Autor Wątek: Praca w Portowej Służbie Pożarniczej  (Przeczytany 1712 razy)

Offline kubanow1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Praca w Portowej Służbie Pożarniczej
« dnia: Grudzień 07, 2017, 17:20:47 »
Witajcie
Mam do Was parę pytań odnośnie pracy w PSR. Chciałbym, aby odpowiadali ci, którzy pracują w Szczecinie, Gdańsku lub innych miastach, których porty mają "własnych" ratowników. Jednak nie pogardzę odpowiedziami tych osób, które nie pracują tam, ale znają się na rzeczy. Mianowicie:
1. Jak wygląda praca w PSR? Tzn. czy jest system zmianowy, i w jaki sposób są tam zmiany?
2. Zarobki- wiem, że ze startu nie dostaniemy uposażenia jak oficerowie w PSP, jednak chciałbym się dowiedzieć, jak wygląda sytuacja w kwestii finansowej
3. Szkolenia i kursy- czy gdybym w drodze naboru został przyjęty do PSR, wysłano by mnie na jakieś szkolenia?
To najważniejsze pytania, które mnie nurtują. Kilka miesięcy temu czytałem, że jest nabór do PSR w Szczecinie. Nie mogłem w nim wziąć udziału, bo nie miałem kursu KPP i mieszkałem wówczas pod Gorzowem Wlkp. Chciałbym poznać parę szczegółów dotyczących pracy w PSR, aby w przyszłości spróbować się tam dostać

Offline Jacek09s

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Praca w Portowej Służbie Pożarniczej
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 26, 2017, 20:39:37 »

Powiem jak to wygląda na przykładzie Portowej Straży Pożarnej w Gdańsku.
1.System zmianowy 24/48 - tak samo jak w PSP.
2. Na etacie na start coś około 2000pln/msc plus jakieś tam małe dodatki. Ogólnie szału nie ma ale pamiętaj, że w miesiącu idziesz tylko 7-8 razy do pracy :)
3. Na pewno na kurs podoficerski. Gdybyś wiązał przyszłość z tą firmą to może, może na szkołę aspirantów by Cię wysłali. Żeby zacząć pracę musisz mieć skończony kurs ITR, który kosztuje około 600zł. Nie wiem, czy firma za to zwraca...

Ogólnie polecam, ciekawe doświadczenie. Atmosfera w pracy również na plus.
Pozdrawiam ;)