Autor Wątek: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?  (Przeczytany 32085 razy)

Offline StAsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 07, 2018, 16:18:53 »
Ale chyba mędrcu eqinox jest juz zapis że od 2025 cos sie zmienia i nie koniecznie nastepne rządy muszą isc za nami wiec trzeba iść tu i teraz. A z nastepnym moze się udać ale nie musi dać się załatwić mądralo od siedmiu boleści bo to co ty mówisz to wróżenie z fusów o tyle jest juz zapis który nas krzywdzi

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 07, 2018, 16:20:41 »
Ale chyba mędrcu eqinox jest juz zapis że od 2025 cos sie zmienia i nie koniecznie nastepne rządy muszą isc za nami wiec trzeba iść tu i teraz. A z nastepnym moze się udać ale nie musi dać się załatwić mądralo od siedmiu boleści bo to co ty mówisz to wróżenie z fusów o tyle jest juz zapis który nas krzywdzi
W jaki sposób krzywdzi skoro daje prawo wyboru? W obecnym kształcie nikomu nic nie grozi a podgrzewanie atmosfery mnie strasznie wkurwia i nie rozumiem w jakim celu straszycie ludzi!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kana

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 07, 2018, 16:23:11 »
Zachecam do wejscia na stronę zer.mswia.gov.pl i poszukać w zakładce informacje sposobu naliczania emerytury policyjnej

Offline StAsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 07, 2018, 16:27:26 »
Przedstaw twade dowody tzn. Zapisy że każdy z przed 2013r. Ma prawo wyboru na jakich zasadach chce to odejdzie !!! Wtedy przestanr pisać bo obawiam się że nie dopracuje  do maksa

Offline kana

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 07, 2018, 16:29:14 »
Przedstaw twade dowody tzn. Zapisy że każdy z przed 2013r. Ma prawo wyboru na jakich zasadach chce to odejdzie !!! Wtedy przestanr pisać bo obawiam się że nie dopracuje  do maksa

http://zer.mswia.gov.pl/download/95/10852/Zmianymundurowe20124internetakcept.pdf  :kwit:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 07, 2018, 16:31:33 »
Przedstaw twade dowody tzn. Zapisy że każdy z przed 2013r. Ma prawo wyboru na jakich zasadach chce to odejdzie !!! Wtedy przestanr pisać bo obawiam się że nie dopracuje  do maksa
Myślę że to co zmieścił @kana powinno ci wystarczyć!!!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline StAsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 08, 2018, 20:47:42 »
Coś mi tu nie pasuje w tym dokumencie jest data październik 2012 a prezydent przecież podpisał w maju 2017
Dwa nie wiem czy to tylko ja wiedzę że w pkt 7 jest napisane
Osoby przebywające nadal w sluzbie i  jednocześnie spełniające warunki 25 i 55 wiek będą miały prawo wyboru halo ludzie czy wy to widzicie ????? Co to za wybór ???
Eqinox wyjaśnij to 

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 08, 2018, 22:39:48 »
Coś mi tu nie pasuje w tym dokumencie jest data październik 2012 a prezydent przecież podpisał w maju 2017
Dwa nie wiem czy to tylko ja wiedzę że w pkt 7 jest napisane
Osoby przebywające nadal w sluzbie i  jednocześnie spełniające warunki 25 i 55 wiek będą miały prawo wyboru halo ludzie czy wy to widzicie ????? Co to za wybór ???
Eqinox wyjaśnij to

Nie wiem czego nie rozumiesz w tym prostym opracowaniu i co więcej trzeba Ci tłumaczyć, nawet artykuł bezpośrednio z ustawy jest na tyle jasny że nie trzeba go specjalnie tłumaczyć, jeśli faktycznie jesteś starszym aspirantem to aż strach że tak mamy wykształcone kadry dowódcze w PSP.

