Autor Wątek: urlopy  (Przeczytany 2922 razy)

Offline suchini

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
urlopy
« dnia: Grudzień 06, 2017, 14:53:18 »
Witam jak wyglada u Was sytuacja z urlopami a mianowicie można je dzielic na pojedyńcze służby czy zaplanowany np. na drugą połowę maja muszę wziąć w maju? czy jeżeli wyskoczy mi coś w kwietniu mogę go przełożyć ewentualnie jezęli potrzebuje nagle wziąć np. jeden dzień to mam takie prawo czy nie ? :gwiazdki:

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: urlopy
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2017, 14:57:59 »
Masz cztery dni urlopu na żądanie. Plan urlopów jest dla Ciebie wiążący chyba że pracodawca wyrazi zgodę na zmiane. Pojedyncze dni tylko urlopy okolicznosciowe, lub ewentualnie opieka na dziećmi  na godziny
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2017, 15:06:33 wysłana przez pb11 »

Offline suchini

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: urlopy
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 06, 2017, 15:14:30 »
no niby tak sa cztery dni na żądanie ale chodzi mi o to czy urlop planowany muszę wziąć w danym okresie czy moge go wziąć tak jak tego potrzebuję?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: urlopy
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 06, 2017, 15:15:28 »
przecież Ci napisałem

Offline suchini

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: urlopy
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2017, 15:16:48 »
ok dzięki zle zrozumiałem pozdrawiam

siwiak

  • Gość
Odp: urlopy
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 07, 2017, 10:18:29 »
u mnie w jednostce urlopy ustala się na cały rok. Tego się trzymamy
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2018, 17:25:12 wysłana przez siwiak »

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 371
Odp: urlopy
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 07, 2017, 16:43:10 »
u mnie w jednostce urlopy ustala się co miesiąc. Planowanie na cały rok to fikcja, jest bo jest. Kto chce urlop zgłasza się do dowódcy zmiany z prośbą o to że w następnym miesiącu chce urlop i zazwyczaj dostaje. Każdemu to jest na rękę.

U mnie też tak jest. Cieszmy się że służymy w miarę normalnych jrg bo pewnie nie wszyscy mogą to powiedzieć

Offline turbopompa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: urlopy
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 07, 2017, 18:20:19 »
@bombaj998 - nie pisz takich "rzeczy", bo niektórzy to łykają i później robi się zupełnie niepotrzebna chryja. A wyłapywanie "słówek" ostatnio jest na topie.
Pisz wprost, że dla Ciebie "w miarę normalne JRG" to zapewne mała jednostka z niskim stanem minimalnym i niewielką ilością wyjazdów.
W takich warunkach zawsze było lepiej i to nigdy się nie zmieni (szczególnie jeśli jest w komendzie I czy II kat.).
Wtedy można sobie planować z miesiąca na miesiąc.
A teraz zrób w ten sam sposób dla jednostki, w której na zmianie jest 28 funkcjonariuszy. Przychodzą wakacje i nagle wszyscy chcą w lipcu i sierpniu długi  (dwutygodniowy) urlop, a w dodatku zachodzą na siebie terminy 6 z 10 kierowców, a potrzebujesz 5 na każdej służbie. I co? I wtedy ta jednostka nie jest normalna bo nie da się tak zrobić jeśli stan minimalny wynosi np. 18?
Co wtedy napiszesz? Że to *^%%$$# jednostka? Czy może, że 01 jest *&^%^$?
Pewnie, że plan urlopowy w wielu przypadkach to fikcja, ale pewnych ram trzeba się trzymać.
I że tak zapytam:
np. połowa zmiany nie wykorzystała połowy urlopu bo nie ma planu urlopowego i nie potrzebowała go wykorzystać. Jest początek grudnia. I co wtedy robi kierownictwo Twojej komendy? Ogłasza, że zamykacie JRG do końca grudnia, bo urlopy trzeba wykorzystać, a nie ma komu na służbę przyjść?
A na koniec: służę w "nienormalnej" JRG, bo mam plan urlopowy, a przesunięcia terminu urlopu też są możliwe jeśli nie koliduje to z potrzebami służby.