Autor Wątek: Zmiany z jednostkach chemicznych (radiologia, biologia)  (Przeczytany 12901 razy)

Offline dw998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Zmiany z jednostkach chemicznych (radiologia, biologia)
« dnia: Grudzień 11, 2017, 08:32:02 »
Witajcie. Czy u was też od nowego roku w jednostkach chemicznych wchodzi ratownictwo radiologiczne, a zapowiadają jeszcze w późniejszym czasie włączenie biologii? :wall: Z pierwszych doniesień wiąże się to z dodatkowymi 17 etatami na jednostce czyli 5-6 osób więcej na zmianie, a w służbie dodatkowo 3 strażaków. Spowodowane tym że SGRChem będzie obłożona w całości, choć bardziej realne wydaje się że to raczej dodatkowo ABC będzie miało stałą obsadę. Choć sprzętu i szkoleń jeszcze nie widać ma to działać od 1 stycznia 2018 r. Wieść niesie że na razie od nowego roku dostaniemy tylko 2 osoby bo potrzeba czasu aby powstał nabór na tyle etatów.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Zmiany z jednostkach chemicznych (radiologia, biologia)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2017, 08:54:12 »
To prawda, że dochodzą rozszerzone  obowiązki dla grup SGRCh-E a wynika to z rozporządzenia o KSRG z 04.07.2017r.  http://www.dziennikustaw.gov.pl/du/2017/1319/1
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2017, 09:11:15 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline dw998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Zmiany z jednostkach chemicznych (radiologia, biologia)
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 11, 2017, 11:31:37 »
Oczywiście, zgadza się. Jestem ciekaw jak się to przedstawia w innych jednostkach tego typu i jakie kroki (może) już zostały podjęte.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Zmiany z jednostkach chemicznych (radiologia, biologia)
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2017, 11:50:05 »
Nabory pod kątem osób z konkretnymi kwalifikacjami? Macie pomysły na zagospodarowanie nowych osób na autach?
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline dw998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Zmiany z jednostkach chemicznych (radiologia, biologia)
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2017, 12:06:08 »
Mówi się o odblokowaniu specjalistów z 9gr i zatrudnieniu osób po studiach chemicznych, radiologicznych itp . Tylko co komenda chce im zaproponować? 3 lata stażu za śmieszne pieniądze (jak dla nich), obowiązkowy kurs trwający 7 miesięcy, uzupełnienie kwalifikacji w SGSP i pewnie ok 8 lat doświadczenia aby takie stanowisko objąć ?

Offline herc.fajer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Zmiany z jednostkach chemicznych (radiologia, biologia)
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 11, 2017, 12:39:27 »
W mojej ocenie nie ma najmniejszej szansy żeby zachęcić dobrze wykształconych osób. Tak jak kolega napisał, samo odbycie kursu i okres stażu za marne pieniądze będzie działało bardzo odpychająco. Wydaje mi się, że dodatkowe etaty najbardziej się przydadzą w uzupełnieniu obsady przy gotowości B ale słyszałem, że nawet większe jednostki jakieś etaty dostały.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Zmiany z jednostkach chemicznych (radiologia, biologia)
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 11, 2017, 14:12:30 »
Dobrze wykształceni to planują odejść i nie mówię tu o emeryturze.

Offline Radar

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Zmiany z jednostkach chemicznych (radiologia, biologia)
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 11, 2017, 21:17:31 »
Dobrze wykształceni to planują odejść i nie mówię tu o emeryturze.
Tu się zgodzę...
Ne quid nimis

zyraf

  • Gość
Odp: Zmiany z jednostkach chemicznych (radiologia, biologia)
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 12, 2017, 09:37:56 »
ploty ploteczki....2 etaty na zmianę, zastanawiają się z jakiego korpusu czy z naboru, czy aspirantka, czy SGSP.
Żadnych tam kosmicznych specjalistów - potrzebna wiedza i kwalifikacje będą podnoszone już pracującym funkcjonariuszom czy to dowódcom czy to osobom które w tej "chemii" siedzą.