Ale żeby nie być tylko niemiłym to sam Ci to wyjaśnię i zacytuję pkt 7 wspomnianego przez Ciebie tekstu "Zgodnie z przepisami dodanego do działu II rozdziału 1b ustawy emerytalnej, po dniu 1 styczniu 2025 r. osoby o których mowa powyzej, pozostajace nadal w słuzbie i jednocześnie spełniające warunki do nabycia uprawnień emerytalnych na nowych zasadach tj. posiadające 25 lat służby i ukończone 55 lat życia, bedą mogły wnioskować o ustalenie emerytury na podstawie znowelizowanych przepisów powołanych rozdziale 1a ustawy emerytalnej (art. 18h ust.1 ustawy emerytalnej)."

Czy pogrubiony fragment jest dla Ciebie wystarczająco jasny?

Offline StAsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 08, 2018, 22:45:43 »
Kolego no i 1 stycznia 2025 mam 20 lat służby i 42 lata wiek i chyba sie nie łapie panie mądry na ten twój tekst   pogrubiony

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 09, 2018, 08:32:16 »
Kolego no i 1 stycznia 2025 mam 20 lat służby i 42 lata wiek i chyba sie nie łapie panie mądry na ten twój tekst   pogrubiony
Połóż kwity na emke na 30.12.2024r i po problemie. Z tym że w 2025 okaże się że niepotrzebnie panikowałeś w 2018r.

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 09, 2018, 08:53:06 »
Kolego no i 1 stycznia 2025 mam 20 lat służby i 42 lata wiek i chyba sie nie łapie panie mądry na ten twój tekst   pogrubiony

Kolego nawet rozumiem Twoje obawy i panikowanie ale Ty masz o tyle dobrą sytuację że nawet jeśli  Twoje obawy okażą się słuszne to wtedy przechodzisz na emkę w 2024 i po sprawie, co prawda jesteś wydymany na kasie ale jednak, mi dla odmiany braknie jednego roku bo zostałem przyjęty w 2011 roku. Jednak z tekstu analizy jasno wynika że Ty i ja nie mamy się czym stresować ponieważ nas ciągle będą obowiązywać stare uprawnienia emerytalne. Jeśli się mylę to może niech Equinox mnie poprawi ale widzę że on już ma dosyć tej dyskusji

Offline StAsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 09, 2018, 09:44:58 »
Kolego no i 1 stycznia 2025 mam 20 lat służby i 42 lata wiek i chyba sie nie łapie panie mądry na ten twój tekst   pogrubiony

Kolego nawet rozumiem Twoje obawy i panikowanie ale Ty masz o tyle dobrą sytuację że nawet jeśli  Twoje obawy okażą się słuszne to wtedy przechodzisz na emkę w 2024 i po sprawie, co prawda jesteś wydymany na kasie ale jednak, mi dla odmiany braknie jednego roku bo zostałem przyjęty w 2011 roku. Jednak z tekstu analizy jasno wynika że Ty i ja nie mamy się czym stresować ponieważ nas ciągle będą obowiązywać stare uprawnienia emerytalne. Jeśli się mylę to może niech Equinox mnie poprawi ale widzę że on już ma dosyć tej dyskusji
A gdzie jest napisane że będą obowiązywać stare zasady???
Bo chyba nie w pkt 7
Wiem że jest rok 2018r. Ale jeśli to się okaże prawdą to widzisz już tą kolejkę w 2024r ????

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 09, 2018, 10:01:30 »
Zadzwoń do ZER-u. Tam uzyskasz wszystkie niezbędne informacje.

