażaka to są twoje pierwsze słowa po założeniu owego.

Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej,
świadom podejmowanych obowiązków strażaka
UROCZYŚCIE ŚLUBUJĘ
Być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia
ludzkiego i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia.
Wykonując powierzone mi zadania,
ŚLUBUJĘ
polecenia przełożonych.

ŚLUBUJĘ
strzec tajemnicy państwowej i służbowej, a także honoru,
godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad
etyki zawodowej.

Wnioskuję, że dla ciebie to były słowa rzucone na wiatr.
Strzeż nas Boże od takich ludzi jak TY.
Brak argument to też argument!  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Smieszny jesteś, prawda jest taka że dowódca może robić co uważa w kwestii wyjazdów do akcji a to, że będzie zmianowy system pracy zmniejszy mocno atrakcyjność służby "codziennej"w dużych miastach (więc prawdopodobnie stąd wykluczenie I i II kategorii KM czyli powiaty powyżej 200 tyś. mieszkańców) a w małych gdzie jest 1 JRG to dalej 3 najwyższa grupa uposażenia w KP (więc nic się nie zmieni).

Offline GordonShumway

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 30, 2017, 14:00:21 »
Eqinox, swoim podejściem nadajesz się do korpo a nie do służby. Najlepsze co możesz zrobić to zdjąć mundur bo go hańbisz.

Online Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 30, 2017, 14:03:53 »
Eqinox, swoim podejściem nadajesz się do korpo a nie do służby. Najlepsze co możesz zrobić to zdjąć mundur bo go hańbisz.
W dalszym ciągu brak argumentu, nie po to ci pogrubiłem ten wers roty:
polecenia przełożonych.
11 czy 12 mogą przestrzegać przysięgi nawet raz nie wyjechać do działań w ciągu roku. Bo nigdzie nie ma zapisów (z wyjątkiem w/wym. pisma) gdzie i kiedy mają to robić. 

Offline GordonShumway

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 30, 2017, 14:20:00 »
Dostajesz pismo z KG lub KW że masz brać udział to twierdzisz, że nie będziesz jezdził bo nie musisz. Gratuluję właśnie się wyjeb...łeś z PSP. Dalsza dyskusja z tobą nie ma sensu.

Online Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 30, 2017, 14:31:54 »
Dostajesz pismo z KG lub KW że masz brać udział to twierdzisz, że nie będziesz jezdził bo nie musisz. Gratuluję właśnie się wyjeb...łeś z PSP. Dalsza dyskusja z tobą nie ma sensu.
Człowieku nie istnieje żadne pismo/zasady/wytyczne/regulamin do którego możesz się odnieść!(wyjątek wym. powyżej) więc po cholerę prawisz swoje banały? Powołujesz się na rotę ślubowania to jak zostanie "pacan" twoim przełożonym to w ramach wykonywania poleceń przełożonych będziesz sprzątał aptekę jego żony/mył i naprawiał prywatne auto bo rota każe ci wykonywać polecenia przełożonych! (takie przypadki miały miejsce) Każde polecenie o wierny wyznawco chorych zasad ma być zgodne z prawem! Dlatego jak każesz mi coś odszczekiwać to się dokształć...
Dodatkowo zwróć uwagę że KG nie polecił a poprosił o wprowadzanie pilotażowo nowego systemu służby wiesz dlaczego?!

« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2017, 14:38:09 wysłana przez Eqinox »

Offline Siedem

• Strażak Sam
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 30, 2017, 14:48:47 »
U mnie jest to uregulowane regulaminem komendy czyli poleceniem KM. Dodatkowo stosowne zapisy w zakresie obowiązków.