A życie pokaże jak to będzie.
Ile osób tyle ploteczek
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2017, 09:58:22 wysłana przez zyraf »

Offline Amfoteryk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Zmiany z jednostkach chemicznych (radiologia, biologia)
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 28, 2017, 16:39:50 »
https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12306659/katalog/12480899#12480899

projekt rozporządzenia dotyczący zwiększenia liczby etatów,
dzisiaj pojawił się na stronie, a co ciekawe do jutra (29.12) mają już być wystawione opinie i uwagi (prócz związków zawodowych)

Offline ksoniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Kamienna Góra 998
Odp: Zmiany z jednostkach chemicznych (radiologia, biologia)
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 28, 2017, 17:32:39 »
w dokumencie nie ma w sumie nic o tym aby były to etaty dla radiologów/biologów
może ktoś ma coś wiecej na ten temat z konkretyzowaniem kim według PSP ma być np, radiolog. Jaki dyplom powinien mieć

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Zmiany z jednostkach chemicznych (radiologia, biologia)
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 28, 2017, 20:46:06 »
Jest mowa o tym, że nowe etaty wiążą się z dodatkowymi zadaniami nałożonymi na PSP przez nowelizację rozp. o ksrg, ale faktycznie - wprost nic.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline brzydki09

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Zmiany z jednostkach chemicznych (radiologia, biologia)
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 28, 2017, 21:03:29 »
Łódź, 4 osoby na zmiane, ale nie słychać nic kto to ma być i jakie stanowiska mają z nimi przyjść. Co do chemików po studiach, ostatni nabór- papiery i sprawność 1 delikwent przeszedł. Radiolog wg mnie może być bo Bezpieczeństwie Jądrowym w SGSP (w Łodzi 2 takich od października jest) lub innej mądrej uczelni- CEZAR zamknął ekipę wyjazdową tylko porada przez tel. Raczej nie widzę radiologii w kategorii sprzątania przez PSP i szeroko rozumianego przywracaniu do stanu sprzed awarii, zostanie i tak wzywać na koszt zarządcy panów z ZUOP a do tego czasu ew proba rozpoznania bliższego po uprzednim należytym zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

Offline ksoniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Kamienna Góra 998
Odp: Zmiany z jednostkach chemicznych (radiologia, biologia)
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 28, 2017, 22:06:27 »
@brzydki09, wybacz, ale kto ci przyjdzie do PSP z "mądrej" uczelni? Jaka osoba po studiach z fizyki jądrowej czy innego kierunki z polibudy przyjdzie do roboty gdzie z jądrami mieć do czynienia nie będzie, a pracy naukowej żadnej? Po SGSP ile osób jest ze skończonym kierunkiem Bezpieczeństwo Jądrowe? W Sanepidach płacą obecnie w ochronie radiologicznej od 2500 zł za pracę 30h tygodniowo. Za biurkiem, czasami wyjazd na pomiary. W PSP na start takiej kasy nie dostaniesz.

Offline brzydki09

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Zmiany z jednostkach chemicznych (radiologia, biologia)
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 29, 2017, 09:17:50 »
@ksoniek A wziąłeś pod uwagę myk, ze na takie studia podyplomowe mozna wysłać funkcjonariusza- ratownika chemicznego? Tak to wlasnie Łódź rozwiązała. Nie mówię o zatrudnianiu magistrów po fizyce jądrowej (o ile taki kierunek gdzieś w ogóle funkcjonuje), chociaż chemików po PŁ sie da. Wiesz, kwestia zachęty nowych do pracy to juz nie mój powód do zmartwien, ale wydaje mi się, że za jakis niedlugi czas ktos na górze sie w głowę stuknie. Już teraz nabory liche, a niech jeszcze bedzie (czego oczywiście nikomu nie życzę) kilka akcji typu Białystok albo ostatnio Łódź, gdzie strażak poszkodowany i to dość poważnie i na pewno chetnych do roboty nie będzie

Offline adam.pul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Zmiany z jednostkach chemicznych (radiologia, biologia)
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 06, 2018, 10:28:53 »
Do mnie na każdą zmianę też mają trafić 3 etaty ale na kogo ma być nabór nikt jeszcze nie wie, wątpię żeby za taka kasę jak w PSP przyszedł ktoś z chemiczną głową.

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Zmiany z jednostkach chemicznych (radiologia, biologia)
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 06, 2018, 11:10:28 »
Czy są już jakieś jednostki gdzie stany zostały faktycznie podniesione?