Offline Józiu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 09, 2018, 15:06:08 »
To jeżeli w 2025 będę miał np 14 lat służby ( przychodząc w 2011r.) , to będę miał możliwość pozostania na starych warunkach i pełnieniu służby tak jak do tej pory, z naliczaniem emerytury tak jak do tej pory. Ale również będę miał możliwość przejść na nowe warunki. Zgadza się? Nie jet nigdzie powiedziane, że będę musiał odejść po 15 latach służby pozostając na starych warunkach, mogę odejść po 30 jak mi zdrowie na to pozwoli.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 09, 2018, 17:43:55 »
To jeżeli w 2025 będę miał np 14 lat służby ( przychodząc w 2011r.) , to będę miał możliwość pozostania na starych warunkach i pełnieniu służby tak jak do tej pory, z naliczaniem emerytury tak jak do tej pory. Ale również będę miał możliwość przejść na nowe warunki. Zgadza się? Nie jet nigdzie powiedziane, że będę musiał odejść po 15 latach służby pozostając na starych warunkach, mogę odejść po 30 jak mi zdrowie na to pozwoli.
Odpowiedziałem ci w PM, bo naprawdę meczący są niektórzy w tym wątku i chce mi się wdawać w polemikę na ten temat.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline adam.pul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 12, 2018, 15:02:39 »
Oby do 2020 to wszystko wytrzymało bo paru procent mi jeszcze brakuje do pełnej.

Offline brzoza43

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 19, 2018, 18:39:01 »
I co panowie w tej sprawie bo 2025 się zbliża wie ktoś coś więcej. bo jak na razie to jest wielki  :gwiazdki:  w tej sprawie może to zmienią

Offline wojtas666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 19, 2018, 22:21:12 »
na stronie Floriana jest wyczerpująca odp w tej sprawie

Offline kogut78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 20, 2018, 12:10:42 »
No niezłe masło maślane :huh:. Czyli wszyscy po '99 wg msw powinni całować możnowładców po ....  :poklon: Ech ci nasi dobroczyńcy :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 20, 2018, 12:12:05 »
Czyli wszyscy po '99 wg msw powinni całować możnowładców po ....  :poklon: Ech ci nasi dobroczyńcy :rofl:
Oj powinni bo by byli w systemie powszechnym!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kogut78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 20, 2018, 12:22:04 »
To kto by tam wtedy robił?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 20, 2018, 12:55:18 »
To kto by tam wtedy robił?
Jeśli 78 to rok twojego urodzenia to wiesz jak wyglądała sytuacja na rynku pracy, że na początku 21 wieku bezrobocie potrafiło dobić do 20% a potem to przekroczyć.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SevenSet

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 20, 2018, 17:35:07 »
Witam, czy ktoś spotkał się z taką sytuacją: przyjęcie do PSP 01.09.1999r ale od 1992 do 1993 zastępcza służba wojskowa w policji. Pytanie jak będzie naliczona emerytura? Czy jako funkcjonariusz przyjęty po raz pierwszy do służby przed 01.01.1999 czy po?

Offline kogut78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 21, 2018, 13:29:43 »
To kto by tam wtedy robił?
Jeśli 78 to rok twojego urodzenia to wiesz jak wyglądała sytuacja na rynku pracy, że na początku 21 wieku bezrobocie potrafiło dobić do 20% a potem to przekroczyć.
Jaki rynek pracy był to akurat wiem. Chociaż miałem to szczęście, że mnie ominęło to szczęście bycia na kuroniuwie. Jednak miałęm duży niesmak zatrudniając się w PSP przychodząc do tej formacji z "drogi". Jak zobaczyłem wypłatę to nie wiedziałem, czy się śmiać czy płakać. Druga rzecz to ludzie  w jednostce . Co drugi mówił  komendantowi wujek ,a reszta miała jakiś  biznes i do straży przyszło odpocząć i mieć zwolnienie ze ZUSu. W sumie do dzisiaj się wiele nie zmieniło. 

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 830
Odp: Nowe zasady emerytalne. Czy ktos analizował?
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 21, 2018, 13:57:44 »
do straży przyszło odpocząć i mieć zwolnienie ze ZUSu. W sumie do dzisiaj się wiele nie zmieniło.

Kolego nie opowiadaj głupot bo w większości jednostek zajęć nie brakuje , nawet jak wyjazdu nie ma . Jak ktoś ma firmę to jeszcze dodatkowo ZUS musi opłacać . Bredzisz .