Autor Wątek: Umowa funkcjonariusza PSP  (Przeczytany 5542 razy)

Offline virtooz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Umowa funkcjonariusza PSP
« dnia: Grudzień 06, 2017, 14:16:14 »
Witam. Mam dość niecodzienna sytuację. Aktualnie jestem w służbie stałej na jrg. Złapałem drugą pracę dorywczą na umowę zlecenie. Któregoś dnia przychodzi do mnie osoba (z dodatkowej pracy), że potrzebuje mojego potwierdzenie od pracodawcy (PSP) że odprowadzam składki od najniższej krajowej (żebym był zwolniony z nich w pracy dodatkowej). Szczerze, zglupialem. Po pierwsze na podstawie jakiej "umowy" jest zatrudniony funkcjonariusz PSP? To chyba nie jest tradycyjna umowa o pracę? Jak to mam wytłumaczyć i poprzeć jakaś podstawą prawna? Zaznaczę że te dane są potrzebne do spisania umowy zlecenia, a pracodawca zlecenia upiera się że jest to umowa o pracę i taki dokument odnośnie odprowadzania przeze mnie składek potrzebuje do dokumentacji.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2017, 14:19:53 wysłana przez virtooz »

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Umowa funkcjonariusza PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2017, 15:05:54 »
A może po prostu podejdź do komórki odpowiedzialnej za księgowość Twojej KM/KP i spytaj księgowej? Pewnie wystawi Ci stosowny dokument.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline virtooz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Umowa funkcjonariusza PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 06, 2017, 15:36:14 »
Oczywiście, że tak zrobię jednak kadrowa na urlopie do końca grudnia a chciałem przynajmniej sprecyzować rodzaj "umowy" jaką jest objęty funkcjonariusz.  :gwiazdki: Jak to wg nomenklatury fachowo nazwać, żeby dla cywilnej księgowej było jasne i klarowne? Stosunek służbowy myślę że jej mało powie.  :gwiazdki:.

Offline zurasluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Umowa funkcjonariusza PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 06, 2017, 15:47:13 »
„Umową o pracę” w PSP jest stosunek służbowy. Strażak nawiązuje go podczas mianowania na stanowisko służbowe przez swojego Komendanta. Dokumentem potwierdzającym jest akt mianowania na zajmowane stanowisko. Osoba pozostająca w stosunku służby, która wykonuje jednocześnie pracę na podstawie umowy zlecenia, podlega obowiązkowo ubezpieczeniu zdrowotnemu z obu tytułów (art. 82 ust. 1 ustawy zdrowotnej). Reszta składek jest dobrowolna, oczywiście oprócz PIT. Podsumowując akt mianowania powinien wystarczyć.

Offline virtooz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Umowa funkcjonariusza PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2017, 22:26:30 »
Tak też myślałem. Więc w miejscu rodzaj umowy wpisze stosunek służby i przyniosę akt mianowania. Jeżeli ktoś zna temat z autopsji to może potwierdzić lub przytoczyć jak to było w jego przypadku. Dzięki wielkie za pomoc.