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Zmiany z jednostkach chemicznych (radiologia, biologia)
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 06, 2018, 15:38:29 »
Do mnie na każdą zmianę też mają trafić 3 etaty ale na kogo ma być nabór nikt jeszcze nie wie, wątpię żeby za taka kasę jak w PSP przyszedł ktoś z chemiczną głową.
Ale nie musi nikt przychodzić z "chemiczną" głową. Wystarczy, że się przeniesie z innej jednostki (np. z nowej będzie miał bliżej do domu), a w jego miejsce przyjmą takiego, który stwierdzi, że za taką kasę w tym systemie służby to on chętnie.

Offline adam.pul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Zmiany z jednostkach chemicznych (radiologia, biologia)
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 12, 2018, 15:05:20 »
W mojej KM nadal cisza nikt nic nie wie.

Offline ksoniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Kamienna Góra 998
Odp: Zmiany z jednostkach chemicznych (radiologia, biologia)
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 12, 2018, 15:37:03 »
@brzydki może lepiej już w szkołach podstawowych szukać naborów? Dlaczego rekrutując się do PSP masz iść do szkoły robić studia podyplomowe? Idąc gdziekolwiek do pracy dostajesz nakaz studiowania? A co jeżeli nie skończy? Nie będzie miał smykałki do nauki akurat w tym zakresie i obleje egzaminy? Do
Jak sam piszesz nabory liche, do tego wywalili dodatki emerytalne, a pensja niższa niż w biedrze. Ja twierdzę że ludzie będą uciekać, a nie przychodzić i to jeszcze na rekrutacji z warunkami :)

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Zmiany z jednostkach chemicznych (radiologia, biologia)
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 12, 2018, 23:31:46 »
W mojej KM nadal cisza nikt nic nie wie.
A u mnie już co nieco wiadomo ale nie na 100%, bo  na ostatniej naradzie nasz 01 stwierdził, że na 6 etatów jakie obiecano naszemu powiatowi to 3 etaty aspiranckie i 3 oficerskie. Czyli w domyśle dla tegorocznych absolwentów. A "uruchomione" mają one być najwcześniej na przełomie czerwca i lipca tego roku. :gwiazdki:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline RezO

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Nie zabija się legendy.
Odp: Zmiany z jednostkach chemicznych (radiologia, biologia)
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 14, 2018, 15:32:13 »
W wywiadzie w Radiu Maryja Pan gen. Suski stwierdził, że biologia w PSP to teraz priorytet i to jest ta rzecz, na którą będą ukierunkowane działania.
Może nie zro­bimy więcej niż jes­teśmy w sta­nie, ale pos­ta­raj­my się, żeby to nie było dużo mniej.

Offline brzydki09

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Zmiany z jednostkach chemicznych (radiologia, biologia)
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 16, 2018, 15:33:54 »
Łódź: w tym momencie cisza, nikt nic nie wie, najbardziej prawdopodobny scenariusz, że dopiero z przyjściem absolwentów coś ruszy. Mam tylko nadzieję, że nie będzie to kosztem podoficerów i aspirantów, którzy mogliby coś ugrać ale przyjdą absolwenci i koniec (nikomu źle nie życzę, sam byłem absolwentem, który dobrze trafił) @ksoniek: nie wiem jak to jest w innych miejscach w Polsce, u nas nie ma musu, stawiam, że ktoś się chętny trafi zawsze na takie warunki (sam osobiście robię od stycznia podyplom i w lutym na jakąś konferencję mam ponoć jechać). Wierzę, że są na oddziałach chem eko ludzie, którzy coś więcej w danej dziedzinie chcą wiedzieć, chcą się szkolić, chcą przekazywać wiedzę kolegom, a nie działać w taki sposób, takimi procedurami i sprzętem, z jakim się stykali od lat, bez wizji rozwoju. ^_^

Offline adam.pul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Zmiany z jednostkach chemicznych (radiologia, biologia)
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 25, 2018, 09:28:08 »
Co tam ciekawego w brat nich jednostkach chemicznych, kandydaci pchają się przez drzwi?

Offline herc.fajer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Zmiany z jednostkach chemicznych (radiologia, biologia)
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 25, 2018, 11:30:14 »
Zainteresowanie naborem podobno jest ale brakuje osób spełniających wymogi. Po dwóch naborach jedna osoba przeszła. Myślę, że kwestią czasu jest rezygnacja z tych wymogów bo inaczej nie uda się zapewnić miejsc do końca roku.